معرفی و دانلود کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند

عکس جلد کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند
قیمت:
55900 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند

بسیار پیش آمده که آدم‌های خوب دور و برمان را در حال انجام کارهای بد ببینیم! کارمند محترمی که سال‌ها یک مسیر مستقیم را از خانه به محل کار می‌رفته و بعد در آخرین سال کاری او را به جرم اختلاس می‌گیرند. خانم خوبی که ده سال با همسرش زندگی کرده و مادری مهربان برای سه فرزندش بوده و در اوایل میانسالی خبر خیانتش را می‌شنوید.
چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند؟

چرا در حالی که بسیار فرشته‌وار زندگی می‌کنیم بخش‌هایی در وجودمان هست که شبیه به دیو ما را به قهقهرا می‌برد و در یک لحظه تمام آنچه روزها برای ساختنش تلاش کرده‌ایم‌ با یک فریاد بر سر معشوقه‌مان، با تن دادن به یک وسوسه زیر سوال می‌برد و ما در لحظه‌ای بخشی از وجود خود یا اطرافیانمان را می‌بینیم که هرگز خیال وجود داشتنش را هم نداشته‌ایم؟
دبی فورد معتقد است که باید درک کنیم که انسان جمع اضداد، مجموع خوب یا بد، روشنایی و ظلمت، ضعف و قدرت، استعداد و حماقت است و تمامی آدم‌ها بالقوه تمام صفات و خوب و بدی که می‌توانید تصور کنید در خود دارند؛ روندی رو به رشد در شخص آغاز خواهد شد. هر صفتی که در دیگران می‌بینید از قتل و تجاوز گرفته تا وقف شدن برای یک خیریه در ما وجود دارد. وضعیت آدمی در هر لحظه در یکی از این دو قطب است.
این دوگانگی همیشه با انسان خواهد بود. انکار کردن آن، انکار کردن کمال و خود حقیقی ماست. پی بردن به این حقیقت که هر چقدر آدم خوبی باشید، ظرفیت انجام زشت‌ترین کارها و مخرب‌ترین رفتارها را داریم، مستلزم تلاش فکری و معنوی بسیار است. تنبلی روانی سبب می‌شود ما خود را خوب تصور کنیم و همه‌ی بدی‌ها را به طرف دیگران روانه کنیم.
از نکات مهمی که در این کتاب به آن پرداخته شده این است که در واقع آنچه بیرون از ما در جریان است و ما را به قضاوت وا می‌دارد، همان نقطه سرکوب شده‌ درونی ماست. جنگی از درون که نمود بیرونی‌اش موجب عصبانیت و ناراحتی ما می‌شود. در لحظه‌ای که به زنی نگاه می‌کنیم و به خیانتش افسوس می‌خوریم در واقع همان بخش درونیمان را کتک می‌زنیم. شما بی شک در خود زنی خیانت‌کار دارید که قضاوت و سرکوبش کرده‌اید و درست به همین دلیل به خود اجازه می‌دهید نمود بیرونی‌اش را قضاوت کنید. درون ما هر خصوصیتی که در انسان می‌شناسیم وجود دارد. اگرچه ممکن است ما از وجودشان بی خبر باشیم اما باید بدانیم ما معرفی از پلیدترین ویژگی‌های انسانی تا متعالی‌ترین‌شان هستیم که ممکن است هر لحظه و هر جا خود را نشان دهند.
اما چه چیزی در درون ماست که می‌تواند در یک لحظه همه چیز را بهم بریزد؟ هر انسان نیمه‌ای تاریک و شناخته نشده دارد. نیمه‌ای که تنها خود شخص قادر به درک آن است. درست به همین دلیل است که خیانت به همسرتان، گرفتن پولی که متعلق به شما نیست، دروغ و صفاتی از این قبیل را تشخیص می‌دهیم اما نیمه تاریک اغلب کشف نشده و شناخته نشده باقی می‌ماند. ما این تمایلات را اغلب پشت شرم و انکار پنهان می‌کنیم تا کسی نبیند. حتی خودمان هم فراموش می‌کنیم که کجا نیمه تاریکمان را پنهان کرده‌ایم و بعد چه اتفاقی می‌افتد؟
دبی فورد میگوید در چنین شرایطی نیمه تاریک وجودمان با انکار قدرت بیشتری پیدا می‌کند و شبیه به دست‌هایی نامریی زمان و کنترل زندگی‌مان را به دست خواهد گرفت.
در واقع مسئله اصلی این کتاب این است که بسیاری از آدم‌ها بر اساس شرایطی که در آن زندگی می‌کنند بسیار ناآگاهانه تصمیم می‌گیرند یک پرسوناژ و یا ماسک برای خود انتخاب کنند. این ماسک‌ها معنای زندگی شخص می‌شود تا درون آسیب‌دیده آنها را التیام ببخشد. در واقع اشخاص تصمیم می‌گیرند بخش اعظمی از خود را انکار کنند و ندید بگیرند تا بتوانند دوست‌ داشتنی‌تر باشند، بتوانند عشق و توجه‌ای را که به آن محتاج هستند، دریافت کنند.
 اما حقیقت تلخی که دبی فورد سعی در گفتن آن دارد این است که اشخاص نمی‌توانند تا ابد، حتی وقتی در بستر مرگ هستند، قسمتی از وجودشان را نادیده بگیرند. این نادیده گرفتن آنقدر توانایی این بخش را بیشتر خواهد کرد که نیمه تاریک شبیه به خنجری در لحظه‌ای که انتظار نمی‌رود، در پهلویشان فرو خواهد کرد.
 این خنجر می‌تواند اتفاقات کوچکی باشد، مثل راه انداختن یک دعوای کوچک با شریک زندگی بعد از یک قرار شام که مدت‌ها پیش برایش برنامه‌ریزی کرده‌اند یا انتقاد از فرزند درست وقتی که ماه‌ها سعی کرده‌اند با او ارتباط برقرار کنند.
در واقع پیام اصلی این است که تا زمانی که با آنچه سعی در  ندیده گرفتنش دارید مواجه نشوید مجبورید هر لحظه نگران بیرون پریدن توپ بادی باشید که در درون آب پنهان کرده اید.
شاید این مسئله بتواند کمک کننده باشد که بدانید خود حقیقی شما هرگز به سمت تباهی نخواهد رفت. خود متعالی‌تان هم همینظور. برای رها شدن از تضاد درونی باید با درون زخم خورده‌ی خود مواجه شوید. همان بخشی که پشت ذهن آگاه ما کمین کرده‌ و در یک لحظه خود را با تمام نیرو نشان می‌دهد. شما باید با این قسمت از مغز خود آشتی کنید. دبی فورد در یک فصل به طور کامل با مفهوم این آشتی شما را آشنا خواهد کرد.
وی تعریف جالبی در این زمینه دارد. او می‌گوید هر یک از صفات ضد و نقیض ما سر الاکلنگی نشسته‌اند. اگر بتوانید آنها را بپذیرید و در آغوش بگیرید الاکلنگ در توازن خواهد بود اما اگر تلاش کنید یکی را سرکوب کنید تا فقط نیمه روشن خود را به دنیا نشان دهید و به جای آشتی با تمایلات تاریک خود آنها را انکار کنید الاکلنگ به طور خطرناکی از توازن خارج خواهد شد و این عدم توازن آسیب‌هایش را به زندگی شخصی افراد خواهد زد.
یک راز بزرگ وجود دارد. راز بزرگی که دبی فورد در این کتاب از آن می‌گوید و برای رسیدن افراد به مقصود اصلی راهکار ارائه می‌دهد. راز این است که:
خودهای زیادی درون «خود» ما وجود دارد زیرا ما به عنوان انسان مستعد هر کیفیت و خصوصیتی هستیم. هیچ چیزی وجود ندارد که بتوانیم ببینیم و قضاوت کنیم و خودمان نباشیم. ما همه نوریم و تاریکی، گناهکار و قدیس، عاشق و معشوق. ما هم مهربان و خوش قلبیم و هم بدجنس و بی‌عاطفه. درون من و تو هر خصوصیتی که در انسان می‌شناسیم، وجود دارد. اگرچه ممکن است ما از وجود تمام این ویژگی‌ها آگاه نباشیم اما باید بدانیم آن‌ها جایی درون ما نهفته‌اند و ممکن است هر لحظه و هر جا خود را نشان دهند. فهمیدن این موضوع به ما اجازه می‌دهد بفهمیم چرا «آدم‌های خوب» قادر به انجام چنان «کارهای بدی» هستند و از آن مهم‌تر این‌که چرا ما گاهی به بدترین دشمن خودمان تبدیل می‌شویم.

فهرست مطالب کتاب

سخنی با خوانندگان
بخش اول: نبرد پایان ناپذیر
فصل اول: تأثیر توپ بادی
فصل دوم: شکاف
فصل سوم: الاکلنگ
فصل چهارم: خجالت بکش
فصل پنجم: هجوم ترس
فصل ششم: تباهی ایگو
فصل هفتم: رمزگشایی از خود دروغین
بخش دوم: پیمان آشتی
فصل هشتم: نقاب ها
فصل نهم: بیدار شدن از خواب انکار
فصل دهم: التیام شکاف
فصل یازدهم: قدرت بخشش
فصل دوازدهم: بازگشت به عشق
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند
نویسنده
مترجمالهام شریف
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات264
زبانفارسی
شابک978-964-236-782-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
55900 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند

سبا تقدس
۱۳۹۶/۷/۵
در حدی که...‌ای کاش به جای نکته‌ها و کار‌ها و رفتار خای حفظیه خالی که از اول گوش مترو پر کرده و درونمون رو ازاد مکرده و به جای بعضی درس‌ها‌ای که تو مدرسه و دبستان فقط در حد گذراندن یادمون میمونه و ذهنمون رو پر ولی خالی میکمه کنابی اجباری بود تا الان این همه جامعه و دنیا تو خفگی نمیرفت چون انکار و و نمیشدیم وقتی ازاد بود درونمون حفظی مبودیم مثل روح طبیعیه انسان ازاد و خوب میمونیدیم.... این کتاب برای روحمون یه اجباره یه اجبار ه چون بین این همه انکار شدنای طبیعتمون راه و دیدگاهی واقعی به روح واقعی انسانه
وحیده فاضلی
۱۴۰۰/۳/۹
با سلام. از آن جا که من خودم قبل خرید کتاب نظرات را میخونم جا دارد اینجا نظری بگذارم که به درد بقیه دوستان بخورد
به نظر من این کتاب یکی از بهترین کتابها در زمینه خودشناسی و شخصیت شناسی است. با خوندن این کتاب نیازی به مطالعه هیچ کتاب دیگری در این زمینه نخواهید داشت. دبی فورد من و زندگی منو کاملا متحول کرد. با اینکه از دنیا رفته همچنان داره آموزش میده. روحش شاد دبی فور عزیز و نازنین
علیرضا مهین سا
۱۳۹۶/۲/۵
کتاب خوبی است. فقط فکر میکنم برای فهمیدن عمیق تر نظرات نویسنده لازم است کتابهای دیگرش را هم بخوانیم. شاید بتوان گفت تفکری جدید از مفهوم خود وشقوق ان در کتاب وجود دارد که درک کامل ان لزوم بیشتر خواندن مطالب این نویسنده را به إیجاب میکند حتی دو یا چند بار خواندن همین کتاب
آناهیتا برخورداری
۱۳۹۷/۱۱/۳
بنظرم این کتاب از اون دسته کتابهایی هست که چندسالی یکبار باید دوباره خوندش، بنظرم اونقدر نکته سنج زیبا مطالب بیان شده که حسه من میگه این کتاب فقط برای من ساخته شده، و نویسنده منو میشناخته.... واقعا دمش گرم
امیر حیسنی
۱۳۹۷/۲/۵
روحت شاد خانوم دبی فورد کتاب چرا ادم‌های خوب کارهای بد میکنند در پذیرفتن بدی‌ها به من کمک کرد تا اونها رو ببینم بپذیرم چون در غیره این صورت نقطه مقابل انها برایم همیشه نامرعی باقی میماند
mina taghipour
۱۳۹۹/۷/۲۳
این کتاب در مورد سایه‌های درون ماست که همیشه به جای این که آن‌ها را بپذیریم سرکوبشون کردیم. بهترین کتابی هست که خوندم به همه توصیه میکنم
سعید افشار
۱۳۹۶/۶/۹
تهیه کردم و پس از مطالعه واقعا نکات خوب و کاربردی در اون وجود داشت که ارزش هزینه مالی و زمانی رو داشت!در کل از طرز فکر این نویسنده خیلی خوشم اومد.
Hz Mlk
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
دبی فورد فوق العاده است ولی من با ترجمش خیلی ارتباط برقرار نکردم بعضی جاهاش واقعا خیلی گنگم کرد بنظرم خیلی جا برای بهتر بودن داره ترجمه
Saba TA
۱۳۹۷/۸/۲
این کتاب برای جامعه‌ی امروز که پر از قضابت هاست بسیار مفید است. من خیلی دوسش داشتم
احسان موسوی
۱۳۹۹/۲/۱
بسیار عالی بود و خیلی کمک کرد مشکلات و ایرادات خودم و رفتارم و بتونم اصلاح کنم امیدوارم لذت ببرید از زندگی
rahil jamali
۱۳۹۶/۴/۲۲
سلام دکمه بازیابی رو زدم درست شد ممنون از سایت خیلی خوب شما
نسترن طاهری
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
کتاب‌های دبی فورد عالی هستن کاش جزو کتابهای درسی در مدرسه ودانشگاه تدریس میشد اگاهی‌های خوبی میده
Yasaman Ansari
۱۴۰۱/۲/۱۶
کتاب خیلی جالبی بود واقعا بعضی سوالهای ذهنم رو جواب داد و درکم نسبت به خیلی مسائل تغییر کرد
مهتاب گیل
۱۴۰۰/۷/۸
عالی بهترین کتابی که مطالعه کردم
مخصوص افرادی ک درونِ اشفته‌ای دارند
محسن چشمه کبودی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
این کتاب بسیار عالی و پر از مفاهیمی هست که میتونه باعث موفقیت انسان بشه.
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند

برای دریافت کتاب چرا آدم های خوب کار های بد می کنند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.