معرفی و دانلود کتاب این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق روزمره زندگی

عکس جلد کتاب این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق روزمره زندگی
قیمت:
18400 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب این هم مثالی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب این هم مثالی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق روزمره زندگی

دیوید فاستر والاس در کتاب این هم مثالی دیگر، حقایق و روزمرگی‌های زندگی انسان‌ها را از دیدگاهی تازه و فلسفی مورد تحلیل قرار می‌دهد. این اثر متفاوت و تامل‌برانگیز از چهار جستار و مقاله نیز تشکیل شده است.

درباره‌ی کتاب این هم مثالی دیگر:

این کتاب برای اولین بار در سال 2012 بعد از مرگ دیوید فاستر والاس به انتشار رسید. این اثر دربردارنده‌ی پانزده مقاله ادبی این نویسنده‌ی آمریکایی‌ست که در نسخه ترجمه شده‌ی آن چهار جستار برتر والاس برگزیده شده است.

این مجموعه با اینکه بیست سال از نگارشش می‌گذرد، اما به خوبی توانسته کنجکاوی‌های بی‌پایان نویسنده را نشان دهد و از حقایق روزمره‌ی زندگی به شکلی جالب و تأمل برانگیز سخن بگوید. همچنین از میان کتاب این هم مثالی دیگر (Both Flesh and Not: Essays)، یکی از آن‌ها سخنرانی والاس در سال 2005 است که در میان فارغ‌التحصیلان هم رده‌ی خود صحبت می‌نماید.

در این اثر خواندنی و متفاوت شما با قلم خاص و یگانه‌ی فاستر والاس آشنا خواهید که هر بخش آن مملو از لغات و تعاریف خاص و منحصر به فرد است؛ در واقع او توانسته ماهیت اصلی داستان‌نویسی و مقاله‌نویسی رایج را با تغییرات خلاقانه‌ی خود متحول کند.

نگاهی به جستارهای کتاب این هم مثالی دیگر:

فاستر والاس در جستار اول این کتاب که «آب این است» نام دارد، اولین و آخرین سخنرانی خود را به نگارش درآورده است. او در متن آن از مفاهیم رایجی استفاده نموده که تمام زندگی انسان‌ها را در برگرفته اما هیچ‌کس به آن‌ها توجه نمی‌کند؛ در حالیکه همین مفاهیم آغازی هستند بر در جهان هستی

جستار دوم با عنوان «یک نما از خانه خانم تامسون»، به حادثه‌ی بزرگ 11 سپتامبر سال 2001 می‌پردازد و اثرات آن رویداد بر زندگی آدم‌های معمولی را مورد بحث قرار می‌دهد.

سومین جستار این کتاب که «به لابستر نگاه کن» نام دارد، نویسنده در آن تجارب خود در سواحل مرکزی آمریکا را به تصویر می‌کشد. وی در پایان این مقاله سوالات اخلاقی و فلسفی نیز مطرح می‌نماید.

و در نهایت آخرین جستار این مجموعه که «فدرر» نام دارد، در مورد ورزش هیجان‌انگیز تنیس و رقابت میان فدرر و نادال است. نویسنده از فعالیت‌های غیرممکنی حرف می‌زند که به شدت از آن‌ها لذت می‌برد.

نکوداشت‌های کتاب این هم مثالی دیگر:

- والاس بهترین ذهن نسل خودش است. (A. O. Scott روزنامه نگار آمریکایی، نیویورک تایمز)

- یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان نسل خود. (تیموتی ویلیامز، نیویورک تایمز)

- این اثر "فاستر" به شدت برای اهل خرد توصیه می‌شود. (مجله تایم)

- جستارهای درخشان و خیره‌کننده‌ی یکی از جستورترین و بااستعدادترین نویسندگان آمریکا. (نقد و بررسی کتاب لس آنجلس تایمز)

- به طرز ناخوشایندی باهوش... این مقالات که در اصل بین سال‌های 1988 تا 2007 منتشر شده است، نشان دهنده رویکرد میان رشته‌ای والاس به فرهنگ پاپ و گفتمان پرهیاهوی دانشگاهی است. (Booklist)

کتاب این هم مثالی دیگر برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به جستارهای ادبی و فلسفی از مطالعه‌ی این کتاب جذاب لذت خواهند برد.

دیوید فاستر والاس را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای آمریکایی بود که علاوه‌بر نوشتن رمان، داستان کوتاه و مقاله، رشته نویسندگی خلاق را در کالج امرسون، دانشگاه ایالت ایلینوی و کالج پومونا تدریس می‌کرد. دیوید فاستر والاس (David Foster Wallace) به خاطر نوشتن رمان شوخی بی‌پایان در سال 1996 که مجله تایم از آن به عنوان یکی از 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال 1923 تا 2005 نام برد، شهرت فراوانی دارد.

والاس چندین بار موفق شد نامزد و برنده جایزه ادبی پولیتزر شود و روزنامه لس آنجلس تایمز نیز او را یکی از تاثیرگذارترین و نوآورترین نویسندگان بیست سال اخیر معرفی کرد.

سرانجام در سال 2008 پس از سال‌ها مبارزه با افسردگی در سن 46 سالگی بر اثر خودکشی درگذشت.

در بخشی از کتاب این هم مثالی دیگر می‌خوانیم:

شاید سرجمع ده روز خوش‌آب‌وهوا در بلومینگتون داشته باشیم، و یازده سپتامبر یکی از آن‌هاست. هوا صاف و معتدل است و پس از چند هفته که حس می‌کردیم داریم زیر بغل یکی زندگی می‌کنیم، خشکی خوشایندی پیدا کرده. هنوز فصل برداشت جدی محصول نرسیده که در آن گرده‌های منطقه هوا را ناجور می‌کنند و درصد زیادی از شهر نشئه‌ی بندریل‌اند که لابد می‌دانید ممکن است به صبح‌هایتان کیفیتی رؤیاگون و غوطه‌ور در آب بدهد. از نظر زمانی، ما از ایالت‌های شرقی یک ساعتی عقب‌ایم. ساعت هشت صبح، هر کس که شاغل است سر کارش رفته و بقیه _ تقریباً همگی _ در خانه‌شان قهوه می‌خورند، فین‌فین می‌کنند و شبکه‌ی تودی را نگاه می‌کنند یا یکی دیگر از شبکه‌های صبحگاهی که (بی‌آن‌که اشاره شود) از نیویورک روی آنتن می‌روند. ساعت 8 صبح سه‌شنبه من زیر دوش بودم و داشتم به تجزیه و تحلیل بازی تیم بیرز از رادیو ورزش شیکاگو گوش می‌کردم.

کلیسایی که من عضوش هستم در جنوب بلومینگتون قرار دارد؛ نزدیک خانه‌ام. تنها آدم‌هایی که آن‌قدر می‌شناسم‌شان که ازشان درخواست کنم به خانه‌شان بروم و تلویزیون ببینم، اعضای این کلیسا هستند. از آن کلیساها نیست که اعضایش مدام اسم مسیح را بلغور می‌کنند و درباره‌ی پایان جهان حرف می‌زنند اما به‌نسبت جدی است و مردم در اجتماعات می‌توانند با هم آشنا و صمیمی شوند. آن‌قدری که من می‌دانم، همه‌ی شرکت‌کنندگان در اجتماعاتْ محلی‌های همین‌جا هستند. همه یا از طبقه‌ی کارگرند یا از همین طبقه بازنشسته شده‌اند. بعضی‌ها هم کار و کاسبی‌های کوچکی راه انداخته‌اند. تعدادی بازمانده‌ی جنگ‌اند، بچه‌هایشان عضو ارتش‌اند یا _ بیشتری‌ها _ در فهرست ذخیره‌اند، چون بیشتر این خانواده‌ها با این کار از پس هزینه‌های کالج برمی‌آیند.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
پیش‌گفتار
سخن مترجم
1- آب این است: بی‌آن‌ که بخواهید تفنگ را روی شقیقه‌تان بگذارید
2- یک نما از خانه‌ی خانم تامپسون: کشور نفرت‌انگیز این زن‌های بی‌گناه
3- به لابستر نگاه کن: پرسش‌های سخت اخلاقی زیر پوست غذا
4- فدرر: هم تن و هم نه: تجربه‌ی تماشای نبوغ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب این هم مثالی دیگر: چهار جستار از حقایق روزمره زندگی
نویسنده
مترجممعین فرخی
ناشر چاپینشر اطراف
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات118
زبانفارسی
شابک978-600-98019-3-0
موضوع کتابکتاب‌های ادبیات جهان، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
18400 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب این هم مثالی دیگر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب این هم مثالی دیگر

برای دریافت کتاب این هم مثالی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.