معرفی و دانلود کتاب صوتی به لهجه سپیدار

عکس جلد کتاب صوتی به لهجه سپیدار
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به لهجه سپیدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی به لهجه سپیدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی به لهجه سپیدار

در کتاب صوتی به لهجه سپیدار نوشته علی میرمیرانی شاهد یک درهم‌آمیزی نثر و لحن، مردانگی و عشق، خشونت و احساس و نرم و خشن هستیم که ترکیبی جسورانه و کم سابقه را پیش روی ما می‌گستراند؛ نثری خاص که روایت غصه و قصه‌هایی مردانه از دل اجتماع و در کنار نفس‌های هر روزه‌ مردم است.

علی میرمیرانی روزنامه‌نگار، فیلمنامه‌نویس و برنامه‌ساز تلویزیونی که پیشتر برنامه موفق تلویزیونی «گفت‌وگوی تنهایی» را روی آنتن داشت، در «به لهجه سپیدار» برای اولین بار متنی را اجرا می‌کند که صرفا برای ارائه در قالب صوتی به رشته‌ تحریر درآمده و در واقع نمونه‌ای دیگر از آن به شکل مکتوب یا هر فرم دیگر، در جایی موجود نیست. کنار هم قرار گرفتن مجموعه عنصرهای متفاوت از شیوه خوانش تا نوع متن و طراحی و نوع ارائه کار از جمله ویژگی‌های این کتاب صوتی است.

علی میرمیرانی که در مطبوعات با نام «ابراهیم رها» هم شناخته می‌شود، روزنامه‌نگار و طنز‌نویس ایرانی است که در روزنامه‌های «اعتماد»، «بهار» و «روزگار»، ستون طنز‌نویسی داشته است.

میرمیرانی برای مخاطبان این اثر صوتی می‌گوید:
گاهی آدمیزاد در غروبی سرخ یا طلوعی نارنجی هوایی می‌شود برای سطرهای یتیمی که نوشته سرپناهی بسازد. من بارها که هوایی شده‌ام، که بارها یادم خودم را هم فراموش شده، بارها که دست‌هایم را سپرده‌ام تا آخرین عاشق دنیا با آن زخمه به سازش بزند، بارها… بارها این کار را کرده‌ام و نامش شده کتاب. اولینش با دکتر تنهای مزینان بود و بعد هم چند خاطره پائیزی. گمانم شمارش از پانزده جلد گذشته باشد حالا. حالا که زندگی را و کتاب‌هایم را گاهی با هم ورق می‌زنم.

در این تورقِ سالیان رسیده‌ام به به لهجه سپیدار سخن گفتن با لهجه سپیدار روزی، غروبی شاید، آمد روی کاغذ. من نشستم و پاره‌هایی را بر پاره پاره‌ترین کاغذهای جهان، بی‌لک و صاف نوشتم. وقتی می‌نوشتم در ضمن خواندمش و بعد خواستم ذهنیت و عینیت برای این کارم یکی شود که شد. شد همین به لهجه سپیدار. حالا در این سقف کاغذی و صوتی سطرهای یتیمی دیگر از واژه‌هایی که استخدام کرده‌ام یا به عاریت گرفته‌ام از روزگار، صاحب سر‌پناه شده‌اند دوستشان دارم مانند تمام کارهایم و امید دارم که دوستشان بدارید همچون به لهجه سپیدار.

در قسمتی از کتاب صوتی به لهجه سپیدار می‌شنویم:

«یک عاشقانه‌ی بیات شاید. شاید یک جور خاراندن زخم باشد. یک نمی‌دانم کش‌ آمده. گاهی آدمیزاد با خودش عکس‌های تکی دو نفره می‌گیرد که سلفی نیست. خسته‌تر از آن است که اسمش بشود سلفی. چیز دیگری ا‌ست. چیزی ا‌ست به لهجه‌ی سپیدار شاید. تو هم اگر نور آفتاب اذیتت می‌کند، عینک آفتابی بزن و خاطره‌ها را به یک تیپا مهمان کن، خلاص».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲۷ دقیقه
به لهجه سپیدار
۲۷ دقیقه
امان
۵ دقیقه
ختم کلام

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی به لهجه سپیدار
نویسنده
گویندهعلی میرمیرانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی به لهجه سپیدار

احمد خلیل پور
۱۳۹۷/۸/۱۰
عالم عرفان مولوی جلال الدین به تمام اعصار بشری تعلق دارد...
کتایون کریمی
۱۴۰۰/۸/۱۷
من اصلا خوشم نیومد
نثر زیبایی داشت ولی در کل من اصلا ارتباط نگرفتم
Ahmadreza Valie
۱۳۹۸/۴/۴
عالی من که خوشم اومد
فیروزه علوی
۱۴۰۰/۸/۲۴
من خیلی پسندیدم خیلی متفاوت بود
Amin Haji
۱۴۰۰/۳/۲۲
من خیلی اینو دوس دارم:)
نسترن شهاب پور
۱۳۹۹/۶/۱۳
عالی بود از هر نظر
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی به لهجه سپیدار

برای دریافت کتاب صوتی به لهجه سپیدار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.