معرفی و دانلود کتاب 23 باور مخرب در ازدواج

برای دانلود قانونی کتاب 23 باور مخرب در ازدواج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 23 باور مخرب در ازدواج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 23 باور مخرب در ازدواج

کتاب 23 باور مخرب در ازدواج نوشته‌ی آرنولد لازاروس، به متداول‌ترین باورهایی که به نارضایتی در زندگی زناشویی منجر می‌شوند اشاره دارد، همچنین این اثر به شما کمک می‌کند تا باورهای خود را درباره ازدواج بشناسید.

اکثر روان‌شناسان، روان‌پزشکان و مشاوران ازدواج و دیگر متخصصان بهداشت روانی ممکن است مانند مراجعانشان گرفتار مفاهیم و باور‌های نادرستی باشند. بیشتر اشخاص نمی‌دانند چطور ازدواج کنند! بیشتر زوج‌ها با رویاهایی ناممکن و توقعات غیر‌واقع‌ بینانه وارد ازدواج می‌شوند. معنای ضمنی ازدواج هر چه باشد، در واقع نوعی مشارکت و اشتغال است. برای برخی، ازدواج کاری تمام‌وقت است. اگر اشخاص توصیفات‌ مربوط به ازدواج را می‌نوشتند، دقیقاً آن‌چه را دوست داشتند از ازدواج به دست آورند و آن‌چه را می‌توانستند به همسرشان بدهند، فهرست می‌کردند و اگر هر همسر قبل از اینکه وارد مرحله‌ی ازدواج شود، فهرست فرد مورد نظرش را مطالعه می‌کرد، ما ‌دیگر این ‌همه با بیشتر غم و غصه‌ها و امید‌های ناامید شده روبه‌رو نمی‌شدیم.

کتاب 23 باور مخرب در ازدواج (Marital myths revisited) به شما کمک می‌کند که اگر در اندیشه‌ی ازدواج هستید، انتظارات معقولتان را به روشنی بیان کنید. اگر ازدواج کرده‌اید، با همسرتان دربارۀ انتظارات فردیتان بحث و گفتگو کنید و انتظاراتی که مشکل‌زا هستند، حذف یا اصلاح کنید و مطمئن شوید که بقیه موارد به طور متقابل ارضا می‌شوند.

گواهی یا سند ازدواج، برخلاف بیشتر گواهی‌های دیگر، بر اساس صلاحیت یا شایستگی داده نمی‌شود. دارنده‌ی گواهی‌نامه‌ی انجام کار‌های پزشکی، نشان می‌دهد که او درباره‌ی بیماری‌ها و روش‌های درمان آن اطلاعات دارد؛ گواهی‌نامه‌ی رانندگی به طور ضمنی بدین معنا است که‌ فرد‌ حداقل صلاحیت لازم را برای رانندگی از خود نشان داده است.

به گفته‌ی آرنولد لازاروس (Arnold A.Lazarus): فکر ‌نوشتن این کتاب از واکنش‌هایی رشد یافت که هر وقت با گروهی درباره‌ی موضوع ارتباط زناشویی صحبت می‌کردم، مطرح می‌شد. من درباره‌ی روش‌های درمانی، شیوه‌ها و یافته‌های پژوهشی سخنرانی کرده‌ام که واکنش‌ شنوندگان ‌را در دامنه‌ای از بی‌حوصلگی تا شور و اشتیاق دربرمی‌گرفت. اما هر وقت موضوع باورهای نادرست در ازدواج مطرح می‌شد، علاقه‌ی شدیدی در بین حضار دیده‌ می‌شد. همه خودشان را در مورد موضوع ازدواج متخصص می‌دانند و نظریاتی قدرتمند در این حیطه دارند. وقتی در مورد باورهای نادرست این کتاب بحث می‌کنم، آدم‌ها مشتاق هستند که جانبداری کنند؛ اشخاصی که از یک گروه با من موافق هستند؛ آن‌هایی که با من موافق نیستند و در اوج خشم و عصبانیت بحث می‌کنند!

در فرایند مشاوره با زوج‌ها، اغلب از آن‌ها می‌خواهم باورهای نادرست خاصی را مشخص کنند که وارد ازدواج‌شان می‌کنند، و اغلب در بین جلسات فهرست کوتاهی از آن‌چه باید انجام دهند و انجام ندهند، مشخص می‌کنم. نتایج برای آن‌ها همیشه روشن‌گرایانه و اغلب خیلی هیجان بر‌انگیز است.

اگر مایل هستید به گروهی از آدم‌های بی‌حوصله یا هر گروه دیگری از اشخاص روحِ شور و انگیزه بدمید، می‌توانید موضوعات این کتاب را مطرح کنید! 23 باوری که در این‌جا مطرح شده‌ است متداول‌ترین باور‌هایی هستند که در فرایند درمانی‌ نویسنده یافته‌ شده است. باور‌های درست زیاد دیگری نیز وجود دارد که برخی از آن‌ها در این کتاب مطرح شده‌ است اما این مجموعه متداول‌ترین باورهای نادرستی هستند که به نارضایتی در زندگی زناشویی منجر می‌شوند.

همه‌ی اشخاصی که در این اثر به آن‌ها اشاره شده است، جزء اشخاص واقعی بوده‌اند که نویسنده با آن‌ها کار کرده‌ است.

در بخشی از کتاب 23 باور مخرب در ازدواج می‌خوانید:

رویدادهای فراوانی باعث شد که من این باور را جزء اصول اساسی قرار دهم. یکی از همکارانم که زنی موفق و حرفه‌ای بود، برای شرکت در کنفرانسی بین‌المللی که دری را به سوی موقعیت‌های جدید باز می‌کرد، دعوت شده بود. مادلین از این فرصت بسیار خوشحال بود. اما وقتی فهمید شوهرش به دلیل یک جلسه‌ی کاری باید از شهر خارج شود و دختران هشت و ده ساله‌اش هم در نمایشی در مدرسه شرکت داشتند که یکی از والدین می‌بایست در آن حضور پیدا می‌کرد، آن دعوت را رد کرد.

چه چیزی این تصمیم را توجیه می‌کند؟ چرا کار شوهر مادلین مقدم‌تر از این فرصت طلایی برای او بود؟ چرا شوهرش از رفتن به آن سفر صرف نظر نکرد تا مادلین بتواند به کنفرانس برود؟ اگر آن‌ها فرزندانشان را به یک پرستار بچه می‌سپردند، به بچه‌ها ضرری می‌رسید؟ نمونه‌ای دیگر خانواده‌ای بود که خانم خانه استاد دانشگاه بود. جوئنتیا درآمد سالانه‌اش به سی هزار دلار می‌رسید. درآمد شوهرش جروم با مزایا و اضافه حقوقش نزدیک به ده برابر بیشتر از او بود. وقتی هیأت مدیره‌ی شرکت تصمیم به بازگشایی شعبه‌ای دیگر در صدها کیلومتر دورتر می‌گرفتند و جروم را برای سرپرستی این کار انتخاب می‌کردند، او امری مسلم می‌دانست که جوئنتیا باید مقام استادی‌ و کارش را از دست بدهد و از تمام دوستان و خانواده‌اش دور شود.

یک بار از جروم پرسیدم چرا برایش مهم نیست که جوئنتیا مقام علمی‌اش را که سال‌ها برایش تلاش کرده است، از دست بدهد؟ او از سر تمسخر به من گفت: «او به مقدار کافی پول در نمی‌آورد و درآمدش تنها صرف هزینه‌های رفت و آمدش می‌شود.» آیا این جواب به راستی قانع کننده و رضایت‌بخش است؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
باور نادرست ‌شماره‌ی 1 - 23
... و در این مورد چه کاری می‌توان کرد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 23 باور مخرب در ازدواج
نویسنده
مترجمالهام آرام نیا، نادیا آرام نیا، شمس الدین حسینی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات200
زبانفارسی
شابک978-964-236-394-0
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
22900 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 23 باور مخرب در ازدواج

مهدی شایسته
۱۳۹۸/۳/۲۲
کتاب خوب و قابل توصیه‌ای است.
ساده، به دور از تکلف و زیاده گویی
از نویسنده‌ای با تجربه و با وجدان،
بر خلاف خیلی از کتاب‌های بازاری، که پر از تکرار، تکلف‌های بیهوده و کم محتوا هستند.
فرحناز شمشادی
۱۴۰۱/۲/۷
خب، بالاخره یکی کل داستان ازدواج و عشق یکجا مرور کرد! این کتاب فرق ازدواج رویایی رو با رویای واقعی ازدواج کنار هم قرار میده و یک بینش درست تقدیم خوانندهدمی کنه. من لذت بردم
Masoud Sheykhi
۱۳۹۹/۱۰/۶
نکات زیبا و جالبی داشت، خصوصاً که با باورهای رایج ما در جهت یک ازدواج موفق در تضادی عجیب بود و خیلی ریزبینانه اشاره کرده بود. کاش نگارشش با فرهنگ ایرانی هم آمیخته میشد.
مریم فرحانی
۱۴۰۱/۳/۱۶
این کتاب به خوبی مشخص میکنه باورهای مخرب یا نیازهای اساسی انسان‌ها فارغ از فرهنگ و قومیت، تقریبا یکسان هست. گرچه یک سری مطالب باید بومی سازی بشه
وحید
۱۴۰۱/۱/۱۸
من اگه میدونستن کتابراه رو باید نصب کرد روی لپتاپ و گوشی و همه جا اصلا وارد این سایت نمیشدم. در مورد کتاب به قابل استفاده هست.
فاطمه شهنی
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
کتاب خیلی خوبیه، متن خیلی روان و ساده و قابل درکی داره که هر زوجی که مطالعه‌اش کنه، متوجه میشه چه توقعاتی نباید از ازدواجش داشته باشه.
محمد فرهادی راد
۱۴۰۱/۸/۲۴
یه دید واقع گرایانه‌ی منطقی، برای یه ازدواج مناسب و پایدار بهتون میده، خوندنش و رو صددرصد توصیه می‌کنم
zahra Armion
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
کتابش عالیه خیلی بروز و کاربردیه الان تو مدلرس متاسفانه عکس این کتاب آموزش میدن! امیدوارم این سبک کتابا بیشتر بشن
زهرا باقرپور
۱۴۰۰/۵/۳۱
خوب بود نکاتی اشاره شده بود که به علممون اضافه میشد ولی هیچیز جای کتابهای ایرانی که با فرهنگ ما تناسب داره رو نمی‌گیره
Shirani Shirani
۱۳۹۸/۲/۱
فعلا تا 3 باور اشتباه مطالعه کردم کاش این کتاب چند ماه پیش مطالعه کرده بودم بنظرم عالیه
میلاد ابراهیمی
۱۴۰۰/۷/۹
البته تنها 9 روش خوندم. این کتاب مشاوره خانواده که هر هفته با همسرم میریم معرفی کرده. کتاب خوبی
shima raisi
۱۳۹۹/۱/۱۲
قبل ازدواج باید یکسری کتابا خونده بشه اینم یکی از اون کتاباس
حسین محمدی
۱۳۹۸/۵/۲۵
خیلی خیلی ممنون فوق العاده بود یکی از کتای‌های بود که واقعا اثر گذاره به همه پیشنهاد میکنم
فرشته آهنگر
۱۴۰۱/۸/۲۶
کتاب بسیار خوبیه نکات حائز اهمیتی داره پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید
شبنم یزدان پناه
۱۴۰۰/۶/۳۰
کتاب بسیار مفیدی است برای هر کس که میخواد وارد رابطه زناشویی بشه
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب 23 باور مخرب در ازدواج

برای دریافت کتاب 23 باور مخرب در ازدواج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.