معرفی و دانلود کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

عکس جلد کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ نوشته‌ی اسپنسر جانسون که یکی از پرفروش‌‌ترین و مشهورترین آثار سایت آمازون محسوب می‌شود، روشی شگفت‌انگیز برای رویارویی و ایجاد تغییرات در کار و زندگی‌تان ارائه می‌دهد. این اثر به شما می‌آموزد که افکار قدیمی و کهنه‌ی خود را کنار بگذارید و باورهایتان را تغییر دهید.

کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟» داستان بسیار پرباری دارد و تاثیر آن را می‌توان بر روی زندگی مردم سراسر دنیا، مشاهده کرد. شاید باورش برایتان سخت باشد اما این داستان کوتاه، تاکنون بسیاری از حرفه‌ها، رابطه‌ها و زندگی‌های مشترک را نجات داده است.

موضوع «کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟» چیست؟

داستان چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ (Who Moved My Cheese)، درباره‌ی تغییر و تحولی است که در یک «هزارتو» اتفاق می‌افتد و در این مکان عجیب چهار شخصیت جذاب در جستجوی پنیری هستند و شما باید پیگیر ماجرای این چهار شخص باشید.

پنیر استعاره از هر هدفی است که شما می‌خواهید در زندگی به دنبال آن باشید؛ شغل، رابطه، ثروت، خانه‌ی بزرگ، آزادی، تندرستی، به رسمیت شناخته شدن، آرامش معنوی یا حتی یک فعالیت مانند دویدن یا گلف می‌تواند پنیر زندگی شما باشد.

پنیرها در زندگی هر انسانی جایگاه مهمی دارد؛ زیرا منجر به شادمانی هر فرد می‌شود. اگر به آن برسید اغلب وابسته‌اش می‌شوید و در صورتی‌ که از دستش بدهید از نظر روحی آسیب می‌بینید.

چهار شخصیت خیالی در این داستان مجسم شده‌اند که هر کدام نماینده‌ی طرز فکر و شخصیت خاصی هستند. دو موش به نام اِسنیف و اِسکوری و دو آدم کوتوله به نام‌های هِم و هاو برای نشان‌ دادن ابعاد ساده و پیچیده‌ی درون شما، صرف‌نظر از سن، جنسیت، نژاد یا ملیت در این کتاب حضور دارند.

اِسنیف نماینده‌ی گروهی است که تغییر را زود بو می‌کشد و اِسکوری کسی است که به سرعت دست به کار می‌شود. از طرف دیگر هِم تغییر را انکار می‌کند اما هاو در مقابل او قرار می‌گیرد و خودش را باشرایط جدید وفق می‌دهد.

هر بعدی را که شما انتخاب کنید و طبق آن وارد عمل شوید، در نهایت باید در مسیر پرپیچ‌وخم هزارتو قدم بردارید و با موفقیت از آن خارج شوید.

زندگی ابداً یک راه مستقیم نیست؛ شما می‌توانید آزادانه در هر مسیر قدم بگذارید، ممکن است در دالان‌هایی پرپیچ‌وخم سردرگم بمانید و حتی از راه درست منحرف شوید اما اگر به خدا اعتماد داشته باشید، در همه حال، خداوند دری را به رویتان خواهد گشود، البته شاید همان دری نباشد که شما تصورش را می‌کنید.

اسپنسر جانسون را بیشتر بشناسیم:

پاتریک اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) متواد 1938 در آمریکا، یکی از بزرگترین و شناخته شده‌ترین نویسندگان معاصر است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا با کتاب‌های او توانسته‌اند به سادگی در شغل و زندگی خود تغییرات ایجاد کنند و به موفقیت و کامیابی برسند. جانسون در سال 2017 و در سن 78 سالگی در کالیفرنیا درگذشت.

جملات برگزیده چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد:

- اگر نمی‌ترسیدی چه کارهایی می‌توانستی انجام دهی؟
- اگر تغییر نکنید، نابود می‌شوید.
- هنگامی که ترس را کنار می‌گذارید احساس خوبی پیدا می‌کنید.
- جستجو در هزارتو امن‌تر از باقی ماندن در یک ایستگاه بدون پنیر است.
- باورهای قدیمی شما را به سوی زندگی جدید سوق نخواهد داد.
- به موقع اطلاع داشتن از تغییرات کمک می‌کند تا خود را با تغییرات بزرگتر پیش‌رو وفق بدهید.

در بخشی از کتاب «چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟» می‌خوانیم:

با وجود تفاوتی که بین موش‌ها و آدم کوتوله‌ها بود، اما یک جنبه‌ی مشترک داشتند؛ هر روز صبح، کفش‌ها و لباس‌های مخصوص دویدن را می‌پوشیدند و از خانه‌هایشان بیرون می‌زدند و به سمت هزارتو می‌دویدند تا پنیر مورد علاقه‌شان را جستجو کنند.

هزارتو، پر از راهروها و تالارهای پر پیچ‌وخم است که در بعضی از آن‌ها، پنیرهای خوشمزه وجود دارد. اما دالان‌ها و پیچ‌هایی هم وجود دارد که به بیراهه ختم می‌شوند و هر کسی ممکن است به راحتی در آن‌جا گم شود.

هرچند، هزارتو برای آن‌هایی که راه خود را پیدا کرده‌اند، رمز و رازهایی دارد که از زندگی، لذت بیش‌تری ببرند. دو موش یعنی اسنیف و اسکوری، روش آزمون و خطای ساده اما ناکارآمدی را برای یافتن پنیر به کار می‌بردند. آن‌ها به سمت راهرویی می‌دویدند و اگر آن را خالی می‌یافتند، از همان‌جا برمی‌گشتند و به سمت راهروی بعدی می‌دویدند.

اسنیف به کمک دماغ بزرگ و حس بویایی قوی‌اش، مکان پنیرها را بو می‌کشید و اسکوری هم به دنبالش می‌دوید. همان‌طور‌که می‌توان حدس زد، گاهی مسیر نادرست را می‌رفتند و گم می‌شدند و گاهی نیز به دیوارها می‌خوردند.

اما آدم کوتوله‌ها یعنی هِم و هاو، روش متفاوتی را بکار می‌بردند که بر مبنای توانایی تفکر و یادگیری از تجربه‌هایشان بود، هر چند گاهی اوقات به واسطه‌ی باورها و احساسات خود گیج و سردرگم می‌شدند و دچار اشتباه می‌شدند.

درنهایت هر کدام در مسیر خودشان، چیزی را که به دنبالش بودند، پیدا می‌کردند. هر کدام پنیر مورد نظر خود را در پایان یک روز در انتهای یکی از دالان‌ها در ایستگاه پنیر C پیدا می‌کردند.

به همین منوال هر روز صبح، موش‌ها و آدم کوتوله‌های داستان، اسباب و لوازم دویدن را به تن می‌کردند و ایستگاه پنیر C را در پیش می‌گرفتند. چندان طول نکشید که هرکدام به این روال عادت کرده و خو گرفتند...

فهرست مطالب کتاب

بخش‌هایی در وجود همه‌ی ما
داستانی در پس یک داستان
یک گردهمایی در شیکاگو
داستان
بحثی در انتهای همان روز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
نویسنده
مترجمالناز قاضی
ناشر چاپیانتشارات فرشته
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۶
زبانفارسی
شابک978-622-727510-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

علی قلیزاده
۱۳۹۹/۷/۲۰
نویسنده ایده بسیار جالبی از تفکرات و واقعیات را در یک داستان پر مفهوم و تصویر گرایانه گنجانده بود که با جملات پر بار، خواننده را با ارتباطی تنگاتنگ از بخش‌های مختلف زندگی و اتفاقات روزمره و بزرگ روبرو می‌کرد.
بسیار جذاب بود و یقینا تغییرات و آثار مثبتی را در نگرش انسان به طریقه تفکر و بارو‌ها خواهد داشت.
Yalda 678
۱۳۹۹/۶/۲۰
بعد از خواندن کتاب به فکر فرو میروی و میتوانی مطالب را کاملا در تمامی جنبه‌های زندگی ببینی و تطبیق بدهی. چه زمانهایی هم بودی یا هاو و یا چطور میتوانی از همان ابتدا اسنیف و اسکوری باشی.
Amir Faez
۱۳۹۹/۶/۱۸
خود نویسنده گفته اسنیف به کمک دماغ بزرگی که داشت،،،، دقیقا فرق بین هِم و اسنیف همینه،،، سخت کار کردن و هوشمندانه کارکردن...
زهره عرب زاده
۱۴۰۰/۲/۲۱
کتاب مفیدیه ادمو قلقلک میده تا بخودش بیاد ادم بعد خوندنش سعی میکنه مث هاو باشه و تازه متوجه میشه چقد تمام مراحل زندگیش عین هِم بود به دیگران هم پیشنهاد میکنم بخوننش ممنونم از نویسنده
hejar nojavan
۱۴۰۰/۲/۱۳
یعنی واقعا این کتاب زندگی را آنقدر مثبت میسازد که آدم احساس میکند از الانش زندگیش درست شده.
ما باید در زندگیمان مانند هاو باشیم و دنبال تغییر باشیم💯
سوسن حاجیان
۱۳۹۹/۱۲/۶
اگه هممون یاد می‌گرفتیم ک انقدر در برابر تغییر مقاومت نکنیم قطعا زندگی بهتری داشتیم 😍❤👌🏻کتاب خیلی خوب بود کوتاه جامع و مفید 👌🏻😎
Hana Rahmani
۱۳۹۹/۱۱/۲
خیلی خوبه این کتاب من که خیلی دوست داشتم وخیلی از نکته‌های خوبشو مدام میخونم و به خودم یادآوری میکنم واسه من که خیلی خوب بود ساده اما کارآمد.
بهنام پروانه
۱۳۹۹/۷/۳۰
باسلام
بسیار کتاب عالی و انگیزشی هست و هرکس میخواهد یه تصمیم خیلی مهم در زندگیش بگیره پیشنهاد میکنم قبلش این کتاب رو بخونه
مشاهده همه نظرات ۵۸

راهنمای مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

برای دریافت کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

موفقیت شخصی، موفقیت شغلی، مجموعه کتب انگیزشی، داستان موفقیت، داستان های انگیزشی، موفقیت در زندگی، پرفروش ترین کتاب سایت آمازون، کتاب پرفروش، پرفروش ترین کتاب دنیا، کتاب پرفروش روانشناسی، پرفروش، کتاب چه کسی پنیر مرا برداشت، موفقیت در زندگی شخصی و کاری، تغییر زندگی، راه و رسم زندگی، دانلود متن کامل کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، متن کامل کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، کتابهای اسپنسر جانسون، داستان پنیر من کجاست، رسیدن به موفقیت، راه های موفقیت، موفقیت در کسب و کار، مهارت های زندگی، بهترین پیشنهاد برای ایجاد تغییر در کار و زندگی، اسپنسر جفرسون، Who Moved My Cheese، an amazing way to deal with change in your work and in your life، Spencer Johnson، کتاب پنیر مرا چه کسی برداشت، کتاب پنیر مرا چه کسی برداشته است، کتاب پنیر مرا کی جابه جا کرد، چه کسی پنیر مرا برداشت، کتاب چه کسی پنیر مرا برداشته، کتاب روش حیرت انگیز برای کنار آمدن با تغییرات در کار و زندگی تان، کتاب راه شگفت انگیز برای تغییر و برنده شدن