معرفی و دانلود PDF کتاب بهره وری یک الزام

عکس جلد کتاب بهره وری یک الزام
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بهره وری یک الزام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهره وری یک الزام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهره وری یک الزام

کتاب بهره وری یک الزام نوشته‌ی دایانا فارل، شامل 11 مقاله پژوهشی در رابطه با اقتصادهای منتخب جهان است که بررسی می‌کند آن‌ها چگونه با وضع قوانین حمایت از افزایش رقابت و حذف موانع و اصلاح مقررات و بهبود فضای کسب و کار در سطح بنگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی، توانسته‌اند به رشد اقتصادی بالاتری برسند.

در اقتصاد عصر حاضر برندگان واقعی برندگان بهره‌وری‌اند. تقریباً غالب مطالعات و تحقیقات نشان می‌دهد که شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی و رفاه کشورها راه حل واحدی دارد و آن هم افزایش بهره‌وری به عنوان برایندی از افزایش اثربخشی و کارایی در بخش‌های اولویت‌دار اقتصادی و درون بنگاه‌ها است.

وظیفه سیاست‌گذاران و مجریان است که شرایطی را فراهم کنند تا رقابتی سالم و بالنده بین تمام بنگاه‌های حاضر در صنعت یا بخش خاص به وجود آید. مطالعات موجود نشان می‌دهند مقررات نامناسب هرچند با اهداف عالی طراحی شده باشند، با ایجاد اختلال در رقابت در میان بنگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی و انحراف منابع تولید مانع از حصول اهداف رشد اقتصادی می‌شوند.

نتایج مطالعات در کتاب بهره‌وری یک الزام (the productivity imperative)، نشان خواهند داد که افزایش بهره‌وری نیروی کار لزوما مستلزم تعدیل نیروی شاغل در کل اقتصاد نیست، بلکه به سبب رشد کل اقتصاد و ایجاد مشاغل جدیدتر، تقاضای نیروی کار بیش‌تر است، که از بهترین آن‌ها می‌توان اقتصاد کشور آمریکا را مثال زد. تأکید دایانا فارل (Diana Farrell) در این کتاب، عمدتاً بر شناسایی نقاط قوت و ضعف بخش‌های اقتصادی و رفع موانع رشد رقابت در این بخش‌ها از طریق بازبینی انبوه مقررات محدود کننده، اصلاح مقررات و بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره‌وری عوامل تولید است.

کتاب پیش رو با هدف فرهنگ‌سازی و درک ضرورت و نیاز به بهره‌وری و کارایی بنگاه به مدیران و کارشناسان تقدیم می‌شود.

در بخشی از کتاب بهره وری یک الزام می‌خوانیم:

رشد اقتصادی به افزایش بهره‌وری بستگی دارد که آن هم تابعی از رقابت سالم است. زمانی که سیاست‌های دولت حتی به طور غیر عمد رقابت را محدود می‌کند، بنگاه‌های کاراتر نمی‌توانند جانشین بنگاه‌هایی با کارایی کمتر شوند.

برای درک اینکه چرا برخی از کشورها در باتلاق فقر دست و پا می‌زنند، می‌بایست از گستره سیاست‌های کلان اقتصادی نظیر نرخ بهره و کسری بودجه فراتر رفت و قوانین متعدد منطقه‌ای، مقررات سرمایه‌گذاری، تعرفه‌ها و قوانین مالیاتی که مانع بهره‌وری صنایع و بالطبع شکوفایی ملی می‌شوند را در نظر گرفت.

تفاوت بهره‌وری کشورها به تفاوت در بازارهای سرمایه و نیروی کار بر نمی‌گردد، بلکه و به طبیعت رقابت در بازارهای کالا و خدمات مربوط می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: قدرت بهره‌وری
فصل دوم: مقرراتی که برای رقابت مفیدند
فصل سوم: چه چیزی مناسب اقتصاد ایالات متحده است
فصل چهارم: احیای بهره‌وری آلمان و فرانسه
فصل پنجم: فرصت طلایی سوئد
فصل ششم: نیاز ترکیه به رشد با ثبات
فصل هفتم: آسیا: الزام به بهره‌وری
فصل هشتم: چین و هند: مسابقه رشد
فصل نهم: هند از ظهور تا هجوم
فصل دهم: آینده‌ای ثروتمندتر برای هند
فصل یازدهم: برزیل چگونه می تواند رشد کند؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهره وری یک الزام
نویسنده
مترجممصطفی ثقفی
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۹۹
زبانفارسی
شابک978-964-469-340-3
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بهره وری یک الزام

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بهره وری یک الزام

برای دریافت کتاب بهره وری یک الزام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.