معرفی و دانلود کتاب جزء از کل

عکس جلد کتاب جزء از کل
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جزء از کل

کتاب جزء از کل نوشته‌ی استیو تولتز به زندگی پر فراز و نشیب دو نسل از خانواده‌ای به نام دین می‌پردازد که در سراسر استرالیا به رفتارهای عجیب و ترسناک معروف هستند. این کتاب طنزآلود یکی از رمان‌های پرفروش نیویورک تایمز محسوب می‌شود و در سراسر دنیا با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است.

خلاصه‌ی کتاب جزء از کل:

در ابتدای این رمان خواندنی با شخصیت «جاسپر دین» آشنا می‌شوید؛ او به عنوان راوی درباره‌ی رابطه‌ی خود با پدرش مارتین توضیح می‌دهد. این پدر و پسر احساسات متضادی نسبت به یکدیگر داشته‌اند و همواره میان عشق و نفرت در نوسان بودند. مارتین زمان زیادی را صرف تجزیه و تحلیل مسائل می‌کرد و این موضوع را هم به پسرش تحمیل کرده بود اما تمام تلاش جاسپر در این بود تا در تضاد با پدرش قرار گیرد. اکنون پدر مرده است و جاسپر می‌تواند به کنکاش در زندگی خانوادگی خود مشغول شود. او هر چه بیشتر به جست‌وجوی گذشته می‌پردازد بیشتر به عموی خود تری برمی‌خورد. تری عموی جاسپر در ایام جوانی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ورزشی بود و مردم او را بسیار دوست داشتند. با این‌که تری ورزشکار موفقی بود اما به دلیل آشنایی با یک زندانی خطرناک سرانجام راهی زندان شد و مارتین هم پس از اتفاقات بسیار برای شروع زندگی جدید به پاریس رفت اما... .

درباره‌ی کتاب جزء از کل:

رمان جذاب جزء از کل (A Fraction of the Whole) در سال 2008 انتشار یافت و به یکی از موفق‌ترین رمان‌های ادبیات استرالیا تبدیل شد. البته موفقیت این رمان به استرالیا ختم نشد و در مدت زمانی اندک در زمره‌ی یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز و آمازون قرار گرفت. استیو تولتز (Steve Toltz) به واسطه‌ی این کتاب نامزد جایزه‌ی من بوکر شد اما در نهایت کتاب ببر سفید آن را کسب کرد. به زعم بسیاری از منتقدان کتاب جزء از کل بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رمان ادبیات استرالیا است و در سراسر دنیا از جمله ایران طرفداران بسیاری دارد.

این رمان بلند صرفاً یک اثر طنز با داستانی پر فراز و نشیب نیست بلکه اثری فلسفی نیز محسوب می‌شود و در پرداختن به موضوعاتی مانند عشق، زندگی مرگ و آزادی به خوبی عمل کرده است.

استیو تولتز را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1972 در سیدنی متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه نیوکاسل به پایان رساند و در همان ایام چند شعر و داستان کوتاه خلق کرد اما موفق نبودند. تولتز مشاغلی مانند فیلم‌برداری، بازاریابی و تدریس را تجربه کرد تا این‌که برای شرکت در یک مسابقه‌ی نویسندگی، نوشتن را دوباره آغاز نمود و نتیجه‌اش شاهکاری به نام جزء از کل شد.

استیو تولتز پس از موفقیت کتاب نخست خود نویسندگی را به عنوان شغل اصلی خود برگزید و رمان دیگری به نام ریگ روان نوشت که به فارسی نیز ترجمه شده است.

نکوداشت‌های کتاب جزء از کل:

- داستانی ارزشمند از یک پدر و پسر، آکنده از حوادث، شوخ طبعی و با شخصیت‌هایی که یادآور سبک [نویسندگی] چالز دیکنز و جان ایروینگ هستند. (Los Angeles Times)
- جنون‌آمیز و واقعی، همانطوری که بهترین دروغ‌ها جلوه می‌کنند. (New York Observer)
- موفقیتی عظیم و آغازی بر یک استعداد بزرگ در کمدی. (Sunday Times)

جملات برگزیده کتاب جزء از کل:

- چرا من از این‌که ممکن بود ادی بمیرد، این‌قدر وحشت کرده بودم؟ روابط دوستی یک مسئولیت غیرقابل پیش‌بینی است.
- عشق ما مانند غذایی بود که او با ولع آن را می‌خورد و من فقط مزه مزه‌اش می‌کردم.
- بیش‌تر زندگی‌ام سردرنیاوردم که با پدرم چگونه باشم، ترحم کنم یا بی‌توجهی یا شاید قضاوت یا این‌که اصلا به قتل برسانمش.

در بخشی از کتاب جزء از کل می‌خوانیم:

همان‌طور که گفتم، من و تری ساختار بدنی متفاوتی داشتیم. حرکات او نرم، راحت، با اعتماد به نفس و چابک بود در حالی که حرکت من پرزحمت، دردناک، با تردید و کند بود. اما تفاوت‌های ما بیش‌تر در علایق ما نمود پیدا کرد و علایق متضاد واقعا می‌تواند بین آدم‌ها جدایی بیندازد. برای مثال، اگر تو دوستی داشته باشی که دایم در این مورد صحبت کند که کس دیگری عشقش را یافته ولی او هنوز نیمه‌ی گمشده‌اش را پیدا نکرده است و دوست دیگرت هم بازیگری باشد که دغدغه‌اش این باشد که چرا خدا بینی بهتری به او نداده است، دیواری رفته‌رفته بین آن‌ها قرار می‌گیرد و در این صحبت‌های بی‌ربط، دیگر ادامه‌ی مکالمه معنی نخواهد داشت. از یک سو، این دقیقا چیزی بود که داشت بین من و تری اتفاق می‌افتاد. تری تنها درباره‌ی قهرمان‌های ورزشی صحبت می‌کرد. من کمی علاقه نشان می‌دادم، اما قسمت عمده‌ی الگوی قهرمانی داشتن، این است که خودت را در حال انجام آن اعمال قهرمانانه تصور کنی. در حقیقت، من به هنگام تصور کردن خودم در حال گل‌زدن یا دویدن یک مایل در چهار دقیقه، تنها خوشحالی ظاهری و گذرا داشتم. اشتیاق جمعیت پرشور که می‌گویند: «می‌بینی چقدر سریع می‌دوه؟» برای من رضایت‌بخش نبود. مشخص بود که من به نوع دیگری از قهرمان نیاز داشتم.

در نهایت تری تمام زندگی‌اش را به علاقه‌اش اختصاص داد؛ همه چیز از وعده‌های غذایی گرفته تا رفتن به دستشویی، یک وقفه‌ی ناخواسته بین زمان‌هایی بود که می‌توانست بازی و تمرین کند یا حتی درباره‌ی ورزش فکر کند. کارت‌های بازی حوصله‌اش را سر می‌بردند، کتاب‌ها حوصله‌اش را سر می‌بردند، مذهب حوصله‌اش را سر می‌برد، غذا حوصله‌اش را سر می‌برد، مهربانی حوصله‌اش را سر می‌برد، پدر و مادرمان حوصله‌اش را سر می‌بردند، و در نهایت من هم حوصله‌اش را سر می‌بردم. مشاجره‌های ما روی چیزهای مسخره‌ای شروع می‌شد و بیش‌تر آن‌ها هم به خاطر رفتار من بود: حالا که او بیرون از خانه از زندگی لذت می‌برد و با بچه‌هایی می‌گشت که ناله‌کنان روی تخت درازکش نبودند، منفی‌بافی‌های من و نبود لذت در من به‌شدت برای او خسته کننده شده بود. او به خاطر هر چیز کوچکی از من انتقاد می‌کرد: از این‌که با چوب زیر بغلم آرام به شانه‌ی مردم می‌زدم تا راه را برایم باز کنند، خوشش نمی‌آمد. از این‌که فوری به افتخار کردن کسی به چیزی پی می‌بردم و با ناچیز کردن آن مسخره‌اش می‌کردم، متنفر بود. از سوء ظن من به هر کس و هر چیزی از در کلیسا گرفته تا لبخند دیگران، خسته شده بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جزء از کل
نویسنده
مترجممعصومه محمودی
ناشر چاپیانتشارات فرشته
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۷۲
زبانفارسی
شابک978-622-727508-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه الکترونیک
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جزء از کل

narges moradi
۱۴۰۱/۱/۲۴
وقتی کتابی را شروع به خواندن میکنی، تاحدودی میدانی چه چیزی انتظارت را میکشد، ولی این کتاب از همان ابتدا دستت رامیگیرد و به ناکجایی که نمیدانی چه در انتظارت هست میکشد‌
اسم رمان رایدک میکشد، رمانی که استعاره وکنایه هایش روح را میبلعد وفلسفه وجنون باهم مانند ریسمان بافته شده درهم تنیده شده‌اند. همه
قسمتهای کتاب روح گزنده‌ای دارد ولی گزندگی‌اش به گونه‌ای نبود که حال آدم را خراب کند بیشتر شبیه نیشگونی بود که تورو به زندگی برمیگرداند
بخشی از کتاب: وقتی خیلی تلاش می‌کنی کسی را فراموش کنی، خودِ همین تلاش کردن به یک خاطره‌ی فراموش‌ناپذیر تبدیل می‌شود. حالا باید بکوشی تا این فراموش کردن را فراموش کنی و این چنین، یک خاطره‌ی فراموش‌نشدنی دیگر هم ایجاد می‌شود.
رهایی در این است که شبیه دیوانه‌ها باشی.
هرکس که ادعا می‌کند یکی از دوستانش در طول سال‌ها هیچ تغییری نکرده، فرق نقاب و چهره‌ی واقعی را نمی‌فهمد
azim shaboei
۱۳۹۹/۵/۲۶
کتاب جالبی بود و خواندنی...
یه نکته‌ای ک از این کتاب فهمیدم این بود ک ما هر چه قدر توی زندگی از یه چیز خاص بخواهیم فرار کنیم بر عکس بهش نزدیک تر میشیم...
به نظر من برای حل مشکلات باید زد به دل اونا...
جسپر داشت مدام از پدرش مارتین فرار می‌کرد، غافل از اینکه یکی مثل اون داره میشه...
یه رو و
جاهایی مارتین تحسین می‌کردم یه جای دیگه سرزنش...
حتما از خواندن این کتاب لذت می‌برید اگر صبور باشید 😊
Alireza Najafi
۱۴۰۱/۱/۱۵
یکی از معدود رمان‌هایی بود که تا انتها با ذوق مطالعه کردم و نه صرفا کنجکاوی برای پایان ماجرا. تصویر سازی رمان خوب بود و اگر با داستان همراه شوید از مسیر داستان لذت میبرید نه اینکه آخرش چی میشه. از طرفی دیدگاه‌های گاهاً متفاوت پدر و پسر در زمینه‌های مختلف برای من جذاب بود و تشویق به ادامه مطالعه که میشدم. نکته دیگه‌ای برای من جالب بود درباره این رمان نویسنده بود که این رمان اولین رمان این نویسنده بوده و از نظر من عملکرد و سیاستی که در داستان نویسی این رمان به کار برده فوق العاده است.
سارا سوری
۱۳۹۹/۱۲/۲۷
هنگام خوندن بارها و بارها تصمیم گرفتم که ادامه ندم و رها کنم خوندن این کتاب رو به خاطر وحشت آشفته‌ای که از خوندنش حس میکردم به خاطر چراهایی که جواب منطقی براشون پیدا نمیکردم اما شب به شب ناخودآگاه سراغش میومدم و می‌خوندمش. تا صفحه‌ی آخر کتاب هم همینقدر در جدال و کشمکش بودم با خودم با این کتاب. در و کل از اون کتابهاست که تا مدت‌ها به شخصیت هاش فکر میکنم قطعا مدت‌ها همراهم هستن به خصوص تفکرات فلسفی شون.
خانم شریفی
۱۴۰۱/۹/۲۴
من اگه بخوام به این کتاب نمره بدم ۸از ۱۰ میدم. شروع کتاب عالی بود شخصیت سازی‌ها خوب بود ولی میانه‌ی کتاب با نظریه پردازی‌های فلسفی اشباع شده بود طوری که حوصله‌ی خواننده ارو سر میبرد. هرچند بخش پایانی کتاب هم به جذابیت شروع‌اش بود و در کل کتاب خوبیه برای خوندن ولی به کسانی که حوصله‌ی روده درازی‌های فلسفی رو ندارند توصیه نمیشه چون بخش عمده‌ی کتاب بیان افکار دو شخصیت مارتین و جاسپره که هم جالبه و هم کمی گیج کننده.
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۴/۲۵
غیر قابل پیش بینی، مهیج، توصیف‌های جدید، ترجمه روان، جمله‌ها و عبارات فلسفی قابل تامّل و... از جمله ویژگی‌های این کتاب بودن. از اون کتاباست که کاملاً برای تبدیل شدن به یه فیلم، مناسبه... ولی به نظر من، فضای کلی داستان، منفی بود و اگه ذهن تاثیرپذیری دارین و دوست ندارین که زیاد تو حال و هوای منفی قرار بگیرین، به نظر من این کتاب رو نخونین بهتره...
مریم شکوری
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
داستانش برام جالب بود
از شخصیت پدر خوشم می‌اومد
و رابطه پسر و پدریش دارای کشمکش عجیب، جالب و هر از گاهی دارای احساس می‌شد
ک همینش قابل لمس تر کرده بود این رابطه رو
وقتی ک تمومش کردم‌ی حس سوراخی در مغزم پدید اومد
چون برای مدت طولانی‌ی ماه و خورده‌ای طول کشید تا تمومش کنم
و عملا داشتم با شخصیت‌ها و فضای داستان زندگی می‌کردم
ب کتاب روستا و رمان دوستت قطعا پیشنهاد می‌کنم
بهار اردشیری
۱۴۰۰/۳/۲۳
محشره. جز بهترین کتابهایی که خوندم. نگاه متفاوت نویسنده به جز جز مسائل زندگی آدم به فکر فرو می‌بره و با وجود حجم زیاد کتاب خواننده نه تنها خسته نمیشه بلکه مشتاق تر میشه. و گوینده‌ها به زیبایی کتاب خوندن. مخصوصا گوینده‌ای که از زبان جاسبر میخونه برای هر فرد لحن متفاوتی متناسب با شخصیت افراد داره. شنیدن این کتاب لحظات خوشی برای من رقم زد
M F
۱۴۰۰/۳/۷
من تعریف این کتابو خیلی شنیدم برای همین شروع کردم به خوندن اما برخلاف انتظارم یک رمان کاملا درام و اجتماعیه و حس غالبی که در رمان وجود داره فقط و فقط ناامیدی
ولی خب از اون دسته کتاب هاییه که نمیشه از وسط رهاش کرد
یه جورایی مور مورت میکنه که کتابو تموم کنی به نظرم هر کتابی ارزش یه بار خوندن رو داره و این کتاب هم مستثنی نیست
الهه صادقی
۱۴۰۱/۷/۲۳
کتابی است که باید حداقل ۲ بار خوانده شود تا بعضی مطالبش را متوجه بشی، نمیدانم از ترجمه هست یا خود کتاب؟ ولی در کل کتاب جالبی بود و حالات و افکار و احساسات متفاوت انسانی بصورت فلسفی در طول زندگی یک فرد بیان کرده بود. البته که بعضی جاهایش به فرهنگ ما نمی‌خواند. اگر درگیر افسردگی یا حال ناخوش هستید این کتاب رو نخونید و بزارید واسه بعد.
حسین ریحانی
۱۳۹۹/۸/۳
درود، دوستان اگه در مورد دیدگاه من نظرشون رو بدن، ممنون می‌شم. این کتاب رو کسی به من معرفی کرد که باهاش در مورد نقش ماورا در زندگی و وجود ماورا بحث می‌کردم. حالا که این کتاب رو‌ می‌خونم اصلن متوجه نمی‌شم، این کتاب چه رابطه‌ای می‌تونه با مباحث جدی خداباوری و خداناباوری داشته باشه!؟ اگر شما هم نظری دارین لطفن بگید. ممنون.
فاطمه هوشیار
۱۳۹۹/۶/۱۹
عالی بود من صوتیشو گوش کردم و بی نهایت بی نهایت لذت بردم هرچند طولانیه اماامیدوارم دوباره بخونمش بسیار پرر بار و محتوی دارای کشش و کمدی و رمانتیک و فلسفی و.... نمیشه توضیح داد. کتابهای زیادی در طول داستان اسم برده میشد و ادم رو کنجکاو میکرد بخونشون. هم چیزی به ادم اضافه میکنه هم میفهمی چقدر کم داری!
ماندگار آتش تر
۱۴۰۰/۷/۳
داستان کتاب روایتی شبه فلسفی از یک پدر و پسره که فکر کنم حداقل ۸۰٪ افراد رو وادار به تفکر می‌کنه. سیر داستان جالبه ولی اگر در شرایط روحی و روانی خوبی نیستید خوندنش رو توصیه نمی‌کنم. به شخصه تجربه خوبی از مطالعه کتاب داشتم ولی انتظار پایان پر بار تری رو داشتم؛ به هر حال نظر شخصیه.
sanaz
۱۴۰۰/۷/۱۸
داستانش برای من بعضی جاها خسته کننده بود ولی جوری بود که دوست داشتم ادامه ش رو بدونم و هر چی جلوتر می‌رفت جالب تر میشد
به نظرم شاید خوندن این کتاب برای کسایی که افسردگی دارن زیاد مناسب نباشه و حالشون رو بدتر کنه چون زندگی یه آدم افسرده و شکست خورده رو بیان کرده
کاربر r
۱۳۹۹/۸/۲۰
اگه آقای همساده‌ کلاه قرمزی، کتاب بنویسه، همچین کتابی میشه
پر از اتفاق‌های بد و عجیب غریب و گاهی هم جذاب. تنها نقطه قوتش بنظرم همین تنوع اتفافات هست و البته برای اتلاف وقت خیلی خوبه
برام جالبه که چرا کتاب‌هایی که جدیدا معروف میشن، یکی از یکی داغون ترن. نمونه ش اتحادیه ابلهان!
مشاهده همه نظرات ۱۶۲

راهنمای مطالعه کتاب جزء از کل

برای دریافت کتاب جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.