معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی سه پرسش

عکس جلد کتاب صوتی سه پرسش
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه پرسش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه پرسش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه پرسش

کتاب صوتی سه پرسش، داستان کوتاهی از لئو تولستوی، نویسنده برجسته روس و خالق رمان جاودان «جنگ‌ و صلح» است، روایت روزگاران دوری‌ست که چندین پرسش ذهن پادشاهی را به خود مشغول کرده بود.

پادشاه اگر می‌دانست چه وقت برای شروع کاری مناسب است، به چه کسی باید بیشتر توجه کند و از چه کسانی باید دوری گزیند و از همه مهم‌تر اینکه انجام دادن چه کارهایی در اولویت قرار دارند، بدون شک هرگز در انجام مسئولیت‌هایش دچار اشتباه نمی‌شد. پادشاه پاداشی در نظر گرفت برای هر کس که بتواند به او بیاموزد که بهترین زمان برای انجام هر کاری چیست، به چه کسی باید توجه کند و انجام دادن چه کاری از همه کارها مهم‌تر است.

عالمانی نزد وی آمدند و هر کدام پاسخ‌های متفاوتی به ان پرسش‌ها دادند. در پاسخ به سوال اول عده‌ای گفتند یک شخص برای دانستن بهترین زمان برای انجام کار باید ابتدا برنامه‌ای برای روزها، ماه‌ها و سال‌هایش داشته باشد که دقیقاً طبق آن برنامه پیش برود. تنها در آن صورت است که می‌تواند هر کاری را در زمان مناسب انجام دهد. بقیه اعتراض کردند که این عملی ناممکن است که شخص انجام هر کاری را از پیش تصمیم‌گیری کند. اما درست این است که به کارهای بیهوده نپردازد و هر کاری که پیش آمد ضروری‌ترین کار را در لحظه انجام دهد. اما عده‌ای دیگر گفتند البته هر شخص باید به اتفاقات پیرامونش آگاه باشد ولی در عین حال مشاوران خردمندی نیز داشته باشد تا به وی در انجام کارها در زمان مناسب کمک کنند. این داستان مضمونی اخلاقی دارد و درباره کارهای نیک و بد انسان و بازتاب آن‌ها است.

لئو تولستوی (Leo Tolstoy) نویسنده روسی که به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان تاریخ شناخته شده است به خاطر نوشتن کتاب‌های واقع‌گرایانه خود «جنگ و صلح» و «آناکارنینا» در اواسط تا اواخر قرن 19 شهرت جهانی به دست آورد. اما زندگی بسیار ساده‌ای داشت.

در بخشی از کتاب صوتی سه پرسش (The Three Questions) می‌شنویم:

پادشاه برگشت و مردی را دید با ریش‌های بلند که از سمت بیشه می‌دوید. مرد دستش روی شکمش بود در حالی که خون از زیر دستانش بیرون می‌ریخت. وقتی به پادشاه رسید در حالی که ناله می‌کرد بیهوش شد و به زمین افتاد. پادشاه و مرد عزلت نشین لباس‌های مرد را از تنش خارج کردند. جراحت بزرگی در شکمش بود. پادشاه تا جایی که می‌شد زخم را شست و آن‌ را با دستمالش و حوله‌ای که مرد عزلت نشین به او داده بود بست. اما خون بند نمی‌آمد؛ پادشاه چندین بار دستمال خونین را عوض کرد، شست و دوباره زخم را بست. وقتی خون ریزی قطع شد، مرد آرام شد و چیزی برای نوشیدن خواست. پادشاه برایش آب آورد. کم کم خورشید غروب کرد و هوا سرد شد. پس پادشاه با کمک مرد عزلت نشین مرد زخمی را به داخل کلبه بردند و روی تخت گذاشتند. مرد روی تخت خوابید چشمانش را بست و آرام گرفت. پادشاه اما از راه رفتن زیاد و رسیدگی به آن مرد به قدری خسته شده بود که همان جا در آستانه در به زمین افتاد و در جا به خواب رفت. خوابی عمیق در آن شب کوتاه تابستانی. وقتی صبح از خواب بیدار شد، طول کشید تا به یاد آورد کجاست و آن مرد ژولیده غریبه‌ای که روی تخت دراز کشیده و با چشمان براقش به او زل زده است کیست؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۵ دقیقه
سه پرسش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه پرسش
نویسنده
مترجمپریسا سالارفر
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپی کانون فرهنگی چوک
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه پرسش

علی هجرتی
۱۳۹۸/۲/۱۳
این داستان کوتاه موضوع مهمی را خاطر نشان می‌کند که در قالب گفتگوهای یک پادشاه و افراد مختلفی هست که سر راهش سبز می‌شوند و نتیجه گیری کل داستان را از شخصی می‌شنوید که نه ظاهر، نه جایگاه اجتماعی و نه هیچ چیز خارق العاده و برجسته‌ای ندارد اما اهمیت این موضوع را دریافته است که مهمترین راه تغییر گذشته و تیره تار و آینده‌های موهوم، توجه به لحظه حال یا در حال زندگی کردن است؛ که البته با در حال لذت بردن کاملا متفاوت است و مسئله دیگری است... بهرحال از حیث موضوع، درون مایه و برگردان فارسی، زیبا و دلنشین است اما وحدت گوینده و خسته شدن شنونده از یک صدای خاص (صدای مرد سالخورده) از نقاط ضعف این کتاب صوتی هست که امیدوارم برطرف شود. موفق و موید باشید...
مهناز عاصمی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
محتوای کتاب اهمیت لحظه اکنون را نشان میدهد خواندن یا گوش دادن به این کتاب را به همه توصیه میکنم از تذگر و گوشزد‌های این کتاب تحت عنوان سه پرسش. و آن هم یک داستان کوتاه خیلی خشنود هستم
احمد استوار
۱۴۰۱/۱/۱
لئو تولستوی، فئودور داستایوفسکی و آنتوان چخوف واقعا این سه شخصیت برجسته روسی به نوبه خود شاهکار‌هایی را خلق کردند که تا کنون ماندگار بوده و همچنان هم ادامه داره. تولستوی شخصیتی مذهبی بوده و اکثر اثراتش رو در دید مذهب گنجانده. در داستان کوتاه سه پرسش تولستوی میتونسته اینو در نظر داشته باشه که اگرچه انسان دارای اختیار است اما در نهایت تسلیم قضا و قدره و هر اتفاق خوب یا بدی که میوفته قطعا حکمت و مصلحتی داره و همه چی طبق نظم خاصی هست، اگرچه ما قادر به درک این نظم پیچیده نیستیم. به هر روی، اگر اشتباه نکنم نظامی میگه: تو نیکی کن و در دجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز
ش شهبازی
۱۳۹۸/۲/۱۵
قدرت نویسندگی نویسندگان بزرگ در داستانهای کوتاه آنچنان مشخص نمیشود و یک داستان صرف نظر از محتوی آن همینکه عیب و ایرادی در بیان قصه نداشته باشد مشخص کننده قدرت نویسنده است. نمونه‌اش همین داستان کوتاه که بی‌هیچ ایرادی در بیان قصه معلوم میکند نام بزرگی باید بر جلداش باشد! افزون برآن محتوای داستان نیز متکی بر فرهنگ غنی مشرق زمین است که نتیجه تمام اینها این اثر خوب را میسازد. اگر پنج ستاره را علامت شاهکارهای ادبی بدانیم، آنگاه چهار عدد ستاره‌ی روشن برای این اثر کفایت میکند...!!
مامان پرنسس
۱۳۹۷/۱۱/۴
فقط اسم نویسنده به تنهایی معرف خوب بودن کتاب است
لئوتولستوی
محمد محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
به نام خدا
نمی فهمم چطور بعضی‌ها اینطور با بی مهری نسبت به این اثر فوق العاده اظهار نظر می‌کنند. من که خودم احساس کردم که کنار پادشاه او را همراهی کردم و در کل داستان پند آموزی بود که مثل یک فیلم گذشت. ولی مسئله اینه که شما چطور از این اثر ایراد می‌گیرید؟
در روز صد‌ها دقیقه رو صرف دنبال کردن بی
اخبار فایده و یا وقت کشتن در اینستاگرام میکنید ولی برای 15 دقیقه که برایتان مفید هم هست انقدر ایراد می‌گیرید
Faz P
۱۴۰۰/۱۱/۸
کتاب جالب و پند اموزی بود خوانش کتاب میتوانست بهتر باشد
موضوع مد نظر نویسنده درک زمان حال بود و اینکه گاهی میتوان جواب سوال‌های مهم را از رویداد‌هایی که در لحظه رخ میدهد و یا از افراد ساده زیستی همچون پیرمرد عزلت نشین که به دنیا وابستگی‌ای ندارند یافت
ممنون از کتابراه بابت کتاب پر محتوایی که در
رایگان اختیارمان گذاشتن
و پیشنهادم به مجموعه کتاب راه توجه بیشتر در انتخاب افرادی برای خوانش کتاب است
موفق باشید
علیرضا میرحسنی
۱۴۰۰/۹/۱۲
هدفی که تولستوی از نوشتن این کتاب دنبال میکند این است که ما نباید همیشه برای سوال‌هایی که در ذهن مان مطرح میشود دنبال جواب قطعی باشیم و چنان مغز خود را درگیر کنیم که از مسایل دیگر باز بمانیم یعنی به مغز خودمان هم اعتماد کنیم و مانند اسب به ان دایما شلاق نزنیم جالب است که اگر از نظر علمی هم بررسی از کنیم درصد کمی مغز تحت کنترل انسان است ضمن این که فشار اوردن بیش از حد به مغز میتواند منجر به مالیخولیا شود.
کتایون تاکی
۱۴۰۰/۱/۲۲
مگه میشه تولستوی این فیلسوف بزرگ حرف برا گفتن نداشته باشه
کل داستان میخواد بگه هر آدمیزادی چه پادشاه باشه چه کارگر و چه درویش باید در لحظه زندگی کنن.
قدر آدم‌های دور و برشون را داشته باشن و فقط کار خوب یا خیر بکنن. همین. این است فلسفه زندگی و همین است که در اسلام گفته شده هدف غایی از وجود انسان عبادت است و همین سه پرسش و سه جواب همان عبادت است
Ali Ghanbari
۱۳۹۸/۴/۴
وقتت را به تفکر و حسرت در گذشته نگذران. تفکر در گذشته تا حدی خوب است چون درس میگیری و تجربه کسب میکنی. اما حسرت آن را خوردن هیچ سودی برای تو ندارد.
اکنون... یک، دو، سه تبدیل به گذشته شد. اکنون گذشته آینده است آنرا طوری رقم بزن که در آینده حسرتش را نخوری؛ در حال زندگی کن.
احسان شیرزاده
۱۴۰۱/۱/۲۹
عالی بود. براستی که اولین اولویت کار کمک به دیگران و نیکی کردن. همانطور که بزرگان فرمودن هر کار نیک هزار شر و بدبختی را خنثی میکند. منتهی تشخیص کار نیک و ضروری خود کار دشواریست. و به نظر من بهترین مشاوره در انجام کار خیر و نیک منبع نیکیها خداوند است. کافیست طلب کنی خودش با ظرافت خاصی راه را جلوی پای بندش میذاره. اول خدا آخر خدا.
Amir hossein Ardestani
۱۳۹۹/۶/۱۱
واقعا عالی بود.
گفتار مشکل داشت چون من با اضافه کردن حس به داستان، مشکل دارم.
باید در گفتن داستان‌ها به هیچ وجه، خلاقیت وجود نداشته باشه.
ولی کتاب و نویسنده عالی بودن جمله آخرش منو داغون کرد واقعا کار نیک در وجود ما هست و ما میدونین اون چیه چرا پس این همه کتاب مقدس وجود داره که به ما اینها رو یاد بده.؟؟
خلیل صدیقی
۱۳۹۷/۱۱/۶
بسیار از این داستان لذت بردم و نکته مهم آن را که توجه به زمان حال و شخصی که اکنون با او هستم و کار نیکی که هم اکنون بایستی انجام دهم را به خوبی دریافتم
بسیار زیبا و دلنیشین ترجمه شده بود و به صورت فایل صوتی اجرا گردید
محبوبه فروزنده
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
بسیار عالی و نکته بسیار کاربردی رو در قالب داستان بیان کرده بنظر من نوشندهای تولستوی همگی بینظیر هستند
فرزانه لطفی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
داستان در عین کوتاهی و خلاصه بودن. بسیار پندهای زیبایی به خواننده القا میکند
مشاهده همه نظرات ۵۸۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه پرسش

برای دریافت کتاب صوتی سه پرسش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.