معرفی و دانلود کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما

عکس جلد کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما
قیمت:
35900 تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما

کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما اثر جان اف دمارتینی و ترجمه علی علی پناهی به شما کمک می‌کند کاری را انجام دهید که به‌ طور قطع آن را دوست دارید اما هنوز جرأت انجام آن را پیدا نکرده‌اید.

کتاب گنج‌های درون به شما کمک می‌کند با شخصیت، رسالت و هویت الهی خودتان که شما را به‌ سوی عظمت و تعالی می‌خواند، بیشتر آشنا شوید. اگر هم‌ اکنون به چنین جایگاهی رسیده‌اید، یقین دارم از چالش‌هایی که پیش رو خواهید داشت عبور خواهید کرد.

ممکن است احساس کنید کارهای زیادی وجود دارند که «باید» انجام دهید، این یعنی آماده حرکت شده‌اید؛‌ اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر احساس کنید «مجبور» به انجام کاری هستید، به جایی نخواهد رسید، زیرا کار اجباری با ترس و نگرانی همراه است و ترس و نگرانی نمی‌گذارند گنج‌های وجود خود را شکوفا کنیم.

راه‌حل این است که اگر نگران حجم زیاد کارهایی هستید که دوست دارید انجام‌شان دهید، زمینه‌ای را انتخاب کنید که تمایل شما به آن بیشتر از بقیه است و بر آن تمرکز کنید. ممکن است این موضوع قابلیت‌های فکری و ذهنی شما باشند و بخواهید نبوغ خود را شکوفا کنید، شاید هم به فکر شکوفا کردن قابلیت‌های معنوی و رسالت انسانی خودتان هستید.

مهم این است که حوزه‌ای را انتخاب کنید که آماده‌اید با همه وجود برای آن تلاش کنید و قابلیت‌های خودتان را در آن زمینه به اوج برسانید. سپس فهرست کارهای مربوط به آن حوزه را آماده کنید، برنامه زمان‌بندی برای آن‌ها بنویسید و با پشتکار آن را پی بگیرید.

افزون بر این، از عبارات سازنده‌ای که در پایان هر فصل آمده است، متناسب با موضوع خودتان بهره بگیرید و بر آن‌ها تمرکز کنید. البته ممکن است در آینده شرایط ایجاب کند که شما به موضوعات دیگری توجه کنید که در هفت فصل مختلف کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما (The riches within: your seven secret treasures) اشاره کردیم و آن‌ها را پی بگیرید.

جان اف دمارتینی (John F. Demartini) در تحقیقاتش در حوزه فلسفه، مذهب و علوم به این نتیجه رسید که از نظر دانشمندان قدیم حوزه‌های مختلف دانش بشری با یکدیگر پیوستگی دارند. امروزه ما علوم مختلف را تخصصی کرده‌ایم؛ اما با مطالعه عمیق می‌توان مشاهده نمود که بین رشته‌های مختلف رگه‌هایی مشترک وجود دارند.

به همین دلیل او سعی کرد در مطالعه علوم مختلف، آن‌ها را قطعات مختلف یک جدول ببیند. شما نیز اگر یکی از هفت موضوعی را که در این کتاب بررسی شد پی بگیرید، به این نتیجه خواهید رسید که این حوزه‌ها به یکدیگر مربوط هستند.

به این سؤال دقت کنید: اگر فقط 24 ساعت از زندگی شما باقی مانده باشد، چه‌کار خواهید کرد؟ اگر شما هم مانند افراد زیادی باشید که جان اف دمارتینی با آن‌ها روبه‌رو شده، شما نیز به ابراز محبت و همدلی به افرادی می‌پردازید که در زندگی شما نقش دارند و در عین‌ حال هم مایل هستید شما را دوست بدارند و درک کنند. عقل حکم می‌کند با دیگران همدلی کنیم و به آن‌ها مهر بورزیم؛ این یعنی نهایت آگاهی و هوشیاری انسان.

چه نعمت بزرگی است که با پیدا کردن ایده‌ای ساده، بتوانید زندگی خود را برای همیشه متحول کنید. تمام آن‌چه نوابغ آینده خواهند گفت، هم‌ اکنون در وجود من و شما هم هست؛ اما باید آن را پیدا کرد و آشکار ساخت. اگر نگاه خود را به زندگی و پدیده‌های آن متحول کنیم، متوجه خواهیم شد که هر پدیده‌ای یک معجزه است و باید آن را همان گونه بپذیریم که هست.

کسانی می‌توانند دیگران را هدایت و مدیریت کنند که ابتدا خود را مدیریت کنند. این معیارهای شماست که مشخص می‌کند ذهن شما جهان را چگونه تفسیر کند و چگونه با آن روبه‌رو شود. اگر مجبور هستید برای پول کار کنید، برده آن هستید؛ اما اگر کاری کنید که پول برای شما کار کند، شما ارباب آن هستید. عاقلانه‌ترین کار زندگی این است که قلب‌تان را به روی دیگران بگشایید و دیگران را دوست بدارید.

در بخشی از کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما می‌خوانید:

متأسفانه باید به این نکته اشاره کنم که اگر دلیلی برای زندگی ندارید، زندگی سختی دارید. کسانی که اراده زندگی‌ کردن دارند و برای زندگی خود برنامه دارند، بیشتر عمر خواهند کرد، از این‌ رو اگر داشتن زندگی طولانی و موفق برایتان اهمیت دارد، بهتر است آرزوها و خواسته‌های خودتان را بنویسید و در 70 سالگی، 100 سالگی و 120 سالگی آن‌ها را بازنویسی کنید. سپس همان‌ طور که پل براگ به من گفت، هرگز فهرست آرزوهای خودتان را دور نیندازید، بلکه گهگاه آن را مرور و به‌روزرسانی کنید و هر چند سال هم پیشرفت‌هایتان را جشن بگیرید. به‌ جای این‌که احساس کنید دوران سالمندی دورانی سخت است، از این‌که سال‌های عمرتان را به‌ خوبی سپری کرده‌اید، ‌لذت ببرید. بدین‌ ترتیب هر سال از عمرتان را بخشی از گنجینه جسمانی خود بدانید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: نبوغ: قابلیت‌های فکری و ذهنی شما
فصل 2: جسم شما: قابلیت‌های جسمانی شما
فصل 3: هویت الهی: نعمت معنوی شما
فصل 4: دارایی: نعمت‌های مالی شما
فصل 5: توانایی‌ها: نعمت‌های حرفه‌ای شما
فصل 6: همدلی و وحدت: نعمت‌های خانواده شما
فصل 7: رهبری: نعمت‌های اجتماعی شما
کلام آخر
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما
نویسنده
مترجمعلی علی پناهی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-964-236-869-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
35900 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما

Mahan Zarif
۱۳۹۸/۱/۴
نمنونه کتاب را مطالعه کردم علاوه بر موضوع اصلی در مورد مباحث مرتبط هم توضیحاتی داده که خال از لطف نیست
هانیه گوهری
۱۳۹۹/۹/۱
خیلی عالی بود متناسب با نیاز درونی
Kimia Design
۱۴۰۱/۵/۱
کتاب راه را دوست دارم
Mahsa eghlima
۱۴۰۰/۸/۷
یه کتاب خوب برای پیداکردن ارمان شخصی
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما

برای دریافت کتاب گنج‌های درون: هفت گنج نهفته در وجود شما و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.