معرفی و دانلود کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار

عکس جلد کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار
قیمت:
58000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار

کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار نوشته‌ی مصطفی مستور، درباره خانواده‌ای پایتخت نشین است که فرزندان آن هرکدام مشکلات و شرایط مخصوص به خود را دارند اما ناگهان یک شب نگار خواهر نوید بی‌خبر به خانه نمی‌آید و هیچکس نیز از او اطلاعی ندارد.

درباره کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار:

مصطفی مستور نویسنده پرمخاطب ایرانی این بار نیز در کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار، از شخصیت‌های داستان قبلی خود یعنی رمان استخوان خوک و دست‌های جذامی استفاده کرده و قصه‌ی جدیدش را نوشته است.

داستان از جایی آغاز می‌شود که نگار دختری 19 ساله و دانشجوی رشته عکاسی است و به طرز عجیبی یک شب به خانه نمی‌آید و خانواده‌اش هر چه با او تماس می‌گیرند، موبایلش خاموش و غیرقابل دسترس است. نوید برادر او نیز پس از شنیدن این خبر از زبان پدرش، شروع به پیدا کردن خواهر گمشده خود می‌کند و در این بین روایت‌های شخصی و متنوعی را از زبان او خواهید شنید که تفکرات و وضعیت خانواده‌اش را به خوبی شرح می‌دهد.

این خواهر و برادر در کتاب سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار، هرکدام بخش‌هایی مجزا برای خود دارند و داستان از زبان هر یک از آن‌ها روایت می‌شود. شخصیت‌ها نیز در فضای امروز تهران زندگی می‌کنند و می‌توانید همراه با آن‌ها به لایه‌های زیرین و کمتر دیده شده پایتخت سفر کنید و با مسائل مختلف اجتماعی روبه‌رو شوید.

نویسنده در رمان سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار به مفاهیمی همچون ترس، فقر، عشق، بی‌پناهی، گمگشتگی و اضطراب می‌پردازد؛ کتابی که برای اولین بار همزمان در کشور ایران و ایتالیا منتشر شد و توانست مخاطبان متعددی برای خود ایجاد کند.

مستور در این داستان نیز مانند دیگر آثارش از زبان و لحنی روان استفاده کرده، اما در عین حال پیچیدگی‌های خاص و جذاب مخصوص به خودش را نیز در نثر کتاب آورده و با جابه‌جا کردن زمان، مکان، راوی‌ها و شخصیت‌ها ریتمی دلنشین به رمان خود داده است.

کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان و رمان‌هایی ایرانی در ژانر اجتماعی علاقه مند هستید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

مصطفی مستور را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان، پژوهشگران و مترجمان موفق چند دهه اخیر، مصطفی مستور (Mostafa Mastoor) نام دارد. او در سال 1343 در شهر اهواز متولد شد و مدرک کارشناسی مهندسی عمران را از دانشگاه صنعتی اصفهان و مدرک ارشد ادبیات فارسی‌اش را از دانشگاه شهید چمران دریافت کرده است.

داستان دو چشمان خیس نخستین اثر اوست که در سال 1369 در مجله کیان منتشر شد. مستور تا اواسط دهه هفتاد چندین داستان کوتاه نوشت که نتوانست به خوبی دیده شود اما سرانجام با نگارش رمان روی ماه خداوند را ببوس در سال 1379، توجه خوانندگان را به خود جلب کرد و توانست خود را به عنوان نویسنده‌ای حرفه‌ای مطرح کند. این کتاب در طول سیزده سال، چهل و شش بار تجدید چاپ شد و به خاطر داشتن محتوایی فلسفی، عرفانی و عاشقانه، جنجال زیادی در رسانه‌ها برپا کرد.

«چند روایت معتبر»، «روی ماه خداوند را ببوس»، «عشق و چیزهای دیگر»، «پیاده‌روی در ماه»، «من گنجشک نیستم» و «حکایت عشقی بی‌قاف، بی‌شین، بی‌نقطه» از مهم‌ترین آثار مستور محسوب می‌شوند. کتاب‌های «روی ماه خداوند را ببوس» و «استخوان خوک و دست‌های جذامی» تاکنون به زبان‌های انگلیسی، ترکی، روسی، عربی و ایتالیایی ترجمه شده‌اند.

جوایز و افتخارات این نویسنده عبارتند از:

- برگزیده بهترین رمان سال‌های 79 و 80 جشنواره قلم زرین برای رمان روی ماه خداوند را ببوس
- برگزیده بهترین رمان سال 1382 جایزه ادبی اصفهان برای رمان استخوان خوک و دست‌های جذامی
- برنده لوح تقدیر از نخستین مسابقه داستان‌نویسی صادق هدایت

در بخشی از کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار می‌شنویم:

ساعت دوازده ظهر جلوی دانشکده هنر با رعنا قرار گذاشته‌ام. به او گفتم که باید برای موضوع مهمی ببینمش؛ به او گفتم که جلوی دانشکده دنبال آدمی بگردد که موهایش را از ته تراشیده، عینک طبی با قاب فلزی مشکی به چشم دارد و روی یکی از نیمکت‌های کنار استخر حیاط دانشگاه دارد کتابی، روزنامه‌ای، چیزی می‌خواند.

گفت تا ظهر کلاس دارد و ساعت دوازده ظهر می‌تواند من را ببیند. نمی‌خواستم تلفنی حرف بزنم؛ از تلفن زدن متنفرم. دلیل روشنی ندارم اما از اینکه وقتی با کسی حرف می‌زنم، به جای نگاه کردن به او به میز یا دیوار یا دست‌هایم خیره شوم، بیزارم. هر وقت با تلفن حرف می‌زنم، چشم‌هایم را می‌بندم تا برای شنیدن کلمات کسی که آن طرف خط است، تمرکز بیشتری داشته باشم. به علاوه می‌خواستم تمام جزئیات را بدانم؛ حرف‌هایی که نگار به او زده بود؛ تک تک کلماتش، حالات صورتش، لباسی که پوشیده بود، همه چیز را.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
33 دقیقه
بخش اول
6 دقیقه
بخش دوم
10 دقیقه
بخش سوم
13 دقیقه
بخش چهارم
8 دقیقه
بخش پنجم
19 دقیقه
بخش ششم
8 دقیقه
بخش هفتم
8 دقیقه
بخش هشتم
17 دقیقه
بخش نهم
6 دقیقه
بخش دهم
14 دقیقه
بخش یازدهم
12 دقیقه
بخش دوازدهم
9 دقیقه
بخش سیزدهم
12 دقیقه
بخش چهاردهم
21 دقیقه
بخش پانزدهم
21 دقیقه
بخش شانزدهم
8 دقیقه
بخش هفدهم
19 دقیقه
بخش هجدهم
12 دقیقه
بخش نوزدهم
8 دقیقه
بخش بیستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار
نویسنده
گویندهنیما رئیسی، هوتن شکیبا، حمیرا افشار
ناشر چاپینشر مرکز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار

sarah shmhmdi
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
دقیقا گزارش‌ بود، کاملا‌ بدون تکلف و روان توضیحات‌ رو داده بود بدون اینکه‌ ذهنتون‌ خسته بشه و نیاز به تمرکز‌ کردن‌ خیلی زیاد باشه‌. قصه‌ی‌ جالبی‌ بود و من دوست داشتم، علاوه بر این فکر‌ میکنم‌ که از میان ایده‌هایی‌ که کتاب داده بود یک فیلم سینمایی‌ هم ساخته شده باشه. در کل دوست داشتم.
رابعه نظرپور همدانی
۱۴۰۲/۲/۱۸
نگار عین نهنگ باید از عمق به سطح میومد تا بتواند نفس بکشد
دلم میخواد عین نگار ول کنم بروم و به هیچ چیز و هیچکس فکرنکنم فقط برم ولی تعهد اجازه نمیده
Arezoo Hezarkhani
۱۴۰۲/۵/۱۱
من انتظار بیشتری داشتم، ولی خوب و جالب بود
امیر وفایی
۱۴۰۱/۳/۱۷
یه داستان عالی مثل تمام داستان‌های دیگه از این نویسنده بزرگ
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار

برای دریافت کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.