معرفی و دانلود کتاب صوتی شب‌های ورامین

عکس جلد کتاب صوتی شب‌های ورامین
قیمت:
19000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب‌های ورامین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب‌های ورامین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شب‌های ورامین

کتاب صوتی شب‌های ورامین، دربرگیرنده‌ی داستان کوتاهی با همین عنوان از نویسنده‌ی شهیر ایرانی، صادق هدایت است. این اثر که نخستین بار در مجموعه داستانِ سایه‌روشن به چاپ رسید، از خلال روایت قصه‌ی یک مرد و یک زن، به ترسیم تضادهای موجود در فرهنگ ایرانی می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی شب‌های ورامین:

بی‌هیچ تردیدی، صادق هدایت از برجسته‌ترین و مهم‌ترین نویسندگان ادبیات معاصر ایران و از پیشروان داستان‌نویسی مدرن فارسی‌ست. عمده‌ی شهرت وی مدیون کتاب بوف کور است. این رمان کوتاه، در نوع خود شاهکاری بی‌تکرار است که حتی در میان آثار مشابه غربی نیز، کمتر می‌توان نظیرش را یافت. با این حال، اگرچه راست است که هدایت در بوف کور نبوغ خود را به اوج رسانده است، با این حال نباید فراموش کرد که کارنامه‌ی این نویسنده محدود به این اثر نیست.

از صادق هدایت داستان‌های کوتاه درخشانی نیز به جا مانده؛ داستان‌های کوتاهی که غالبا در سبک‌های گوناگون ادبی نوشته شده و هر یک به نوعی نشانگر یک وجه خاص از استعداد ژرف نویسنده‌اند.

یکی از این داستان‌های کوتاه شب‌های ورامین نام دارد. این اثر در رده‌ی داستان‌های اجتماعی هدایت قرار می‌گیرد؛ زیرا اگرچه مولفه‌های ذهن‌گرایانه‌ی برخی از آثار مدرنیستی او، نظیر تاریکخانه و سه قطره خون را در خود دارد، با وجود این، تمِ انتقادی - اجتماعی آن غالب و پررنگ‌تر است.

در کتاب صوتی شب‌های ورامین، قصه‌ی مردی به نام فریدون و همسرش فرنگیس را می‌شنوید، که با وجود علاقه‌ی شدید به یکدیگر، به دلیل اختلاف‌های عقیدتی و تفاوت‌های فکری، هرگز نمی‌توانند در صلح و صفا و آرامش با یکدیگر به سر برند.

این اثر کوتاه با روایت دلکش و جذاب خود شما را سرگرم کرده، و با محتوای تند و انتقادی خود، شما را به فکر وا می‌دارد.

کتاب صوتی شب‌های ورامین مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌‌مندان به داستان فارسی از گوش سپردن به این اثر لذت خواهند برد.

با صادق هدایت بیشتر آشنا شویم:

هدایت مهم‌ترین (اگر نه بزرگ‌ترین) نویسنده‌ی معاصر فارسی زبان است. رمان ایرانی با بوف کورِ او بود که به معنای دقیق کلمه مدرن، و متناسب با روح زمانه گشت. در کارنامه‌ی ادبی وی آثار بلند و کوتاه فراوانی دیده می‌شوند، اما شاید هیچ‌یک از کارهایش به اندازه‌ی بوف کور شناخته‌شده نباشند. این رمان کوتاه نخستین بار در سال 1315 خورشیدی، در شهر بمبئی و با هزینه‌ی شخصی نویسنده منتشر شد. انتشار آن در در ایران چند سال بعد محقق شد... باری، این رمان رفته‌رفته منزلتی خاص در نگاه منتقدین، و جایگاهی ویژه در چشم عامه‌ی خوانندگان یافت. به طوری که تا کنون ده‌ها کتاب و صدها مقاله درباره‌ی آن به چاپ رسیده است. هدایت پیش و پس از بوف کور نیز آثاری نوشته است که برخی‌شان در نوع خود بسیار مهم و خواندنی‌اند. از مطرح‌ترین این آثار، می‌توان به این عناوین اشاره کرد: «سگ ولگرد»، «مردی که نفسش را کشت»، «سه قطره خون»، «داش آکل»، «زنده بگور»، «توپ مرواری» و ...

ذکر این نکته ضروری‌ست که نظامِ اندیشه‌ی صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در مقام یک روشنفکر و منتقد اجتماعی، به اندازه‌ی آثار ادبی‌اش ویژه و درخور توجه است (اگرچه ناسیونالیسم او به گمان برخی به افراط گراییده و در مواردی رنگ و بوی نژادپرستانه به خود می‌گیرد). همچنین، زندگی و سرگذشت تراژیک او، به‌خصوص مرگ خودخواسته‌اش، در شکل گرفتن تصویری رازآلود و جذاب از او در اذهان بی‌تأثیر نبوده است.

در بخشی از کتاب صوتی شب‌های ورامین می‌شنویم:

صدای بریده‌بریده‌ی آن در هوا موج می‌زد، می‌لرزید، و هنوز خفه نشده بود که زخمه‌ی دیگری به سیم تار می‌خورد. ولی معلوم نبود چرا همیشه همایون را می‌زد. یا آن را بهتر بلد بود، و یا اینکه از آهنگ آن بیشتر خوشش می‌آمد. گاه‌گاهی مانند انعکاس ساز، جغدی روی شاخه‌ی درخت ناله می‌کشید. فریدون، دست در جیب نیم‌تنه‌ی زمخت خود کرده، به پیچ و خم لغزنده‌ی دود آبی‌رنگ سیگار نیم‌سوخته‌اش نگاه می‌کرد. اگرچه او از سازهای معمولی به زودی خسته و کسل می‌شد، ولی این آهنگ را با وجود اینکه صدها مرتبه شنیده بود، از روی میل گوش می‌کرد. به‌خصوص که نوازنده‌ی آن فرنگیس بود. و بدون اراده در مغز او، یادگارهای دوردست و محوشده، از سر نو جان گرفته بود، و مانند پرده‌ی سینما می‌گذشت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
33 دقیقه
شب‌های ورامین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شب‌های ورامین
نویسنده
گویندهشاهین علایی نژاد
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
19000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شب‌های ورامین

مهران راستی
۱۴۰۲/۷/۲۱
در مورد گوینده کارش واقعا خوبِ، درباره نویسنده و تاثیرگذاری اثرش هم بحثی نیست ولی تا به امروز کی تحت تاثیر اعتقاد به معاد دیوانه شده؟!!!
زیبا بابائی
۱۴۰۲/۵/۲۸
کتاب در مورد مردی هست که همسرش را که خیلی دوست دارد از دست میدهد و دیوانه میشود، کتاب خوبی هست
روحی صفایی
۱۴۰۱/۹/۱۹
جالب بود مگه نیشه نوشته صادق هدایت خوب نباشه
m salimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
بد نیست اگر کارهای هدایت رو دوست دارزد گوش کنید
محسن نادری
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
مثل همه نوشته‌های هدایت تاثیر گذار بود
Farzad Afkhami
۱۴۰۰/۸/۲۱
بسیار زیبا و عالی بود
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شب‌های ورامین

برای دریافت کتاب صوتی شب‌های ورامین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.