معرفی و دانلود کتاب با خالق هستی

عکس جلد کتاب با خالق هستی
قیمت:
15000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب با خالق هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب با خالق هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب با خالق هستی

کتاب با خالق هستی اثر جی پی واسوانی بدون در نظر گرفتن دین و مذهب خاصی، اصول و روش‌های جامع و درستی را برای برقراری ارتباط با خدا و جهان هستی به ما معرفی می‌کند. قوانینی که دانستن و عمل کردن به آن‌ها به ما کمک می‌کند که زندگی بهتر و زیباتری داشته باشیم.

اعتقاد عموم بر این است که با کنار گذاشتن دیگران می‌توانیم پیشرفت کنیم، اما قانون الهی می‌گوید: دستی را بگیر تا دستت را بگیرند. آرامش از دست رفته و تشویش‌های ذهنی ایجاد شده در زندگی روزمره ما تنها از طریق ارتباط با خدای بزرگ و خالق هستی امکان پذیر است.

انسانی که تمام وجودش عشق و محبت به تمام ذرات هستی است، جز عشق و محبت نمی‌بیند و چیزی غیر از آن دریافت نخواهد کرد. این طرز فکر انسان است که باعث می‌شود او تصمیم بگیرد که چطور با وقایع زندگیش روبرو شود. طبق قانون کارما به هر چه بیاندیشید همان را دریافت خواهید کرد، پس اگر می‌خواهید جهان و زندگی‌تان را تغییر دهید، می‌بایست ابتدا خود و طرز فکرتان را تغییر دهید و بهترین راه برای رسیدن به این تحول بزرگ، ارتباط با خالق هستی است.

دادا جی. پی. واسوانی (J. P Vaswani) در دوم ماه اوت سال ۱۹۱۸در حیدرآباد هندوستان زاده شد. او تحصیلات عالی خود را در کالج سند کراچی با موفقیت چشم‌گیری گذراند و از آن پس در مسیر زندگی به پیروی از استاد معنوی خود، سادو تی. آل. واسوانی که عمویش نیز بود دل گماشت. جی. پی. واسوانی شیوه زندگی خود را بر اساس کتاب‌ها، موعظه‌های قدیسین و منش سادو واسوانی بنا نهاد. او از آموزگاران بلندپایه معنوی هندو در مرکز سادو واسوانی در هندوستان است، که شعبات گوناگونی در شهرهای هندوستان و کشورهای مختلف جهان دارد.

از دادا واسوانی تاکنون سی عنوان کتاب به زبان انگلیسی منتشر شده است که از جمله آن می‌توان "جهنم تا بهشت" و "ملاقات با خدا" را نام برد. عناوین کتاب‌های منتشره او به زبان مادری‌اش (سندی) نیز بیش از این تعداد است. کتاب‌های "نیکی‌های شما به سوی شما باز می‌گردند" و "راه ابیاسا" او برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا انتشار یافتند.

واسوانی نه تنها انسان‌ها را بلکه پرندگان و حیوانات و همه آفریننده‌های پروردگار را شایسته مهرورزی می‌دانست، چرا که آفرینش را از یک خانواده به شمار می‌آورد. او در کتاب با خالق هستی (Steps to Happiness‬)، درباره نقش معنویت و دعا در زندگی انسان، علل رنج و سختی‌ها و غلبه بر مشکلات و روش‌های مراقبه و نجوا با خداوند صحبت می‌کند.

در بخشی از کتاب با خالق هستی می‌خوانیم:

در عمق هر رویداد و تجربه‌ای نیکی نهفته است. حتی در تجاربی که برای ما دردناک است. زندگی آمیزه‌ای از وقایع خوشایند و ناخوشایند، خوشی و غم است. ویلیام بلیک شاعر انگلیسی گفته است: "خوشی و اندوه به هم می‌تنند و روح خدایی را می‌بافند."

در مزامیر آمده است: "گریستن یک شب طول می‌کشد، اما صبح روز بعد شادی از راه می‌رسد." خوشی و غم مانند شب و روز یکدیگر را دنبال می‌کنند. اما وقتی که رنج می‌آید دوره سختی‌ها طولانی به نظر می‌رسد. یکسال خوشی یک روزه به نظر می‌رسد و یک روز رنج طولانی‌تر از یکسال. اگر رنج نصیبمان نشود بهترین درس‌های زندگی را نمی‌آموزیم. اما افسوس که بسیاری از ما این حقیقت را تشخیص نمی‌دهیم و تمام سعی خود را به کار می‌گیریم تا از تجربه‌های به ظاهر دردناک اجتناب کنیم. وقتی که مشکلی پیش می‌آید سعی می‌کنیم از آن بگریزیم، اما باید دانست که هرگز نمی‌توان از مشکلات طفره رفت. وقایع ناخوشایند فقط برای مدت کوتاهی عقب می‌نشینند اما با ظاهری متفاوت دوباره به ما باز می‌گردند. با اجتناب از مشکل ما در واقع مشکلات بزرگتری را به زندگی خود فرا می‌خوانیم. برخی از افراد که می‌دانند نمی‌توان مشکلات را به تعویق انداخت، خود را به آن تسلیم می‌کنند، آن‌ها مقاومت نمی‌کنند بلکه خود را به مشکل می‌سپارند. چنین کسانی می‌گویند آنچه را که نمی‌توان درمان کرد باید تحمل کرد. اجتناب از مشکل بیهوده است، تسلیم شدن هم نادانی است. راه سوم آن است که هر مشکلی را دوستی ببینیم که پیام و درسی برای ما دارد و با این نگرش به استقبالش برویم. سعی نکنید از مشکل بگریزید زیرا راهی برای گریز از آن وجود ندارد. نگذارید که مشکلات به سادگی بر شما غلبه کنند بلکه پیش روید تا با مشکل مواجه شوید و به آن بگویید: "خوش آمدی‌ای دوست من، چه پیامی از خدا برای من آورده‌ای؟" و آنوقت متوجه خواهید شد که هر مشکل دقیقاً به یکی از ضعف‌های شما اشاره دارد که باید به اصلاح آن بپردازید و یا از شما می‌خواهد با نشان دادن واکنش صحیح گامی دیگر در راه نیکی و راستی بردارید. بدین ترتیب هر مشکل مانند یک بسته است که درون آن یک هدیه ارزشمند وجود دارد. هر تجربه ناخوشایند بسته‌ای است که در آن هدیه خرد و نیرو پنهان است. شخصی که این مطالب را می‌داند، لبخند زنان به مشکلات خوشامد می‌گوید. او فردی شکست ناپذیر است و راه پیروزی را می‌پیماید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
درباره نویسنده
فصل اول: چرا انسان‌های نیک رنج می برند؟
چگونه با رنج خود برخورد کنیم؟
چگونه با اصول زندگی هماهنگ شویم؟
فصل دوم: چگونه بر مشکلات غلبه کنیم؟
فصل سوم: دعا کردن را به من بیاموز؟
پیشنهاداتی که در دعا کردن موثرند
فصل چهارم: چگونه سعادتمند باشیم؟
شیوه‌های عملی دست یافتن به سعادت
فصل پنجم: چگونه بر ترس غلبه کنیم؟
آیا بی‌باکی نخستین شرط اساسی رشد نیست؟
فصل ششم: مراقبه چیست؟
چگونه باید سکوت کنیم؟
چگونه خدا را در میان کارهای روزانه خود به یادآوریم؟
رهنمودهایی برای مراقبه
فرایند مراقبه
روشی برای رسیدن به آرامش و تمدد اعصاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب با خالق هستی
نویسنده
مترجمفریبا مقدم
ناشر چاپی ویبوکیا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات80
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب با خالق هستی

javad khalili
۱۴۰۰/۲/۱۵
یکی از بهترین کتاب‌هایی که تاکنون خوانده ام. انسان اگر بخواهد به تعالی برسد فقط باید بخواهد و خود را بشناسد و این کتاب بهترین یاور و اموزگار برای انسان ورسیدن به کمال هست.
رضا ایزدی
۱۳۹۸/۵/۲۴
این کتاب رو من خیلی وقت پیش مطالعه کردم و فوق العادست، کامل با قوانین جهان هستی آشنا میشید مخصوصا قانون جذب..
امیدوارم این کتاب رو بیشتر از یکبار مطالعه کنید
سید مجید بنی طبا
۱۳۹۸/۵/۱۵
اگر واقعا به دنبال این هستین که خالق خود را در قلب خود ببنید این کتاب به خوبی به شما میکند
parisa soltani
۱۴۰۰/۵/۲۹
بهترین کتاب انگیزشی که تا حالا خوندم، با زبانی ساده و گیرا. عالی بود عااااالیییییی
محسن قاسمی نژاد
۱۴۰۰/۷/۷
کتابی شیوا در بیان زندگی و هدف از خلقت از دیدگاه ارتباط قلبی با پروردگار!
مجید علیمرادی دوکوهی
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
بسیار عالی 15 سال قبل نسخه چاپی این کتاب رو خوانده‌ام ونگرشم به زندگی عوض شد.
Sahar Vafaie
۱۳۹۹/۲/۲۰
ترجمه‌ای ساده و روان و کتابی زیبا ک لایق خواندنِ
سمانه حسن زاده
۱۳۹۹/۱/۱۶
عالی و پر معنا برای شناخت خالق درونمون
مجید دبیری
۱۴۰۰/۵/۱۹
کتاب راهگشایی هستش و پیشنهاد میکنم بخوانید
Jamosa
۱۴۰۱/۶/۲۶
عالی و توصیه می‌شود حتما مطالعه شود
گل بخت جون
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
محشر، ترجمه عاالی، تکان دهنده س
Hanie Gh
۱۴۰۰/۵/۵
بسیار عالی، روان و تاثیرگذار
رضا اسکندری
۱۴۰۰/۳/۱۹
کتاب خوب و آرامش بخشیه
امیر محمد ذاکر
۱۳۹۹/۸/۱۳
کتاب خیلی عالی بود پنج ستاره
Hamid SharifPour
۱۳۹۸/۵/۲۶
توصیه به مطالعه می‌شود
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب با خالق هستی

برای دریافت کتاب با خالق هستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.