معرفی و دانلود کتاب صوتی از ماست که بر ماست: نقدی بر رفتارهای اجتماعی ما ایرانیان

عکس جلد کتاب صوتی از ماست که بر ماست: نقدی بر رفتارهای اجتماعی ما ایرانیان
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از ماست که بر ماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از ماست که بر ماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از ماست که بر ماست: نقدی بر رفتارهای اجتماعی ما ایرانیان

کتاب صوتی از ماست که بر ماست نوشته‌ی رضا بهرام پور، درباره خصایص و خلقیات ایرانیان سخن می‌گوید و از منظری انتقادی بسیاری از کمبودهای فرهنگی و اجتماعی جامعه ایران را که هر یک از مردم نقشی در آن داشته‌اند، بررسی می‌کند.

درباره کتاب صوتی از ماست که بر ماست:

شاید نام آثار مشهوری مانند «ما چگونه ما شدیم» از صادق زیباکلام یا «جامعه‌شناسی خودمانی» از حسن نراقی را شنیده باشید که هرکدام با دیدگاهی جامعه‌شناسانه و تحلیل‌گرانه به بررسی آداب و فرهنگ ایرانیان پرداخته‌اند. کتاب از ماست که بر ماست نیز از چنین ویژگی برخوردار است و تلاش کرده تا رفتارهای اجتماعی مردم ایران را نقد و بررسی کند و از ضعف‌های اخلاقی و فرهنگی سخن بگوید که شاید در مراودات روزمره کمتر به چشم بیایند و حتی عده‌ای از ایرانیان این طرز تفکر و سبک زندگی را بدون مشکل و عیب بدانند.

رضا بهرام‌پور در کتاب از ماست که بر ماست، با کلامی صریح و بی‌پرده درباره خلقیات خاص ایرانیان صحبت می‌کند؛ مواردی نظیر: توهم توطئه داشتن، زرنگی، نقدناپذیری، مرده پرستی، همه فن حریفی، همیشه نالان و شاکی بودن و...

در نهایت این کتاب به نگاهی واقع‌بینانه نوشته شده و ممکن است برای عده‌ای از افراد ناخوشایند باشد با این حال صحبت از ضعف‌های درونی هر ملت می‌تواند به بهبود شرایط آن جامعه کمک شایانی کند.

کتاب صوتی از ماست که بر ماست برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید با نگاهی جدید و سخت‌گیرانه به تاریخ و فرهنگ کشورمان نگاهی بیندازید و بسیاری از رفتارهای اجتماعی مردم را از دریچه‌ای دیگر بررسی نمایید، این کتاب شنیدنی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی از ماست که بر ماست می‌شنویم:

در هر جامعه و در میان هر ملتی باتوجه به تاریخ، فرهنگ، عقاید و آداب و سنن مختص با آن می‌توان در هر زمینه موضوع و مسئله مبتلا به جامعه مذکور به برخی جناح بندی‌ها، موضع‌گیری‌ها، جبهه‌گیری‌ها و احیانا در صورت لزوم لشکرکشی‌ها از جانب افراد و اقشار مختلف و متنوع همان جامعه اشاره کرد که مبتنی بر وجود تفاوت‌ها، تناقضات و تضادهای پنهان و آشکار میان ایشان یعنی تفاوت‌های میان انسانی‌ست.

این موضع‌گیری‌ها و جناح‌بندی‌ها بسته به نوع مناسبات و روابط میان افراد و اقشار مختلف یک جامعه می‌توانند از حالت مسالمت آمیز، دوستانه، اخلاقی و نهایتا در فضای کاملا عقلی و منطقی تا درگیرانه، خشک و خشن، تنش‌زا، غیراصولی و درنهایت کنترل ناپذیر را در بربگیرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
13 دقیقه
معرفی و مقدمه
12 دقیقه
قهرمان‌سازی یا قهرمان‌سوزی - بخش یک
11 دقیقه
قهرمان‌سازی یا قهرمان‌سوزی - بخش دو
22 دقیقه
چندکاره بودن یا عشق آچار فرانسگی
23 دقیقه
این گروه نالان
22 دقیقه
برادران نابرابر
22 دقیقه
برد و باخت
26 دقیقه
توهم توطئه یا دشمن فرضی
27 دقیقه
خودکشی
23 دقیقه
عشق دوقطبی
22 دقیقه
زرنگی
22 دقیقه
نقدناپذیری
20 دقیقه
همیشه شوخی
19 دقیقه
مرده پرستی
21 دقیقه
هم‌رنگ جماعت شو
23 دقیقه
بت
21 دقیقه
عشق محاکمه
22 دقیقه
همه فن حریفی
4 دقیقه
موخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از ماست که بر ماست: نقدی بر رفتارهای اجتماعی ما ایرانیان
نویسنده
گویندهآسیه گرجی
ناشر صوتیانتشارات تیسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از ماست که بر ماست

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از ماست که بر ماست

برای دریافت کتاب صوتی از ماست که بر ماست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.