معرفی و دانلود کتاب صوتی باد می‌وزد

عکس جلد کتاب صوتی باد می‌وزد
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی باد می‌وزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی باد می‌وزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی باد می‌وزد

زنی که در سیاهی شب کنار خیابان ایستاده، به دنبال چه چیزی است؟ چه سرنوشتی در انتظار او در تاریکی شهر نشسته است؟ وحید قربانی نژاد شلمانی در کتاب صوتی باد می‌وزد داستان این زن را برایتان بازگو می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی باد می‌وزد

شب تاریک است و شهر خلوت. زنی با ظاهری ژنده‌پوش در کنار خیابان ایستاده است. آیا چشم‌به‌راه کسی است که به سراغ او بیاید؟ آیا منتظر است تا رأس ساعتی مشخص به راه بیفتد و خیابان را به سوی مقصدی معین گز کند؟ آیا زن تنها می‌داند چه خطرهایی پشت شمشادهای خیابان و در خلوت شب در کمین او نشسته است؟ یا شخصیت اصلی کتاب صوتی باد می‌وزد هم مانند بسیاری از آثار وحید قربانی‌نژاد شلمانی با جنون و روان‌پریشی دست به گریبان است؟

زن سوار تاکسی قراضه‌ای می‌شود و حضور شخصیت مهم دیگری که راننده‌ی این ماشین است، داستان را به سمت و سویی دیگر می‌برد. وحید قربانی‌نژاد شلمانی دو پیچش عجیب در سیر داستان کوتاه خود تعبیه کرده است و در دو بزنگاه شما را غافلگیر می‌کند. این کتاب صوتی به همت نشر صوتی گیوا منتشر شده است و آن را با صدای حسین نصیری می‌شنوید.

داستان کوتاه در ادبیات فارسی قدمتی صدساله دارد. این ژانر ادبی در تاریخ ادبیات ایران با انتشار مجموعه داستان یکی بود یکی نبود اثر محمدعلی جمالزاده آغاز شد و بعدتر سکان این کشتی به نویسندگانی همچون ابراهیم گلستان، هوشنگ گلشیری، صادق چوبک، صادق هدایت و... سپرده شد. اکنون و با گذشت بیش از یک سده از متولد شدن نخستین داستان کوتاه فارسی، نویسندگان جوان پا به میدان گذاشته‌اند و نام‌های تازه‌ای در قفسه‌ی داستان کوتاه کتابفروشی‌ها به چشم می‌خورد. وحید قربانی‌نژاد شلمانی نیز یکی از این نام‌هاست که تا کنون چند داستان کوتاه از او منتشر شده است.

کتاب صوتی باد می‌وزد برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ژانر داستان کوتاه در ادبیات معاصر ایران علاقه دارید، شنیدن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

با وحید قربانی‌نژاد شلمانی بیشتر آشنا شویم

این نویسنده در تیر ماه 1364 چشم به جهان گشود. وحید قربانی‌نژاد شلمانی از سال 1380 و از سن شانزده‌سالگی به وبلاگ‌نویسی روی آورد و در سال 1397 موفق شد نخستین کتاب خود را منتشر کند: مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با عنوان «تاریک، سرد و بی‌نهایت طولانی». «شب قداره‌های بلند» نام کتاب دیگر وحید قربانی‌نژاد شلمانی است.

در بخشی از کتاب صوتی باد می‌وزد می‌شنویم

راننده اما انگار هنوز قانع نشده بود که زن این وقت شب توی خیابان خلوت چه می‌کند. گفت: البته جسارته. به منم ارتباطی نداره. اما خوب خطرناکه شما این وقت شب بیرون خونه باشید اونم توی این محله‌ها. من‌که مَردم می‌ترسم به مولا. چند ساله تو این خط کار می‌کنم. 3 تا از بچه‌های همین خط رو کشتن تو جاده. همین‌جوری الکیا. نه پولشون رو ورداشتن نه ماشین رو. لاکردارا معلوم نبود چی می‌خواستن. اصن خانم بعضیا مریضن.

و باز سعی کرد نگاه دقیق‌تری به زن بیندازد. توی تاریکی ماشین فقط چشم‌های زن معلوم بود، زن هم این‌بار از توی آینه به چشم‌های مرد خیره شد و با چشمانی بی‌حالت به صورتش زل زده بود و انگار می‌خواست او را از رو ببرد. مرد از حالت‌های زن کمی ترسید و پایش را بیشتر روی گاز فشار داد و تاکسی بی‌جان ناله‌کنان سرعتش بیشتر شد و توی تاریکی جاده راهش را ادامه می‌داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
باد می‌وزد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی باد می‌وزد
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی باد می‌وزد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی باد می‌وزد

برای دریافت کتاب صوتی باد می‌وزد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.