معرفی و دانلود کتاب صوتی در ستایش عشق

عکس جلد کتاب صوتی در ستایش عشق
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در ستایش عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در ستایش عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در ستایش عشق

گفت‌وگویی پرشور در باب ماهیت عشق... کتاب صوتی در ستایش عشق نوشته‌ی آلن بدیو، به بررسی جایگاه و چیستی این مفهوم در دنیای مدرن می‌پردازد. این کتاب که برای اولین بار در سال 2012 منتشر شد، تمامی انسان‌ها را به نترسیدن از عشق دعوت می‌کند و آن را جست‌وجویی باشکوه در راه حقیقت نام می‌نهد.

درباره کتاب صوتی در ستایش عشق

حضرت حافظ در نخستین غزل خود در دیوانش به زیبایی درباره چیستی دلدادگی و سرسپردگی در راه معشوق سروده است: «که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها...» اما به راستی در دنیای مصرف‌گرا و مدرن امروزی عشق چه معنا و کارکردی نزد انسان‌ها دارد؟ آیا شما همچون آلن بدیو، فیلسوف چپ‌گرا فرانسوی، معتقدید که عشق بدون رنج و هزینه مانند جنگی بدون تلفات است؟ در جهان امروزی که فرهنگ و عرف و قوانین خاص خودش را دارد، آیا همچنان می‌توان انتظار عشقی پرشور را داشت که در نهایت به یک جستجوی فردی در راه رسیدن به حقیقت بدل شود؟ یا چرا امروزه تلقی بخشی از مردم درباره مفهوم دوست داشتن، چیزی جز لذت‌های آنی و بدون تعهد نیست؟ به راستی عشق به چه معناست و چگونه می‌توان از آن نترسید و با آن مواجه‌ای انسانی و عمیق داشت؟

کتاب در ستایش عشق (In Praise of Love) که نتیجه گفت‌وگوی نیکولاس ترونگ با آلن بدیو است، از منظری فلسفی به ماهیت عشق در جهان کنونی پرداخته است. درواقع می‌توان عصاره این اثر را در جمله‌ای از آرتور رمبو شاعر فرانسوی خلاصه کرد: «همانطور که می‌دانیم عشق را باید از نو ابداع کرد.» اما چرا باید بار دیگر عشق را آفرید و به گونه‌ای دیگر به آن نگریست؟!

می‌توان گفت برای بدیو، عشق یک پروژه فکری و وجودی است و در تلاش است تا نسبت آن را با حقیقت بسنجد و به نوعی در جست‌وجویی مداوم برای پیدا کردن حقیقت انسان و هستی است. درواقع او برای این کار عشق را انتخاب می‌کند؛ چرا که وقتی دو نفر به طور تصادفی دل به یکدیگر می‌بندند، کم کم زندگی و جهان‌بینی همدیگر را تغییر می‌دهند و دچار چالش‌های متعدد و عمیق می‌شوند. به همین خاطر از منظر این فیلسوف این وضعیت، اساسی‌ترین قدرت عشق است و باعث می‌شود نگاهی جدید نسبت به «خود» داشته باشیم و به «دیگری» بپردازیم.

گفتنی‌ست آلن بدیو در هنگام مصاحبه با ترونگ، از نظریات متفکران بزرگی همچون افلاطون، کی‌یرکگور، سیمون دوبووار، مارسل پروست و ... استفاده می‌کند و روایت جدیدی از مواجهه‌ی عشق با مدرنیته و قرن بیست و یکم ارائه می‌دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی در ستایش عشق

- فیلسوف مشهور فرانسوی سرودی درباره قدرت عشق خوانده است. (Weekly publishers)
- شخصیتی مثل افلاطون یا هگل اینجا در میان ما راه می‌رود! (اسلاوی ژیژک، فیلسوف)
- آلن بدیو وارث ژان پل سارتر و لوئی آلتوسر است. (New Statesman)
- بدیو تنها در چند فصل کوتاه، نگرانی خود درباره ماهیت عشق در عصر مصرف‌گرایی و دوست‌یابی اینترنتی را شرح می‌دهد. (JSTOR Daily)

کتاب صوتی در ستایش عشق برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به مباحث فلسفی و طرفداران نظریات آلن بدیو از شنیدن کتاب صوتی در ستایش عشق لذت خواهند برد.

آلن بدیو را بیشتر بشناسیم

آلن بدیو (Alain Badiou) به عنوان یک ریاضیدان و نویسنده برجسته، یکی از اصیل‌ترین فیلسوفان فرانسوی است. او تحت تأثیر افلاطون، گئورگ ویلهلم فردریش هگل، ژاک لاکان و ژیل دلوز، منتقد سرسخت مکتب‌های تحلیلی و پست مدرن است. فلسفه این فیلسوف چپ‌گرا در پی آشکار ساختن و معنا بخشیدن به مفهوم نوآوری رادیکال (انقلاب، اختراع، تغییر شکل) در هر موقعیتی است.

او در سال 1937 در شهر رباط مراکش متولد شد و در طول حیات خود به تدریس و پژوهش علم فلسفه در مراکز آکادمیک پرداخت. به علاوه بخش مهمی از زندگی بدیو به عنوان یک فعال سیاسی و حضور در جنبش می 68 سپری شده و حتی مدت‌ها یکی از اعضای برجسته اتحادیه جوانان کمونیست فرانسه (مارکسیست‌ها-لنینیست‌ها) بوده است.

آلن بدیو نویسنده چندین رمان و نمایشنامه موفق و همچنین بیش از دوازده اثر فلسفی است. برخی از آثار او که به فارسی ترجمه شده‌اند عبارتند از: «فلسفه در عصر حاضر، این قرن، ترامپ، در ستایش ریاضیات، بنیاد کلی‌گرایی: پل قدیس و منطق حقیقت، فرضیه کمونیسم، زخم ما چندان تازه نیست و ...»

در بخشی از کتاب صوتی در ستایش عشق می‌شنویم

* پیش‌تر شما یادآور شدید که افلاطون پیشاپیش رابطه‌ی خاصی را که میان عشق و حقیقت هست، شناسایی کرده بود. اما به نظر شما عشق به چه صورت نوعی رویه‌ی حقیقت است؟

- من معتقدم که عشق به راستی همان چیزیست که من طبق تعابیر فلسفی خود، رویه حقیقت می‌نامم. یعنی تجربه‌ای که به موجب آن نوعی حقیقت ساخته می‌شود. این حقیقت بی هیچ تردیدی حقیقتی‌ست درباره دو! حقیقتی که از نفس تفاوت ناشی می‌شود. و من گمان می‌کنم عشق یعنی آنچه من صحنه دو می‌نامم، همین تجربه است. به این معنا سرتاپای عشقی که چالش را بپذیرد، متعهد به پایداری می‌شود و با پذیرش تجربه دنیا از منظر تفاوت در مسیرش حقیقتی نو در باب تفاوت ایجاد می‌کند. به این دلیل است که عشق واقعی همواره برای کل بشریت جالب توجه است. هر قدر هم که در ظاهر نهان و حقیر به نظر برسد. می‌دانیم که مردم چطور با خواندن داستان‌های عاشقانه اختیار از کف می‌دهند. فیلسوف باید بپرسد چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ چرا این همه فیلم، رمان و آهنگ وجود دارد که کاملا وقف داستان‌های عاشقانه شده‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
مقدمه
۹ دقیقه
فصل یک: عشق در معرض تهدید
۲۰ دقیقه
فصل دو:‌ فلاسفه و عشق
۱۴ دقیقه
فصل سه: ساخت عشق
۲۰ دقیقه
فصل چهار:‌ حقیقت عشق
۳۳ دقیقه
فصل پنج: عشق و سیاست
۳۹ دقیقه
فصل شش: عشق و هنر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در ستایش عشق
نویسنده
مترجممریم عبدالرحیم کاشی
گویندهسبحان اکرامی، امیرمحمد صمصامی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در ستایش عشق

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در ستایش عشق

برای دریافت کتاب صوتی در ستایش عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.