معرفی و دانلود کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

عکس جلد کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ نوشته‌ی اسپنسر جانسون که یکی از پرفروش‌‌ترین و مشهورترین آثار سایت آمازون محسوب می‌شود، روشی شگفت‌انگیز برای رویارویی و ایجاد تغییرات در کار و زندگی‌تان ارائه می‌دهد. این اثر به شما می‌آموزد که افکار قدیمی و کهنه‌ی خود را کنار بگذارید و باورهایتان را تغییر دهید.

کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟» داستان بسیار پرباری دارد و تاثیر آن را می‌توان بر روی زندگی مردم سراسر دنیا، مشاهده کرد. شاید باورش برایتان سخت باشد اما این داستان کوتاه، تاکنون بسیاری از حرفه‌ها، رابطه‌ها و زندگی‌های مشترک را نجات داده است.

موضوع «کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟» چیست؟

داستان چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ (Who Moved My Cheese)، درباره‌ی تغییر و تحولی است که در یک «هزارتو» اتفاق می‌افتد و در این مکان عجیب چهار شخصیت جذاب در جستجوی پنیری هستند و شما باید پیگیر ماجرای این چهار شخص باشید.

پنیر استعاره از هر هدفی است که شما می‌خواهید در زندگی به دنبال آن باشید؛ شغل، رابطه، ثروت، خانه‌ی بزرگ، آزادی، تندرستی، به رسمیت شناخته شدن، آرامش معنوی یا حتی یک فعالیت مانند دویدن یا گلف می‌تواند پنیر زندگی شما باشد.

پنیرها در زندگی هر انسانی جایگاه مهمی دارد؛ زیرا منجر به شادمانی هر فرد می‌شود. اگر به آن برسید اغلب وابسته‌اش می‌شوید و در صورتی‌ که از دستش بدهید از نظر روحی آسیب می‌بینید.

چهار شخصیت خیالی در این داستان مجسم شده‌اند که هر کدام نماینده‌ی طرز فکر و شخصیت خاصی هستند. دو موش به نام اِسنیف و اِسکوری و دو آدم کوتوله به نام‌های هِم و هاو برای نشان‌ دادن ابعاد ساده و پیچیده‌ی درون شما، صرف‌نظر از سن، جنسیت، نژاد یا ملیت در این کتاب حضور دارند.

اِسنیف نماینده‌ی گروهی است که تغییر را زود بو می‌کشد و اِسکوری کسی است که به سرعت دست به کار می‌شود. از طرف دیگر هِم تغییر را انکار می‌کند اما هاو در مقابل او قرار می‌گیرد و خودش را باشرایط جدید وفق می‌دهد.

هر بعدی را که شما انتخاب کنید و طبق آن وارد عمل شوید، در نهایت باید در مسیر پرپیچ‌وخم هزارتو قدم بردارید و با موفقیت از آن خارج شوید.

زندگی ابداً یک راه مستقیم نیست؛ شما می‌توانید آزادانه در هر مسیر قدم بگذارید، ممکن است در دالان‌هایی پرپیچ‌وخم سردرگم بمانید و حتی از راه درست منحرف شوید اما اگر به خدا اعتماد داشته باشید، در همه حال، خداوند دری را به رویتان خواهد گشود، البته شاید همان دری نباشد که شما تصورش را می‌کنید.

اسپنسر جانسون را بیشتر بشناسیم:

پاتریک اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) متواد 1938 در آمریکا، یکی از بزرگترین و شناخته شده‌ترین نویسندگان معاصر است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا با کتاب‌های او توانسته‌اند به سادگی در شغل و زندگی خود تغییرات ایجاد کنند و به موفقیت و کامیابی برسند. جانسون در سال 2017 و در سن 78 سالگی در کالیفرنیا درگذشت.

جملات برگزیده چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد:

- اگر نمی‌ترسیدی چه کارهایی می‌توانستی انجام دهی؟
- اگر تغییر نکنید، نابود می‌شوید.
- هنگامی که ترس را کنار می‌گذارید احساس خوبی پیدا می‌کنید.
- جستجو در هزارتو امن‌تر از باقی ماندن در یک ایستگاه بدون پنیر است.
- باورهای قدیمی شما را به سوی زندگی جدید سوق نخواهد داد.
- به موقع اطلاع داشتن از تغییرات کمک می‌کند تا خود را با تغییرات بزرگتر پیش‌رو وفق بدهید.

در بخشی از کتاب «چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟» می‌خوانیم:

با وجود تفاوتی که بین موش‌ها و آدم کوتوله‌ها بود، اما یک جنبه‌ی مشترک داشتند؛ هر روز صبح، کفش‌ها و لباس‌های مخصوص دویدن را می‌پوشیدند و از خانه‌هایشان بیرون می‌زدند و به سمت هزارتو می‌دویدند تا پنیر مورد علاقه‌شان را جستجو کنند.

هزارتو، پر از راهروها و تالارهای پر پیچ‌وخم است که در بعضی از آن‌ها، پنیرهای خوشمزه وجود دارد. اما دالان‌ها و پیچ‌هایی هم وجود دارد که به بیراهه ختم می‌شوند و هر کسی ممکن است به راحتی در آن‌جا گم شود.

هرچند، هزارتو برای آن‌هایی که راه خود را پیدا کرده‌اند، رمز و رازهایی دارد که از زندگی، لذت بیش‌تری ببرند. دو موش یعنی اسنیف و اسکوری، روش آزمون و خطای ساده اما ناکارآمدی را برای یافتن پنیر به کار می‌بردند. آن‌ها به سمت راهرویی می‌دویدند و اگر آن را خالی می‌یافتند، از همان‌جا برمی‌گشتند و به سمت راهروی بعدی می‌دویدند.

اسنیف به کمک دماغ بزرگ و حس بویایی قوی‌اش، مکان پنیرها را بو می‌کشید و اسکوری هم به دنبالش می‌دوید. همان‌طور‌که می‌توان حدس زد، گاهی مسیر نادرست را می‌رفتند و گم می‌شدند و گاهی نیز به دیوارها می‌خوردند.

اما آدم کوتوله‌ها یعنی هِم و هاو، روش متفاوتی را بکار می‌بردند که بر مبنای توانایی تفکر و یادگیری از تجربه‌هایشان بود، هر چند گاهی اوقات به واسطه‌ی باورها و احساسات خود گیج و سردرگم می‌شدند و دچار اشتباه می‌شدند.

درنهایت هر کدام در مسیر خودشان، چیزی را که به دنبالش بودند، پیدا می‌کردند. هر کدام پنیر مورد نظر خود را در پایان یک روز در انتهای یکی از دالان‌ها در ایستگاه پنیر C پیدا می‌کردند.

به همین منوال هر روز صبح، موش‌ها و آدم کوتوله‌های داستان، اسباب و لوازم دویدن را به تن می‌کردند و ایستگاه پنیر C را در پیش می‌گرفتند. چندان طول نکشید که هرکدام به این روال عادت کرده و خو گرفتند...

فهرست مطالب کتاب

بخش‌هایی در وجود همه‌ی ما
داستانی در پس یک داستان
یک گردهمایی در شیکاگو
داستان
بحثی در انتهای همان روز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
نویسنده
مترجمالناز قاضی
ناشر چاپیانتشارات فرشته
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات56
زبانفارسی
شابک978-622-727510-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

ali moori
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
یه کتاب برای اینکه راه و رسم زندگی رو بهتر و جامع تر یاد بگیریم.
کتاب در مورد دو موش و کوتوله نوشته شده که به خوبی نشون میده که باید در مقابل تغییر منعطف باشیم و مقابله به مثل نکنیم.
اینکه سریع بتوانیم با تلاش و پشتکار خودمان به نتیجه دلخواه برسیم نه اینکه بخواهیم فقط در دایره امن خودمان منتظر
معجزه باشیم.
کتاب به صورت داستانی نوشته شده که باعث میشود خواننده به راحتی متن را درک کرده و به ذهن خود بسپارد تا در عمل هم به خوبی از آن استفاده کند‌
مهم‌ترین نکته این است که نویسنده کتاب فردی با تجربه و با علم بالاست که تجربه بسیار زیادی داشته و به خوبی توانسته بزرگ‌ترین مشکل انسان هارو در این کتاب به اونها گوش زد کنه.
حتما باید چند بار کتاب رو بخونین و هر بار به نکته‌ای جدید پی ببرین.
تنها مشکل کتاب کوتاه بودن اونه و به نظر من می‌تونست حداقل صد صفحه بیشتر باشه و موضاعت بیشتری رو بررسی کنه.
امیدوارم نویسنده در آینده آثار بیشتری از خودش بجا بزاره.
امتیاز من به این کتاب چهار از پنج
محمد حسین اقاجری
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
من خودم را به عنوان هر چهار شخصیت در بخش‌های خاصی از زندگی‌ام دیدم و متوجه شدم که ترس برای مدت طولانی مرا فلج کرده بود. و این ترسی بود که به زندگیم وارد می‌کردم که باعث شد دوباره اضطراب و حملات من ظاهر شود. گریه کردم چون همیشه یک اسنیف و اسکوری بودم و نفهمیده بودم که کی و چگونه هِم شده ام. کاملاً و خودم را گم کردم. نمی‌دانستم کی هستم کجا می‌روم. تا همین اواخر زندگی من دوباره معنا پیدا کرده است. همانطور که قبلا در تمام زندگی من انجام داد. به لطف این کتاب می‌توانم به زندگی متفاوت نگاه کنم.! این به من کمک کرد تا هدفم را پیدا کنم و به سمت جاده جدیدی حرکت کنم که در آن فکر نکرده بودم و در تمام این مدت درست در مقابل من بود. ایپنسر جانسون ممنونم که زندگیمو عوض کردی
ساغر اسدى
۱۴۰۱/۹/۲۷
سلام به نظر من این کتاب بسیار مفید است و می‌تواند روی افراد منفی نگر تاثیر بگذارد و آن افراد منفی گرا خود را به افراد مثبت گرا تبدیل کند و آینده خود را با خواندن این کتاب بسازد و بر روی افکار افراد دیگر هم تاثیر گذار و اثر گذار باشد و من به مردم عزیز کشورمان توصیه میکنم که 100% این کتاب بسیار زیبا و مفید را مطالعه کنند تا انشالله که نتیجه خواندن این کتاب را بر روی زندگی و آینده خود بتوانند ببینند و از این کتاب بسیار زیبا عبرت بگیرند با تشکر.
Sadegh Ktch
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
عالی بود
فقط اینکه نسبت حجم کتاب به مسئله مهمی که بهش اشاره میکنه (تغییر در طول زندگی تو هر زمینه‌ای) خیلی کم بود و این‌ی عاملی هست که باعث میشه خواننده نکات به این مهمی رو بی تاثیر بدونه و ازش به راحتی بگذره
کاش حجم کتاب بیشتر بود که باعث بشه از این کتاب به این مهمی زود نگذریم و با تموم شدنش ته
نزاریمش کنار بره ذهنمون و بعدم فراموشش کنیم
درکل‌ی داروی شفابخش برای زندگی هممونه حتما‌ی گوشه داشته باشینش که بهش نیاز پیدا کردین دوباره نگاهش کنید
آذر جنگجو
۱۴۰۱/۵/۲۷
عالی بود. من واقعا خجالت کشیدم که برای چنین کتاب باارزشی این مبلغ رو پرداخت کردم.
برای افرادی که میخوان از حاشیه‌ی امن خودشون خارج شن ولی مرددن شدیدا توصیه میکنم این کتاب رو مطالعه کنن. اگر با مطالعه‌ی کتاب‌های دیگه در همین زمینه از جمله چهاراثر، اثر مرکب، معجزه گر خاموش و... ذهنشون گرم باشه، با
خوندن این کتاب میشه تصمیمات بزرگ گرفت و تغییرات بزرگ برای زندگی رقم زد.
سپاس بی کران از نویسنده و مترجم محترم این اثر ارزنده🙏🙏🌹🌹
علی قلیزاده
۱۴۰۰/۱۰/۸
نویسنده ایده بسیار جالبی از تفکرات و واقعیات را در یک داستان پر مفهوم و تصویر گرایانه گنجانده بود که با جملات پر بار، خواننده را با ارتباطی تنگاتنگ از بخش‌های مختلف زندگی و اتفاقات روزمره و بزرگ روبرو می‌کرد.
بسیار جذاب بود و یقینا تغییرات و آثار مثبتی را در نگرش انسان به طریقه تفکر و بارو‌ها خواهد داشت.
بنیامین محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲
دید آدمو به زندگی باز میکنه در واقع زندگی یه هزار توئه که پیچیدگی داره ولی فرمولش آسونه: پیشبینی کن، زمان تغییر با شرایط تغییر کن و هیچوقت دست از تلاش نکش و مهم‌ترین نکته کتاب اینکه اگه همراهت شریکت همسرت یا هرکسی که همراهته داشت افکارش مانع پیشرفتت بود تنهاش بزار اون تا خودش نخواد تغییر نمیکنه
Yalda 678
۱۳۹۹/۶/۲۰
بعد از خواندن کتاب به فکر فرو میروی و میتوانی مطالب را کاملا در تمامی جنبه‌های زندگی ببینی و تطبیق بدهی. چه زمانهایی هم بودی یا هاو و یا چطور میتوانی از همان ابتدا اسنیف و اسکوری باشی.
Amir Faez
۱۳۹۹/۶/۱۸
خود نویسنده گفته اسنیف به کمک دماغ بزرگی که داشت،،،، دقیقا فرق بین هِم و اسنیف همینه،،، سخت کار کردن و هوشمندانه کارکردن...
shahoo shahry
۱۴۰۰/۱۰/۳
بنظرم اگه تو زندگیمون به کارش بگیریم زندگی راحت تری رو در پیش داریم. ارزش خوندن داشت واقعا کلا نیم ساعت از وقتت رو میگیره ولی طرزفکرت رو عوض میکنه وبه آینده‌ات امیدوارمیشی باخودت فکر میکنی چه اشتباه‌هایی کردی اگه اون اشتباه‌ها رو مرتکب نمی‌شدی الان در چه جایگاهی بودی
مهدی ناظمی
۱۴۰۱/۷/۱۶
کتاب بسیار خوبی بود و با مطالعه اون فهمیدم که پنیر ما در زندگی توسط دیگران مدام جا به جا میشود. راهکار درست این است که به جای حسرت خوردن برای پنیر قبلی سعی کنیم با تغییر در خودمان دنبال یک پنیر جدید باشیم.
محمد صحرائی
۱۴۰۰/۹/۳۰
با سلام خدمت اعضای خانواده کتابراه. واسه کسانی که دنبال خودشناسی هستند و می‌خواهند بفهمند در زندگی روزمره چه‌ جوری با مسائل برخورد کنندو چه‌ شخصیتی با شخصیت‌های کتاب دارند، حتماً این کتاب و مطالعه کنند
فرشته سادات حسینی
۱۴۰۰/۱۲/۸
داستان کتاب حول محور تلاش و ثابت نبودن در یک نقطه زندگی میچرخه و در قالب داستانی ساده این مسئله رو به تصویر کشیده که میتونه به خارج شدن از باورهای غلط و حرکت و تلاش به سمت اتفاقات بهتر کمک کنه
فاطمه آباده
۱۴۰۰/۱۲/۸
بسیار عالی و کوتاه.. این کتاب بهترین کتابی بود که من تابحال خونده بودم درعین کوتاه و مختصر و ساده بودن درس مهمی داره.. از تغییر نترسین و به جای غصه خوردن حین بروز مشکلات فکر چاره باشید
حسین معروفی
۱۴۰۰/۹/۲۷
به نظر من هر انسانی باید این داستان را بخواند برای من که خیلی مفید بود چون که پیش از این احساس میکردم تغییر بر علیه من است و حالا با خواندن این داستان فهمیدم که باید دنبال پنیر جدیدی باشم!
مشاهده همه نظرات 148

راهنمای مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

برای دریافت کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.