معرفی و دانلود کتاب یک سرزمین موعود

عکس جلد کتاب یک سرزمین موعود
قیمت:
29900 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب یک سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یک سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یک سرزمین موعود

کتاب یک سرزمین موعود، خاطرات باراک اوبام است که با صداقتی مثال‌زدنی تلاش می‌کند شرح اتفاقات زندگی خود را در اختیارتان قرار دهد. او روایت خود را از روزهای کودکی آغاز می‌کند و تا اتمام دوره‌ی اول ریاست جمهوری ادامه می‌دهد. این اثر که به باور برخی، مهم‌ترین و بهترین کتاب سال 2020 است، یکی از پرفروش‌‌ترین‌های نیویورک تایمز به شمار می‌آید.

درباره‌ی کتاب یک سرزمین موعود:

باراک اوباما (Barack Obama) در این کتاب داستان اودیسه‌وار مرد جوانی را شرح می‌دهد که ناممکن را ممکن می‌سازد و با جزئیات، سفری را روایت می‌کند که تا رهبری مهم‌ترین کشور دنیا پیش می‌رود. او در کتاب یک سرزمین موعود (A Promised Land) با جزئیات کامل به زندگی سیاسی و شخصی خود می‌پردازد و از پشت پرده‌ی بسیاری از اتفاقات صحبت می‌کند. اوباما در کمال شگفتی اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهد که به هیچ‌وجه انتظارش را ندارید.

رئیس جمهور پیشین آمریکا، شما را به روزهایی می‌برد که تنها آرزوهای سیاسی‌اش پیروزی محوری انتخابات آیووا است و قدرت و تأثیر فعالیت‌های مردمی را در چهارم نوامبر 2008 برای‌تان شرح می‌دهد. اوباما احساسات خود را در تمامی فراز و فرودهای زندگی به زیبایی توصیف می‌کند.

نویسنده در کتاب سرزمین موعود با تأمل در خصوص مقام ریاست جمهوری، اکتشافی ویژه و قابل تأمل ارائه می‌دهد و محدودیت‌های قدرت این مقام را در موقعیت‌های حساس روایت می‌کند. این سیاستمدار شما را به مسکو، کاخ سفید، پکن، قاهره و... می‌برد و با زوایای پنهان سیاست‌های بین‌المللیِ آمریکا آشنا می‌شوید.

چهل و چهارمین رئیس‌جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا چگونه کابینه‌ی خود را برگزید؟ در زمان بحران اقتصادی چه اقداماتی صورت داد؟ در مقابل سیاست‌های فردی مانند پوتین چه سیاست‌هایی در پیش گرفت؟ کتاب سرزمین موعود فرصتی است تا به درون ذهن اوباما قدم بگذارید و از نقش مهم او در حساس‌ترین وقایع جهان آگاه شوید.

این کتاب، اثری بسیار درون‌گرایانه و صمیمانه است و اوباما با صراحت کلامی خاص چشم‌تان را به روی بسیاری از مسائل مهم تاریخ معاصر می‌گشاید. او فقط به مسائل سیاسی نمی‌پردازد، بلکه شرح جذابی از زندگی خانوادگی خود ارائه می‌دهد و شما را با دختران و همسرش نیز آشنا می‌‌کند و همین اقدام به صداقت کتاب سرزمین موعود می‌افزاید.

کتاب حاضر پیام بسیار مهمی دارد و اوباما شما را به این حقیقت می‌رساند؛ دموکراسی یک هدیه نیست و ناگهانی به دست نمی‌آید‌، بلکه پدیده‌ای است که در اثر درک مشترک ساخته شده و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و نیاز به افرادی دارد که برای رشد و پیشرفت آن زحمت بکشند.

جوایز و افتخارات کتاب یک سرزمین موعود:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- نامزد نهایی NAACP IMAGE
- بهترین کتاب زندگی نامه گودریدز 2020
- ترجمه شده به بیش از 16 زبان زنده‌ی دنیا
- در سال‌های 2020 و 2021 جزو ده کتاب برتر نیویورک تایمز
- بهترین کتاب سال از نظر واشنگتن پست، نیویورک تایمز، گاردین و ماری کلر

کتاب یک سرزمین موعود مناسب چه کسانی است؟

اگر به علوم سیاسی به خصوص سیاست‌های آمریکا علاقه‌مند هستید، شک نکنید که از این کتاب لذت خواهید برد. از طرف دیگر کتاب سرزمین موعود زندگی‌نامه‌ی قدرتمندی محسوب می‌شود و دوستداران چنین سبکی را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

با باراک اوباما بیشتر آشنا شویم:

او با نام کامل باراک حسین اوباما در چهارم اوت 1961 در ایالت هاوایی به دنیا آمد. چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا فرزند یک مهاجر کنیایی سیاه‌پوست است و با وجود این‌که پدر حقیقی و حتی پدرخوانده‌اش هر دو مسلمان بوده‌اند اما وی با آموزه‌های مسیحیت تربیت شده است. اوباما تا چهار سالگی در کشور اندونزی زندگی می‌کرد و به مدرسه‌ی کاتولیک‌ها می‌رفت و به همین روی امروزه نیز خود و همسرش عضو کلیسای متحد هستند.

اوباما در دانشگاه کلمبیا تحصیل می‌کرد و در سال 1983 مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی علوم سیاسی با گرایش روابط بین‌الملل دریافت نمود. او برای ادامه‌ی تحصیل چندین سال کار کرد تا این‌که بالاخره توانست با دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی در سال 1988 به دانشکده حقوق هاروارد برود. او در همین ایام بسیار خوش درخشید و به مقام ریاست نشریه قانون هاروارد دست پیدا کرد.

بالاخره اوباما توانست در سال 2004 وارد سنا شود و با کمک مشاوران حرفه‌ای توانست پله‌های ترقی را با سرعت طی کند. این چهره‌ی سیاسی به مدت هشت سال‌ یعنی از 2009 تا 2017 رئیس جمهور کشور آمریکا بود و به واسطه‌ی اقداماتی که داشت تأثیر چشمگیری بر معادلات دنیای سیاست گذاشت.

در بخشی از کتاب یک سرزمین موعود می‌خوانیم:

بلافاصله پس از کنوانسیون، من، میشل و دخترها چمدانمان را بستیم تا راهی یک سفر تفریحی یک‌هفته‌ای در جنوب ایالت ایلینوی شویم. این سفر ترتیب داده شده بود تا به رأی‌دهندگان این ایالت نشان دهیم که تمرکز ما همیشه بر ایلینوی است و برای ما ارزش زیادی دارند. چند دقیقه‌ای از اولین توقفمان گذشت، داشتیم به سمت جنوب بزرگراه می‌رفتیم که ژرمیا، مدیر برنامه‌هایم در جنوب ایالات، تماسی از یکی از کارمندان ارشدم دریافت کرد.

«خب، خب با راننده مطرح خواهم کرد.»

من که کمی از بی‌خوابی شبانه و برنامه‌های شتاب‌زده خسته بودم، پرسیدم: «باز چه شده؟»

ژرمیا گفت: «ما انتظار داشتیم در پارک منتظر صد نفر باشیم، اما حالا این جمعیت به پانصد نفر رسیده. زنگ زدند و گفتند سرعتمان را کم کنیم تا راهی برای مدیریت این همه جمعیت پیدا کنند.»

بیست دقیقۀ بعد با صحنه‌ای عجیب مواجه شدیم. مثل این بود که تمام شهر را در یک پارک جا داده باشند. والدین فرزندانشان را روی دوششان گذاشته و آمده بودند. پیرترها صندلی‌هایشان را روی چمن گذاشته و نشسته بودند و پرچم‌های کوچکی را تکان می‌دادند. برخی مردها پیراهن‌های چهارخانه تنشان بود و کلاه لبه‌دار گذاشته بودند. قطعاً بسیاری از این افراد صرفاً برای کنجکاوی آمده بودند تا بفهمند قرار است چه خبری شود، اما دیگران صبورانه منتظر بودند. مالیا از پنجره به بیرون خیره شده بود و به تلاش ساشا برای پس زدنش توجهی نمی‌کرد.

مالیا پرسید: «این همه آدم در پارک چه می‌کنند؟»

میشل گفت: «برای دیدن بابا آمده‌اند.»

«چرا؟»

من به گیبس نگاه کردم، او شانه‌اش را بالا انداخت و گفت: «ظاهراً یک کشتی بزرگ‌تر نیاز دارید.»

فهرست مطالب کتاب

دربارۀ نویسنده
دربارۀ کتاب
دربارۀ مترجمان
پیش‌درآمد
بخش اول: شرط‌بندی
بخش دوم: بله، ما می‌توانیم
بخش سوم: خائن
بخش چهارم: یک مبارزۀ خوب
بخش پنجم: جهان آن‌گونه که هست
بخش ششم: در پیچ و خم مشکلات
بخش هفتم: بر لبۀ پرتگاه
تصاویر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یک سرزمین موعود
نویسنده
مترجمالهام شریف، فاطمه باغستانی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات780
زبانفارسی
شابک978-622-220-710-6
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
29900 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب یک سرزمین موعود

حامد وهابی
۱۴۰۱/۵/۱۰
این کتاب روایت بسیار روان از زندگینامه یکی از بزرگترین مردان جهان است که چگونگی دستیابی به اهداف خود در زندگی را با تلاش سخت به رشته تحریر در آورده است
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب یک سرزمین موعود

برای دریافت کتاب یک سرزمین موعود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.