معرفی و دانلود کتاب آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی، کنترل و خنثی کنید

عکس جلد کتاب آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی، کنترل و خنثی کنید
قیمت:
۵۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی، کنترل و خنثی کنید

اگر شما هم جزو آن دسته از اکثریت مردم هستید که نمى‌دانید در مقابل رفتار و گفتار آدم‌هاى گستاخ چگونه واکنش نشان دهید، کتاب آدم‌های سمی نوشته‌ی لیلیان گلاس را بخوانید. این کتاب موثر به شما کمک می‌کند تا نگرش خود را تغییر دهید و در رابطه با برخى افراد و رفتارهایشان و آسیبى که از جانب آن‌ها به شما مى‌رسد تجدید نظر کنید.

درباره‌ی کتاب آدم‌های سمی:

لیلیان گلاس (Lillian Glass) در طى سال‌ها کار حرفه‌اى به‌عنوان متخصص گفتاردرمانى، مشاور روابط بین‌فردى و رفتاردرمانگر، به‌وضوح تأثیر شگرف کلمات را در انسان دیده و تجربه کرده است. او از نزدیک شاهد پیامدهاى مخرب رفتارهاى زشت و گفتار ناروا و نابجاى افراد نادان یا سمى در زندگى افراد بوده و مشاهده کرده است زمانى که مورد هدف تیرهاى زهرآگین این آدم‌ها قرار مى‌گیریم تا چه حد مى‌توانیم شکننده و آسیب‌پذیر باشیم. باید باور کنیم که پیام‌هاى به‌ظاهر پیش‌پاافتاده‌ى دیگران در باور و خودانگاره‌ى ما حک مى‌شود و در روح و روانمان ریشه مى‌دواند و بر اعتمادبه‌نفسمان اثر مى‌گذارد.

انسان‌هاى بدطینتى که زباله‌هاى درونى خود را به‌صورت تیغ‌هاى زهرآگین و منفى به سوى ما پرتاب مى‌کنند و باعث رنجش، ترس و نگرانى، یا فلج شدن ما مى‌شوند، «افراد سمى» نامیده مى‌شوند. یک فرد سمى مى‌تواند هرکسى در زندگى شما باشد، اعم از یک همبازى یا همکلاس دوران کودکى، خواهر یا برادر، پدر یا مادر، شوهر یا زن، رئیس یا همکار، یا حتى فردى که عاشقش هستیم و کسى که ادعا مى‌کند عاشق ماست.

بسیارى از روان‌شناسان در رویارویى با این افراد معتقد به بستن درهاى معاشرت و اجتناب از برخورد با این گونه آدم‌ها هستند. این دسته از روان‌شناسان معتقدند که شما باید ارتباط و معاشرت با این آدم‌ها را متوقف کنید تا آرامش به دست آورید و دوباره به زندگى سالم و عادى بازگردید. هرچند که توقف معاشرت و دوستى هم مى‌تواند یکى از راه‌هاى مؤثر براى برخورد با یک فرد سمى باشد، این صرفا یکى از راه‌هاى مواجهه با چنین افرادى است و گلاس طى بررسى‌ها و تجربیاتش دریافته که راه‌هاى گوناگون دیگرى نیز وجود دارد که در کتاب آدم‌های سمی (Toxic People) براى شما شرح داده خواهد شد.

گلاس معتقد است که اگر یاد بگیریم چگونه زهرها و سمومى را که از جانب دیگران به سوى ما سرازیر مى‌شود مهار یا بى‌اثر کنیم، مى‌توانیم کینه، نفرت، خشم، و تعصبى را که فضاى روانى عصر حاضر را آلوده کرده خنثى کنیم؛ چراکه اگر شیوه و روش ما در مقابله با آدم‌هاى سمى اشتباه باشد مى‌تواند به سلامت روح و روان ما آسیب جدى بزند.

کتاب آدم‌های سمی به شما خواهد آموخت که در برخورد با آدم‌های سمی چه بگویید یا چگونه بگویید تا آسیب کمترى متوجه شما شود. این کتاب نه‌تنها مى‌تواند سپرى براى نجات شما در مقابله با این قبیل افراد شود بلکه چشمان شما را باز مى‌کند و به شما نشان مى‌دهد که شما نیز چگونه فردى سمى در زندگى دیگران نباشید.

زمانى که دیگر بدانید چگونه این بار سنگین را از دوش خود بر زمین بگذارید و فشار عصبى ناشى از آن را از روح و روان خود بکاهید، به‌تدریج متوجه تغییراتى معجزه‌آسا در زندگى‌تان خواهید شد و درهاى زیادى را به روى خود گشوده خواهید یافت. با مطالعه و به‌کارگیرى مطالب این اثر و با توجه به آموخته‌هایى که بعد از اتمام کتاب به‌دست خواهید آورد، دیگر قربانى بى‌دفاع افراد سمى نخواهید بود.

کتاب آدم‌های سمی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

بعد از مطالعه و به‌کارگیرى مطالب این کتاب شما دیگر مجبور نخواهید بود قربانى ندانم‌کارى‌هاى خود در مهار افراد سمی باشید و دیگر کمتر مورد اصابت تیرهاى زهرآگین آنان قرار خواهید گرفت.

جملات برگزیده کتاب آدم‌های سمی:

- حسادت ریشه‌ى بسیارى از رفتارهاى سمى است.
- شما نمى‌توانید رضایت خاطر همه را جلب کنید، پس در فکر رضایت باطنى خود باشید.
- از بیان عبارات و گفته‌هاى سمى به یکدیگر بپرهیزیم تا باعث شعله‌ور شدن آتش دشمنى و کینه نباشیم.
- مى‌خواهید زندگى پاکیزه و غیرسمى داشته باشید، شرط اول این است که با خود و دیگران روراست باشید.

لیلیان گلاس را بیشتر بشناسیم:

او به عنوان متخصص ارتباطات بین‌المللی و زبان بدن، نویسنده، سخنران، مفسر رسانه، مشاور حقوقی، کارگردان و تهیه کننده شناخته می‌شود. گلاس تحصیلات کارشناسی خود را در رشته‌ی علوم گفتاری و رفتاری در دانشگاه بردلی به پایان رسانده است و بعد در دانشگاه میشیگان تحصیلات خود را ادامه داد و سپس در جوانی در مقطع دکترا فارغ التحصیل شد.

گلاس در سال 2016 مستندی به نام Reinventing Rosalee را کارگردانی و تهیه کرد. این فیلم مستند در بسیاری از فستیوال‌های سینمایی نمایش داده شد و همچنین چهل جایزه دریافت کرد. او به عنوان یکی از ده زن شاغل جوان از سوی مجله گلمور انتخاب شده است.

در بخشی از کتاب آدم‌های سمی می‌خوانیم:

مثلى هست که مى‌گوید آگاهى و بصیرت مى‌تواند از شما فردى قوى بسازد. شما مى‌توانید مجموعه‌ى خصائل و صفات سمى و نامناسبى را که در صفحات اخیر مطرح کردیم، نه‌تنها در دیگران بلکه ابتدا در خود جستجو کنید. شاید شما خود برخى از آن‌ها را داشته باشید، پس بهتر است این‌گونه صفات منفى را در خود بیابید و هرچه زودتر در اصلاح و رفع آن‌ها بکوشید تا از قالب فردى سمى به قالب فردى مقبول درآیید. اگر برخى از این خصوصیاتِ سمى را در خود یافتید ناامید و سرخورده نشوید. آگاه‌شدن از وضعیت خودتان نظیر نحوه‌ى لباس‌پوشیدنتان یا رعایت نظافت یا نحوه‌ى صحبت و برخوردتان با دیگران، مى‌تواند موقعیت و محبوبیت شما را در نظر دیگران ارتقا بخشد. پس از مرور و بررسى موارد ذکرشده ممکن است دریابید تغییر برخى از آن‌ها براى‌تان میسر نیست، ولى شاید مواردى هم در میان آن‌ها باشد که در شما هست و با آگاهى از آن‌ها مى‌توانید در خود تغییر و تحول ایجاد کنید و تصویر سمى خود را در نظر دیگران تغییر دهید.

دقت کنید که اگر پاسخ خود شما به حتى یکى از این سؤالات مثبت بوده است، شما به خودکاوى و خودسازى نیاز دارید. همین آگاهى و دانستن اینکه در شما خصوصیت‌ها و ویژگى‌هایى وجود دارد که ناپسند به‌شمار مى‌آید و براى دیگران آزاردهنده است، باعث مى‌شود فکرى به حال تغییر آن‌ها بکنید. اگر در تغییر یا مهار آن‌ها تلاش کرده‌اید اما موفق نشده‌اید، شاید لازم باشد از فردى متخصص مانند روان‌شناس یا مشاور کمک بگیرید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ى نویسنده
مقدمه‌ى مترجم
1: آیا فردى سمى در زندگى شما وجود دارد؟
2: رفتارهاى سمى
3: چه چیز باعث مى‌شود افراد سمى در برخورد با دیگران این‌گونه رفتار کنند؟
4: روش‌هاى شناسایى افراد سمى
5: سى نوع مختلف افراد سمى
6: ده شگرد براى رویارویى با افراد سمى
7: مناسب‌ترین شیوه‌ها براى مقابله با هر دسته ازافراد سمى
8: انتخاب شیوه‌هاى برخورد با توجه به جایگاه آنفرد در زندگى شما
9: راه‌هاى مقابله با خشم و آسیب ناشى از رابطه‌ىسمى
10: مجموعه‌ى علائم ظاهرى افراد سمى
11: بهبود روابط و برقرارى رابطه‌ى مجدد با فرد سمى
12: رها شوید و به‌دنبال زندگى‌تان بروید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آدم‌های سمی: چگونه نقش افراد سمی را در زندگیتان شناسایی، کنترل و خنثی کنید
نویسنده
مترجمنهضت صالحیان، مینا فتحی
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات376
زبانفارسی
شابک978-600-340-086-3
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آدم‌های سمی

فروزان پیروزی
۱۴۰۲/۹/۱۵
من جسته گریخته خوندم کتاب رو، به نظرم کتاب قدیمی هست، شاید برای شروع برای کسانی که هیچ دیدی ندارن از موضوعات روانشناسی خوب باشه، ولی کتاب‌های خیلی بهتر و علمی تر به نظرم میشه پیدا کرد. و اول از همه لازمه هر کاری خودشناسی هست تا بعدش بتونی اول رابطه خوبی با خودت داشته باشی و بعدش رابطه با دیگران رو مدیریت کنی؛ مثلا یکی از چیزهایی که اصلا نپسندیدم این بود که میگفت افراد سمی اطرافتون رو تعریف کنید و بعدش‌ی سری صفت آورده بود، که مصداق بارز "برچسب زنی" هست؛ که اگه این مسیر رو در پیش بگیری مطمئنا شروع به برجسب زنی به خودت هم می‌کنی؛ و هیچ کسی کامل نیست، شاید واقعا لازم باشه خیلی‌ها رو از روابطت حذف کنی ولی با فرمول این کتاب کسی دور و برت نمی‌مونه!
محمد تیموری
۱۴۰۲/۱/۱۲
من این کتاب رو امروز خریدم و تا اخرشو خوندم
کتابی نیست که بشه ازش کار یاد گرفت استنباط کرد و راهکارهاشو به کار برد. با به کار بردن راهکار‌های این کتاب یه ادم تنها میشی که هیچ کسی رو نمی‌تونی تحمل کنی چون جامعه پره از ادم‌های سمی تو وقتی یه ادم قوی و بالغ و جامعه دیده میشی که به جای بهم ریختن در با
برخورد ادم‌های سمی بتونی یه کاری کنی که اونا رو تو چنته خودت بگییری و مدیریت شون کنی وگرنه نمیشه که با بخوای با تنفس و خنده و کنار گذاشتن همه‌ی ادما رو کنار بذاری. در واقع این کتاب بهت میگه یه آدم سمی بشو تا سم بقیه روت اثری نکنه
Mehdi Ranjbar
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
کتاب خیلی خوبیه برای همه لازمه که بخونن چون باعث میشه که بعضی از افرادی که اطراف ما هستن رو بهتر بشناسیم و از رفتار اطرافیان که باعث آزار ما میشه دوری کنیم و رفتاری از خود نشان ندهیم که بقیه اذیت بشن بعضی مواقع رفتارهایی انجام میدهیم که خودمان هم نمی‌دانیم که سمی هستند با مطالعه این کتاب بهتر میتوانیم روی رفتار و گفتار مان کنترل کرده و واکنش بهتری نسبت به رفتار افراد سمی داشته باشیم
الماس
۱۴۰۲/۱/۱۴
خواه نا خواه اطراف ما ادم‌های سمی وجود داره. مسئله اینه که این ادما روی زندگیمون و حتی تصمیم گیری هامون تاثیر میزاره این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه اموزش‌های رفتاری در مواجه با ادم‌های سمیه اول تو این کتاب رفتارهای سمی مشخص شده و بعد اموزش‌هایی در مواجه با ادم‌های سمی اورده شده کتاب بسیار بسیار عالی و خواندنی می‌باشد و حتما ارزش خریدن و خواندن داره
آسیه ریاحی
۱۴۰۱/۹/۲۵
سلام به نظر من این کتاب بسیار عالی و بینظیر بود. اینکه ما بدونیم در کنار فرد یا افراد سمی بودن چقدر بر روح و جسم ما تاثیر منفی خواهد گذاشت و اینکه بدون تعصبات و عذاب وجدان‌هایی که همیشه در تربیت سنتی ما بوده است بتوانیم به راحتی افراد سمی که زندگی مارا دچار مشکل میکنند و غیر قابل تغییر هستند را به راحتی کنار بگذاریم و از زندگی خود حذف کنیم.
Shabaviz .8
۱۴۰۰/۷/۲۶
کتاب خوبی هست برای افرادی که والدین پرخاشگر و عصبی داشتن که بتونن این خاطرات تلخ رو هضم کنن و خودشون والدین سمی نباشن برای افرادی که خودشون صبور و مهربونن و والدین خوبی هم داشتن مطالعش لزومی نداره مگه برای کمک به چنین افرادی در بین دوستان یا فامیل
hosein ramezani
۱۴۰۲/۱۲/۲۷
آدم‌های سمی که تو کتاب توصیفشون میکنه تو همه جای دنیا یک نوع رفتار رو دارن، ولی من آدم‌های سمی تو ایران دیدم که حتی پاسه نویسنده این کتاب قابل تصور نیست، مطمئنا هیچ راهکار واسه دفع کامل زهر این آدم‌ها در زندگیتون وجود ندارد، بهترین کار تغییر محیطه که اغلب جرأت اینکار رو هم نداریم.
Davoud Tofighipour
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کتاب خوب ومفیدی بود اما واژه‌های تکراری وداستانهای تکراری زیاد داشت نمیدونم اصل اثر هم همینقدر تکراری داشته یانه مترجم خیلی موضوع را کش داده، مقدمه مترجم هم که کلا بیربط بهموضوع ونویسنده بود درمجموع دوست داشتم اما قطعا میشد خیلی خلاصه تر از این باشه که هست.
che z
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
بد نیست ولی کتابی کامل و جامع میخواید در این مورد بخونید پیشنهاد میکنم کتاب بازیچه دست دیگران نشوید رو بخونید
دوستان بینظیره خیلی واقع بینانه مسائل رو آشکار میکنه و راه حل‌های بینظیر هم ارائه میده.
nargill talla
۱۴۰۱/۷/۱۲
به نظرم مشخصاتی که در مورد آدمهای سمی نوشته بود به همه آدمهایی که دور و برم هستند از جمله خودم میخورد. یا نویسنده حالت اغراق شده رو منظورش هست یا اینکه هر کاری کنیم آخرش سمی میشیم. به نظر من خود نویسنده هم سمی بود.
معصومه سامنی
۱۴۰۳/۲/۱۲
کتاب خوبی حداقل تونستم بفهمم علاوه برا اینکه بعضی آدمهای اطرافمان سمی هستند وبه جای ناراحت شدن چطور با اونا برخورد کنم متوجه شدم خودمم بعضی از اخلاق‌های سمی رو دارم وسعی میکنم اصلاحشون کنم درکل مفید بود
کیوان قاسمی
۱۴۰۰/۸/۵
کتاب نسبتا خوبی هست. به ویژه برای کسانی که گارد دفاعی پایینی دارند. خیلی تکرار مکررات زیاد بود که نکته‌ی منفیش بود.
اگر بعد از دیدار با اطرافیانتان انرژی از دست میدهید این کتاب را بخوانید.
وحید گلستانه
۱۴۰۰/۷/۱۹
گفته‌ها دزسته ولی این سمی بودن بطور کلی هستش بیشترین راهکاری که نویسنده ارائه داده قطع رابطه هستش و این کتاب برای ایران جواب نمیده و جوابهایی که گفته شده حتی در ایران ممکنه نزاع صورت بگیره
Maryam hasanzadeg
۱۴۰۲/۱۰/۲۹
ارزش وقت گذاشتن داره با پیشرفت در خوندن مطالب قشنگ تر میشه و کاربردی تر در نهایت‌ی افق جدیدی بهت نشون میده از خودت و آدم‌های اطرافت ک مهم‌ترین مساله زندگی هر آدمی است
hossein binkhani
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
دراین کتاب کلا چند تا راهکار پیشنهاد شده که اون برای تمام مشکلات توصیه میکنه فقط الکی تعداد صفحات کتاب روبرده بالا. واقعا حیف وقت که برا این کتاب هدردادم
مشاهده همه نظرات 48

راهنمای مطالعه کتاب آدم‌های سمی

برای دریافت کتاب آدم‌های سمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.