معرفی و دانلود کتاب هادس

عکس جلد کتاب هادس
قیمت:
۳۴۹۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هادس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هادس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هادس

کتاب هادس، رمانی روانشناختی به قلم مریم نفیسی راد است. در این اثر درخشان داستان دختری به نام میریام روایت می‌شود که مشکلات و درگیری‌های عمیقی با دنیای بیرون و درون خود دارد و کسی هم حرف‌هایش را باور نمی‌کند. او در دنیایی عجیب و بی‌رحم، حوالی سوریه‌ی پیش از جنگ زندگی می‌کند و فکر می‌کند که زندگی‌اش به جعبه‌ی پاندوراست شبیه است...

درباره‌ی کتاب هادس

نوجوان شانزده‌ساله‌ای به نام میریام، که خود را پاندورا هم می‌نامد، روایتگر رمان روانشناختی هادس اثر مریم نفیسی راد است. میریام در دمشق زندگی می‌کند و با ورود هم کلاسی سابقش، الکساندر، به این شهر اتفاقات ناخوشایندی برایش رخ می‌دهد.

الکس در انگلیس یک فوتبالیست است و مدتی است که برای تعطیلات به شهری که میریام در آن زندگی می‌کند، آمده. او با چشمان روشن و موهای طلایی‌رنگ، رفتارهای عجیب و نگاه سردش، احساسات عجیبی را در قلب میریام به وجود می‌آورد. میریام اما همیشه در ذهنش، درحال کلنجار رفتن با دنیای درونی و بیرونی است. هیچکس او را جدی نمی‌گیرد و در جمع دوستانش، پذیرفته شده نیست. همه او را دوشخصیتی می‌پندارند و این مسائل، میریام را در سیاهچاله‌ای فرو می‌برد که هادس، نام برازنده‌ای برایش است.

هادس، در اساطیر یونانی، به عنوان خداوندگار مردگان و دنیای زیرین شناخته می‌شود. همچنین در روان‌شناسی، کهن‌الگوی هادس به شخصیتی اطلاق می‌شود که انزوا، تنهایی و عدم ارتباط با دیگران، از ضعف‌هایش به شمار می‌رود. این شخصیت، بی‌نهایت درونگرا و گوشه‌گیر است و معمولاً به شکل شهودی، احساس می‌کند که می‌تواند اتفاقات را پیش از رخ دادن، پیش‌بینی کند. در رمان هادس، شما به درون ذهنیات چنین شخصیتی، در آستانه‌ی اتفاقاتی ناگوار می‌روید. ذهن عجیب و آشفته‌ی میریام، باعث شده که مود و اتمسفر رمان، حالتی پست‌مدرن و مشوش پیدا کند. شما همه‌چیز را از دریچه‌ی نگاه میریام می‌بینید و همین امر، مدام باعث می‌شود به خود بگویید که آیا اتفاقات واقعا همانطور که میریام تعریف می‌کند، رخ داده‌اند؟

رمان هادس در عین آنکه فرمی ساده و درعین حال جذاب دارد، سرشار از اشارات روانشناختی و تمثیلی است که باعث غنی‌تر شدن داستان می‌شود. احساساتی که در طی خواندن این رمان تجربه خواهید کرد، ممکن است شما را به یاد رخدادها یا درگیری‌های شخصی و درونی مشابهی در گذشته یا حال بیندازد. البته شاید هم در آینده با این اتفاقات دست و پنجه نرم کنید و در آن لحظات، به یاد میریام و جهان تاریک ذهنش بیفتید.

کتاب هادس برای چه کسانی مناسب است؟

اگر علاقه‌مند به مطالعه رمان‌های روانشناختی با زبانی ساده و روان هستید، این رمان مناسب شماست. همچنین اگر شخصیتی درونگرا و منزوی دارید و یا ارتباط برقرار کردن با اطرافیان و جهان بیرون برایتان سخت است، شیفته‌ی رمان هادس و شخصیت اصلی آن خواهید شد.

با مریم نفیسی راد بیشتر آشنا شویم

مریم نفیسی راد، نویسنده‌ و مترجم جوان متولد 1370 است. یکی از آثاری که او تألیف کرده، رمان «فیلی در اتاق» در ژانر علمی-تخیلی است. از آثار ترجمه‌ا‌ی او از زبان انگلیسی می‌توان به رمان «آدم‌های معمولی» نوشته سالی رونی، کتاب‌ «قصه‌ی عشق» نوشته‌ی اریک سگال، «چه اتفاقی برایت افتاد؟» اثر اپرا وینفری و غیره اشاره کرد. مهم‌ترین آثار ترجمه‌‌ای او از زبان عربی نیز کتاب‌های «مردانی در آفتاب» و «سرزمین پرتقال‌های غمگین» از غسان کنفانی است.

در بخشی از کتاب هادس می‌خوانیم

درست است ما هم پنهان‌کاری کردیم. درست است که پنهانی به لبنان آمدیم، اما پدرم فرق می‌کند. ما فقط برای تجدید دیدار با خانواده به لبنان آمدیم. مادرم با بچه‌هایش به لبنان آمده است. اگر به پدر نگفتیم، چون می‌دانیم می‌خواهد ترشرویی کند، خشونت به خرج بدهد و حالا با دختری هم‌سن من به لبنان آمده است! اگر مادر بفهمد، روزگار پدر را سیاه می‌کند. اگر مادر بفهمد، دقری طلاق می‌گیرد. نه، امکان ندارد اینکه دیدم درست باشد. نه پدرم اینجا نیست. نه. نه.

در همین فکر کردن‌ها هستم که کسی از پشت دستش را روی شانه‌ام می‌گذارد.

- هی! تو خوبی؟

به‌سمت صاحب صدا برمی‌گردم. یک ساعت پیش فکر می‌کردم اگر باز ببینمش گریه می‌کنم، شاید هم قالب تهی کنم. اما حالا فقط ماتم برده است؛ یعنی دیدن پدر و سارا مرا سِر کرده است. حالا حتی اگر سوریه هم در جریان بازی ببازد، اشکی نخواهم ریخت.

- میریام چیزی شده؟

کاری از دستم برنمی‌آید. فعلاً همه‌چیز را به خدا و زمان می‌سپارم.

و بی‌توجه به حمدان که روبه‌رویم ایستاده و جمعیتی که منتظر شروع بازی هستند، می‌دوم و پله‌ها را پایین می‌آیم و باز به‌سمت خروجی می‌دوم.

توجهی به اطرافم ندارم. حتی نمی‌دانم این راهی که دارم طی می‌کنم راه درستی است یا خیر. فقط می‌دوم. صدای حمدان که پشتم می‌دود و مرا صدا می‌کند، به گوشم می‌رسد، اما توجهی نمی‌کنم و دری را هل می‌دهم که قبلاً موقع ورودمان وجود نداشت، فقط می‌خواهم از اینجا خارج شوم، اما به جایش داخل شده‌ام. می‌ایستم.

فهرست مطالب کتاب

Πανδώρα: جعبه پاندورا: بهار 2009 ناکجاآبادی در دمشقِ هادس
Μαριαμ: دختری با دو نام؛ میریام و پاندورا
θνῄσκω thnēskō: بیمارستان عباسیین هادس در شرق دمشق، سال 2002
Κύκλωψ: بهار 2001، محله عباسیین هادس؛ شرق دمشق
Κέρβερος: بهار 2001، مدرسه زید بن خطاب در شرق دمشق
Κρόνος: پاییز 2002، منزل در محله عباسیین در شرق دمشق
Ῥέα: ساختمان هادس 2002
Γαîα: نیمه‌شبی در ساختمان هادس
Ἑρμῆς: عروس شرق: بهار 2001 لبنان؛ بیروت هادس
دمشق هادس: Ἥρα: یا مریم
بوی خون، همیشه خون هست. آخرش؟: Κοῖος
Φοίβη: عمارتی در غرب دمشق هادس، 2007
Ἁδης: عمارتی در غرب دمشق هادس، 2009

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هادس
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-622-220-739-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۹۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هادس

مینا
۱۴۰۱/۶/۱۹
من نسخه کاغذی رمان رو از دوستم قرض گرفتم خوندم و وقتی اینجا دیدمش خریدمش تا داشته باشم. داستان به شدت گیرا و جذاب بود. ذهن من رو خیلی به چالش کشید. تعلیق خیلی زیادی داشت. اصلا کلیشه نبود و این درگیری‌های میریام با خودش و اطرافیانش فضای ملموسی برای من داشت. پایانش خیلی خیلی خوب بود. فقط من دوست دار داشتم ادامه تر میشد و رمان طولانی تر بود. انتخاب راوی خیلی مناسبه و اینکه اول شخص غیر قابل اعتماده ما رو هم دچار تردید میکنه. رمان خیلی متفاوت و بی نهایت جذابه و از نو آوری نویسنده خوشم اومد.
مجدد خریدم.
mitra.mh. 46
۱۴۰۱/۶/۱۹
با توجه به اینکه از لحاظ نگارشی رعایت قواعد نوشتن شده و موضوع داستان هم برای من جدید بود اما نویسنده در بعضی قسمتها ضد و نقض نوشته یا غلو کرده بود زیرا در پایان داستان معلوم شد همه‌ی اینها یک توطئه از جانب جیک بوده است، اگر توطئه بوده و فهند واقعا حضور و دست داشته چرا وقتی در آرایشگاه صالح الدین در مجددا میریام آینه قل دوم خود را دید، سیرین و صالح اون قل را ندیدند؟ قل دوم چگونه و از چه راهی وارد منزل مسکونی میریام شد؟
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب هادس

برای دریافت کتاب هادس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.