معرفی و دانلود کتاب صوتی درنگ مرگ

عکس جلد کتاب صوتی درنگ مرگ
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درنگ مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درنگ مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درنگ مرگ

چیزی که هیچ‌گاه سراغ اهالی یک سرزمین را نمی‌گیرد مرگ است! ژوزه ساراماگو داستان طنزآلود خود را در کتاب صوتی درنگ مرگ از همین نقطه آغاز می‌کند و قصۀ جغرافیایی را به تصویر می‌کشد که گویی نیستی و نابودی به آن‌جا راهی ندارد.

دربارۀ کتاب صوتی درنگ مرگ:

خبر گزارش نشدن مرگ در یک سرزمین جغرافیایی با واکنش‌ها و محاسبات تازه‌ای همراه است. ژوزه ساراماگو (Jose Saramago) در رمان درنگ مرگ (Death with interruptions) با لحنی طنزآمیز دست‌وپا زدن افرادی را به نمایش می‌گذارد که به یک‌باره بعد از دوره‌های طولانی لبریز از مرگ و نابودی، به بی‌مرگی رسیده‌اند، با این حال در این بی‌مرگی کاملاً منفعل هستند.

اهالی شهر از نبود مرگ در ناحیۀ خود خوشحال‌اند و پیروزی‌شان را جشن می‌گیرند با این حال با گذشت زمان، بی‌مرگی باورهای جامعه‌شناسانه، عقاید دینی و فلسفی‌شان را دچار چالش و حتی آنان را از نظر اقتصادی نیز درگیر می‌کند. در این هنگام گروهی با عنوان مافیا می‌کوشد راه‌حلی برای نجات از این شرایط بیابد.

پس از گذشت مدت زمانی، مرگ بار دیگر راه خود را در میان آن‌ها باز می‌کند. از این نقطه به بعد مرگ به یکی از شخصیت‌های رمان تبدیل می‌شود که با ارسال نامه‌هایی به رنگ بنفش، زمان مرگ هر یک از اهالی را به گوش آنان می‌رساند. در این هنگام است که مردم منفعل بار دیگر به تکاپو می‌افتند و این بار تحیر انسان شکل دیگری به خود می‌گیرد چرا که در شرایط جدیدی به سر می‌برد که هیچ دخالتی در آن ندارد.

ژوزه ساراماگو که گاهی با زیاده‌گویی‌های خود فضای داستان را ملال‌آور می‌کند، تمامی امور را در یک موقعیت پایانی قرار می‌دهد، مرگ را ناگهان در یک شرایط تازه می‌گذارد، این بار دیگر نوبت انفعال مرگ است! زیرا یکی از نامه‌های بنفش که برای یکی از اهالی ارسال شده بود، برگشت می‌خورد!

این فرد نه سیاستمداری مشهور، نه انسانی مهم و نه هنرمندی محبوب است، نوازنده‌ای تنهاست که در گروه ارکستر شهر می‌نوازد و تنها روزنۀ امیدش نوازندگی در خانه‌اش است. این نوازنده - سمبل یک هنرمند فروتن، بی‌ادعا، بدون آزار و مهربان - بی‌آنکه خود بداند اسطورۀ مرگ را به چالش می‌کشد و مرگ برای اینکه شکستش را نپذیرد و آن را بپوشاند، از تصویر کلیشه‌ای، ذهنی و دور از دسترسش بیرون می‌آید و در قالب جسم یک انسان تلاش می‌کند نوازنده را برای دریافت نامۀ بنفش فریب دهد، اما در نهایت مرگ دلبستۀ زندگی انسانی می‌شود و دیگر در آن سرزمین کسی از دنیا نمی‌رود.

کتاب صوتی درنگ مرگ در ژانر رئالیسم جادویی قرار می‌گیرد. در این سبک ساختارهای واقعیت بهم می‌ریزند و جهانی واقعی اما با روابط علت و معلولی ویژۀ خود خلق می‌شود، رئالیسم جادویی ترکیبی از افسانه، تخیل، واقعیت و تاریخ است. در داستان‌های این ژانر همه چیز معمولی و عادی جلوه می‌کند اما همواره یک امر جادویی و غیرطبیعی در آن‌ها وجود دارد.

کتاب صوتی درنگ مرگ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های فانتزی و رئالیسم جادویی علاقه‌مند هستید، این کتاب شما را به شدت جذب خواهد کرد.

با ژوزه ساراماگو بیشتر آشنا شویم:

ژوزه ساراماگو در یک دهکده کوچک در شمال لیسبون در خانواده‌ای کشاورز متولد شد. او دو سال بعد همراه با خانواده‌اش به لیسبون نقل مکان کرد و تحصیلات دبیرستانش را به دلیل اشتغال به کار نیمه‌کاره گذاشت و به حرفه‌های مختلفی مثل مکانیکی، آهنگری و کارگری مشغول شد. بعد از مدتی نیز به نویسندگی و مترجمی برای روزنامۀ ارگان حزب کمونیست پرتغال پرداخت.

هر چند نخستین رمانش با نام کشور گناه در سال 1947 منتشر شد، اما برای چاپ دومین کتابش با شکست مواجه شد و از این رو رمان‌نویسی را رها کرد، تا اینکه با چاپ کتاب بالتازار و بلموندا در سال 1982 و ترجمۀ آن به انگلیسی در سال 1988 به شهرت رسید، این کتاب رمانی تاریخی محسوب می‌شود که به انحطاط دربار پرتغال در قرن شانزدهم می‌پردازد.

ساراماگو در سال 1988 برندۀ جایزۀ نوبل شد. او به دلیل نوشته‌هایش که با شفقت، تخیل و طعنه آمیخته شده‌‌اند و مخاطب را قادر به درک واقعیت گریزپا می‌سازد به این جایزه دست یافت. بیش از دو میلیون نسخه از آثارش تنها در کشور پرتغال به فروش رسید و به 25 زبان دنیا ترجمه شد.

او برندۀ جایزۀ آمریکا و همین طور سائوپولو در زمینۀ ادبیات است. ساراماگو اعتقادی به خدا نداشت و نگاه ضد مذهبی در بعضی از آثارش باعث حذف نام او از فهرست نامزدهای دریافت جایزۀ ادبی اروپا شد. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به کوری، بینایی، دفتر یادداشت، غار، همه نام‌ها، انجیل به روایت عیسی مسیح، سفر فیل، مرد تکثیر شده، بلم سنگی، سال مرگ ریکاردو ریس و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی درنگ مرگ می‌شنویم:

یک روز بانویی که اخیراً بیوه شده بود و راهی برای نشان دادن شادمانی‌اش نمی‌یافت - البته اندک اندوهی در دل داشت چون اگر نمی‌مُرد هرگز نمی‌توانست دوباره همسر محبوبش را ملاقات کند - تصمیم گرفت پرچم ملی کشورش را در بالکن پر از گلی که جلوی اطاق غذاخوریش بود آویزان کند. می‌گویند چیزی نگذشت و کم‌تر از چهل و هشت ساعت بعد در سراسر کشور پرچم‌ها در بالکن‌های خانه‌ها آویزان شد.

رنگ‌ها و نمادهای پرچم‌های ملی در سراسر کشور گسترش یافت. این منظره در شهرها نمایان‌تر از روستاها بود چون در شهرها پنجره‌ها و بالکن‌های بیش‌تری وجود داشت. مقاومت در برابر چنین اقدامات میهن‌پرستانه کار چندان آسانی نبود. مخصوصاً هنگامی که اطلاعیه‌های نگران‌کننده‌ای که معلوم نبود از کجا سرچشمه می‌گیرد پخش شد. نمی‌توان گفت تهدیدکننده بود اما بدین معنی بود که هر کسی پرچم فناناپذیر وطن را در پنجره خانه‌اش نیاویزد شایستگی زندگی کردن را ندارد و هر کس پرچم ملی را به نمایش نگذارد باید بمیرد، به ما بپیوندید، میهن‌پرست باشید، یک پرچم بخرید، یک پرچم دیگر نیز بخرید و باز هم، مرگ بر دشمنان زندگی، آن‌ها مردم خوشبختی بودند چون دیگر مرگی در سرزمین‌شان وجود نداشت.

خیابان‌ها با رقص پرچم‌ها به صورت مکانی برای جشن واقعی درآمده بود، اگر باد می‌وزید پرچم‌ها با وزش باد به رقص درمی‌آمدند و در غیر این صورت پنکه‌ای که در جای مناسبی در خانه قرار داده شده بود این وظیفه را انجام می‌داد. اگر پنکه به حد کافی قدرت نداشت تا بتواند پرچم را مردانه به رقص درآورد صدای تازیانه‌ها رنگ‌های میهن‌پرستانه پرچم‌ها را وفادارانه تاب می‌داد. تعداد اندکی از مردم به طور خصوصی و زمزمه‌وار می‌گفتند که کل این ماجرا کاملاً بی‌معنی است و دیر یا زود چاره‌ای جز جمع‌آوری تمام این پرچم‌های کوچک و بزرگ نداریم، هر چه زودتر این کار را بکنیم بهتر است چون شکر زیادی ذائقه را خراب می‌کند و کار دستگاه گوارش را مختل می‌سازد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
28 دقیقه
فصل اول
27 دقیقه
فصل دوم
30 دقیقه
فصل سوم
24 دقیقه
فصل چهارم
43 دقیقه
فصل پنجم
40 دقیقه
فصل ششم
31 دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
21 دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
37 دقیقه
فصل هشتم
27 دقیقه
فصل نهم
24 دقیقه
فصل دهم
23 دقیقه
فصل یازدهم
23 دقیقه
فصل دوازدهم
30 دقیقه
فصل سیزدهم
29 دقیقه
فصل چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درنگ مرگ
نویسنده
مترجمنسرین مجیدی
گویندهگشتاسب امجدی
ناشر چاپینشر روزگار
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درنگ مرگ

صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۹/۲۷
سلام و درود
دیدگاه عجیبی نسبت به مرگ به من داد تا حالا از این زاویه به مرگ نگاه نکرده بودم نعمتی که در هر لحظه از زندگیمون باهاش تضاد داریم و از شدت وابستگی‌هایی که داریم توان شکر گذاری نسبت به آن را نداریم
من دبیر زیست شناسی هستم و همیشه در رابطه با گیرنده‌ها از جمله گیرنده درد در کلاس صحبت از
می‌کردم ولی درک کاملی بابت این نعمت بزرگ نداشتم تا اینکه در فامیل ما بچه‌ای دنیا آمد که گیرنده درد نداشت با مشاهده مصیبت‌هایی که خانواده آن بچه متحمل شدند با گوشت و پوست و استخوانم موضوع را درک کردم و اکنون موقع تدریس تمام زوایای اهمیت گیرنده‌های درد و مصاعب ناشی از فقدان آن را یاد آوری می‌کنم و جالب اینجاست که وقتی می‌پرسم تجسم کنید اگر گیرنده درد نداشته باشیم چه خواهد شد همه هیجان زده می‌شوند (دقیقا مانند همین داستان) و مزایای فقدان درد را می‌شمارند وقتی حرف‌ها و احساسات تمام شد من شروع به توصیف مصاعب می‌کنم و طفلکی‌ها کلی از آن هیجان لحظه‌ای خود احساس پشیمانی می‌کنند
من نیز دقیقا قبل و بعد از خواندن این کتاب نسبت به مرگ چنین احساس و برداشتی داشتم.
خواندن آن را به تمام انسان‌ها توصیه می‌کنم باشد که از احساس رنج ناشی از فقدان عزیزان مخصوصا عزیزانی که بیماری همراه با رنج داشتند کاسته شود و منطقی تر به این نعمت خدادادی نظر کنند و در کنار سوگواری شاکر این ماجرا نیز باشند.
با توجه به اثرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ذهنم حسابی سوت کشید و تمام لحظات و صحنه‌ها فقط این جمله که "عجب! اصلا فکرش را هم نکرده بودم "را به زبان آوردم.
واقعا هم که هر کتابی دنیایی جدید و نو برایمان ترسیم می‌کند برای همین هم انسان‌های کتاب خوان مانند کسانی هستند که جهانگرد وار کل دنیا و کل اعصار را گشته‌اند و زندگی کر
مریم مهدی
۱۴۰۱/۷/۵
خیلی صریح بگم، اصلاااااا فکر نکنید با کیفیتی نظیر کوری مواجه خواهید شد.
هر چند که یکی دو فصل اول این توهم را به وجود می‌اورد که با همچین ایده بکر و بدیعی به اضافه اسم ژوزه ساراماگو، احتمال زیاد یه شاهکار پیش رو خواهید داشت، اما متاسفم که بگم به هیچ وجه برای من این گونه نبود.
کتاب با موضوعی اغاز
بسیار خلاقانه میشه و یه جورهایی فضای کوری را تداعی می‌کند.
به قول عنوان خود کتاب، مرگ در انجام وظایفش درنگ می‌کند و یک کشور ده میلیون نفری برای حدود سه ماه هیچ رنگ و بویی از مرگ را به خودش نمی‌بیند.
ادم‌ها فقط دچار پیری و فرسودگی می‌شوند و همچنان در بستر بیماری دچار حالت نزع و جان کندن هستند بدون اینکه از موهبت مرگ بهره مند شوند.
کتاب تقریبا ده فصل را به شرح و تفسیر مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی‌ای که این درنگ مرنگ ایجاد کرده می‌پردازد و از جنبه‌های بسیار وارد جزییات و تبعات بعدی این تغییر جدید نظام کیهانی می‌پردازد.
متاسفانه بررسی این جزییات بسیار کسل کننده، دیالوگ‌ها شبیه گوش کردن یک مستند اجتماعی و فوق العاده ملال اور است.
از جهت دیگر روایت و خوانش بسیار بی هیجان و بدون لحن راوی هم به این رخوت داستان دامن میزنه جوری که منی که نیمه رها کردن کتاب برایم بسیار عذاب وجدان به همراه دارد، از فصل هشتم دیگه نتونستم ادامه بدم.
قطعا ناشر در محتوای کتاب که اجازه دخل و تصرف ندارد ولی این که بین موضوع و انتخاب راوی سلیقه و دقت بیشتری خرج بشه از مسئولیت‌های ایشان است. اگر این کتاب را اقای سلطان زاده روایت کرده بودند قطعا هم می‌تونستم تمامش کنم و هم لذت واقعی می‌بردم.
خلاصه کلام این که متن سنگین و فلسفی با نوع خوانش اقای امجد غیر قابل تحمل بود.
محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۷/۱۴
یک اانتقاد دارم که متاسفانه یادم رفته بود که بگم!!!
چرا آخر کتاب فصل 14 اینجوری تمام شد؟؟
فکر کنم اشتباهی شده باشه!!!
هرچی از داستان کتاب تعریف کنم بازهم حق مطلب رو نمیتونم ادا کنم....!!!!!؟؟
چون تاخودتون کتاب رو نخونین ویا نشنوید ((مخصوصا با صدای آقای امجدی)) که واقعا صداشون برای این عالی
داستان انتخاب شده...!!!
مرگ که جزئی از زندگی روزمره همه انسانها شده بقول نویسنده این کتاب یکباره دیگه نخواد کاری که وظیفه اصلیش هست رو دیگه انجام نده!!!!!
اگه جدی فکر کنید به چه نتیجه‌ای میرسید؟؟
آیا شما هم مثل بعضی از شخصیت‌های داستان افراد رو به موت رو که دیگه نمیمیرن وسربار خودشون وجامعه هستند رو
به اونطرف مرز جائیکه مرگ هنوز به وظیفش عمل میکنه میبرید؟؟؟
ویا راه حل دیگه‌ای پیدا میکنید؟؟
کتاب رو بخونید ویا بشنوید بعد نظرتون رو بگین...
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۲/۴
داستان جالبی بود با رگه‌های طنز تلخ.
به خصوص در فضای کنونی جامعه که به دلیل شیوع کرونا مرگ بیداد میکنه، خیلی خوب توصیف کرده بود که اگر انسان‌ها نمیرن چه میشود.
و اینکه بشر هیچ وقت راضی نیست و وقتی هم که مرگ بر میگرده باز انسان شاکیه.
جالب بود که انگار تا حدی در این داستان بشر مرگ رو به بازی گرفته و دست انداخته بود.
گویندگی به نظرم خوب بود
Reza Khodabakhshi
۱۴۰۱/۹/۱۸
ترس از مرگ و رویای جاودانگی انگیزه بسیاری از تحرکات و تحولات جامعه بشری بوده است، درنگ مرگ با ایجاد بستری ما را به دنیایی عجیب و فاقد معانی و اهداف متداول وارد میکند لحظاتی که کابوس‌ها قبلی به واقعیت سختی برخورد میکنند، من توصیه میکنم
Sh.a A A
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
سلام بسیار داستان جالب و دلچسبی بود، صدای راوی عالی بود، بعضی از دوستان اینگونه کتابهای صوتی را با نمایش صوتی اشتباه میگیرند، بنظرم ایشان بسیار مسلط و عالی بودن، کتاب واقعا ارزش گوش دادن دارد، ممنون کتابراه 🙏🌺📚
elnaz.h
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
به نظرم خیلی اثر قوی‌ای نیست یا شایدم من نتونستم ارتباط بگیرم اما یه موضوع دیگه هم هست، نوع ترجمه ش کسل کننده س اینکه دائم میگه امیدوارم کسل کننده نباشه و خواننده رو خسته نکنه خودش عامل خستگیه
ساناز اسعدی
۱۴۰۰/۳/۱۱
تا فصل ۸ گوش کردم اما باز هم نتونستم ارتباط با داستان برقرار کنم و گوینده خیلی یکنواخت بودن و در کل برای من کسل کننده بود اما موضوع خیلی جالب بود، شاید بعدا کتاب غیر صوتیشو بگیرم
Mina mahtab
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
به دنبال اجرای دیگری از این کتاب هستم تون صدای گوینده با متن هماهنگ نیست و از دلچسبی مطلب کم میکنه
الهام شفیع ابادی
۱۴۰۰/۱۰/۸
داستانی متفاوت داشت. کمی زیاده گویی داشت ولی از نوع توصیف فانتزی مرگ که در داستان بود خوشم اومد
Omid 1350
۱۴۰۰/۴/۱۵
این متن کامل بود؟ کتاب نیمه کاره رها نشده بود؟ اجرای کتاب هم چنگی به دل نمیزد
ریحان موسی
۱۳۹۹/۱۲/۹
بسیار جذابه جزو ده کتاب برتر زندگیم شد
صدیقه حسینی
۱۳۹۹/۱۱/۷
بر خلاف متن عالی صدا بسیار کسل کننده بود
Mary Mm
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
از صدا خوشم نیومد
مشاهده همه نظرات 14

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درنگ مرگ

برای دریافت کتاب صوتی درنگ مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.