معرفی و دانلود کتاب چه بر تو گذشته است؟: خودشناسی عمیق و بنیادی با دیدگاه علمی و واقع‌گرایانه

عکس جلد کتاب چه بر تو گذشته است؟: خودشناسی عمیق و بنیادی با دیدگاه علمی و واقع‌گرایانه
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چه بر تو گذشته است؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چه بر تو گذشته است؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه بر تو گذشته است؟: خودشناسی عمیق و بنیادی با دیدگاه علمی و واقع‌گرایانه

پنجره‌ای نو به الگوی‌های رفتاری انسان. اپرا وینفری و بروس دی پری در کتاب چه بر تو گذشته است؟ به شما کمک می‌کنند ارزش وجودی‌تان را درک کنید و در نهایت واکنش‌هایتان نسبت به شرایط، موقعیت‌ها و روابط را تغییر دهید. این اثر پرفروش به زبان‌های مختلف ترجمه شده و در سراسر جهان مورد توجه‌ خوانندگان قرار گرفته است.

درباره‌ی کتاب چه بر تو گذشته است؟

اولین تجربیات هر فرد در زندگی، آینده‌ی او را شکل خواهند داد، پس از خودتان بپرسید: زمانی که کودکی بیش نبودیم چه اتفاق‌هایی برای ما افتاد؟ در کتاب چه بر تو گذشته است؟ (What Happened to You) اپرا وینفری و بروس دی پری با همکاری یکدیگر برداشتی جدید از تاثیر کودکی افراد بر بزرگسالی آن‌ها انجام می‌دهند که هدف آن کشف ارزش حقیقی نهفته در وجود تمام ماست.

اپرا وینفری یکی از معروف‌ترین مجریان تلویزیونی عصر حاضر است که تجربه‌های عجیبی را پشت سر گذاشته است. فقر، خشونت خانگی و تجاوز تنها گوشه‌ای از مشکلات او در سال‌های نوجوانی هستند. با این حال او به لطف پشتکار، ‌جاه‌طلبی و نگاه انسان‌دوستانه‌ی خود موفق شده از پله‌های شهرت و موفقیت بالا برود. دکتر بروس دی پری (Bruce D. Perry) نیز فردی است که بیشتر از سی سال عمرش را به فعالیت در حوزه‌ی روان‌شناسی و پژوهش در علم عصب‌شناسی اختصاص داده و دانش قابل‌توجهی درباره‌ی انسان به دست آورده است.

این دو نویسنده که به واسطه‌ی حرفه‌شان با افراد بسیاری هم‌صحبت بوده‌اند، این بار به گفتگو با یکدیگر نشسته‌اند تا درباره‌ی علت رفتارها، واکنش‌ها و احساسات آدمی صحبت کنند. کتاب چه بر تو گذشته است؟ از پرسش و پاسخ‌هایی تشکیل شده که به شکل باورنکردنی قادرند پیچیده‌ترین مباحث علم روان‌شناسی را به زبانی ملموس بیان کنند. مباحثی که اینجا مطرح می‌شوند برای همه‌ی خوانندگان قابل‌فهم هستند و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد که بدون آن‌ها ‌نمی‌توانید واقعیت تجربه‌های خود را کشف کنید.

اصول تربیت فرزند، یافته‌های مردم‌شناسی، نگاه کلان ‌جامعه‌شناسی، مباحث نوروسایکولوژی و البته علم روانشناسی ابزاری هستند که در کتاب چه بر تو گذشته است با آن‌ها آشنا می‌شوید. مطالعه‌ی اثر اپرا وینفری و بروس دی پری به شما کمک می‌کند علت بسیاری از رفتارهای خود را بیابید و بعد از این اکتشاف الگوهای رفتاری خود را تغییر دهید، چرا که خودشناسی قدرتمندترین سلاحی است که برای تغییر زندگی در دست داریم.

جوایز و افتخارات کتاب چه بر تو گذشته است؟

- در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز
- نامزد جایزه‌ی گودریدز برای بهترین کتاب غیرداستانی
- پرفروش‌ترین کتاب آمازون

نکوداشت‌های کتاب چه بر تو گذشته است؟

- صریح و صمیمی... . (O Magazine)
- مطالعه‌ای جالب و آموزنده. (glamadelaide)

کتاب چه بر تو گذشته است؟ برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به کتاب‌های رشد فردی از اثر حاضر بهره و لذت می‌برند.

با نویسندگان کتاب چه بر تو گذشته است بیشتر آشنا شویم

اپرا وینفری نویسنده، هنرپیشه، مجری و تهیه‌کننده آمریکایی‌ست که در سال 1954 و در می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد. او در هفده‌سالگی به‌عنوان گزارشگر در رادیو فعالیت خود را آغاز کرد و برای ادامه تحصیل در رشته هنرهای نمایشی و ارتباط کلامی به دانشگاه تنسی رفت. اپرا وینفری (Oprah Winfrey) بعد از مدتی به تلویزیون وارد و به یکی مشهورترین مجریان تلویزیونی آمریکا و سراسر جهان تبدیل شد. وی تابه‌حال فعالیت‌های خیرخواهانهٔ زیادی نیز انجام داده که او را به بزرگ‌ترین خیّر سیاه‌پوست در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است.

بروس دی. پری (Bruce D. Perry) روان‌پزشک کودک و عصب‌شناس است. پری کتابی دیگر نیز تألیف کرده که آن هم در زمره‌ی آثار پرفروش قرار می‌گیرد. او دانشیار دانشگاه نورث‌ وسترن در شیکاگو است.

جوایز و افتخارات اپرا وینفری

- دریافت مدال آزادی ریاست‌جمهوری
- دریافت مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه هاروارد
- برنده جایزه بشردوستانه ژان هرشولت
- کاندیدای جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «رنگ ارغوانی»
- کاندیدای جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «رنگ ارغوانی»
- نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم برای فیلم «سلما»

در بخشی از کتاب چه بر تو گذشته است می‌خوانیم

سى سال پیش، وقتى سعى مى‌کردم دو پسر دوازده‌ساله‌اى را که ساکن مرکز شفابخشى بودند درمان کنم، به چنین نتایجى رسیدم. آن‌ها در پى رفتارهاى غیرقابل‌کنترلشان در پرورشگاه و خانه‌هاى فرزندخواندگى، به این مرکز فرستاده شده بودند. هر دو کلاس ششم بودند، اما در یادگیرى هم مشکل داشتند. خواندنشان در سطح بچه‌هاى کلاس چهارم بود. وقتى پرونده‌شان به دستم رسید، افسردگى، اختلال کم‌توجهى، عدم تمرکز و رفتارهاى خرابکارانه درباره‌ى هر دو تشخیص داده شده بود. هر دو داروهاى مختلف مصرف مى‌کردند؛ داروهایى که کمى رفتارهاى نابهنجارشان را کاهش مى‌داد. یک سال مى‌شد که در مرکز شبانه‌روزى زندگى مى‌کردند.

وقتى با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کردم، به نظرم، فضاى داخل اتاقشان یکسان بود، اما از نظر روانى - عاطفى، فضاى هریک با دیگرى تفاوت داشت. یکى از آن‌ها به نام توماس، در دستان پدرى پرخاشگر و خشمگین، پیوسته تنبیه مى‌شد و آزارهاى جسمى دیده بود، طورى که در شش‌سالگى، حضانتش را از خانواده گرفته بودند. تا دوازده‌سالگى، در دوازده مرکز فرزندخواندگىِ موقت جابه‌جا شده و سه بار هم در بیمارستان بسترى شده بود.

سرانجام، سر از این شبانه‌روزى درآورده بود. یک‌سالى آن جا بود؛ یعنى طولانى‌ترین مدت اقامتش در یک محل. مادرش پیوسته به دیدنش مى‌آمد و گاهى نیز پدرش به او سر مى‌زد. به‌رغم تاریخچه‌ى تلخش، تعامل خوبى برقرار مى‌کرد و لبخند مى‌زد و سعى مى‌کرد به من کمک کند تا او را بهتر بشناسم، اما بسیار حساس و مراقب بود و دائم بى‌قرارى و تغییرات خلقى در او مشهود بود. زمان ملاقات، ضربان قلبش در حال استراحت، صدوبیست‌وهشت بود؛ یعنى خیلى بالا.

حالات تدافعى، بى‌توجهى، اعتراض و خشونتش نشانه‌هاى یک سیستم عصبى بیش از حد برانگیخته بود (نمودار شماره 5 و 6). گویى دائما در ترس و وحشت به سر مى‌برد. کاملاً مى‌دانستم که مشکل او یک چیز بیشتر نبود: آسیب روانى بعد از ضربه‌هاى دوران کودکى، نه تشخیص‌هاى متفاوتى که پزشکان سابق داده بودند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ى مترجم
یادداشت نویسندگانِ کتاب براى شما
مقدمه
1- ادراک درستِ دنیا
2- در جست‌وجوى تعادل
3- چگونه ما را دوست داشته‌اند؟
4- طیف و شدت ضربه‌هاى روانى
5- رابطه‌ى اتفاقات با یکدیگر
6- از پذیرش تا درمان مشکل
7- خِردِ پس از آسیب
8- مغز ما، تعصبات ما، سیستم‌هاى عصبى ما
9- گرسنگىِ ارتباطات انسانى در دنیاى مدرن
10- آنچه اکنون نیاز داریم
سخن آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چه بر تو گذشته است؟: خودشناسی عمیق و بنیادی با دیدگاه علمی و واقع‌گرایانه
نویسنده،
مترجممینا فتحی
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۴۲
زبانفارسی
شابک978-600-340-306-2
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چه بر تو گذشته است؟

فرانک جلالی
۱۴۰۱/۸/۱۰
کتابی که همه باید بخوانند. اگر هر مادری قبل از بچه دار شدن، هر معلمی قبل از شروع به کار و هر انسانی قبل از پذیرفتن مسئولیت در قبال هر کودکی این کتاب را بخواند جهان تغییر می‌کند.
باران فاتحی
۱۴۰۱/۸/۱۳
چقد لذت بخشه این توانمندی برای زندگی زیبا داشتن
خیلی خیلیییییی الهام بخشه و‌ چون یکسری تجربیات واقعی آدم میدونه ک شدنیه و میشه خودشم اینجوری زندگی کنه🥰
راحله قلندری
۱۴۰۱/۵/۸
با خواندن این کتاب خودتان روانشناس خودتون میشیدعاااالی
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب چه بر تو گذشته است؟

برای دریافت کتاب چه بر تو گذشته است؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.