معرفی و دانلود کتاب صوتی از کوچه رندان

عکس جلد کتاب صوتی از کوچه رندان
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از کوچه رندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از کوچه رندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از کوچه رندان

کتاب صوتی از کوچه رندان نوشته‌ی عبدالحسین زرین کوب، دربردارنده‌ی مطالبی شگفت‌انگیز و جذاب درباره‌ی سبک زندگی حافظ و اندیشه‌هایش است و به شما کمک می‌کند تا به شناخت بهتری درباره‌ی این شاعر والا مقام دست پیدا کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی از کوچه رندان:

کتاب صوتی از کوچه‌ی رندان مطالب جدیدی درباره‌ی حافظ، زندگی و اندیشه‌اش ارائه می‌دهد که موجب می‌شود به شناخت بهتری از این نابغه برسید. هم‌چنین این اثر به نقد و بررسی غزلیات حافظ می‌پردازد و ویژگی‌های حافظ، احوال و افکار او را شرح می‌دهد. این کتاب نخستین‌بار در سال 1349 چاپ شد و در سال 1386 به چاپ یازدهم رسید.

عبدالحسین زرین کوب در این کتاب صوتی کوشیده تا تغییرات یک جوان حافظ قرآن را به سمت رندی‌هایش از جهات گوناگون شخصیت، افکار و زندگی‌اش مورد تحلیل و بررسی قرار دهد و گاهی آن‌ها را نقد ‌کند. اما آیا این انسان همان لسان‌الغیب است یا رندی که مورد نقد قرار می‌گیرد؟

نقد کردن شاعران برجسته‌ای هم‌چون حافظ، چه از جهت شخصیت، چه از جهت مستندات کم و چه از جهت آرایه‌های ادبی به کار برده شده در اشعارش، کاری بسیار دشوار است. اما عبدالحسین زرین‌کوب با توجه به مستندات معتبر و جامع، حافظ را از جهات گوناگونی مورد بررسی قرار می‌دهد. در حقیقت یکی از ویژگی‌های مهم و بااهمیت قلم دکتر زرین کوب در این کتاب، مستند بودن آن‌هاست و اینکه او کوشیده بی‌طرفی را در ارزیابی‌های خود حفظ کند. در قسمت‌هایی از این کتاب واژه‌هایی هم‌چون جام، می، معشوق و... به کار برده شده که عبدالحسین‌ زرین‌کوب با قلم خود دریچه‎‌ی تازه‌تری درباره‌ی عرفان را برای شنوندگان باز می‌کند.

با خواجه حافظ شیرازی بیشتر آشنا شویم:

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدین محمد حافظ شیرازی (792-727 هجری قمری) شهره به لسان‌الغیب، غزلسرای بزرگ و از خداوندان شعر و ادب پارسی است که در قرن هشتم هجری می‌زیست. او علوم و فنون را در محفل درس استادان زمان فراگرفت و در علوم ادبی عصر خود به جایگاه ویژه‌ای دست یافت و قرآن را با چهارده روایت مختلف از برگرفت. غزلیات او نه تنها در ایران بلکه در تمامی جهان بسیار معروف هستند. حافظ به خواجوی کرمانی و سخن‌پردازی‌های او گرایش داشته و شیوه سخنش نیز شبیه به اوست.

در قرن 18 و 19 میلادی شعرهای او به زبان‌های گوناگون اروپایی ترجمه شد. حافظ در طول زندگی خود با بسیاری از پادشاهان و درباریان در ارتباط بود و با اهالی شعر و ادب مراودات خوبی داشت. در دیوان خود به صوفیان فریبکار و پادشاهان ریاکار طعنه و کنایه‌های تند و تیز بسیاری زده است. یکی از ویژگی‌های مهم شعرهای حافظ عدم ارتباط و پریشانی و پراکندگی موضوع و استقلال بیشتر ابیات دیوانش است. سبک شعری او عاشقانه، عارفانه و مدحی است. وی به سال 792 هجری قمری در شیراز دار فانی را وداع گفت. آرامگاه او در حافظیه‌ی شیراز زیارتگاه صاحب نظران و عاشقان شعر و ادب پارسی است.

عبدالحسین زرین کوب را بیشتر بشناسیم:

عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده، مترجم و تاریخ‌نگار در سال 1301 در بروجرد چشم به جهان گشود. او در حوزه‌های مختلفی هم‌چون تاریخ، الهیات، حقوق، ادبیات عرب و ادبیات فارسی، از خود کتاب‌های درخشانی به یادگار گذاشته که تعدادی از آن‌ها به عنوان منابع درسی و پژوهشی استفاده شدند. زرین‌کوب برای دوستداران ادب و فرهنگ چهره‌ای آشنا و برجسته است. او چندین دهه در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان هم‌چون دانشگاه تهران، آکسفورد، سوربن و... به تدریس پرداخته است. او علاوه بر کتاب‌های برجسته، مقاله‌های ارزشمند بسیاری نیز نوشته است. این نویسنده‌‌ی بزرگوار در سال 1378 در تهران درگذشت.

کتاب‌های او در زمینه‌های ادبیات عبارت‌اند از: «فلسفه‌ی شعر»، «با کاروان حله»، «پله پله تا ملاقات خدا»، «شعر بی‌دروغ شعر بی‌نقاب»، «از کوچه رندان»، «بحر در کوزه»، «نقد ادبی» و... .

از آثار او در زمینه‌ی تاریخ می‌توان به «تاریخ ایران بعد از اسلام»، «روزگاران»، «تاریخ مردم ایران»، «بامداد اسلام»، «کارنامه‌ی اسلام» و... اشاره کرد.

همچنین زرین‌کوب آثار ارزشمندی در زمینه‌های تحقیق، پژوهش، بررسی و ترجمه دارد که می‌توان کتاب‌های «ارزش میراث صوفیه»، «فرار از مدرسه»، «جست‌وجو در تصوف در قلمرو وجدان»، «شعله‌ی طور»، «بنیاد شعر فارسی»، «ادبیات فرانسه در قرون وسطی»، «ادبیات فرانسه در دوره‌ی رنسانس» و ... را نام برد.

در قسمتی از کتاب صوتی از کوچه رندان می‌شنویم:

اگر برای ستایشگر امروزینه‌ی حافظ دشوار است که شاعر محبوب خویش را به آنچه خود وی بدان اعتقاد ندارد پای‌بند ببیند باید به یاد بیاورد که بین او و شاعر رویاهایش غیر از تفاوت در بینش شخصی (که لابد فاصله‌ی کوچکی نیست) قرن‌ها فاصله‌ی زمانی و فرهنگی هم هست و در دوران حافظ که شعر او معرف پیشرفته‌ترین اندیشه‌ی عصر اوست هنوز ته ولتر در آنچه تعلق به مذهب دارد به روشنگری پرداخته بود نه مارکس در آنچه تعلق به معیشت و طبقات انسان‌ها دارد نظریه‌ی خویش را عرضه کرده بود؛ نه داروین انسان را از قلمرو «جامعیت» و «امانت» به اعماق غار و جنگل بوزینگان کشانیده بود نه فروید ژرفناهای روح انسان را با ورطه‌های کامجویی‌های جنسی پیوسته بود. کسی که امروز می‌خواهد نقشی درست از سیمای حافظ ترسیم کند اگر نتواند گرد و غبار روزگاران را از شیشه عینک خویش بزداید بسا که از سیمای پاک یک انسان واقعی نقشی خواهد پرداخت مثل تصویر خویش - یک نوع تصویر دوریان‌گری. به علاوه، آخر که می‌تواند امروز از فکر علمی و نظم فکری دم بزند و از یک شاعر روشنفکر مسلمان در عهد قاضی عضد و میر سید شریف جرجانی انتظار داشته باشد مثل یک آزاداندیش اروپایی و ضد مسیح دوران نیچه، راسل، و سارتر بر هر چه رنگ ایمان و عرفان دارد به چشم نفی بنگرد؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
۱۷ دقیقه
مقدمه
۲۱ دقیقه
فصل اول: شهر رندان - بخش اول
۱۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل دوم: فیروزه‌ی بواسحقی - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم: میان مسجد و می‌خانه
۲۰ دقیقه
فصل چهارم: رند و محتسب - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل پنجم: سرود زهره - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل ششم: سخن اهل دل - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۳۰ دقیقه
فصل هفتم: رویا و جام‌جم - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل هشتم: دو رند - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل نهم: رند در بن‌بست - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل دهم: در دیر مغان - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل دهم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم: از میکده بیرون - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوازدهم: عشق، کدام عشق؟ - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل دوازدهم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوازدهم - بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از کوچه رندان
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات سخن
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های نقد و بررسی
قیمت نسخه صوتی
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از کوچه رندان

امیر ایرانگرد
۱۳۹۹/۳/۲۴
کار بسیار شنیدنی و عالی. با روایت جناب ارمان سلطان زاده. از اوانامه هم ممنونم. توصیه میکنم همه دوستان کتابهایی رو که جناب سلطان زاده روایت میکنن حتما خریداری کنن و گوش بدن. به نطر من ایشون انتخاب شده و افریده شده برای روایت کتابها. این کتاب در احوالات حافظ شیرازه و نوشته پرگهری از عبدالحسین زرینکوب ولی روایت جناب سلطان زاده کتاب رو هزار برابر ارزشمندتر کرده. حتما بخرید و گوش بدید.
علیرضا زندی دشت بیاض
۱۴۰۰/۱/۳۱
درود و ارادت بیکران در مجموع لذت بردم چراکه نه تنها صدای گوینده محترم لذتبخش و زیبا بود و شرح حال خوبی از حافظ، کاملا بی طرف و بدور از جانبداری در اختیار گذاشتین، بلکه بلحاظ فرهنگی اجتماعی واقلیمی اطلاعات بسیار ذی قیمتی پیرامون شرح حال زندگی مردم و خصوصا شهر شیراز در اختیار مخاطبان قرار دادین. سپاس
Mostafa Miri
۱۴۰۰/۸/۳
بسیار لذت بردم از شنیدنش و استفاده کردم. فقط دوست تر داشتم در بخش‌هایی که کم هم نبودند، سرعت خوانش کمی کندتر می‌شد تا مفاهیم عمیق مطروحه فرصت به ضمیر نشستن را بیابد. اما کاریست ارزنده و به هرکسی نظر مرا می‌خواند پیشنهاد می‌کنم بی درنگ این کتاب را تهیه و از زمانش لذت ببرد.
شهلا جعفرزاده
۱۴۰۰/۳/۱۸
نویسنده‌ای بسیار مطلع و توانا نوشته! بهترین راوی دنیا هم اجرا کرده!
تصویری معقولی که از حافظ و زندگی در آن روزگار ارائه می‌ده، کمک می‌کنه حافظ رو به عنوان یک انسان با توانایی‌ها و محدودیت‌هاش بشناسیم.
سمیه مرادی
۱۳۹۹/۵/۱۹
بنده ارادت ویژه ایی به حضرت حافظ دارم و خیلی دلم میخواست در مورد زندگی ایشون بیشتر بدونم. به نظرم این کتاب کاملترین کتاب در مورد زندگی و افکار و شخصیت این شیرین سخن ادب پارسی می‌باشد.
مریم پرتوی
۱۴۰۰/۸/۲۵
بسیار عالی
واقعا باید سرگذشت مفاخر رو بدونیم و کورکورانه اسمشون رو نبریم ابتدا بزرگی و علم و معرفت شون رو درک کنیم و بدونیم چه مسیری رو جهت رسیدن به این جایگاه طی کردن.
El Rah
۱۴۰۰/۲/۳
صدای راوی عالی بود. اما فکر می‌کنم یه بخش‌هایی از محتوای کتاب برای فهم بهتر نیاز به مکث یا بازگشت مجدد داره به همین خاطر فکر می‌کنم نسخه کاغذی کتاب مناسب‌تر باشه.
آن شرلی
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
فلسفهٔ خیّام اگر نومیدانه بود این چنین جهانگیر نمیشد و ازش بعنوانِ بزرگترین فیلسوف دنیا یاد نمیشد. متاسفانه در طولِ تاریخِ هزار و چهارصد ساله همواره با ایرانیتِ ما مبارزه شده.
هانیه حبیبی
۱۳۹۹/۵/۲۲
کتابی با زبانی بسیار شیرین و قابل درک. و برای کسانی که به حافظ علاقمند هستن توصیه می‌کنم که اول این کتاب شنیده و خوانده بشه و بعد به تفسیر اشعارش بپردازند.
میم مثل ماهور
۱۳۹۹/۳/۱۹
کار بسیار با ارزش وتآثیرگذار خصوصا راوی بسیار خوب و توانمندکه نشنیدم حتی یک تپق بزندوجملات را دقیق وبا رعایت اصول قرائت میکند
ممنونم
saman aliyari
۱۴۰۱/۲/۱۵
این کتاب فوق العاده عالی و مطمعنا نه کافی برای شناخت حافظ و جریان شعری و سبکش رو به همه علاقمندان در کنار خوندن کتاب‌های دیگه راجب سبک و نقد حافظ توصیه میکنم
حمید رضا طاهری مقدم
۱۴۰۰/۵/۷
بدون شک این دسته از کتابها رو باید بارها و بارها با گوش جان شنید خوصوصا وقتی با صدای گرم و اثر گذاری همچون راوی کاربلد جناب سلطانزاده خونده بشه
غزاله بیات
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
بسیار عالی بود خصوصا با صدای آقای سلطان زاده زیبا و شنیدنی تر هم شد متشکرم از زحماتتان‌ای کاش درباره زندگی مولانا و شمس هم کتاب صوتی بگذارید
علی شهبازی
۱۳۹۹/۳/۱۰
سلام، خیلی ممنونم از آوانامه، خیلی دوسداشتم این کتابو صوتیشو گوش بدم... هزینه‌ش از شیرمادر حلال‌ترتون
زهرا بابایی
۱۴۰۰/۱۲/۵
چیزی ازش نفهمیدم. من کتابهای استاد زرین کوب رو خوندم خیلی هم عالی. ولی این کتاب رو شاید بخاطر نداشتن علم کافی سنگین بود برام.
مشاهده همه نظرات ۳۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از کوچه رندان

برای دریافت کتاب صوتی از کوچه رندان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.