معرفی و دانلود کتاب صوتی سه گانه نیویورک

عکس جلد کتاب صوتی سه گانه نیویورک
قیمت:
44000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه گانه نیویورک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه گانه نیویورک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه گانه نیویورک

کتاب صوتی سه گانه نیویورک نوشته‌ی پل استر، از سه رمان کوتاه معمایی، فلسفی و کارآگاهی تشکیل شده که شخصیت‌های هر داستان، در شهر نیویورک دچار ماجراهای عجیب و غریبی می‌شوند؛ اتفاق‌هایی که سرانجام آن جنون، سرگشتگی و بحران هویت است.

درباره کتاب صوتی سه گانه نیویورک:

کتابی پر حادثه و پر تعلیق که به گفته‌ی بسیاری از منتقدان ادبی به روشی جسورانه و توانمند نوشته شده و سرشار از پیچیدگی‌های انسانی و عاطفی است. سه گانه نیویورک (The New York Trilogy) شامل سه رمان کوتاه به نام‌های شهر شیشه‌ای (1985)، اشباح (1986) و اتاق در بسته (1986) می‌شود. این سه گانه که هر کدام شخصیت‌های جداگانه‌ای دارند، تفسیری پست مدرن از داستان‌های کارآگاهی و پر رمز و راز به حساب می‌آید.

هر سه داستان در شهر نیویورک اتفاق می‌افتد و نویسنده فضایی گیج کننده و بی‌انتها را برای شما به تصویر می‌کشد که علاوه بر داشتن هیجان‌های یک داستان جنایی و معمایی، به مضامین مختلف فلسفی نیز برمی‌خورید. در واقع به نوعی وارد جهانی واقعی می‌شوید که همه انسان‌هایش معمولی و واقعی هستند، اما در عین حال با شنیدن هر چه بیشتر داستان‌های کتاب سه گانه نیویورک، دریچه‌ای جدید و متفاوت برای مشاهده جهان به روی شما باز خواهد شد و متوجه عجیب و غریب بودن آن می‌شوید.

خلاصه‌ای از سه داستان کتاب صوتی سه گانه نیویورک:

داستان اول این مجموعه که شهر شیشه‌ای نام دارد، درباره مردی 35 ساله به نام دانیل کوئین است که چند مجموعه داستان منتشر کرده و پس از چندسال تصمیم می‌گیرد با نام مستعار ویلیام ویلسون، داستان‌های پلیسی و معمایی بنویسد. اما یک شب کسی به او تلفن می‌زند و از او سراغ کارآگاهی به نام پل استر را می‌گیرد.

کوئین که هیجان زده و کنجکاو است، تصمیم می‌گیرد خود را به جای بازپرس جا بزند و این آغاز ماجراهایی عجیب برای این نویسنده جوان خواهد بود تا جایی که به جنون می‌رسد و نمی‌تواند بین هویت واقعی خود با دیگر شخصیت‌های داستان تمایزی بگذارد.

اشباح عنوان دومین داستان کتاب صوتی سه گانه نیویورک است و به ماجرای پلیسی جوان به نام آقای بلو (آبی) می‌پردازد؛ کارآگاهی که پس از بازنشسته شدن همکارش (قهوه‌ای) به تنهایی کار می‌کند. یک روز آقای بلو با مردی به نام سفید آشنا می‌شود که از او درخواست می‌کند نویسنده‌ای به نام سیاه را زیر نظر بگیرد و کارهای او را به سفید گزارش کند؛ ماموریتی که باعث می‌شود که پلیس جوان زندگی‌اش زیر و رو شود.

اتاق در بسته سومین داستان این اثر است و زندگی نویسنده‌ای را روایت می‌کند که نمی‌تواند داستان خوبی بنویسد و یک مقاله نویس کاملاً معمولی به حساب می‌آید. اما پس از ناپدید شدن یکی از دوستان قدیمی‌اش که فردی نابغه با ویژگی‌های خاص بوده، تصمیم می‌گیرد که نوشته‌های منحصر به فرد او را به نام خود منتشر کند. ولی پس از مدتی تماس‌هایی با او گرفته می‌شود که همه چیز را تغییر می‌دهد.

پل استر (Paul Auster) را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و کارگردان آمریکایی است که در سال 1947 به دنیا آمد. استر در سال 1970 از دانشگاه کلمبیا فارغ‌التحصیل شد و پس از آن به پاریس رفت و با ترجمه‌ی آثار فرانسوی فعالیت‌های ادبی خود را آغاز کرد.

او یکی از نویسندگان بزرگ ادبیات معاصر آمریکا به شمار می‌رود و از میان آثار او می‌توان به «سه گانه نیویورک (1987)، کتاب اوهام (2002)، دیوانگی در بروکلین (2005)، ناپیدا (2009)، خاطرات زمستان (2012)» اشاره کرد. همچنین آثار استر به بیش از چهل زبان زنده ترجمه شده است.

مایکل دیردا نویسنده و منتقد کتاب در سال 2008 در ریویو کتاب نیویورک درباره استر گفته: «طی بیست و پنج سال گذشته، نوشته‌های پل استر یکی از متمایزترین آثار دنیای ادبیات است.»

همچنین واشنگتن پست نیز درباره او نوشته: «از زمان داستان شهر ارواح که جلد اول کتاب سه گانه نیویورک است، پل استر با استفاده از تعلیق‌های خاص خود، داستانی عالی خلق می‌کند و با قرار دادن قهرمانان گمراه شده در دنیایی به ظاهر آشنا، آن‌ها را به سمت فضایی مبهم و متوهم می‌برد.»

نکوداشت‌های کتاب صوتی سه گانه نیویورک:

- بسیار خواندنی و مرموز! پل استر ابعاد جدیدی به ادبیات مدرن و مهم‌تر از همه به دیدگاه‌های ما در مورد دنیا افزوده است. (بوستون گلوب)
- استر روحیه پرسشگری خواننده را در طول داستان تحریک می‌کند و آن‌ها را وارد جهان ذهنی خود می‌کند. (نقد و بررسی کتاب نیویورک تایمز)
- کتابی جذاب و نشاط آور که هنر داستان نویسی را می‌توان در آن دید و نویسنده‌ای آن را نوشته که هیچ وقت به واقعیت‌ها راضی نمی‌شود. (The Philadelphia Inquirer)

کتاب صوتی سه گانه نیویورک برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های آمریکایی و پست مدرن علاقه مند هستید و می‌خواهید از زاویه‌ای جدید با شهر نیویورک و آدم‌هایش آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سه گانه نیویورک می‌شنویم:

کوئین صبح روز بعد و صبح روزهای بعد از آن، روی نیمکتی روبه‌روی هتل می‌نشست. زود می‌آمد و هیچ وقت دیرتر از ساعت هفت نمی‌شد و آن‌جا قهوه به دست و لقمه‌ای در دست و روزنامه‌ای بر زانوان می‌نشست و به در شیشه‌ای هتل نگاه می‌کرد.

استیل من همیشه پالتوی قهوه‌ای به تن با ساک قدیمی بافتنی به دست، ساعت هشت بیرون می‌آمد. پیرمرد در خیابان‌های محله می‌گشت؛ آهسته قدم برمی‌داشت؛ گاهی با دیدن کوچک‌ترین آشغالی می‌ایستاد و مکث می‌کرد و بعد دوباره راه می‌افتاد. دوباره مکث می‌کرد گویی هر قدم قبل از جای گرفتن در بین بقیه قدم‌ها، اندازه گرفته و سبک و سنگین شود.

بدین ترتیب راه رفتن برای کوئین مشکل بود؛ عادت داشت به سرعت راه برود و آنطور قدم برداشتن و تلو تلو خوردن برایش مشکل بود. انگار ریتم بدنش مختل شده بود؛ مثل خرگوشی بود در تعقیب لاک پشت و باید بارها به خودش یادآور می‌شد که بایستد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
23 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش اول
27 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش دوم
21 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش سوم
8 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش چهارم
14 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش پنجم
25 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش ششم
22 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش هفتم
34 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش هشتم
38 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش نهم
31 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش دهم
24 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش یازدهم
33 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش دوازدهم
19 دقیقه
شهر شیشه‌ای: بخش سیزدهم
41 دقیقه
ارواح: بخش اول
30 دقیقه
ارواح: بخش دوم
55 دقیقه
ارواح: بخش سوم
52 دقیقه
ارواح: بخش چهارم
29 دقیقه
اتاق دربسته: بخش اول
34 دقیقه
اتاق دربسته: بخش دوم
34 دقیقه
اتاق دربسته: بخش سوم
21 دقیقه
اتاق دربسته: بخش چهارم
40 دقیقه
اتاق دربسته: بخش پنجم
31 دقیقه
اتاق دربسته: بخش ششم
55 دقیقه
اتاق دربسته: بخش هفتم
38 دقیقه
اتاق دربسته: بخش هشتم
40 دقیقه
اتاق دربسته: بخش نهم
2 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه گانه نیویورک
نویسنده
مترجمخجسته کیهان، شهرزاد لولاچی
گویندهفریاد موسویان، هومان محمدحسینی، تایماز رضوانی
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه گانه نیویورک

مریم مهدی
۱۴۰۰/۶/۲۳
یه کتاب کاراگاهی و معمایی با رویکرد روانشناسی.
من به خاطر جریان داستان که در نیویورک است دوسش داشتم، توصیف شخصیت‌ها و ماجراها جالب بود، کلا از قلم پل استر لذت بردم، کتابهای دیگه ش رو هم می‌خونم.
صدای گویندگان خیلی خوب بود و کتاب گیرایی خوبی داشت‌.
نرگس هدایتی فرد
۱۴۰۰/۲/۱۱
من عاشق آثار پل استر هستم این کتاب رو دوباره در نسخه شنیدداری‌اش خواندم و باز هم لذت بردم. علاقمندان به ادبیات مدرن آمریکا؛ از آثارش لذت خواهند برد و البته بسیار می‌آموزند.
farid ghasemi
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
اثری شنیدنی در ژانر پست مدرن و فضای نیویورک دهه شصت که یکی از جریان ساز‌ترین دوران عصر معاصر را شرح میدهد
رویا +
۱۴۰۱/۱۰/۷
داستان بسیار خسته کننده بود. البته روایت داستان خوب بود اما خود داستان شبیه سالاد کلمات بود.
سینا خدابخشیان
۱۴۰۱/۸/۳
صدای هر۳راوی زیباوحرفه‌ای ولی ترجمه کتاب کاملاافتضاح هستش حیف این کتاب قشنگ که انقدرضعیف ترجمه شده
آناهیتا دهکردی
۱۴۰۰/۹/۲۵
خیلی مضمونشو دوست داشتم ولی عمقی باید گوش داد و همزمان درک کرد
همه داستان هارو پیوسته گوش ندادم، بهتر فهمیدم
بیتا بقالان
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اصلا از سبک کتاب خوشم نیومد. داستان سوم زدم روی دور تند. متوجه منظور کتاب نشدم
بهاره شهریاری
۱۴۰۰/۸/۶
بعضی وقتها خستا کننده بوه و حتی نا امید کننده از این سرگشتگی انسانی
حامد هوشمند
۱۴۰۱/۹/۱۶
کتاب خوبی بود و به نسبت ارزش گوش دادن داشت
khashayar khajehnoori
۱۴۰۰/۷/۸
خیلی خیلی روایت زیبایی دارد
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه گانه نیویورک

برای دریافت کتاب صوتی سه گانه نیویورک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.