معرفی و دانلود کتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر

عکس جلد کتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب علم تمرکز قوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب علم تمرکز قوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر

در کتاب علم تمرکز قوی نوشته‌ی پیتر هالینز بیست‌وسه روش راهبردی و علمی را یاد می‌گیریم که با تکیه بر آن‌ها، می‌توانیم رویکرد خودمان را به تمرکز و بهره‌وری اصلاح کنیم و به این ترتیب، با رسیدن به بازدهی بیشتر، ساعت کاری خود را کاهش دهیم.

درباره‌ی کتاب علم تمرکز قوی:

ممکن است همین حالا هم تمرکز و بهره‌وری‌مان «کافی» باشد، اما تا زمانی که نفهمیم روانشناسی و فیزیولوژی چگونه بر تمرکز ما تأثیر می‌گذارند، هرگز عملکردی عالی نخواهیم داشت و به حداکثر توان خود دست نخواهیم یافت. کتاب علم تمرکز قوی (The Science of Powerful Focus)، با روشی تازه، قدرت تمرکز را بررسی می‌کند و با نگاهی کل‌نگرانه تأثیر تمرکز را بر تمامی ابعاد زندگی انسان می‌سنجد.

برخلاف سایر کتاب‌های این حوزه، پیتر هالینز (Peter Hollins) به ما نمی‌گوید که تلفن خود را کنار بگذاریم، انجام چند کار هم‌زمان را متوقف کنیم یا بیشتر بخوابیم. بلکه او تمرکز را مجدداً تعریف می‌کند و روش‌هایی ساده و کاربردی معرفی می‌کند که می‌توانیم آن‌ها را در زندگی هر روزه‌ی خود به کار ببندیم.

در این کتاب مفید و کاربردی ما می‌آموزیم که نظم و اراده‌ی قوی لزوماً کلید تمرکز و موفقیت نیستند اما در طول زمان موردنیازند؛ مدیریت انرژی اهمیت دارد زیرا منبعی محدود است؛ قدرت طبیعت برای تمرکز ما بسیار مؤثر است؛ و دقیقاً مانند بدن، مغز هم به شرایط ایدئالی برای تمرکز نیاز دارد.

هالینز در کتاب علم تمرکز قوی 23 روشی را معرفی می‌کند که با به کار بستن آن‌ها می‌توانیم تمرکز و یادگیری بیشتری داشته باشیم، زندگی خود را منظم کنیم، و استرس خودمان را تحت کنترل بگیریم.

کتاب علم تمرکز قوی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از تمرکز نداشتن رنج می‌برید، یا اگر می‌خواهید قدرت تمرکز خود را بهبود ببخشید، این کتاب علمی و کاربردی راهنمای خوبی برای شماست.

با پیتر هالینز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی آمریکایی پرفروش در رشته‌ی روانشناسی تحصیل کرده است. پیتر هالینز در حوزه‌ی روانشناسی انسان پژوهش می‌کند و با بسیاری از افراد در این حوزه کار کرده است. هالینز تا کنون چندین کتاب نوشته که بسیاری از آن‌ها به فارسی نیز برگردانده شده‌اند، از جمله: کاری را که شروع کرده‌ای تمام کن، مثل اینشتین بیاموزید، علم تأدیب نفس و...

در بخشی از کتاب علم تمرکز قوی می‌خوانیم:

یک گلف باز را تصور کنید که توپ را به یک حفره رسانده است. این یک کار بسیار دشوار است و احتمال زیاد در یک دور تکرار نمی‌شود. اما او خودش را تحت فشار می‌گذارد و باعث می‌شود دقیق‌تر ضربه بزند. ناگهان، او نمی‌تواند یک ضربه را از فاصله یک متری بزند، هدفی که از هدف قبلی او آسان‌تر بود.

ورزشکار بسیار برانگیخته شده و اکنون هوشیاری او به استرس تبدیل می‌شود.

هدف از تمرکز این است که سطح مناسب چالش خود را پیدا کنید. جایی که احساس خستگی نمی‌کنید، اما فکر نمی‌کنید بتوانید به یک چیز غیرممکن دست پیدا کنید! این همان چیزی است که شما را کاملاً رو به جلو، مشتاق و متمرکز نگه می‌دارد.

در ابتدا، می‌توانید چالش برانگیز بودن کارها را برای خود تنظیم کنید. البته، همیشه این گزینه را نداریم که کارمان را خودمان انتخاب کنیم، اما شما می‌توانید سخت و آسان بودن، طولانی و کوتاه بودن، یا راه‌های رقابت با خودتان را تغییر دهید. به عنوان مثال، این‌که خودتان را به چالش بکشید تا در مدت زمانی کمتر، بیشتر بنویسید، یا وزن بیشتری کم کنید، استرس خوب بیشتری به‌وجود می‌آورد.

دوم، می‌توانید کارتان را طوری طراحی کنید که بتوانید بین ساده و سخت بودن آن تغییراتی ایجاد کنید تا شما را برروی کار متمرکز نگه دارد و هرگز بیش از حد یا کمتر از حد شما را درگیر نکند. همان طور که گفتیم، ما اغلب نمی‌توانیم کاری را که برروی آن تمرکز کردیم را کنترل کنیم، اما حداقل می‌توانیم استرس خودمان را بیشتر کنیم.

فهرست مطالب کتاب

معرفی
فصل 1: نظم و اراده
فصل 2: اهداف
فصل 3: اهمال کاری
فصل 4: انرژی
فصل 5: استرس
فصل 6: تک وظیفگی
فصل 7: بهره‌وری
فصل 8: روش‌ها
فصل 9: باقیمانده ها
فصل 10: شرطی سازی
فصل 11: طبیعت
راهنمای خلاصه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر
نویسنده
مترجمپوریا دولت آبادی
ناشر چاپی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-622-7857-05-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب علم تمرکز قوی

mahsa shpa
۱۴۰۱/۹/۲۸
کتاب خوبی هست به شرط عمل ولی خب قطعا پیاده کردن این روش‌ها اسون نیست اما هرکدوم تاثیر خودش داره. برای من معرفی و عمل کردن به روش smart خیلی نتیجه بخش بود چون همیشه اهدافم رو خیلی فراتر از توانم در نظر میگرفتم و برنامه ریزی هام غیرواقع بینانه بود. توی این روش میگه اهداف باید مشخص (specific) و قابل و اندازه گیری (measurable) دست یافتنی (stainable) و واقعگرایانه (realistic) و زمانبندی شده (timely) باشن.
مهدی صادق زاده
۱۴۰۰/۱۱/۷
در اول فصل نهم هستم، اگر شما هم در زندگی خودتون از بی نظمی هوایی رنج میبرید که نمی‌دونید از کجا میاد و ایده‌های جذابتون همیشه از دهنتون میپره و مشکلاتی در تعیین ضرورت کار‌ها و به طور کلی هرچه تلاش میکنید به جایی نمی‌رسید و یک نقطه تو خالی در زندگی خودتان رو حس میکنید بی شک این کتاب از آن کتاب‌های معرکس
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۱۱/۵
ابتدای کتاب مطالب خاصی رو دریافت نمی‌کنید و به جز چند نکته خبری از علم تمرکز قوی و همراهی آن با نظم و انضباط نیست! تکرار و آگاهی، در این کتاب به درستی کلید نظم و انضباط شخصی نام برده شده است. آموزش و مرور، رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته نیز به شمار می‌رود. آگاهی یافتن احاطه مغز را بر مسائل برای یافتن راه حل درست و حسابی و دقیق که مارا به سر مقصود نتیجه و دستاورد می‌رساند.
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۱۰/۲
من عادت به گوش داده به کتابهای صوتی دارم ولی کتاب متنی علم تمرکز قوی اثر پیتر هالینز، بیست و سه روش برای بهره وری و نظم بیشتر، اهمال کاری و استرس کمتر با ترجمه پوریا دولت آبادی، از نظر من از لحاظ تأثیرگذاری امتیاز ۵ ستاره رو میگیره.
سینا محمدی
۱۴۰۱/۹/۲۶
کتاب خوبی بود و نکات مثبت و قابل اجرای زیادی داره که میتونی به راحتی بعد خوندن کامل مطالب خیلی ساده و کاربردی ازش استفاده کنی. ارزش خوندن داره نه یکبار بلکه ده بار دست نویسندش درد نکنه
مرضیه دیدار
۱۴۰۱/۷/۴
تجربه نویسنده به همراه دقت نظری که داشت باعث میشد به مطالعه کتاب بیشتر راغب شد هرچند ابتدای امر بنظر نمیامد کتاب جالبی باشد اما با خواندن یکی دو صفحه حقیقت امر مشخص میشد، سپاس از کتاب راه ونویسنده
وحیده رسولی
۱۴۰۱/۹/۲۹
به عنوان یک روانشناس که دست‌اند کار کارگاه‌های کنترل فکر و تمرکز و انضباط شخصی هستم از اینکه تا این حد کتاب خوبی هست شگفت زده شدم البته هنوز تمام نکردم کتاب رو اما عناوین بعدی‌اش هم خیلی هوشمندانه است
مریم بهرامیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
ممنونم از شما که کتابهای ارزشمند را رایگان دراختیارمون قرارمیدید این کتاب هم مفید هرکدام ازقانونهاشوعمل کنی مثلا قانون شارملو که زود ازتمرین خسته نشیم خیلی خوبه ممنونم ازنویسنده گرامی.
Soroush Karami
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
بااینکه هنوز دو فصلشو خوندم ولی عاشقش شدم.. تکنیکای جالبی اورده مثل پومودورو و استرس زدایی و....
واقعا ممنون از کتابراه
بیشتر از اینا بزارید🙏
نگین
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
بعضی از کتاب‌ها چقدر مفید و اثرگذاری. مثل این کتاب. من واقعا لذت بردم و جالب بود برام. کتابراه چه کتاب‌های خوبی رو در زمره رایگانها ارائه میده. ممنونم از این بابت
Marjan Farshadi
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
با وجود اینکه کتاب بسیار خوبیه، وجود اشتباهات نگارشی مثل "توجیح" به جای "توجیه" اصلا قابل قبول نیست!
سید جواد موسوی
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
نویسنده با کنار هم قرار دادن علل عدم تمرکز و پیشنهاد دادن راهکارهایی برای غلبه بر آن تا حدودی موفق بوده است
Danial Rahsepar
۱۴۰۱/۳/۴
ترجمه و مطالب بسیار عالی بود
به طور کلی تکنیک‌های موثر و کاربردی معرفی شده بود
دانیال مداح
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
کتاب خوبی هست اثر پیتر هالینز و ترجمه عالی از اقای پوریا دولت ابادی حتما توصیه میکنم مطالعه بشه
افشار حبیبی
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
ترجمه پوریا دولت آبادی عالیه همیشه
این کتابم عالی بود خیلی بهتون کمک میکنه ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۴۰

راهنمای مطالعه کتاب علم تمرکز قوی

برای دریافت کتاب علم تمرکز قوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.