معرفی و دانلود کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان

عکس جلد کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان
قیمت:
44000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان

کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان رمانی بسیار متفاوت از رضیه انصاری است. داستان در سال هزاروسیصدوچهار خورشیدی‌ روایت می‌شود. میرزا عماد، مفتش نظمیه که مشغول نوشتن گزارش آخرین پرونده‌ی خویش است، خبر وقوع قتلی را می‌شنود. او برای گره گشودن از کلاف درهم‌پیچیده‌ی این معما درصدد یافتن زن‌ست که همه می‌گویند آخرین بار با مقتول دیده شده است؛ ‌زنی زیبا یا سنجاق‌سری مروارید‌نشان...

درباره کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان:

رضیه انصاری در سومین رمانش با عنوان زنی با سنجاق مرواری نشان، به سراغ ژانری بسیار متفاوت رفته است. او این بار، برخلاف دو اثر پیشین خود، شبیه عطری در نسیم و تریو تهران، فضای معمایی - پلیسی را برای روایت داستان خویش برگزیده و اثری را پیش روی مخاطبانش قرار می‌دهد که تا لحظه‌ی آخر آن‌ها را با خود همراه می‌سازد. به شیوه‌ای که نمی‌توانید پیش از به پایان بردن کتاب از آن دست بکشید. رضیه انصاری شما را با خود به دل تاریخ می‌برد: سال هزاروسیصدوچندِ خورشیدی، عصر پهلوی، نظمیه‌ای در تهران و تلاش برای یافتن ماجرای قتلی مرموز.

داستان در مهر 1304 شمسی روایت می‌شود. عصر پهلوی‎ست و رضا شاه تازه بر سر کار آمده. میرزا عماد کاراگاه نظمیه که شخصیت اصلی رمان زنی با سنجاق مرواری نشان است، به نوشتن گزارش آخرین پرونده‌ی خویش مشغول است. در این میان، شنیدن خبر قتلی مرموز همه چیز را به ناگهان تغییر می‌دهد: جنازه‌ی به ‌دار‌ آویخته‌شده‌ی صفاء‌الدین، یک بازاری مشروطه‌خواه را در خانه‌اش پیدا کرده‌اند. میرزا عماد که خود با آرمان‌‌های مشروطه‌خواهی همدل است‌، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا راز پرونده‌ی موردنظر را دریابد.

آیا صفاء‌الدین خود را به دارآویخته یا توسط مخالفان به قتل رسیده است؟ کشته شدن او چه پیامی برای مشروطه‌خواهان در پی دارد؟ در این میان همه جا سخن از زنی‌ست زیباروی که آخرین بار با مقتول دیده شده است. میرزا عماد در پی یافتن اوست تا بتواند از این طریق سرنخ‌هایی برای یافتن حقیقت بیابد.

از نکاتی که بر جذابیت اثر حاضر اضافه کرده، حضور شخصیت‌های مشهور در داستان است. رضیه انصاری پای عارف قزوینی، ایرج میرزا و بسیاری از شخصیت‌های نام‌آشنای دیگر را نیز به قصه‌اش باز کرده و داستانی مهیج و پرکشش را پیش‌روی شما قرار می‌دهد. همچنین فضاسازی و شخصیت‌پردازی در کتاب زنی با سنجاق مرواری‌ نشان به خوبی صورت گرفته است.

این نخستین باری‌ست که رضیه انصاری داستانی در ژانر معمایی - پلیسی منتشر می‌کند و گفتنی‌ست که اثر حاضر مورد توجه منتقدان و مخاطبان بسیاری قرار گرفته است. کتاب زنی با سنجاق مرواری نشان نخستین بار در سال 1395 توسط نشر چشمه منتشر شد. این اثر به همت نشر رادیو گوشه به صورت کتاب صوتی درآمده و جمشید گرگین هنرمند کشورمان خوانش آن را بر عهده داشته است.

کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات معاصر ایران علاقه‌مند هستید، از کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان غافل نشوید.

با رضیه انصاری بیشتر آشنا شویم:

رضیه انصاری در شمیران تهران و در سال 1353 متولد شده است. کتاب شبیه عطری در نسیم نخستین رمان اوست؛ اثری که پس از انتشار توانست تا حدودی نام نویسنده‌اش را در میان دنبال‌کنندگان جدی ادبیات امروز فارسی مطرح کند. این اثر جوایز معتبری از جمله جایزه مهرگان ادب و بنیاد گلشیری را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد. او پس از این کتاب، دو اثر داستانی دیگر نیز به چاپ رساند، که به ترتیب عناوین پیش‌‌ رو را بر خود دارند: «تریو تهران» و «زنی با سنجاق مرواری».

در بخشی از کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان می‌شنویم:

دکتر شکیب برخاست و شانه به شانه شاگرد قدیم ایستاد. رو به جنازه، گویا استاد هنوز در بحر تفکر بود!

«می‌دانی؟ اغتشاشاتی که سبب مرگ می‌شوند، در همه خفگی‌ها تقریبا یکسان‌اند. با قطعیت نمی‌توان گفت تعمدی بوده یا به واسطه شخص دیگری حادث شده. البته اگر ابتدا کشته یا خفه شده بود، کاملا جور دیگری می‌شد. علت مرگ را فعلاً می‌شود گفت خفگی محلی یا مرگ ناقص بر اثر دار آویختگی.»

دکتر کف دست‌ها را برهم زد.

«سایر کیفیات و جزئیات را بعد از امتحان جنازه و تشریح عرضه می‌کنم... موضوع دیگری هم هست که توجهت را جلب کرده باشد، میرزا؟»

میرزا به دیوارها و تاق و اشیا و لوازم اتاق نگاه کرد. از آیینه‌کاری و اسباب تجملاتی آن‌چنانی خبری نبود. با این حال همه چیز در کمال سلیقه و سلامت به نظر می‌رسید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
6 دقیقه
خبر کشف جنازه آویزان
13 دقیقه
با جنازه در محل
8 دقیقه
نزد مافوق و بازجویی از مظفر
18 دقیقه
شب‌نشینی با ایرج‌ میرزا
16 دقیقه
پرس‌وجو در بازار و کوچه‌ی ایلخانی
7 دقیقه
در نظمیه و بازجویی دوباره از مظفر
3 دقیقه
هنوز در نظمیه با مافوق
9 دقیقه
نامه‌ای در جیب مقتول و خبر قتلی دیگر
5 دقیقه
با جنازه دوم در محل
21 دقیقه
با عارف قزوینی
9 دقیقه
پیدا شدن سنجاق در بن‌بست اعتصامی
13 دقیقه
با زن در نظمیه و رویارویی زن با مظفر
14 دقیقه
بازجویی سوم از مظفر
17 دقیقه
قصه زن
10 دقیقه
میرزا در راه و سر در آوردن از بن‌بست
19 دقیقه
ناخوشی میرزا، خانه خالی از زن و استمداد میرزا از حسین
12 دقیقه
در نظمیه و هویدا شدن اسامی آزادی‌خواهان
7 دقیقه
تعقیب شبانه و پیغام باد صبا
3 دقیقه
گزارش آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان
نویسنده
گویندهجمشید گرگین
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان

فاطمه رحیمی
۱۴۰۲/۱/۸
داستان می‌توانست خیلی بهتر از این باشد اگر مطابق عنوان داستان پیش می‌رفت وعجین می‌شد با سرگذشت آن زن از ابتدا تا کنون که سرنوشتش باصفا پیوند خورده نمی‌دانم چه اصراری است هر وقت داستان در این برهه تاریخی شکل میگیرد می‌بایست اسامی نام آشنا در داستان حضور داشته باشند درست است که معروف بوده‌اند و تا که حدی تاثیر گذار ولی قحط الرجال نبوده به نظر من هرگاه داستان در خدمت خود داستان نباشد در حد بسیار زیادی از جذابیتش کم میشود خوانش خیلی خوب وهنرمندانه بود ونقطه قوتش به نظرم این بود که با ادبیات همان زمان نوشته شده بود
چو ایران نباشد تن مباد
۱۴۰۱/۴/۵
دوست داشتم طولانی تر میبود و انقدر زود پرونده بسته نمیشد. سرنوشت اون دختر واون شخصی که کشته شده بود و.... انگار نصفه بود داستان. اما صدای بسیار گیرا و نوع گویش اقای گرگین بسیار بسیارشنیدن داستان و دلپذیر میکرد‌. ممنونم امیدوارم بازم صدای اقای گرگین وبه عنوان راوی داستان بشنویم. ممنون از کتابراه
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۲/۴/۱۷
کتاب نسبتا متوسطی بود. تقریبا اکثر شخصیتهایی که ازشون نام برده شد وسط داستان رها شدن و مشخص نشد چی شدن! اخر داستان هم که باز موند. اما حال وهوای قدیم رو کاملا ملموس توضیح میداد. صدای استاد گرگین هم که فوق العاده بود ونیاز به تعریف ندارن.
somayyeh sabouhi
۱۴۰۱/۴/۱۰
خوانش استاد گرگین عالی و گوش نواز بود
داستان شروع خوبی داشت اما در ادامه ابهام و سردرگمی باعث افت سیر داستان شد. پایان نامعلوم و بلاتکلیفی موضوعات سیاسی، اجتماعی و عاشقانه و ناکافی بودن اطلاعات برای اغنا سرنوشت شخصیت‌ها از زیبایی داستان کاسته بود
ستاره
۱۴۰۱/۱۱/۸
کتاب خوبی بود و شخصیت صفا با اینکه مرده بود تا آخر داستان نقش داشت و صدای زیبای آقا گرگین به جذابیت داستان کمک میکردو چقدر زیبا در نقش همه حرف میزدن. واقعا صداشون دلنشین بود و گوش دادن داستان را دلپذیر میکرد
Shahnaz Mahmoodi
۱۴۰۱/۶/۱۶
صدای استاد فراز و فرود نداشت و یک نواخت بود
داستان هم بی پایان بود سرنوشت زن و سیاسیون نامعلوم ماند خیلی مشتاق این داستان بودم ولی بعد از گوش دادن به آن تو ذوقم خورد
علی خسروشاهی
۱۴۰۲/۳/۱۰
داستان خوب باز شد ولی بی سرانجام موند. یکسری شخصیت پاشون به داستان باز شد که دلیل خاصی نداشت و صرفا نویسنده قصد داشت که باشن. صدای آقای گرگین، خوش و گیراست.
ماندانا گرد
۱۴۰۱/۳/۲۶
روای عالی بود و نویسنده در بکار گیری واژه‌ها و اصطلاحات اون زمان خیلی خوب بود و برای من جذابیت داشت... والا قصه کمی کلیشه‌ای بود
elham kordi
۱۴۰۲/۳/۲۲
عاشق تن صدای آقای گرگین هستم و صداشون با این کتاب خیلییی همخوانی داشت. در کل کتاب خوبی بود
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
پایان باز کتاب
موضوعات سیاسی داخل شده در کتاب من را از خواندن و گوش دادن باز زد
شقایق شفیع پور
۱۴۰۲/۸/۷
من با اتمسفر داستان ارتباط خوبی گرفتم. اما موضوع جای کار داشت.
شیوز جمالی
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
خیلی بد بود. پر از زیاده گویی و روده درازی. کتاب بدون انسجام و چرند
سمانه وزیری امجد
۱۴۰۱/۱۲/۱۹
داستان کوتاه و جالبی بود. و صدای خواننده و خواندن آن بسیار جذاب بود
مهدی نصیری
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
بد نبود. اینکه قاتل قتل دوم کی بود و چرا بهش پرداخت نشد ذهنمو درگیر کرد.
Mehdi Tehrani
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
استاد گرگین عالیییییییی امیدواریم گویش‌های بیشتری با صدای ایشان تهیه گردد
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان

برای دریافت کتاب صوتی زنی با سنجاق مرواری نشان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.