معرفی و دانلود کتاب داده و قدرت: جنگ‌های پنهانی برای جمع‌آوری داده‌ها و کنترل جهان شما

عکس جلد کتاب داده و قدرت: جنگ‌های پنهانی برای جمع‌آوری داده‌ها و کنترل جهان شما
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب داده و قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داده و قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داده و قدرت: جنگ‌های پنهانی برای جمع‌آوری داده‌ها و کنترل جهان شما

کتاب داده و قدرت اثر شگفت‌انگیز بروس اشنایر، بهترین نمای کلی از حریم خصوصی و امنیت را ارائه می‌دهد. نویسنده خطرات جرایم، تروریسم و جنگ سایبری را بررسی می‌کند و راه‌حل‌های فنی، قانونی و اجتماعی را با شما به اشتراک می‌گذارد که می‌تواند به شکل‌گیری جهانی بهتر و امن‌تر کمک کند.

درباره‌ی کتاب داده و قدرت:

اگر می‌خواهید واقعاً باور کنید که در یک جهان علمی - تخیلی زندگی می‌کنید، کافیست نگاهی به تلفن همراه خود بیندازید. این ابزار جذاب، پرزرق و برق و فوق‌العاده قدرتمند آن‌چنان در زندگی ما رسوخ کرده که آن را امر بدیهی و مسلم و جزء لاینفک زندگی برمی‌شماریم. دیگر کاملاً عادی شده که تلفن همراه را از جیب خود در بیاوریم و بدون در نظر گرفتن اینکه در کجای این کره خاکی قرار گرفته‌ایم، با شخص دیگری تماس برقرار کنیم و اصلاً هم اهمیتی ندارد که آن شخص در کجای این سیاره ایستاده است.

با این‌حال هر روز صبح وقتی تلفن‌ همراه را از جیب خود درمی‌آوریم دست به یک معامله ضمنی (پنهانی) با شرکت مخابرات می‌زنیم: "می‌خواهم تماس تلفنی برقرار کنم؛ و در عوض آن به شرکت مخابرات اجازه می‌دهم که در تمام اوقات از موقعیت مکانی من مطلع باشد." در واقع این معامله یک قرارداد نانوشته است؛ اما این نوع معامله در ذات چنین خدماتی قرار دارد.

چیزی که در اینجا واقعیت دارد این است که تکنولوژی امروزی به شرکت‌های چندملیتی و دولت‌ها قابلیت‌های وسیعی برای نظارت و پایش عموم مردم می‌دهد. نظارت و پایش عموم مردم خطرناک است. این کار موجب تبعیض تقریباً در هر زمینه‌ای مثل تبعیض نژادی، مذهبی، طبقاتی و باورهای سیاسی می‌شود.

این امر عموم مردم را در برابر کار انجام‌شده قرار می‌دهد و قدرت انتخاب را از آن‌ها می‌گیرد و حفظ موازنه معنادار را از بین می‌برد. نظارت و پایش در ما احساس ناامنی به وجود می‌آورد و آزادی ما را سلب می‌کند. قوانین و قواعدی که ما برای حفاظت خودمان از خطرات بر اساس سیستم‌های تکنولوژیکی پیشین وضع کرده بودیم، اکنون به‌طور اسف‌باری بی‌خاصیت شده‌اند؛ این قوانین کارایی خود را از دست‌ داده‌اند. ما باید آن‌ها زنده کنیم و در این راه درنگ جایز نیست. کتاب داده و قدرت (Data and Goliath) به این موضوع می‌پردازد.

نکوداشت‌های کتاب داده و قدرت:

- شفاف و قانع‌کننده. (Emily Parker)
- تأمل‌برانگیز، جذب‌کننده و جامع. (Gil Press)
- این کتاب باید در فهرست مطالعه‌ی همه افراد باشد. (Om Malik)
- شفاف، پیچیده... عاری از عیب و در نتیجه‌گیری عالی است. (Jacob Silverman)
- هر کسی که به امنیت، آزادی، حریم خصوصی و عدالت در این عصر سایبری علاقه دارد، باید این کتاب را بخواند. (Joseph S. Nye Jr)

کتاب داده و قدرت برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به حوزه دیجیتال و امنیت اطلاعات از این کتاب لذت خواهند برد.

با بروس اشنایر بیشتر آشنا شویم:

این متخصص رمزنگاری، امنیت رایانه و حریم خصوصی، و نویسنده آمریکایی به‌عنوان مدیر ارشد فناوری در آی‌بی‌ام فعالیت می‌کند. او همچنین در مؤسسه فناوری باز وابسته به بنیاد آمریکای نوین در مرکز اینترنت و جامعه برکمن در مدرسه حقوق هاروارد کار می‌کند. بروس اشنایر (Bruce Schneier) تابه‌حال چندین کتاب، مقالات علمی و تخصصی در زمینه امنیت رایانه و رمزنگاری نوشته است.

مقالهٔ وی در سال 2000 نامزد جایزه هوگو برای بهترین مقاله مرتبط با ژانر علمی تخیلی شد. بروس اشنایر، که یکی از برجسته‌ترین کارشناسان امنیتی در جهان است، در سال 2015، برنده‌ی جایزه‌ی ای‌پی‌آی‌سی شده است. اشنایر در حال حاضر عضو هیئت‌مدیره بنیاد مرزهای الکترونیکی است. کتاب این نویسنده که به فارسی ترجمه شده است «مهندسی رمزنگاری» نام دارد که به طور تخصصی در زمینه موضوع امنیت صحبت می‌کند.

در بخشی از کتاب داده و قدرت می‌خوانیم:

میزان فوق‌العاده‌ای از مراقبت و نظارت به‌طور خودکار به ما تحمیل می‌شود، حتی اگر تلاش کنیم دست به انتخاب بزنیم و از آن‌ها دوری کنیم اما باز هم گریزی از آن‌ها نیست. این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که ما با دیگران در تعامل هستیم و آن‌ها همواره پایش می‌شوند.

حتی اگر ما در فیس‌بوک هرگز پیامی نگذاریم یا دوستی نداشته باشیم - من یک صفحه حرفه‌ای دارم اما نه یک حساب شخصی - باز هم فیس‌بوک مرا ردیابی می‌کند. فیس‌بوک یک پروفایل را از کاربران غیرفیس‌بوکی در پایگاه داده‌اش نگهداری می‌کند. من هرگاه یک صفحه را با دکمه «لایک» فیس‌بوک بازدید می‌کنم درواقع دارم خودم را ردیابی می‌کنم. احتمالاً از روی عکس‌های الصاق شده می‌توان به خوبی حدس زد که چه کسانی دوست ما هستند و فیس‌بوک ممکن است پروفایل لینک شده به سایر داده‌ها که از واسطه‌های مختلف داده خریداری کرده در اختیار داشته باشد. دوستان من و آن دسته از سایت‌های دارای دکمه‌های لایک، به فیس‌بوک اجازه می‌دهند که بر من نظارت داشته باشند.

سعی می‌کنم از جستجوی گوگل استفاده نکنم. اما گوگل همچنان داده خیلی زیادی در خصوص وب‌سایت‌هایی که من بازدید می‌کنم، جمع‌آوری می‌کند، چرا که بسیاری از وب‌سایت‌ها برای ردیابی بازدیدکننده‌های خود از Google Analytics استفاده می‌کنند. باز هم، آن سایت‌ها به گوگل اجازه می‌دهند که از میان آن‌ها مرا ردیابی کنند. در مرورگر خودم از چند مسدودکننده استفاده می‌کنم، با این وصف گوگل نمی‌تواند آن‌قدرها هم مرا ردیابی کند، اما گوگل با تکیه بر تکنولوژی کار می‌کند که به حریم خصوصی من دست‌یازی می‌کند.

من نیز از جی‌میل استفاده نمی‌کنم. به جای آن، از یک ISP محلی استفاده می‌کنم و همه‌ی میل‌هایم را در کامپیوتر ذخیره می‌کنم. اما باز هم، گوگل حدود یک سوم پیام‌های مرا در اختیار دارد، زیرا بسیاری از افرادی که من با آن‌ها مکاتبه دارم از جی‌میل استفاده می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: دنیایی که خلق می‌کنیم
فصل اول: داده به‌مثابه محصول جانبی
فصل دوم: داده برای نظارت
فصل سوم: تجزیه‌وتحلیل داده‌های ما
فصل چهارم: کسب‌وکار حاصل از نظارت
فصل پنجم: نظارت و کنترل دولتی
فصل ششم: تثبیت کنترل سازمانی
بخش دوم: چه چیزی در خطر است
فصل هفتم: آزادی سیاسی و عدالت
فصل هشتم: برابری و انصاف تجاری
فصل نهم: رقابت تجاری
فصل دهم: حریم خصوصی
فصل یازدهم: امنیت
بخش سوم: چه باید بکنیم
فصل دوازدهم: اصول
فصل سیزدهم: راه‌حل‌هایی برای دولت
فصل چهاردهم: راه‌حل‌هایی برای شرکت‌های بزرگ
فصل پانزدهم: راه‌حل‌هایی برای بقیه ما
فصل شانزدهم: هنجارهای اجتماعی و بده‌بستان‌های کلان داده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داده و قدرت: جنگ‌های پنهانی برای جمع‌آوری داده‌ها و کنترل جهان شما
نویسنده
مترجمکمال کمایی
ناشر چاپیانتشارات پژوهندگان راه دانش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات279
زبانفارسی
شابک978-600-345-204-6
موضوع کتابکتاب‌های هک و امنیت
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داده و قدرت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب داده و قدرت

برای دریافت کتاب داده و قدرت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.