معرفی و دانلود کتاب صوتی نقش روشنفکر

عکس جلد کتاب صوتی نقش روشنفکر
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقش روشنفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقش روشنفکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نقش روشنفکر

کتاب صوتی نقش روشنفکر نوشته‌ی یکی از جنجالی‌ترین روشنفکران معاصر ادوارد سعید، حاوی سخنرانی‌های درخشان و سال‌ها تحقیق و مطالعه‌ی بسیار او در زمینه‌های اجتماعی و سیاسی است که با هوش بالا و بی‌نظیرش توانسته مفاهیم و ایده‌های جدیدی را به جامعه ارائه کند.

خلاصه کتاب صوتی نقش روشنفکر:

روشنفکری چیست؟ شخص روشنفکر کیست؟ روشنفکران چطور می‌توانند به جامعه خدمات عرضه کنند؟ آیا روشنفکران حاوی اطلاعاتی هستند که انسان‌های عادی جامعه از آن بی‌نصیب‌اند؟ آیا روشنفکری نوعی شغل یا حرفه است؟ کتاب صوتی نقش روشنفکر (Representations of the Intellectual) می‌کوشد به این پرسش‌ها و پرسش‌های مشابهی که هیچ‌وقت در طول تاریخ، جواب دندان‌شکنی به آن‌ها داده نشده است، پاسخ دهد.

ادوارد سعید (Edward Said) همیشه در زندگی خود فردی انتقادی بود و به خاطر همین ویژگی در موضوعات خاورمیانه و ترسیم جهانی آزاد، ایده‌های متنوع و خوبی ارائه می‌کرد و جواب‌های قاطعی در این زمینه مطرح می‌نمود. او برای جواب دادن به این سوالات، در این کتاب از زندگی و آثار بزرگانی مانند آنتونیو گرامشی، میشل فوکو، ژان پل سارتر، رژی دبره، جولین بندا، تئودور آدورنو و ... بهره برده و عواملی هم‌چون تحلیل حوزه‌های گوناگون علم و سیاست، بررسی رویدادهایی هم‌چون جنگ ویتنام، انقلاب اسلامی ایران، مبارزات و مقاومت فلسطینی‌ها علیه اشغالگران اسرائیلی، موضوعات خلیج فارس و ... را نیز تحلیل و بررسی نموده که این موضوعات جذاب این اثر را به کتابی تاثیرگذار و درخشان تبدیل کرده است. به گونه‌ای که شنونده در قسمت‌های گوناگون کتاب، حیرت‌‌زده می‌شود و موضوع کتاب همواره برایش لذت‌بخش است و این خود عاملی برای ویژه بودن این کتاب به حساب می‌آید.

افراد در جوامع مختلف، ملیت، زبان، سنت و پیشینه‌های تاریخی را متعلق به خود می‌دانند و به شدت حامی آن‌ها هستند. به همین دلایل ادوارد سعید، شخصیت یک روشنفکر را به گونه‌ای ترسیم می‌کند که باید نسبت به جامعه خود تعهد داشته باشد و در عین حال مستقل و فراسوی مرزهای ملی، قومی و تشکیلاتی عمل ‌کند. او انتظار دارد که روشنفکران واقعی در امور و اوضاع عمومی یک جامعه همکاری داشته باشند و از خود واکنش نشان دهند و در جهت منافع مردم عمل کنند.

سبک زندگی و نوع عملکرد این نویسنده‌ی درخشان در موضوعات اجتماعی، از او فردی صاحب‌نظر و مورد اعتماد در بین فعالان دیگر و مردم ساخته، اما به طور کلی مجموعه‌ای از سخنان، آگاهی، دانش و فرهنگ ویژه‌، او را به انسانی منحصر به فرد تبدیل کرده است.

شنیدن کتاب صوتی نقش روشنفکر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شنیدن این کتاب صوتی به افرادی که می‌کوشند مسیر درست اندیشیدن درباره‌ موضوعات و مباحث سیاسی و اجتماعی را بیاموزند، پیشنهاد می‌شود. این کتاب شما را با موضوعات عمیق فلسفی و به ویژه فلسفه اخلاق درگیر می‌کند و به طور مفصل آن را شرح می‌دهد.

ادوارد سعید را بیشتر بشناسیم:

ادوارد سعید، نویسنده، فیلسوف، نظریه‌پرداز ادبی، منتقد و یکی از مطرح‌ترین شخصیت‌های حوزه سیاسی است که در سال 1935 در فلسطین چشم به جهان گشود. او آثار بی‌نظیری را به نگارش درآورده و قلم زیبایی دارد. ادوارد سعید مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی خود را از دانشگاه پرینستون و کارشناسی ارشد و دکترای ادبیاتش را از دانشگاه هاروارد آمریکا اخذ نموده است. او بعد از دریافت مدرک دکترا، در دانشگاه کلمبیای آمریکا شروع به تدریس کرد.

ادوارد در طی زندگی‌اش همیشه به دنبال عدالت و جهانی بدون رنج و عذاب بود و یکی از مدافعین حقوق مردم فلسطین به شمار می‌رفت. از برجسته‌ترین آثار او «شرق‌شناسی» است که به زبان فارسی و 25 زبان مختلف دنیا نیز ترجمه شده است. ادوارد به زبان‌های بسیاری هم‌چون فارسی، عربی، فرانسه، ایتالیایی، آلمانی و لاتین مسلط بود و در موسیقی استعداد بی‌نظیری داشت. به گونه‌ای که در سال 1992 پس از آن‌که فهمید بیماری سرطان گرفته، یک تیم موسیقی بزرگ از اتباع اسرائیلی و فلسطینی جمع کرد و با آن‌ها فعالیت‌های چشمگیری انجام داد.

او از سال 1993 تا پایان عمرش یعنی سال 2003 حدود 150 مقاله به نگارش درآورد و تمام آن‌ها را در وبلاگ خود گذاشت. به دلیل ترجمه‌های مختلف و در دسترس بودن این مقالات، آثار او به سرعت مخاطبین جهانی پیدا کرد.

کتاب نقش روشنفکر، ابتدا توسط ناشران آمریکایی پذیرفته نشد، اما بعدها پس از انتشار، با استقبال فراوانی روبرو شد. این کتاب نقطه عطفی برای معرفی ادوارد سعید در سرتاسر جهان بود. «فراتر از واپسین آسمان»، «بی در کجا»، «فرهنگ و امپریالیسم» و «اومانیسم و نقد دمکراتیک» از دیگر آثار او است.

در بخشی از کتاب صوتی نقش روشنفکر می‌شنویم:

تبعید یکی از غم‌انگیزترین سرنوشت‌هاست، تبعید قبل از دوران مدرن مجازات وحشتناکی به شمار می‌رفت، زیرا نه تنها به معنای سال‌ها سرگردانی بی‌هدف و دوری از زاد و بوم و مکان‌های منحوس تلقی می‌شد. بلکه به معنی تبدیل شدن به منفوری دائمی هم بود، کسی که هرگز احساس در خانه بودن را نداشته، همواره نسبت به محیطش احساس غربت می‌کرده، نسبت به گذشته تسلی ناپذیر بوده و در مورد حال و آینده نیز دلسرد بوده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۱ دقیقه
درباره مولف
۴۵ دقیقه
سخن مترجم
۲۶ دقیقه
مقدمه
۵۳ دقیقه
نقش روشنفکر
۵۱ دقیقه
در استیطال نگه داشتن ملت‌ها و سنت‌ها
۴۶ دقیقه
روشنفکر در تبعید: طرد شدگان و در حاشیه قرار گرفتگان
۴۹ دقیقه
حرفه‌ای‌ها و آماتورها
۴۶ دقیقه
حقیقت گویی به قدرت
۵۰ دقیقه
خدایان همواره ناکام
۱ دقیقه
پشت جلد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نقش روشنفکر
نویسنده
مترجمحمید عضدانلو
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نقش روشنفکر

لارا فرزاد
۱۴۰۰/۱۲/۲
مفید مخصوصا برای کسانی که از قبل به درک نسبی از جهان و انسان رسیدن.
علی اصغر تقی پور تروجنی
۱۴۰۰/۴/۲۵
کتاب فوق‌العاده است. از دست ندهید.
پویا
۱۴۰۱/۲/۱۰
جالبه نظراتش و شخصیت ش
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نقش روشنفکر

برای دریافت کتاب صوتی نقش روشنفکر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.