معرفی و دانلود رمان شرلی

عکس جلد رمان شرلی
قیمت:
127000 تومان - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان شرلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان شرلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان شرلی

کتاب شرلی، اثر شارلوت برونته، رمانی است که بعد از اثر موفق برونته، با نام «جین ایر» منتشر شد. شرلی کیلدار شخصیت اصلی داستان است و نامی غیر معمول دارد که پدرش برای او بر‌گزیده است. نامی پسرانه که قبل از این، کمتر کسی از این نام برای فرزندان دختر خود استفاده می‌کرد.

بر اساس کتاب رمان شرلی (Shirley) فیلمی نیز ساخته شده است. محبوبیت شخصیت این رمان تا جایی پیش رفت که بعد از انتشار کتاب، افراد بسیاری، نام شرلی را برای نوزادان خود برگزیدند.

خود شارلوت برونته (Charlotte Bronte Shirley) درباره‌ی کتاب شرلی می‌گوید: تصور می‌کنم خواننده‌ی خردمند عینکش را برمی‌دارد و به سرانجام آن‌ها می‌اندیشد. نتیجه‌ی اخلاقی آن را می‌کاود و اگر به‌این منظور راه و روشی ارائه شود، توهینی است به هوش و ذکاوت او، بنابراین تنها می‌گویم که: در این جستجو خداوند او را یاری نماید.

این رمان با صحنه‌ای آغاز می‌شود که در آن فردی به نام رابرت، منتظر رسیدن چندین دستگاه به کارخانه خود است. دستگاه‌هایی که به او این امکان را می‌دهند از نیروهای انسانی کمتری بهره بگیرد...

شارلوت برونته در ۲۱ آوریل ۱۸۱۶در شمال انگستان، به دنیا آمد. شارلوت برونته خواهر بزرگ‌تر امیلی برونته و ان برونته بود که آن‌ها نیز امروزه از بزرگ‌ترین نویسندگان کلاسیک جهان به حساب می‌آیند. نخستین رمان شارلوت به نام پروفسور در سال ۱۸۵۷ پس از مرگش منتشر شد. شارلوت از اوت ۱۸۴۶ تا اوت ۱۸۴۷ روی رمان جین ایر کار کرد که در اکتبر ۱۸۴۷ با امضای مستعار کِرِر بِل چاپ شد. رمان شرلی در سال ۱۸۴۹ و رمان ویلت در سال ۱۸۵۳منتشر شد. شارلوت در سال ۱۸۵۵ از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب رمان شرلی می‌خوانیم:

شبی کاملا تاریک و ظلمانی بود. ابرهای خاکستری رنگ باران زا نور ماه و ستاره‌ها را پنهان کرده بودند. ابرهایی که در روشنایی روز خاکستری بودند در این شب تاریک رنگی قیرگون داشتند. مالون کسی نبود که به زیبایی‌های طبیعت اهمیتی بدهد، او فصل بهار کیلومترها راه می‌پیمود بی آن‌که زیبایی و طراوت بهشت مانند زمین را ببیند و یا طلوع زیبای آفتاب و تلالو زرین اولین اشعه خورشید برایش جالب باشد و یا ابرهای پراکنده‌ای که سطح آسمان را می‌پوشاند و بارش باران‌های بهاری بر کوهساران برایش تفاوتی داشته باشند. او اصولا توجهی به‌این زیبایی‌ها و دگرگونی‌ها در طبیعت نداشت و به آن نمی‌اندیشید که مثلا چطور آسمان قیرگون بالای سرش در فاصله‌ای دیگر در افق روز یک باره روشن می‌گردد و یا سیارات و حرکات فلکی تحت چه عوامل و کیفیتی جریان دارند و این عوارض طبیعی چطور از نظر محو شده یا ظاهر می‌شوند. او فقط نگاه می‌کرد و می‌گذشت.

او سرسختانه به راه خود ادامه می‌داد با آن کلاهی که فقط پشت سرش را می‌پوشاند به شیوه‌ایرلندی‌ها محکم و مستمر قدم برمی‌داشت و از گذرگاهی خشک عبور می‌کرد و زمانی هم که به جاده‌ای گل آلود می‌رسید قدم‌هایش را با زمین سست و باتلاقی زیرپایش منطبق می‌کرد، همان طور که راه می‌رفت چشمانش در جستجوی مکان خاصی بود، علامت کلیسای بریزفیلد توجهش را جلب کرد و دورتر از آن چراغی که در خانه‌ای با نمایی قرمز رنگ روشن بود قرار داشت که ظاهرا مهمانخانه کوچکی بود و وقتی مالون به آن نزدیک شد، دید که قسمتی از پرده را پرتویی از شعله آتش بخاری روشن کرده است و لیوان‌هایی بر روی میز دید که نشانه‌ای بود بر اوقات خوشی که افراد گرد آن گذرانده بودند؛ او فورا آن افراد را شناخت آن‌ها افراد کلیسای خودش بودند بنابراین با اشتیاق تصور لیوانی پر از یخ و شراب که در یک مکان جدید بدنش را گرم کرده بود هم‌چون رویایی برایش محو و ناپدید شد زیرا می‌دانست آن‌ها ساکن بخشی هستند که آقای هلستن رئیس آن جاست و همه او را می‌شناسند، در نتیجه آهی از سر تاسف کشید و از آن‌جا دور شد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: لِویان ها
فصل دوم: واگن ها
فصل سوم: آقای یورک
فصل چهارم: آقای یورک (ادامه)
فصل پنجم: خانه‌ی روستایی هالو
فصل ششم: کاریولانوس
فصل هفتم: کشیش‌ها برسر میز عصرانه
فصل هشتم: نوح و موسی
فصل نهم: بریرماینز
فصل دهم: پیر دخترها
فصل یازدهم: فیلد هد
فصل دوازدهم: شرلی و کارولین
فصل سیزدهم: استمرار ارتباطات بر سر مسائل کاری
فصل چهاردهم: شرلی به کار پناه می‌برد
فصل پانزدهم: مهاجرت آقای دن
فصل شانزدهم: ویتس یونتاید
فصل هفدهم: ضیافت مدرسه
فصل هجدهم: به خواننده گرامی توصیه می‌شود از این فصل بگذرد زیرا شخصیت‌های حقیری طی آن معرفی می‌شوند
فصل نوزدهم: یک شب تابستانی
فصل بیستم: فردا
فصل بیست ویکم: خانم پریر
فصل بیست و دوم: دو زندگی
فصل بیست و سوم: یک بعدازظهر بیرون از خانه
فصل بیست و چهارم: دره‌ی سایه‌ی مرگ
فصل بیست و پنجم: باد شمال غربی
فصل بیست و ششم: کتاب‌های قدیمی
فصل بیست و هفتم: نخستین زنان پیشرو
فصل بیست و هشتم: فوئب
فصل بیست و نهم: اعتراف
فصل سی‌ام: دائی و خواهرزاده
فصل سی  و یکم: پسرک و روح جنگل
فصل سی و دوم: شگرد‌های مارتین
فصل سی و سوم: شکایت نمونه‌ی برجسته‌ای از مقاومت شرافتمندانه در برابر اتهام روسای مذهبی
فصل سی و چهارم: مسائل به کندی پیش می‌روند
فصل سی و پنجم: نوشته‌ای در کلاس
فصل سی و ششم: موخره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان شرلی
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات688
زبانفارسی
شابک978-964-374-507-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
127000 ت - 13.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان شرلی

صابر آسیایی
۱۳۹۷/۹/۹
کتاب خوبی بود که در اون از اتفاقات اقتصادی قرن هجدهم اروپا با درون مایه‌ای عاشقانه توسط نویسنده پرده برداشته میشه. مشکلاتی که کارگران و کارخانه داران هر کدام به نحوی در اون دخیل هستند.
خوندن این رمان زیبا رو پیشنهاد میکنم 👍
مستانه سهایی
۱۴۰۰/۴/۱۸
مثل دیگر کتابهای خواهران برونته جذاب و پرکشش هست، البته نه به جذابی جین ایر و نه به دلخراشی بلندیهای بادگیر، ولی پایان خوبش رو دوست داشتم، شخصیت پردازیش هم خیلی خوب و شایان تحسین بود.
Eti Atshani
۱۴۰۱/۱۱/۹
داستانی است سرگرم کننده و از عشق و معما میگوید، از کودکی یتیم که ارزو‌ها‌ی خود را دنبال مکند و این کتاب هشت جلدی است که در هر کتاب قسمتی از زندگی شرلی را بیان میکند
مهسا محقق نیاپور
۱۳۹۹/۲/۱۱
داستان خیلی زیبا و سرشار از توصیفات عالی
بانو اسکندری
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
خیلی زیبا ارزش خواندن داره
کاربر اسفار
۱۳۹۷/۷/۱۶
نسبتا خوب بود با توصیفاتی زیبا
گل بخت جون
۱۳۹۷/۳/۵
عاااااالیه، با ترجمه دیگه خوندم
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۶
عاشقانه کلاسیک جذاب
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه رمان شرلی

برای دریافت رمان شرلی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.