معرفی و دانلود کتاب صوتی بعد از عشق

عکس جلد کتاب صوتی بعد از عشق
قیمت:
۴۱۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بعد از عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بعد از عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بعد از عشق

کتاب صوتی بعد از عشق اثر الیف شافاک، رمانی جسورانه، حیرت‌انگیز و سحرآمیز درباره‌ی زندگی عاشقانه‌ی زنان است.

کتاب صوتی بعد از عشق (Black Milk) به روایت و بررسی دوره‌ی پس از عشق، دوره‌ای نابسامان و اندوه‌بار اما گذرا در زندگی و مسائل زنان می‌پردازد که به دو صورت روایت می‌شود. یک داستان و یک گزارش که در دل داستان است. داستان کتاب مربوط به زندگی خود نویسنده و همه‌ی زن‌هایی است که قصد تشکیل زندگی جدید، ازدواج، بچه‌دار شدن و… دارند، اما از این بابت مطمئن نیستند و مدام با خود در کشمکش هستند. گزارشات کتاب هم زنان مختلف در طول تاریخ را بررسی می‌کند. زن‌هایی که اغلب شباهت زیادی با خود نویسنده دارند.

الیف شافاک (Elif Shafak)، در کتاب صوتی بعد از عشق از تمامی مراحل زندگی یک زن از قبیل مجردی، عاشق شدن، ازدواج، بارداری، دوران افسردگی بعد از زایمان و بزرگ کردن کودکان و... می‌گوید، او که خود مادر دو فرزند و دانش‌آموخته «مطالعات زنان» است، در این میان درگیری‌های ذهنی و روحی یک زن را به خوبی به تصویر می‌کشد و در نهایت به مخاطب امید می‌دهد که می‌تواند از پس این مشکلات برآید و زندگی را دوباره به شکلی معجزه‌وار بازسازی کند و یا از نو شروع کند.

همه‌ی کتاب‌ها را با این آرزو می‌نویسند که در ذهن ماندگار شود و ردی از خود باقی بگذارد، جز این اثر که همچون نوشته‌ای بر روی آب است، همین که خوانده شود، فراموش خواهد شد.

شافاک در این رمان هیجان‌انگیز، داستان سفر پرفراز و نشیب خود را بیان می‌کند. او با شناسایی جنبه‌های مختلف و متضاد شخصیتش که هر کدام ویژگی‌های مختص خود را داراست، به دنبال رسیدن به تعادلی میان این جنبه‌ها و یا حداقل شخصیتی واحد است. این نویسنده با تلفیق تجارب خود با زندگی نویسندگان بزرگی همچون سیلویا پلات، ویرجینیا وولف، آلیس واکر و زلدا فیتزجرالد، در جستجوی راه حلی کاربردی برای ناسازگاری‌های میان خلق هنری و اجرای کامل نقش مادری است، زیرا شافاک، پس از تولد اولین فرزندش، به افسردگی پس از زایمان و بحران روحی شدیدی دچار شد. احساس گناه، اضطراب و تشویش درباره‌ی اینکه آیا می‌تواند مادر خوبی باشد را آسوده‌اش نمی‌گذاشت. به همین خاطر، از نوشتن دست کشید و باور خود، قدرت کلمات را به طور کلی فراموش کرد.

اِلیف شافاک به سال 1971 در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد. دوران کودکی و جوانی‌اش در آنکارا، مادرید، عمان، کلن، استانبول، بوستون، میشیگان و آریزونا گذشت. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی روابط بین‌الملل از دانشگاه فنی خاورمیانه (آنکارا) است. دوره‌ی کارشناسی ارشد را نیز در همان دانشگاه در رشته‌ی مطالعات زنان و دوره‌ی دکتری را در رشته‌ی علوم سیاسی به پایان رساند.

اولین رمان شافاک با عنوان پنهان‌ در سال 1998 جایزه‌ی بزرگ مولانا را برایش به ارمغان آورد. پس از آن رمان‌های آینه‌های شهر (1999) و مَحرم (2000) را به دست چاپ سپرد. رمانِ مَحرم برنده‌ی جایزه‌ی اتحادیه‌ی نویسندگان ترکیه شده است. رمان ملت عشق‌ را در سال 2009 منتشر کرد که به پرفروش‌ترین رمان تاریخ ترکیه بدل شد و ماه‌ها در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داشت.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی بعد از عشق:

- چشم‌هایم سنگین هم که می‌شود، هنوز او در ذهنم است.
- فردی که در بحران است، این‌جا نیست، در مکانی دیگر است.
- زندگی هم مثل بازی لی‌لی که با گچ کشیده‌اند خطی محو دارد.
- بی‌نقص بودن مخلوقی مهیب است، بچه‌دار هم نمی‌تواند بشود راستش.
- زن می‌خواهد مادری نمونه باشد، چنان کامل و بی‌نقص که حتی در خیال نگنجد.
- هر وقت دیوانه‌وار عاشق شوم، بی‌آنکه خودم هم بدانم چطور، درونم شورشی علیه حاکمیت مغز بر بدن شروع می‌شود.
- اگر زنی ویژگی‌های مردانه داشته باشد، باید از دستش فرار کرد. اما اگر این ویژگی‌ها را نداشته باشد، خودش باید از دست خودش فرار کند.

در بخشی از کتاب صوتی بعد از عشق می‌شنویم:

یک سال از آمدنم به بوستون می‌گذرد. در عرض این مدت رمانی را که در حال نوشتنش بودم، بر همه‌چیز و همه‌کس مقدم شمردم. روزهایم در ارتباطی صمیمانه با شخصیت‌های خیالیِ برزخ گذشت.

با قهرمان‌های رمان خیلی صحبت می‌کردم، اما ارتباطم با آدم‌های دنیای واقعی بسیار کم بود. چون نمی‌خواستم زمانم را برای خرید یا پخت و پز از دست بدهم، گاهی می‌شد که چند روز غذایم فقط کورن فلکس بود. صبح و ظهر و شب یک چیز می‌خوردم.

این‌جا به آدم‌های سیگاری به چشم وحشی نگاه می‌کنند. یک ذره دود کافی است تا سیستم اخطار ساختمان شروع به کار کند. چون بدون سیگار نمی‌توانم بنویسم، راهی برای از کار انداختنِ سنسورهای توی اتاقم و روی سقف پیدا کردم. روی سنسورهای سقف را با مشما پوشاندم و دورش چسب نواری زدم. جواب داد.

در طول یک سال، با زن‌های هنرمند و آکادمیسین از ملت‌های گوناگون آشنا شدم و کار کردم. در این شهرک دانشگاهی در مورد همه‌ی موضوع‌های مربوط به زنان که به ذهن برسد، نشست و کنفرانس برگزار شد: «باورها و نمادهای ایزدبانوی مادر»، «نیروی کار زنان و مسئله‌ی استخدام در جهان سوم»، «فمینیسم و فرهنگِ هیپ‌هاپ»، «قهرمانان زن در فیلم‌های کارتونی: آیا میکی‌موس به مینی‌موس ظلم می‌کند؟» و... در همه‌شان شرکت کردم. طوری که انگار از دیر رسیدن به جایی بترسم، دستپاچه نوشتم و نوشتم. مدام می‌خواندم و می‌خواندم. شب‌های زیادی تا صبح در کتابخانه ماندم. مجموعه‌ی فلسفه‌ی سیاسی و مجموعه‌ی ادبیات انگلیس و روس بخش‌هایی بودند که بیش از همه به سراغشان می‌رفتم. مبل قهوه‌ای رنگِ چرمی، که بین این دو بخش گذاشته بودند، شده بود تختخوابم.

با رُزاریو، نظافتچی مکزیکی تباری که صبح‌ها برای جاروکشی می‌آمد، رفیق شدم. وقتی او و دوستانش دلسوزانه نگاهم می‌کردند، باورم به این‌که آدمی مثل من به راحتی‌ها «زنِ عادی» نمی‌شود تشدید می‌شد.

مدت‌ها به شهر از دور نگاه کردم. روزها و ماه‌هایم با دو چمدان وسایل در اتاقی کوچک گذشت، با این دردِ درونی که حتی کتاب‌هایی را که دوستشان دارم نمی‌توانم پیش خودم داشته باشم، به ارتباط‌هایم نمی‌توانم ادامه بدهم، وقتی دوستانم به من احتیاج دارند نمی‌توانم پیششان باشم، وقتی خودم به دوستانم احتیاج دارم از وجودشان محرومم، در شهری که این‌قدر دوستش دارم نمی‌توانم آرام و قرار بگیرم. گاهی هم که بیرون می‌رفتم، جامعه‌گریز، گیج و ویج و توی خودم بودم.

دیگر سؤالی درباره‌ی مادری و مادر بودن نمی‌کردم.
با خودم می‌گفتم: «از کسی مثل من مادر درنمی‌آید، اما بعدها شاید نامادری خوبی دربیاید.»
آونگِ دلم هم از هوسِ مادری، هم از حسرتِ استانبول دور افتاد.
یا شاید من این‌طور گمان می‌کردم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۲۱ دقیقه
سرآغاز
۱۰ دقیقه
شیر سیاه
۷ دقیقه
پیشگفتار - بخش اول
۷ دقیقه
پیشگفتار - بخش دوم
۲۱ دقیقه
یک - نشانه‌ها - بخش اول
۵ دقیقه
نشانه‌ها - بخش دوم
۱۶ دقیقه
دو - ابتدا چای بود
۱۹ دقیقه
خواهر فضولی - بخش اول
۵ دقیقه
خواهر فضولی - بخش دوم
۱۲ دقیقه
یک چای دیگر - بخش اول
۱۳ دقیقه
یک چای دیگر - بخش دوم
۲۱ دقیقه
صداهای درون - بخش اول
۱۹ دقیقه
صداهای درون - بخش دوم
۱۲ دقیقه
ماه‌بانو
۲۰ دقیقه
سه - راز ماهیگیرها - بخش اول
۶ دقیقه
راز ماهیگیرها - بخش دوم
۱۶ دقیقه
شاعرها و نوزادها
۱۹ دقیقه
چهار - کودتای شبانه
۱۶ دقیقه
ایستگاه حیدرپاشا
۱۳ دقیقه
زن‌هایی که اسمشان را دوست ندارند
۱۸ دقیقه
مسافر قاچاق
۱۲ دقیقه
میز مهمانی
۲۱ دقیقه
پنج - فمینیست‌ترین شهرک دانشگاهی
۶ دقیقه
در ظاهر عادی بودن
۱۲ دقیقه
زنی غیرعادی
۲۰ دقیقه
شش - درخت مغز - بخش اول
۵ دقیقه
درخت مغز - بخش دوم
۱۱ دقیقه
آه من‌العشق
۱۷ دقیقه
زن پیازی
۴ دقیقه
وقتی بازار سرپوشیده می‌خندد
۱۴ دقیقه
هفت - یک آبی، یک صورتی
۱۳ دقیقه
هشت - در نُه ماه و نُه روز
۱۱ دقیقه
هفته‌ی هشتم
۱۴ دقیقه
هفته‌ی هجدهم
۱۳ دقیقه
هفته‌ی بیست و دوم
۱۰ دقیقه
هفته‌ی سی و دوم
۱۴ دقیقه
هفته‌ی سی و هشتم
۱۰ دقیقه
نه - در فضیلت خودخواهی
۷ دقیقه
کتاب زاییدن
۱۱ دقیقه
ده - دریای بی‌کرانه - بخش اول
۴ دقیقه
دریای بی‌کرانه - بخش دوم
۱۲ دقیقه
دریای بی‌کرانه - بخش سوم
۳ دقیقه
دریای بی‌کرانه - بخش چهارم
۱۴ دقیقه
جن‌هایی که برای زائو دندان تیز کرده‌اند
۱۰ دقیقه
پوتون کیست؟ چطور بشناسیمش؟
۱۲ دقیقه
تست
۶ دقیقه
راه‌های معالجه
۹ دقیقه
یازده - در انتظار یخ زدن
۷ دقیقه
زن دیگر
۱۴ دقیقه
وقت که تمام می‌شود
۳ دقیقه
کدام راه درست است؟
۹ دقیقه
شیر سفید
۳ دقیقه
کلام آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بعد از عشق
نویسنده
مترجمارسلان فصیحی
گویندهآسمان مصطفایی، شهره روحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۱۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بعد از عشق

فهیمه نصیری
۱۳۹۸/۷/۸
این کتاب الیف شافاک با کتاب ملت عشق ش خیلی فرق می‌کنه. اگر زنی باشین که بین ازدواج و فرزند آوری و کار و شغل تون تناقض میبینین و نمیدونین کدوم یک رو انتخاب کنین این کتاب ذهنتون رو باز میکنه. فکر من رو نسبت به زوایای درونم تغییر داد و باعث شد از زاویه دیگه‌ای به خودم نگاه کنم از این جهت فوق العاده بود.
صدای راوی هم بی‌نظیره.
کاش کتاب‌های دیگر الیف شافاک رو صوتی کنین مثل دختران حوا
Neda M
۱۳۹۸/۷/۱۳
کتاب خیلی خوبی هست. خیلی خوبه که خانم‌ها بعد از ازدواج و قبل از مادر شدن حتما این کتاب رو بخونن. تمامی مشکلاتی که فکر میکنیم فقط مال خودمون هست توی این کتاب مطرح شده و میفهمیم مشکل بقیه زن‌ها هم هست. نزدیکی فرهنگ ما ایرانی‌ها به فرهنگ نویسنده هم جذابیت کتاب رو از نظر من بیشتر کرده و حس یکی بودن به خواننده میده
لیلا پارتیا
۱۳۹۸/۱۰/۷
کتاب خیلی خوبی بود که در قالب داستان شخصیت اول به درون خود سفر می‌کند و مسیر خودشناسی و آشتی با درون را در یکی از چالش برانگیز‌ترین دوره زندگی خود که مادر شدن هست تجربه میکند. چه مادر باشید، بخواهید مادر شوید، مادر نیستید و.... . خواندن و یا شنیدن این کتاب عالیست
مریم مهرشاد
۱۳۹۸/۵/۳۰
کاش این کتاب رو قبل از زایمان خونده بودم. اون موقع متوجه می‌شدم که این افسردگی فقط برای من نیست و در‌موردش با بقیه حرف می‌زدم. حالا که ۳ سال گذشته وقتی به بقیه میگم که ۸ ماه صبح تا شب گریه می‌کردم و افسردگی شدید داشتم کسی باورش نمیشه از بس نقش بازی می‌کردم.
Soheil Alipour
۱۴۰۱/۲/۱۳
این کتاب شاید بتوان به عنوان کتابی برای گروه خاصی یعنی در حقیقت برای بانوان نگارش شده باشد اما به دلیل اینکه تمام کتاب‌های تاسف شافاک را مطالعه کردم این کتاب را هم مطالعه کردم، حقیقتا نتوانستم ارتباط برقرار کنم ولی از نظر نگارش و قلم نویسنده فوق العاده است.
عسل ر
۱۳۹۹/۳/۲۲
چقدر این کتاب عالیه. با خوندن این کتاب متوجه شدم من تنها نیستم و همه‌ی ما خانم‌ها احساسات، مشکلات، محدودیت‌ها و تبعیض‌ها رو گذروندیم یا پیش رو داریم.
قلم این نویسنده عالیه. و گوینده عالی کتاب رو روایت می‌کنه واقعا ممنونم بخاطر این کتاب.
M Mohammadi
۱۳۹۹/۲/۱۰
خیلی خوب بود، البته یه نکته ریز داشت که اذیتم میکرد اونم بکار بردن کسره در اخر همه افعال تو داستان بود، مثل بوده، شده و... صدای گوینده رو تو هزارو یکشب واقعا دوست داشتم اما تو این داستان مخصوصا اوایلش نه زیاد اما خود داستلن فوق العاده بود
مژگان مهرعلیان
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
خیلی خیال پردازی داره و بیشتر تفکرات و تحقیقات نویسنده در مورد مسائل مربوط به زنان رو شرح میده تا بخواد یه رمان باشه و جذاب نیست. اگه مث من بعد از ملت عشق اومدین سراغ این کتاب بدونین پشیمون میشین. فاصله‌ی این دوتا کتاب از زمین تا آسمونه
فروغ یوسفی
۱۳۹۸/۹/۳
مضمون کتاب‌های الیف شافاک به قدری زیبا روایت می‌شود که آدم شهامت زمین گذاشتن آن را از دست می‌دهد این کتاب هم مثل ملت عشق پرمحتوا بود. چیزی که کارهای الیف شافاک را خاص می‌کند لحن صادقانه‌ی راوی است
کورش شاهنده
۱۳۹۸/۸/۵
کتاب ماجرایی زنانه دارِ اما من به عنوان یک مرد فکر میکنم لازمِ که با برخی از رفتارها و احساسات زنانِ که خانم‌ها اون رو پشت حیا قایم میکنن و در رابطه با اون حرف نمیزنن اینجا میشنویم و آشنا میشیم
اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۸/۵/۲۲
خیلی کتابش رو دوست داشتم.
اگر زنی تحصیلکرده هستید و در دوراهه‌ی انتخاب بین مادرشدن و ارتقای شغلی درگیری ذهنی داشتید کاملا هم‌ذات پنداری میکنید با نویسنده.
گوینده هم که عالی و فوق‌العاده بودن
س ض
۱۳۹۸/۴/۳۰
نگاه خاصی به زن و نوشتن داشت. یاد کتاب اتاقی از آن خود افتادم. آشنایی با نویسنده‌های مشهور زن از نقاط قوت کتاب بود. گوینده بسیار خوبی هم داشت. کتاب را به همه علاقه مندان به خصوص علاقه مندان به نویسندگی توصیه می‌کنم.
سودابه هاشمی
۱۳۹۸/۲/۳۱
شنیدن کتاب به من آرامش میدهد. و این کتاب آرامشی بی‌نظیر ایجاد می‌کنند چرا که وضعیت خانواده‌های غربی و بخصوص نویسنده معتبری مانند لئو تولستوی را نشان می‌دهد و دیدگاه وسیعتری در من نسبت به ارزش زن در آن جامعه ایجاد کرد
دیبا حاجی زاده
۱۳۹۹/۲/۲۱
نوشته‌های این نویسنده رو خیلی دوست دارم وباهاش ارتباط میگیرم. این کتاب به آدمهایی که قصد بچه دار شدن دارند هم خیلی کمک میونه که تصمیم آگاهانه بگیرند. صدای راوی هم واقعا اثر گذار بود
ارام صدر زاده
۱۳۹۸/۶/۳
خیلی خیلی لذت بردم هم از کتاب هم از صدای دلنشین گوینده. تمومش کردم ولی میخوام یک بار دیگه هم گوش بدم. ممنونم از کتابراه. من بعضی روزها فقط با کتابراه زندگی میکنم. ممنون. ممنون.
مشاهده همه نظرات ۷۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بعد از عشق

برای دریافت کتاب صوتی بعد از عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.