معرفی و دانلود کتاب دوستی با خدا: گفت‌وگویی نامتعارف

عکس جلد کتاب دوستی با خدا: گفت‌وگویی نامتعارف
قیمت:
44000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دوستی با خدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوستی با خدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوستی با خدا: گفت‌وگویی نامتعارف

نیل‌ دونالد ‌والش در کتاب دوستی با خدا، تجارب شخصی خود را از ارتباط با خداوند بیان می‌کند. او توضیح می‌دهد که هیچ اتفاقی در عالم تصادفی نیست، بلکه آموزشی است تا ما را به اهدافمان نزدیک‌تر کند. از نگاه والش خدا حواسش به ما هست، دوستمان دارد و برای رسیدن به موفقیت در کنار ما است.

دربارۀ کتاب دوستی با خدا

نیل دونالد والش (Neale Donald Walsch) در کتاب مناجات‌گونه‌‌اش، دوستی با خدا (Friendship with God)، دیدگاه جدیدی نسبت به انسان مطرح می‌کند و مطابق با آن توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان در راه کمال قدم برداشت. او اصرار ندارد ارتباط ویژه‌ی خودش با خدا را نشان دهد، بلکه ذیل مجموعه‌ای از سؤال‌ها و جواب‌ها، توضیح می‌دهد که هیچ‌وقت صحبت‌های انسان با خدا و درخواست‌هایش از او بی‌جواب نمی‌مانند. والش با صداقت و بدون هیچ ملاحظه‌ای، هر موضوعی را که در درونش تبدیل به دغدغه شده است، با خدا در میان می‌گذارد و ایمان دارد که خدا در همه ‌جا حضور دارد، او را می‌بیند و هیچ‌وقت بندگانش را رها نمی‌کند. والش یقین دارد که خداوند بینا و شنوا است و تلاش می‌کند تا صمیمی و بی‌تکلف بندگانش را مورد خطاب قرار دهد. نیل از غرور و زیاده‌گویی در صحبت‌هایش می‌پرهیزد؛ او می‌داند صداقت بهترین راه ارتباط با خداست و خدا هیچ‌گاه از او جدا نبوده و نیست. نویسنده در آغاز کتاب اصل رابطه با خدا را که درواقع باید آن را «بازگشت به خدا و توکل به او در همۀ امور» دانست، گفت‌وگو می‌نامد و با جسارت بیان می‌کند که همۀ ما انسان‌ها در زمانی و با روش‌های متفاوتی طعم این ارتباط را چشیده‌ایم و این تجربه، نشان‌دهندۀ عمق دوستی انسان با خدا است.

هر بخش از کتاب جلوه‌ای از وجهۀ الهی وجود انسان را آشکار می‌کند که اگر در کنار سایر وجوه قرار بگیرد، مظهری از خدا را به نمایش خواهد گذاشت. نویسنده با مهارت خود روایت‌کنندۀ این ارتباط است و با شرح‌حال‌نویسی، راوی حقایق درون زندگی انسان می‌شود.

نویسنده در کتاب دوستی با خدا یک گفت‌و‌گوی نامتعارف شکل می‌دهد که آن را نتیجۀ ترس می‌داند، تا از این طریق، چالش‌هایی را که پیش‌تر برای دوست داشتن خداوند با آن‌ها مواجه بوده، نشان دهد. مطالب کتاب بیشتر به صورت دیالوگ نوشته شده و بیان‌کنندۀ اوقاتی است که هرکسی در آن می‌تواند با خدا صحبت کند. به عنوان نمونه، او دربارۀ این احساس که خدا از اشتباهات ما مطلع است صحبت می‌کند. انسان‌ها اشتباهاتشان را که گاهی برایشان شبیه راز هستند، با دوستانشان در میان می‌گذارند؛ خداوند از انسان می‌پرسد که چرا اشتباهاتش را به او نمی‌گوید؟ به خدایی که هیچ‌ وقت او را مجازات نکرده و دوستش دارد...

کتاب دوستی با خدا مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های ژانر خودسازی علاقه‌مند هستید، می‌خواهید با ابعاد غیر‌مادی وجودتان آشنا شوید و با شناخت بهتر خود زندگی متفاوت‌تری را تجربه کنید، مطالعه‌ی این اثر را از دست ندهید.

با نیل دونالد والش بیشتر آشنا شویم

نیل دونالد والش در سال 1943 در آمریکا به‌ دنیا آمد. او متناسب با فضای خانوادگی‌اش، از دوران کودکی با پرسش‌های فلسفی و معنوی روبه‌رو بود. نیل زمانی که 19 سال داشت، تحصیل در دانشگاه ویسکانسین را نیمه‌کاره رها کرد و به کار در رادیو مشغول شد. او همچنین به روزنامه‌نگاری و ویراستاری مشغول بود. در سال 1990 طی یک تصادف زندگی نیل برای همیشه تغییر کرد و ناامیدی وجودش را فرا گرفت. سرانجام، او در حدود سال 1992 تصمیم گرفت نامه‌ای به خدا بنویسد و از او بخواهد به سؤالاتش پاسخ دهد. این تصمیم، شروع نگارش مجموعه‌‌کتاب‌های «گفتگو با خدا» شد.

این نویسنده‌ی سرشناس آمریکایی، با نوشتن هفت کتاب که برخی از آن‌ها پرحاشیه بودند، به یکی از موفق‌ترین نویسنده‌های جهان تبدیل شد. از معروف‌ترین کتاب‌های والش می‌توان به «گفت‌و‌گو با خدا» و «وصل با خدا» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب دوستی با خدا می‌خوانیم

بله‌، شجاعت رد کردن هر پندار، عقیده و آموزشی که خدایی را توصیف می‌کند که تو را رد می‌کند. این کار به شجاعت بسیاری نیاز دارد، زیرا تدبیر دنیا چنان بوده است که افکار تو آکنده از این پندارها، عقاید و آموزش‌ها شود. تو باید نگرشی نو را دربارۀ‌ تمامی این‌ها برگزینی‌، نگرشی که به راستی با همۀ‌ آن چه که به تو گفته شده است و دربارۀ‌ من شنیده‌ای مغایرت دارد. کار دشواری‌ست، برای برخی بسیار دشوار خواهد بود اما لازم است. برای آن که نمی‌توانی دوستی حقیقی‌، صمیمانه‌، مفید و دوجانبه با کسی داشته باشی که از او می‌ترسی‌.

پس در راه ایجاد دوستی با خداوند، فراموش‌ کردن ترس از خداوند بخش‌ مهمی را تشکیل می‌دهد.

بله‌! درست است، تو سال‌ها از من ترسیده‌ای‌.

می‌دانم، آن احساس را در آغاز این نوشته شرح دادم. از زمان کودکی به من یاد داده شد که از خدا بترسم. از خدا می‌ترسیدم و حتی هنگامی که از این ترس رها می‌شدم دیگران با سخنان خود، مرا قانع می‌کردند تا دوباره بترسم. سرانجام، هنگامی که نوزده سال داشتم، خداوند خشمگین دوران جوانی را کنار گذاشتم، اما خداوند عاشق را جایگزین نکردم بلکه خدا را به کلی کنار گذاشتم، دیگر تو بخشی از زندگی من نبودی‌. این حالت با حالت پنج سال پیش‌ من تفاوت چشمگیری داشت. در چهارده سالگی تمامی آن چه در فکر داشتم، فقط‌ خدا بود. گمان می‌کردم بهترین راه برای پیش‌گیری از خشم خداوند آن است که کاری کنم تا خدا مرا دوست بدارد. رؤیای من کشیش‌ شدن بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوستی با خدا: گفت‌وگویی نامتعارف
نویسنده
مترجمفرناز فرود
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات352
زبانفارسی
شابک978-964-6516-38-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
44000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوستی با خدا

سجاد سعیدی
۱۴۰۲/۳/۵
با سلام و درود
بنظر من این کتاب اولین کتابی هستش که خدای واقعی رو به ما معرفی می‌کند، این کتاب عشق به خدا را در ما پرورش می‌دهد و اینکه این کتاب واقعا بصورت الهام به نویسنده و از سمت خود خدا نوشته شده ینی نویسنده اصلی خود خداست که می‌خواهد خود واقعی را به ما معرفی کند، حتما مطالعه این کتاب را توصیه می‌کنم.
یدالله مافی
۱۴۰۲/۱/۸
سلام
واقعا از کتابراه هزاران بار ممنون متشکرم که چنین کتابهایی با مفهوم زیبا ودوست داشتنی میزارن هر چی بگم کم گفتم.
کتب سنگینی ولی بهمه میگم بخونن چونکه خیلی روشن و اگاه میشی
احمدخبیری نژاد
۱۴۰۱/۹/۷
کتاب واقعا بی نظیریه دید من رو نسبت به دنیا خدا و سیاستمدارنی که به اسم خدا نامردی میکنن باز کرد واقعا از شما و نویسنده این کتاب ممنونم فقط کاش سه جلد کتاب گفتگوباخدا رو هم داشتید
هدی بدوی
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
عاشق این کتاب شدم، چی بهتر از اینکه بتونی با هر زبان و بی هیچ واسطه ای، و بدون هیچ ترسی با خالق ارتباط برقرار کنی؟؟
masi
۱۴۰۱/۸/۱۴
کتاب خوبیه مطالب تازه‌ای داره
ممنون از کتابراه
توصیه میکنم کسانی که به کتابهای عرفانی علاقه دارند مطالعه کنند
Arash M
۱۴۰۱/۸/۱۶
این کتاب خاصه. برای من جذاب بود توی همون صفحات اول دلم باز شد
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب دوستی با خدا

برای دریافت کتاب دوستی با خدا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.