معرفی و دانلود کتاب از عشق تا سوء تفاهم

عکس جلد کتاب از عشق تا سوء تفاهم
قیمت:
29900 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب از عشق تا سوء تفاهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب از عشق تا سوء تفاهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از عشق تا سوء تفاهم

لیندا پاپادوپولوس در کتاب از عشق تا سوء تفاهم، راهنمایی جامع و کاربردی برای دستیابی به درک متقابل در زندگی زناشویی را به شما ارائه می‌دهد و کمک می‌کند تا روابط خود با همسر یا نامزدتان را بهبود ببخشید و زبان متفاوت یکدیگر را بهتر درک کنید.

درباره کتاب از عشق تا سوء تفاهم:

روابط زن و مرد به‌طور کلی و روابط همسران به‌طور خاص در گذر زمان با تأثیرپذیری از فرایندهای تکامل بشر طی قرون متمادی که گونۀ بشر در تب‌و‌تاب پیشرفت و سازگاری با فرایند مدرنیته و شکل‌گیری تمدن‌ها، با تغییرات گسترده در حوزه‌های گوناگون زندگی فردی و اجتماعی خود دست‌وپنجه نرم کرده، دستخوش تحولات چشمگیری شده است.

مردان را برای به دوش کشیدن مشاغل چالش‌برانگیز و طاقت‌فرسا به میدان جنگ فرستادند و زنان را به فرزندآوری و چالش‌های مدیریت خانواده و همسرداری و درنهایت پشت‌میزنشینی گماردند که بی‌تردید، آن نیز فرازونشیب‌های خاص خود را می‌طلبد. با وجود توازنی که بین تعاریف فردی و اجتماعی طی سال‌های اخیر از مرد و زن ارائه شده است، چرا وقتی پای روابط بین دو جنس مخالف به میان می‌آید، هنوز در صحنۀ زندگی به نظر می‌رسد نقش «‌هرچی باشه من از تو سرترم» را بازی می‌کنیم؟

چه عواملی باعث می‌شود که «‌چه خوشگل شدی!» در عرض چند ثانیه به «‌ای بی‌ریخت چاقالو، دلم برات می‌سوزه‌!» تبدیل شود؟ چرا «‌بعد از مسابقۀ فوتبال، خودم ظرف‌ها رو می‌شورم» کم‌کم به «‌من حتی از تو خوشم نمیاد، حالا چی شده که فکر کردی کارهای آشپزخونه برای من مهم شده؟» مبدل می‌شود و اصلاً چرا وقتی قرار است همیشه از همسرتان جواب سربالا بشنوید، از او می‌پرسید: «به نظر تو، توی این لباس جذاب شدم؟»

واقعیت این است که مردان و زنان به زبان‌های متفاوتی حرف می‌زنند. جامعه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم، برای بها دادن به مردان و زنان، به معیارهای کاملاً متفاوتی پایبند است و همین مسئله، تعاملات و رفتارهای متقابل بین دو جنس را به‌طرز چشمگیری تحت تأثیر قرار می‌دهد. تأثیر انکارناپذیر این تفاوت در دیدگاه‌ها و معیارها را می‌توانید از هر زنی که با مأمور پارکبان سروکله زده باشد، بپرسید! شاید به همین دلیل است که یکی از دغدغه‌های هر روزۀ همۀ ما این است که در ابعاد فردی و اجتماعی، علنی یا پنهانی، دربارۀ موانع، حدومرزها و چالش‌های رابطه با جنس مخالفمان بحث و گفت‌وگو کنیم و بیندیشیم.

با این همه، گاهی‌اوقات این سیستم تعامل میان مرد و زن که در مسیر تکامل اجتماعی شکل گرفته است از کار می‌افتد؛ یعنی هرازگاهی حرف‌های طرف مقابل را از دریچۀ زبان مخصوص به جنس خودتان درک می‌کنید. درنتیجه، جملۀ «‌چه خوشگل شدی!» او را نمی‌شنوید، زیرا طی فرایندی که پیام او از کانال‌های تفسیرگر ذهن شما عبور می‌کند و تحت تأثیر احساس ناامنی و عدم اطمینانی قرار می‌گیرد که از قبل در ذهنیت و تفکرتان ریشه دوانده و هجوم تجارب ناخوشایندی که طی سال‌ها در ذهنتان نقش بسته است، ماهیت و مفهوم واقعی خود را به‌طور کامل از دست می‌دهد؛ یعنی اینکه به جای درک معنی و مفهوم اصلی این جملۀ تحسین‌آمیز، به‌واسطۀ ذهنیت قبلی که در مورد «‌زبان‌بازی‌های مردانه» در ناخودآگاه شما ثبت شده است، پیام او را بر اساس «‌زبان زنانه» رمزگشایی می‌کنید و درنتیجه، با جملۀ «برای همکارهای خانمت هم از این شیرین‌زبونی‌ها می‌کنی؟» واکنش نشان می‌دهید!

کتاب از عشق تا سوء تفاهم (What men say, what women hear) کمکتان می‌کند که به درک روشنی از این روابط آشفته برسید و راهنمایی‌تان می‌کند تا به‌واسطۀ روش‌های رفتار درمانیِ شناختی، میدان مینِ پرمخاطرۀ روابط احساسی و عاشقانه با همسر یا نامزدتان را به سلامت پشت‌سر بگذارید.

این کتاب به بررسی مشکلاتی می‌پردازد که ممکن است فرد در مراحل بسیار حساس و حیاتی زندگی، از نخستین نگاه‌های خیره و مشتاق آن طرف رستوران گرفته تا اولین ملاقات هولناک خانوادگی، بچه‌دار شدن یا جدایی، با آن‌ها دست‌وپنجه نرم کند.

لیندا پاپادوپولوس (Linda Papadopoulos) در ابتدای هر فصل، قالب کلی بحث را بر اساس تحقیقات روان‌شناختی انجام شده در زمینۀ مشکل مورد نظر طرح می‌کند و سپس این مطالعات و تحقیقات را در قالب موقعیت‌های زندگی واقعی ترسیم و تشریح می‌نماید و بعد، ارتباط آن را با رابطۀ کنونی‌تان و نحوۀ به‌کارگیری آن را در تعامل با نامزد یا همسرتان به شما نشان خواهد داد. همچنین، به ارزیابی مسائلی می‌پردازد که ارکان اصلی هر رابطه‌ای هستند و زنان و دخترانی را راهنمایی خواهد کرد که در روابطی که تجربه کرده‌اند، نتوانسته‌اند منظور واقعی طرف مقابل را به‌درستی درک کنند، برداشتی غلط از افکار و احساسات درونی او داشته‌اند یا اینکه کارشان به جایی رسیده است که گوشی تلفن را به آن سوی اتاق پرتاب کرده و خشمگینانه جیغ زده‌اند: «لعنتی... پس چرا اون جمله رو نگفت؟!»

کتاب از عشق تا سوءتفاهم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی مردان و زنان جوان را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

با لیندا پاپادوپولوس بیشتر آشنا شویم:

روانشناس کانادایی ساکن در انگلستان، لیندا پاپادوپولوس در دهم ماه مه سال 1971 در تورنتوی کانادا به دنیا آمد. او دوران کارشناسی روانشناسی خود را در دانشگاه یورک کانادا و کارشناسی ارشد روانشناسی بهداشت را در دانشگاه ساری انگلیس و دکترای روانشناسی را در دانگشاه سیتی در لندن سپری کرد.

لیندا پاپادوپولوس مجری برنامه تلویزیونی My Naked Secret در کانال Discovery Fit & Health است. این برنامه ماجراهای شخصی کسانی را به نمایش می‌گذارد که ناهنجاری‌های جسمی خود را مخفی می‌کنند.

در بخشی از کتاب از عشق تا سوء تفاهم می‌خوانیم:

پدر لیزا وقتی که او فقط سه سالش بود، خانواده را ترک کرد، درنتیجه، لیزا سال‌های اول زندگی‌اش را به صورت پراکنده در خانۀ اقوام، دوستان خانوادگی و مهدکودک‌های دولتی محلی گذراند. او گهگاه تماس‌هایی با پدر و خانوادۀ جدیدش برقرار می‌کرد. او به‌تازگی به رابطه‌اش با مردی قلدر و پرخاشگر- که اغلب اوقات از ترک کردنش وحشت داشت – پایان داده است. چنین رابطه و سرگذشتی به شکل‌گیری طرح‌وارۀ ناخوشایند و قدرتمندی در ذهن او منجر شده است که همواره از درون فریاد می‌زند: «من دختری نیستم که کسی دوستم داشته باشد! آدم بی‌ارزشی هستم! لیاقت شادی و خوشبختی را ندارم!»

اکنون تصور کنید که مری و لیزا سر قرار یکسانی حاضر می‌شوند؛ رستوران یکسان، غذای یکسان، گل‌های یکسان و البته مرد یکسان. اسم این مرد را پیت می‌گذاریم. اگر پیت مری را انتخاب کند و از گوشواره‌های قشنگش تعریف کند، احتمالاً مری حرف‌های تحسین‌آمیز او را به این صورت تعبیر خواهد کرد: «دلم می‌خواد از با من بودن احساس خوبی داشته باشی، بدجوری جذب اون جواهرات قشنگت شدم، بی‌نظیره!»

مری در پذیرش تعریف و تمجید دیگران خیلی راحت است و می‌تواند واکنش مناسبی نسبت به آن‌ها نشان دهد. اما اگر پیت به لیزا بگوید: «چه گوشواره‌های قشنگی!»، این پیام تحسین‌آمیز تحت تأثیر طرح‌واره‌های درونی او دچار انحراف می‌شود، تا جایی که درنهایت پیام دریافتی به این صورت در‌ می‌آید: «وای خدای من، لباس این دختره داره حالم رو بهم می‌زنه؛ شاید بهتر باشه روی گوشواره‌های قابل‌تحملش تمرکز کنم تا چشمم به اون لباس مزخرفش نیُفته!» احساس نا‌امنی و بی‌اعتمادی درونی لیزا به همراه فقدان اعتمادبه‌نفسی که دارد باعث می‌شود که این تعریف و تحسین مورد بی‌توجهی واقع شود. یا به بیان دقیق‌تر، حرف تحسین‌آمیز درست مثل کسی است که به قصد خیر به زنی که زمین خورده است کمک می‌کند، اما سوء‌تفاهم باعث می‌شود که از آن زن کتک بخورد!

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
مقدمه: از عشق تا سوءتفاهم
فصل 1: آشنایی
فصل 2: آشنایی با خانواده و دوستان
فصل 3: رابطۀ جنسی
فصل 4: فقدان پیوند احساسی
فصل 5: خیانت زناشویی
فصل 6: پیوند زناشویی
فصل 7: نخستین فرزند
فصل 8: متارکه
فصل 9: طلاق
فصل 10: خوشبختی بیکران
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب از عشق تا سوء تفاهم
نویسنده
مترجمرامین بختیاری
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات344
زبانفارسی
شابک978-622-220-182-1
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
29900 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب از عشق تا سوء تفاهم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب از عشق تا سوء تفاهم

برای دریافت کتاب از عشق تا سوء تفاهم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.