معرفی و دانلود کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

عکس جلد کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند
قیمت:
59000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

چه کار می‌کنید اگر قاصد مرگ به سراغتان بیاید و اعلام کند که امروز آخرین روز زندگی شماست؟ آدام سیلورا در کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند، کاراکترهای مختلف داستانش را در این موقعیت قرار می‌دهد تا ببینیم هرکدام چه تصمیماتی می‌گیرند و آخرین لحظات زندگی خود را با چه انگیزه و معنایی می‌گذرانند.

درباره‌ی کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

چیزی که به زندگی معنا می‌بخشد مرگ است. آدام سیلورا (Adam Silvera) داستان کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند (They Both Die at the End) را حول این باور پرورانده است.

در جهانی که آدام سیلورا برای داستان خود خلق کرده است، قاصدان مرگی وجود دارند که چند ساعت قبل از مرگ افراد، آن‌ها را از پایان یافتن زندگی‌شان باخبر می‌کنند. این‌بار قرعه به نام دو پسر جوان افتاده که غریبه هستند و هیچ شناختی از یکدیگر ندارند؛ اما همین سرنوشت مشترک بهانه‌ای برای شروع رابطه‌ای میان آن دو می‌شود.

متیو پسری آرام و خجالتی است و روفئوس، برخلاف او، بسیار اجتماعی و پرسروصدا. هر دو نفر، چند دقیقه پس از نیمه‌شب خبر مرگ خود را در روز پیش‌رو دریافت می‌کنند. آن‌ها از طریق برنامه‌ی آخرین دوست با یکدیگر آشنا می‌شوند و می‌فهمند که هر دو، فرصتی کوتاه برای زندگی خود در اختیار دارند. همین فرصت کوتاه، دوستی عمیقی را میان این دو نفر ایجاد می‌کند. کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند، مرگ را از زاویه‌ای دیگر به ما نشان می‌دهد. آدام سیلورا مرگ و از دست دادن را عاملی قوت‌بخش به معنای عشق و زندگی می‌داند.

کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند را نشر صوتی نون با صدای مریم محبوب و حامد فعال و براساس ترجمه‌ی میلاد بابانژاد و الهه مرادی منتشر کرده است. نسخه‌ی متنی این کتاب را نیز انتشارات نون به چاپ رسانده است. هر دو نسخه‌ی صوتی و متنی این کتاب را می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن کتابراه تهیه و به کتابخانه‌ی خود اضافه کنید.

درباره مجموعه قاصد مرگ

آدام سیلورا در مجموعه قاصد مرگ (Death-Cast)، داستان افرادی را روایت می‌کند که بناست برای آخرین لحظات زندگی خود تصمیم بگیرند و انتخاب کنند که این مدت را چگونه بگذرانند. افرادی که یکدیگر را نمی‌شناسند، اما سرنوشت مشترکی دارند. جلد اول این مجموعه با نام «هر دو در نهایت می‌میرند» در سال 2017 منتشر و با استقبال زیادی از جانب مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شد. سپس آدام سیلورا تصمیم گرفت، این داستان را ادامه دهد و در سال 2022، جلد دوم مجموعه قاصد مرگ را ، با نام «اولین کسی که در نهایت می‌میرد (The First to Die at the End)» منتشر کرد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

 • از پرفروش‌ترین کتاب‌های فهرست نیویورک تایمز
 • کتاب برگزیده‌ی ویراستاران بوک لیست
 • بهترین کتاب سال 2017 به انتخاب School Library Journal
 • بهترین کتاب سال 2017 به انتخاب Kirkus
 • بهترین رمان نوجوانان در سال 2017 به انتخاب مجله‌ی Bustle
 • بهترین کتاب نوجوانان در سال 2017 به انتخاب مجله‌ی Paste
 • بهترین کتاب سال 2017 برای نوجوانان به انتخاب BookPage
 • برنده‌ی جایزه‌ی لینکلن
 • از منتخبان بهترین رمان نوجوان سال 2017 به انتخاب سایت گودریدز

نکوداشت‌های کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

 • داستانی دوست‌داشتنی، مجذوب‌کننده و درخشان از فقدان، امید و قدرت نجات‌بخش دوستی. (لورن اولیور، نویسنده‌ی کتاب پرفروش پیش‌ازآنکه بمیرم)

 • بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی. (بوک لیست)

 • کتاب درخشان دیگری از آدام سیلورا. کتاب هر دو در نهایت می‌میرند، همان‌طور که از عنوانش برمی‌آید بسیار گیرا است، قلب را به تپش می‌اندازد و فکر را درگیر می‌کند. (Kirkus Reviews)

 • در یک روز پرحادثه، این پسران جوان وارد گفت‌وگویی صادقانه و صمیمانه با یکدیگر می‌شوند. آن‌ها در مورد سرنوشت خود، معنای زنده بودن و خشمشان نسبت به بی‌عدالتی‌های نهفته در آن صحبت می‌کنند و دوستی‌شان آرام‌آرام به اتفاق بزرگ‌تری بدل می‌شود. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند برای علاقه‌مندان به رمان‌های فانتزی و داستان‌هایی با مضامین مربوط به دوستی، عشق، مرگ و معنای زندگی مناسب است. این کتاب مناسب مخاطبان در تمام رده‌های سنی و به‌خصوص نوجوانان پانزده سال به بالاست.

با آدام سیلورا بیشتر آشنا شویم

آدام سیلورا، نویسنده‌ی آمریکایی رمان‌های نوجوانان است. کتاب‌های او ازجمله پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز هستند و با استقبال بسیار خوبی از طرف نوجوانان روبه‌رو می‌شوند. آدام سیلورا از ده‌سالگی، تلاش برای نوشتن را آغاز کرد. او ابتدا در آن سن، براساس کتاب‌های موردعلاقه‌اش داستان خلق می‌کرد و بعد از آن کم‌کم قادر شد داستان‌های مستقل خودش را بنویسد. آدام سیلورا که متولد سال 1990 در نیویورک است، زندگی پرفرازونشیبی را تجربه کرده؛ مدتی را به‌عنوان گارسون کار می‌کرده، مدتی به‌عنوان کتاب‌فروش و زمانی هم در مقام یک منتقد. او که دشواری‌های روانی زیادی، ازجمله افسردگی را نیز پشت سر گذاشته است، قادر شده تا در کتاب‌های خود مستقیماً عواطف مخاطبانش را هدف قرار دهد. «شادتر از غصه (More Happy Than Not)»، «چه می‌شد اگر ما می‌شدیم (What If It's Us)» و «اولین کسی که در نهایت می‌میرد» ازجمله کتاب‌های منتشرشده از آدام سیلورا هستند.

در بخشی از کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند می‌شنویم

قاصد مرگ در حال زنگ زدن است و می‌خواهد اخطار مرگم را بدهد. امروز قرار است بمیرم. چیزی را که گفتم فراموش کنید. چون اخطار کلمه‌ی خاصی است؛ کلمه‌ای که معمولاً وقتی بتوان از چیزی دوری کرد، از آن استفاده می‌شود. مثل ماشینی که برای کسی، موقع گذشتن از چراغ قرمز بوق می‌زند تا به او اخطار دهد خودش را کنار بکشد. اما این تماس فقط برای اطلاع‌رسانی است. صدای زنگ مخصوصشان شبیه ناقوسی است که تمامی ندارد؛ مثل زنگ کلیسا که از یک چهارراه آن‌طرف‌تر به گوش می‌رسد و بلندگوی گوشی‌ام از آن سمت اتاق مدام پخشش می‌کند.

هنوز هیچی نشده، حسابی ترسیده بودم. صدها فکر در خودشان غرقم می‌کردند. شرط می‌بندم این همان بحرانی است که اولین‌بار، وقتی چترباز می‌خواهد از هواپیما به بیرون بپرد تجربه می‌کند، یا حسی که پیانیست در اولین کنسرتش پیدا می‌کند. هرچند، دیگر هیچ‌وقت فرصتش را ندارم که بفهمم واقعاً این‌گونه است یا نه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
شناسنامه
28 دقیقه
قسمت اول
40 دقیقه
قسمت دوم
37 دقیقه
قسمت سوم
43 دقیقه
قسمت چهارم
50 دقیقه
قسمت پنجم
60 دقیقه
قسمت ششم
33 دقیقه
قسمت هفتم
38 دقیقه
قسمت هشتم
36 دقیقه
قسمت نهم
16 دقیقه
قسمت دهم
22 دقیقه
قسمت یازدهم
22 دقیقه
قسمت دوازدهم
29 دقیقه
قسمت سیزدهم
28 دقیقه
قسمت چهاردهم
16 دقیقه
قسمت پانزدهم
39 دقیقه
قسمت شانزدهم
31 دقیقه
قسمت هفدهم
13 دقیقه
قسمت هجدهم
53 دقیقه
قسمت نوزدهم
13 دقیقه
قسمت بیستم
18 دقیقه
قسمت بیست‌ویکم
15 دقیقه
قسمت بیست‌ودوم
29 دقیقه
قسمت بیست‌وسوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند
نویسنده
مترجممیلاد بابانژاد، الهه مرادی
گویندهحامد فعال، مریم محبوب
ناشر صوتینشر نون
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

مریم سلیمانی
۱۴۰۲/۷/۲۷
چند هفته ست که از تمام کردن کتاب میگذره اما هنوز توی ذهنم واضح و پررنگه این کتاب رو نه یک بار، بلکه هزاران بار باید خوندهر جایی که زیاد غرق زندگی و مشکلات شدیم.. هر وقتی که از همه چیز خسته شدیم یا زمانی که از هر چیزی به ستوه اومدیم... فقط نیاز داریم این کتاب رو گوش بدیم و فکر کنیم اگر فقط میدونستیم اخرین روز از زندگیمونه و فقط همین امروز رو فرصت داریم تا زندگی کنیم.. هیچ وقت هدرش نمیدادیم.. غصه نمیخوردیم و خودمون رو درگیر چیزایی نمیکردیم که باعث ازارمون بشن.. قدر هر چیزی که اطرافمون هست رو بیشتر میدونستیم چون می‌دونستیم احتمالا اخرین باریه که می‌بینمشون.. یه امروز رو اونجوری زندگی میکردیم که دلمون میخواست و کسانی رو که دوستشون داریم محکمتر و طولانی تر بغل میگرفتیممن بهتون میگم حتی یک ثانیه هم گوش کردن یا خوندن این کتاب رو عقب نندازید، اگر گوشش دادید باز هم گوشش بدید، اگر خوندید باز هم بخونیدتوی زندگی امروز که پر از نا امیدی و غم و سختیه، یه چیزی باید باشه که بهمون یاداوری کنه همه چیز موقتیه و ممکنه امروز آخرین روز از زندگی هرکدوم از ما باشه، پس خیلی خودت رو ازار نده.. بیشتر لذت ببر.. بیشتر بخند.. بیشتر بغل کن.. کمتر غصه بخور.. با شنیدن این کتاب گریه میکردم، از ته دل، چون هر جمله ش توی کل وجودم نفوذ میکرد... خیلی چیزایی رو یادآوری میکرد که کاملا فراموششون کرده بودماز حسرتهای یه فردی میگفت که روز آخر زندگیش بود.. و من اونا رو داشتم.. اما قدرشون رو نمیدونستمیه جمله‌ای توی کتاب بود که خیلی دوستش داشتممیگفت: همه می‌میرند، اما میراثی که از خودشون به جا میذارن باعث زنده ماندن اونها میشه.
مصطفی محمدزاده
۱۴۰۲/۶/۶
هر دو درنهایت می‌میرند» داستانی است الهام‌بخش، احساسات برانگیز، دلربا و خیره‌کننده که به ما یادآوری می‌کند بدون مرگ، زندگی و بدون غم، عشق و دوستی معنایی ندارد و می‌شود حتی در یک روز هم که شده زندگی و دنیایمان را عوض کنیم. پنجم سپتامبر، قاصد مرگ به لیدیا زنگ نزد، چون او قرار نیست امروز بمیرد. اما به اگر قرار بود بمیرد، مطمئناً عزیزانش می‌گفت، برعکس بهترین دوستش که حقیقت را پنهان کرده و نگفته بود که قرار است بمیرد. لیدیا خودش مسئله را فهمیده بود. تک‌تک نشانه‌ها را دیده و همه را کنار هم چیده بود: متیو صبح خیلی زود آمده بود، حرف‌های مهربانانه و ناگهانی‌اش درباره اینکه لیدیا چقدر مادر خوبی است، پاکت نامه‌ی روی کابینت آشپزخانه که چهارصد دلار پول داخلش بود و مسدود شدن شماره‌اش که درواقع، خودش یاد متیو داده بود. آدام سیلورا، نویسنده‌ی جوان اما باتجربه که این روزها در آمریکا ستاره‌ای در حال اوج شناخته می‌شود، در نیویورک متولد شد. قبل از اینکه به نویسندگی روی بیاورد، کتاب‌فروش بود و بعد به شرکت درحال‌توسعه‌ای پیوست که برای جوان‌ها و نوجوان‌ها به شیوه‌ای نوین و خلاقانه کتاب نقد می‌کرد. پس‌ازآن، شروع به نوشتن کرد و کتاب‌هایش، یکی پس از دیگری، جزئی جدانشدنی از فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز شدند و ده‌ها جایزه‌ی ریزودرشت را از آنِ این نویسنده‌ی جوان کردند
راضیه زارعی
۱۴۰۲/۶/۲
کتاب فوق العاده‌ای بود خوانش زیبایی هم داشت. مرگ اتفاقی که قراره بیفته و میفته. مهم اینه که تا قبل از اون اتفاق چطور زندگی میکنی. من هم گاهی فکر میکردم که چقدر مسخره است! به دنیا میایم که بمیریم!! اما با این کتاب فهمیدم ما به دنیا میایم که قبل از مردن زندگی کنیم!! من روحیه حساسی دارم وحتی فیلم‌هایی که کمی ناراحت کننده باشند نمیبینم و کتابهایی که غم انگیز باشند نمیخونم. به همه پیشنهاد میکنم این کتاب را بخونن یا بشنون.
ز اسلامی
۱۴۰۲/۷/۳۰
نکات مثبت کتاب این بود که کاشکی واقعا یه همچین چیزی بود که میشد فهمید ممکن تو یه تایمی بمیری وکاشکی حتی اگه تایمشو نمیدونی حداقل این حس داشته باشی که یه روزی میمیری هم سعی کنی انسان خوبی باشی هم از تمام زندگی لذت ببری لذت مثبت نکات منفی صدای راوی که دلنشین نبود وحس میکردی مخاطبت زن به جای مرد ودوست داشتم زندگی درمورد دوجوان بوپ تا نوجوان پایانش دوست داشتم بهتر تموم بشه وبیشتر شبیه قتل‌های سریالی بود تا تماس مرگ از کتابراه ممنونم بابت کتابهای صوتی خوبی که در اختیارمون میذاره
فریماه انصاری
۱۴۰۲/۷/۱۷
کاملاً زیبا بود و ارزش خوندن داشت و حتی جذابیت برای پیش بردن کتاب وجود داشت. اما پایان بازداشت و خب من به شخصه از پایان باز خوشم نمیاد، ولی بازم با این حال میگم کتابی بود که از خوندنش راضیم
انگار هدف نویسنده این بود که بهمون بگه اینطوری نباشید که دوست دارید یه کاری رو انجام بدید ولی چون مردم هستند
و از ترس قضاوت اون‌ها و اینکه چی راجع بهم فکر می‌کنند اون کارو انجام نمی‌دید.
این درسی بود که می‌شد به طور ملموسی توی کل کتاب درک کرد.
Rose
۱۴۰۲/۹/۵
کتاب جالبیه ایدش متفاوت و جالب بود وادار میکرد هی بخونی و بخونی تا برسی اخرش و ببینی چه ساعتی قراره بلاخره اتفاق بیوفته میگن کتاب خیلی سانسور شده ولی من نسخه انگلیسی اصلیشو هم کنارش میخوندم بعد قسمت اهنگ خوندن اونا به عشقشون اعتراف کردن ولی تو نسخه سانسور شده فقط دوست بودن. در اون حدم سانسور نشده و بود از زیباییش کم نمیکرد.
لحن و نحوه بیان گوینده‌ها و موسیقی‌های ابتدا و پایان پارت هارو هم خیلی دوست داشتم.
مبینا
۱۴۰۲/۸/۹
گویندگی عالی که هر نقش داشت حرفه‌ای بود. کتاب هم واقعا ارزش خوندنو داره دوستان به نظرم زمانی که از زندگی خیلی نا امیدین بخونیدش البته که من برای فصل پایانیش خیلی غصه خوردم ولی بهترین پایان همین بود که بفهمیم معجزه‌ای قرار نیست اتفاق بیوفته این ماییم که باید طوری زندگی کنیم که انگار همان روز قرار است بمیریم، شخصیت‌های داستان هرکدوم به طور مجزا بسیار تاثیر میزارن. بخونیدش بشنویدش عالیه♥️
فاناز حسین زاده
۱۴۰۲/۸/۲
کتابیکه با خوندنش حسرت انجام ندادن‌ها، عشق نورزیدن‌ها و... (بطور خلاصه زندگی نکردن) و یا بالعکس لذت تجربه هر کدام از موارد بالارو تو لحظه‌های اخر زندگی و با تمام وجود حس میکنی. یاد میده که هر یه روز میتونه یه زندگی کامل باشه و چقد مهمه ازین فرصت بظاهر کوتاه بیشترین استفاده رو ببری و در کنار عزیزانت بهترین خودت باشی
تلنگری میزنه و میگه مرگ بالاخره می‌رسه مهم اینه که چطور زندگی کنیم
Hani
۱۴۰۲/۸/۳
معمولا تو این ژانر کتاب نمیخونم کاملا اتفاقی این کتاب انتخاب کردم اما واقعا خوشحالم که این اتفاق افتاد.
مطمنم جز کتابای که تا سالها بهش فکر میکنم.
((مرگ)) شاید تو خلاصه کتاب و نظرات تو ذوق بزنه و با خودتون بگید نه دلم نمیخواد همچین کتابی بخونم و غمگین بشم مثل تفکر خودم وقتی نظرات خوندم اما باید بگم این کتاب در مورد مرگ نیست در مورد …عشق به زندگیه
سید عرفان موسوی
۱۴۰۲/۶/۱۰
کتابی سرشار از لحضاتی وصف ناپذیر، همچو شادی، خنده، گریه، دوستی، عشق، محبت و عبرت آموزی. کتابی که به ما یادآوری و تاکید بر زندگی کردن واقعی و بدون حسرت قبل از مرگمون داشته. در نتیجه کتابیه که ارزش یکبار گوش کردن رو داره (ولی از حق نگذریم متاسفانه قیمتش برای شخص بنده یکمی زیاد بود). امیدوارم مفید بوده باشه:)
Sepide
۱۴۰۲/۷/۲۷
از نظر ادبی از داستان انتظار بیشتری داشتم. تا نصفه های کتاب گوش کردم و دیگه حوصلم نکشید ادامه بدم. روند خیلی کند و قابل پیش بینی داره و اصلا ذهن خواننده رو به چالش نمیکشه. گرچه ایده داستان جدید و جالبه، اما میتونست بهتر از این ایده استفاده بشه. برای سرگرمی خوبه اما شاید مثل من دیگه تمایلی به ادامه دادنش نداشته باشین.
فواد لویمی
۱۴۰۲/۷/۱۸
متیو و روفوس من با شما، و با این کتاب زندگی کردم هیچوقت فراموشتون نمیکنم🫂💕 این کتاب عالیه، حتما حتما حتما بخونیدش:) این کتاب درس بزرگی بهمون میده، اینکه شجاعانه زندگی کنیم قبل از اینکه روز اخر زندگیمون با کلی افسوس از روزهای تلف شده و حسرت کارهای انجام نشده، فرا برسه.
مهسا مسعودی
۱۴۰۲/۹/۴
کتاب زیبایی بود
باید خوشحال باشیم که قاصد مرگ واقعانداریم
و از طرفی یادآوری کرد زندگی چقدر کوتاه هست
اگه قرار باشه حتی تاثیرگذاری کتاب برای مدتی باشه که در حال خوندن کتاب هستی و بعد کم کم تاثیرش از زندگی محو شه پس خیلی ارزشمند
چون همون مدت کوتاه حسابی زندگی میکنی
محمد یارلو
۱۴۰۲/۵/۲۲
خیلی قابل تامل بود به انسان یادآوری میکنه که مرگ هر لحظه در کمینه و شاید وقت نداشته باشیم به کسایی که دوستشون داشتیم سربزنیم یاکسایی رو که اذیت کردیم حلالیت بگیریم پس بهتره هرلحظه فکر کنیم که لحظه اخره این باعث میشه ادم خوبی باشیم وخودمون احساس سبکی میکنیم
Hadi Aghamohammadi
۱۴۰۲/۸/۲۵
واقعا یکی از رمانهایی بود که گوش کردم و از شنیدنش خسته نشدم حیف که تموم شد واقعا حیف عجب داستانی عجب قلمی گشتم از این نویسنده رمانهای بیشتری پیدا کنم ولی نبود دمش گرم حرف نداشت بشدت توصیه میکنم
مشاهده همه نظرات 66

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند

برای دریافت کتاب صوتی هر دو در نهایت می‌میرند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.