معرفی و دانلود کتاب این کتاب شما را می‌خواباند

عکس جلد کتاب این کتاب شما را می‌خواباند
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب این کتاب شما را می‌خواباند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب این کتاب شما را می‌خواباند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب این کتاب شما را می‌خواباند

جسامی هیبرد و جو اسمار در کتاب این کتاب شما را می‌خواباند، به یکی از شایع‌ترین و دردناک‌ترین معضلات زندگی امروز بشر پرداخته‌اند؛ آن‌ها با بررسی دقیق و همه‌جانبه مسئله خواب و مشکلات بی‌خوابی، کتابی سودمند و کاربردی برای بهبود کیفیت خواب ارائه کرده‌اند.

درباره کتاب این کتاب شما را می‌خواباند:

بی‌خوابی چیزی نیست که مجبور به پذیرفتنش باشید!

فقدان خواب و نخوابیدن در مقطعی از زندگی دامن‌گیر اغلب اشخاص می‌شود. دلایل متعددی وجود دارد که شما را از خوابیدن محروم می‌کند: استرس، رخدادی مهم در زندگی، تغییری در محیط خواب، مشکلات سلامت و بهداشتی و غیره.

جسامی هیبرد (Jessamy Hibberd) به کمک همکار روانشناسش، جو اسمار (Jo Usmar) این کتاب را به هدف بهبود کیفیت خواب بزرگسالان تألیف کرده‌اند. در مقدمه کتاب حاضر آمار دقیقی از وضعیت مشکلات ‌خواب مردم انگلستان ارائه شده که حاکی از اهمیت نگارش این اثر است. این کتاب را می‌توان دستور کاری عملی برای رفع مشکلات مربوط به خواب تلقی کرد.

خواب در چگونه فکر و رفتار کردن شما تأثیر مستقیم دارد. با خواندن کتاب این کتاب شما را می‌خواباند (This Book Will Make You Sleep)، می‌توانید زندگی‌تان را تغییر دهید. در این اثر می‌آموزید که با تنظیم برنامه خواب، چگونه به خوابیدن خود کمک ‌کنید.

نویسندگان این کتاب معتقدند که نوشتن و مکتوب کردن سبب می‌شود که به‌طور منطقی فکر کنید. این‌گونه، بهتر می‌فهمید که به راستی در زندگی‌تان چه می‌گذرد و شما درباره خوابیدن چه فکر و چه احساسی دارید.

هیبرد و اسمار با نوشتن مجموعه کتابی سعی دارند که شما را با خویشتن خویش بیشتر آشنا سازند و در جهت رشد و توسعه فردی، یاری‌تان دهند.

چگونه از کتاب این کتاب شما را می‌خواباند، به نحو احسن استفاده کنیم؟

- فصل‌های کتاب را به ترتیب بخوانید.

- همه راهکارها را امتحان کنید. راهکاری را بی‌جهت کنار نگذارید و با رعایت کردن این راهکارها کیفیت خواب‌تان را افزایش دهید.

- دفترچه جدیدی بخرید و آن را به این کتاب اختصاص دهید. بسیاری از راهکارهای ذکر شده در کتاب حاضر ایجاب می‌کنند که مکتوب شوند.

- زیر پا گذاشتن عادت‌های بد به زمان نیاز دارد و حدودا 21 روز زمان نیاز است که عادتی جدید جایگزین عادت قدیمی شود.

خواندن کتاب این کتاب شما را می‌خواباند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از مشکل بی‌خوابی و کابوس‌های شبانه رنج می‌برید، این کتاب شگفت‌انگیز را از دست ندهید؛ زیرا راه‌حل‌ها و نکات آن می‌تواند کمک شایانی به بهبود وضعیت خواب شما نماید.

با جو اسمار بیشتر آشنا شویم:

بانوی نویسنده و الگوی روش‌های نوین خودسازی، جو اسمار، کتاب‌هایی را به صورت مشترک با جسامی هیبرد در زمینه خودپروری منتشر کرده که با استقبال و توجه فراوانی در سراسر دنیا مواجه بوده است. بیشتر آثار این دو نویسنده به چندین زبان در سراسر جهان ترجمه شده است. جو اسمار پیش از آن که به طور حرفه‌ای وارد عرصه نویسندگی شود در نشریاتی همچون تلگراف و استایلیش فعالیت داشته است.

با جسامی هیبرد بیشتر آشنا شویم:

دکتر جسامی هیبرد، یکی از موفق‌ترین نویسندگان حوزه کتاب‌های خودیاری است و در لندن زندگی می‌کند. کتاب‌های او همواره در لیست پرفروش‌ترین آثار ساندی تایمز و دیگر مجلات است.

در بخشی از کتاب این کتاب شما را می‌خواباند می‌خوانیم:

رفتاردرمانیِ شناختی در نظر اول پیچیده می‌نماید، امّا به هیچ وجه این‌گونه نیست. دکتر آرون تی‌بک در دهه 1960 این روش درمانی را ابداع کرد. این روش که مورد تأیید مقام‌های آگاه در روان‌درمانی قرار گرفته است، برای درمان انواع گوناگونی از اختلال‌های روانی، مانند افسردگی، اضطراب، اختلال وسواس فکری عملی و نیز بی‌خوابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی احساس می‌کنید که همه اختیارهای خود را از دست داده‌اید، این روش شما را در موقعیت اختیار داری قرار می‌دهد. وقتی به ابزارهای این راهکار پی ببرید، برای همه مدت عمر با شما باقی می‌ماند و، در نتیجه، در هرجا و در هر اوضاع و احوالی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

رفتاردرمانی شناختی یکی از مؤثرترین روش‌های درمانی برای از میان برداشتن مشکلات خواب است که توانایی شما را برای رسیدن به بهبود افزایش می‌دهد، سبب می‌شود شب‌ها کمتر از خواب برخیزید و بیشتر و طولانی‌تر بخوابید. در ضمن پژوهشی که در امریکا صورت گرفت، دو سوم بیمارانی که با بی‌خوابی روبه‌رو بودند، با استفاده از روش رفتاردرمانی شناختی بهبود یافتند.

از همه این‌ها مهم‌تر رفتاردرمانی شناختی از نظر زمان کارآیی فراوانی دارد. مجبور نیستید از روش درمانی‌ای استفاده کنید که سال‌ها به درازا می‌کشد. در اینجا، مهم این است که به احساس خود در لحظه اکنون توجه می‌کنید و به اینکه پیش‌تر بر شما چه گذشته است کاری ندارید.

موضوع مهم در رفتاردرمانی شناختی این است: آنچه شما درباره موقعیت یا رخدادی تفسیر می‌کنید، در افکار، احساس‌ها و رفتارتان تأثیر می‌گذارد. این تأثیرگذاری هم در زمینه جسمی است و هم در زمینه احساس.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت نگارندگان
مقدمه
1: در حالی‌که در خواب بودید
2: رفتاردرمانی شناختی
3: برخورد با افسانه‌های خواب
4: هر جا سرتان را قرار بدهید
5: عوامل تأثیرگذار در خواب
6: استراحت در زندگی شما
7: افکار منفی خود را کنار بگذارید
8: تغییر دادن نظرتان درباره خوابیدن
9: برخورد با استرس
10: خواب: مرز نهایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب این کتاب شما را می‌خواباند
نویسنده،
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات176
زبانفارسی
شابک978-964-442-968-2
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب این کتاب شما را می‌خواباند

فرشته ذکری
۱۴۰۱/۹/۲۱
من همیشه خواب بدی داشتم چند وقت یکبار هم دکتر میرفتم و قرص خواب می‌خوردم اما با رهنمودهای مفید این کتاب خیلی بهتر شدم تقریبا تمام علل بی خوابی را توضیح داده و راهکارهای عملی برای درمان ارایه کرده. ممنونم از کتاب راه عزیز
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب این کتاب شما را می‌خواباند

برای دریافت کتاب این کتاب شما را می‌خواباند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.