معرفی و دانلود کتاب غلبه بر جنگ ذهنی: با تغییر ذهنیت خود، زندگیتان را تغییر دهید

عکس جلد کتاب غلبه بر جنگ ذهنی: با تغییر ذهنیت خود، زندگیتان را تغییر دهید
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی: با تغییر ذهنیت خود، زندگیتان را تغییر دهید

کرگ گروشل، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز کتاب غلبه بر جنگ ذهنی را برای افرادی نوشته که ناامید از تلاش‌های بی‌فایده، مبارزه برای بهبود زندگی را رها کرده‌اند. او سعی دارد با عرضه‌ی مسیری کوتاه، ساده اما ثمربخش به آن‌ها کمک کند تا شیوه‌ی درست زندگی را بیابند و آینده‌ای شایسته خلق کنند.

درباره‌ی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی

می‌گویند بزرگترین جنگ دنیا نه نبرد ارتش‌ها، بلکه نزاعی است که درون فکر انسان جریان دارد. آنچه از معلمان آموختیم، آموزه‌های دینی، قوانین خانواده و انتظارات والدین هرگز تماماً با یکدیگر سازگار نیستند. ترجیحات شخصی هم جبهه‌ای دیگر در این کارزارند که قدرتمندانه سعی دارند بر هر رقیبی غلبه کنند. دقیقاً به دلیل وجود این نیروهای گوناگون است که ما دچار تعارض، آشفتگی و شرم گرفتار می‌شویم. چرا که افکار، رهبران حقیقی ما هستند. کرگ گروشل نویسنده‌ی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی (Winning the War In Your Mind) بر این عقیده است که کیفیت زندگی به آنچه که به آن می‌اندیشیم بستگی دارد و این گفته، به هیچ‌ وجه اغراق نیست.

ما در مسیر افکارمان حرکت می‌کنیم؛ هرچه این حقیقت را بهتر درک کنیم برای تغییر زندگی قدرتمندتر می‌شویم. تعالیم کتاب الهی و تجربه‌ی نسل‌های گذشته بارها صحت این ادعا را اثبات کرده‌ و در سال‌های اخیر، جریان درمان شناختی-رفتاری هم شواهدی علمی به آن افزوده است. بسیاری از مشکلات، از اختلال‌های خوردن گرفته تا روابط آسیب‌زا و حتی افسردگی،‌ متأثر از الگوهای فکری غلط هستند. پس چنانچه در پی درمانی واقعی هستیم، راهی جز ورود به قلمروی ذهن قدم نداریم. بلکه باید با سلاحی آخته وارد نزاع میان اندیشه‌ها شویم.

لحظه‌ی عجیبی است، زمانی که متوجه می‌شویم آنچه فردا هستیم زاده‌ی افکار امروز ما خواهد بود و عجیب‌تر اینکه هیچکس به ما درباره‌ی قدرت فکرمان هشدار نداده است. اگر از مسیری که تاکنون در زندگی طی کرده‌اید راضی نیستید، شاید در نقطه‌ای هستید که باید اندوخته‌ی ذهنی را بررسی و بخش‌هایی از آن را تغییر دهید. شاید هم به تلاش بیشتری نیاز دارید و باید به کمک آن بخش از روانتان بشتابید که منجی شماست و مدت‌هاست که در میدان نبرد با افکار سمی، تنها رها شده است... .

مطالعه‌ی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی بهترین کمکی است که می‌توانید در این شرایط به خود انجام دهید. از آموزه‌های معنوی کرگ گروشل استفاده کنید، در این نبرد ذهنی به یاری افکار سازنده بروید و کنترل کشتی زندگی را در دست بگیرید. شما چه فردی مذهبی باشید یا نه، این اثر حقایقی را عرضه می‌کند که می‌تواند برایتان سودمند باشد. اگر هم از تلاش‌های ناموفق برای تغییر خود خسته شده‌اید، ایرادی ندارد. همه‌ی ما تجربیاتی بی‌فرجام در مسیر دگرگونی داشته‌ایم اما این‌بار، تنها نیستید. شما در آستانه‌ی کشف قدرت بی‌کرانی هستید که خداوند سخاوتمندانه به بندگانش می‌بخشد و حال نوبت شماست که به جمع افراد سعادتمند مورد لطف او ملحق شوید.

نکوداشت‌های کتاب غلبه بر جنگ ذهنی

- اگر شما هم مثل من مدت‌ها با اضطراب یا الگوهای افکار منفی دست‌وپنجه نرم کرده‌اید، این اثر را از دست ندهید. (سیدی رابرتسون، بازیگر و تاجر آمریکایی)

- مطالعه‌ی این کتاب برای کسانی که می‌خواهند الگوهای تفکر ناسالم را شناسایی و در مورد آن‌ها اقدام کنند، اجباری است. (لیسا ترکروست، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز)

- گروشل به شما ابزارهایی می‌دهد تا ذهن خود را به کمک کلام الهی آرام و سرزنده کنید و یک زندگی پرشور و هدفمند داشته باشید. (کریستین کین، نویسنده و سخنران بین‌المللی اهل استرالیا)

کتاب غلبه بر جنگ ذهنی مناسب چه کسانی است؟

افرادی که به مطالعه‌ی کتاب‌های خودسازی علاقه دارند، از مخاطبان اصلی کتاب غلبه بر جنگ ذهنی هستند.

با کرگ گروشل بیشتر آشنا شویم

کرگ گروشل (Craig Groeschel) بنیانگذار و کشیش ارشد کلیسای "Life Church" است. این نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز، میزبانی پادکستی شخصی را هم به عهده دارد و سالانه از طریق شبکه‌های اجتماعی و دیگر روش‌ها، با صدها هزار نفر ارتباط برقرار می‌کند.

در بخشی از کتاب غلبه بر جنگ ذهنی می‌خوانیم

وقتی در سن رشد بودم، خانواده‌ام استطاعت مالی خرید لباس‌های برند را نداشتند. بنابراین، مادرم جوراب‌های دسته دوم برند ایزود را می‌خرید، مارک‌های آن‌ها را بریده و روی پیراهن‌های من می‌دوخت. احساس جعلی بودن می‌کردم. کلاس دوم بودم که متوجه شدم کوررنگی دارم. نه تنها نمی‌توانستم پیراهن‌های جعلی ایزودم را با شلوارهای فاقد برندم سِت کنم، بلکه هرگز زیبایی این جهان را آن‌طور که دیگران می‌توانستند ببینند نمی‌دیدم. احساس می‌کردم معیوب هستم.

در یک مسابقه املای واژه‌ها با همکلاسی‌ام، املای میسی‌سی‌پی را اشتباه نوشتم. ما آهنگی برای نحوه هِجی کلمات آموخته بودیم: هربار که حرف آی (i) ظاهر می‌شد، حرف آی یک‌بار و حروف پس از آن دو بار می‌آمد. چطور می‌توانستم املای میسی‌سی‌پی را اشتباه بنویسم؟ احساس حماقت می‌کردم. در کلاس پنجم، دختری به نام تیفانی به خاطر پسری به نام برایان با من قطع رابطه کرد. دلیل؟ برایان یک موتور سیکلت داشت. من فقط یک موتور گازی داشتم. احساس کردم درِ پیت هستم.

پدرم در لیگ دسته دوم بیس‌بال بازی می‌کرد. او یک قهرمان حرفه‌ای بود و من مطمئن نبودم آیا حتی می‌توانم در تیم کالج بازی کنم یا نه. احساس ناکافی بودن داشتم. این وقایع مجزا، در کنار بسیاری از وقایع دیگر، برداشت من از خودم را به‌صورت واقعیتی شکل داد که به عنوان یک جوان تازه‌ایمان‌آورده، به خودم منتقل می‌کردم. احساس می‌کردم به اندازه کافی خوب نیستم. بنابراین، یاد گرفتم امن بازی کنم و به هر قیمتی شده، از ریسک کردن اجتناب کنم. در هر فرصتی، احساس می‌کردم شکست خواهم خورد. آرام‌آرام، تعریف من از «موفق شدن» به «شکست نخوردن» تبدیل شد. به احتمال زیاد، شما هم دروغ‌های خاص خود را دارید که مانع پیشرفت‌تان می‌شوند. دروغ‌های من نزدیک بود مرا از فراخوان خدمت به کلیسا دور کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: افکارتان شما را به کجا می‌برد؟
بخش اول: قانون جایگزینی
1- آگاهی واقعیت است
تمرین 1: بررسی افکار
2- تبدیل شدن به جنگجوی افکار
تمرین 2: شناسایی دروغ‌هایی که باور دارید
3- دروغ‌های کهنه، حقیقت تازه
بخش دوم: قانون بازنویسی
4- سیم‌های اشتباهی و رَدِ مُدور
تمرین 4: رَدهای خود را بشناسید
5- حفر گودالی از حقیقت
تمرین 5: حفر گودال حقیقت
6- نشخوار و تجدید
تمرین 6: نشخوار کردن را بیاموزید
بخش سوم: قانون اصلاح
7- لنزها و فیلترها
تمرین 7: سوگیری شناختی، کنترل و اصلاح
8- کاری که خداوند انجام نداد
تمرین 8: دعاهای اجابت‌نشده
9- نیکی ناخواسته
تمرین 9: نیکی همسوی شما
بخش چهارم: قانون شادمانی
10- مشکلات، وحشت و حضور
تمرین 10: وقتی دیگر تحمل ندارید
11- چشم‌انداز ستایش
تمرین 11: جعبه خدای شما
12- نگاه اجمالی داشته باشید نه موشکافانه
تمرین 12: بررسی آنچه درست است
نتیجه‌گیری: پیروزی در جنگ را انتخاب کنید
سخن پایانی: از اِمی گروشل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب غلبه بر جنگ ذهنی: با تغییر ذهنیت خود، زندگیتان را تغییر دهید
نویسنده
مترجمویدا کرمی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۶
زبانفارسی
شابک978-600-118-502-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب غلبه بر جنگ ذهنی

Morteza rahanjam
۱۴۰۱/۷/۱۶
سلام بیشتر‌ی کتاب موعظه گر هستش و به دوستانی که باورهایی مستحکمی دارن بسیار خوبه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب غلبه بر جنگ ذهنی

برای دریافت کتاب غلبه بر جنگ ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.