دانلود کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار

  • از: آلن کار، نوذر نیازی
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۶۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار

کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار، پرفروش‌ترین کتاب ترک سیگار در دنیاست. آلن کار در این اثر راهکارهای مفیدی برای ترک سیگار ارائه داده است که باعث تحول بزرگی در زندگی افراد سیگاری می‌شود و این افراد به راحتی می‌توانند آن را ترک کنند.

آلن کار، نویسنده این کتاب ادعا می‌کند که هر کس این کتاب را بخواند و به دستورات آن عمل کند به راحتی خواهد توانست سیگار را ترک کند. تا امروز میلیون‌ها نفر در سراسر جهان توانسته‌اند با استفاده از این کتاب سیگار را ترک کنند پس دلیلی ندارد که شما نتوانید این کار را بکنید.

تنها کاری که شما باید انجام بدهید این است که کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار (The Easy Way to Stop Smoking) را خوب بخوانید و به دستورات آن عمل کنید. زمانی که به فصل "آخرین سیگار" رسیدید تنها چیزی که برای ترک سیگار نیاز خواهید داشت یک تصمیم قاطع است و با این تصمیم شما به راحتی خواهید توانست سیگار را ترک کنید و تا آخر عمر هرگز دوباره دچار این دام نشوید.

کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار نخستین بار در سال 1985 میلادی به چاپ رسید و معروف‌ترین کتاب آلن کار (Allen Carr) به حساب می‌آید؛ زیرا به طور گسترده و در همه جای دنیا بازتاب داشته و جزو پرفروش‌ترین‌ها در جهان شد. هدف از این کتاب آن است که با ارائه طیف وسیعی از روش‌های مختلف، به مردم کمک کند تا سیگار را ترک کنند. روش ترک آسان در اشکال گوناگون شامل کتاب، ویدئو، کاست، سیدی و دوره‌های اینترنتی در دسترس می‌باشد و با آن که سعی شده است برای رسیدن به این هدف از وسایل ارتباطی مختلفی استفاده شود اما روش کار، یعنی آموزش ترک اعتیاد به صورت آسان، یکسان است.

آلن کار نویسنده‌ی کتاب حاضر، در حرفه‌ی حسابرسی فرد بسیار موفقی بوده، اما اعتیاد به کشیدن صد نخ سیگار در روز، وی را از ادامه‌ی زندگی مأیوس ساخت. پس از بارها تلاش برای ترک سیگار و عدم موفقیت، بالاخره وی در سال 1993 موفق به کشف روشی شد که دنیا انتظارش را می‌کشید، یعنی آسان‌ترین روش ترک سیگار. او اکنون صاحب شبکه‌ی گسترده‌ای از کلینیک‌های ترک سیگار در اکثر نقاط جهان می‌باشد و موفقیت وی در کمک به ترک دادن افراد سیگاری، شهرت فوق‌العاده‌ای برای او به همراه آورده است. کتاب حاضر به بیش از 20 زبان مختلف ترجمه شده و از زمان اولین چاپ آن تاکنون در زمره‌ی پر فروش‌ترین کتاب‌های جهان قرار گرفته است.

این کتاب با تمام آثاری که در این زمینه نوشته شده است، متفاوت است. اکثر کتاب‌هایی که در زمینه‌ی ترک سیگار نوشته شده است بیشتر به بحث درباره‌ی مضرات مصرف سیگار می‌پردازند. مثلاً گفته می‌شود که نیکوتین یک ماده‌ی شیمیایی سمی است و استعمال سیگار سبب اختلالات تنفسی، تغییر رنگ دندان‌ها، بوی بد دهان، چروک پوست صورت، کاهش قدرت فیزیکی، سرفه کردن، گلو درد، ضربان قلب شدید، فشار خون بالا و... می‌گردد و بر روی این نکته تأکید می‌کنند که مصرف سیگار عادت زشتی است که باعث بر باد دادن دارایی فرد سیگاری می‌شود. اما نکته اینجاست که با گفتن مواردی که افراد سیگاری خود بهتر از هر کسی می‌دانند چه کمکی به ترک دادن آن‌ها می‌توان کرد؟ این‌ها مشکلات مصرف دخانیات است و بیان آن‌ها صرفاً باعث مضطرب ساختن فرد سیگاری می‌شود و به طور غیر مستقیم وی را وادار می‌کند تا سیگار بیشتری بکشد.

شهرت و موفقیت جهانی کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار به خاطر نوع برخورد نویسنده و دیدگاه وی نسبت به مسأله دخانیات و نیز ارائه راهکارهای عملی در ترک سیگار می‌باشد. آنچه که مانع فرد سیگاری در ترک سیگار می‌شود، ترس است. ترس از این که وی بدون سیگار قادر نخواهد بود از عهده‌ی فشارهای روانی برآید، ازمناسبات اجتماعی و خوردن غذا لذت ببرد، تمرکز کند و... آنچه که افراد سیگاری برای ترک کردن به آن نیازمندند، رها شدن از یک سری احساسات نادرست و تصورات غلط در مورد مصرف سیگار است.

مهارت و توانایی آلن کار در از میان برداشتن این توهمات می‌باشد که باعث می‌شود هوس سیگار کشیدن در فرد سیگاری از بین برود، بدون آنکه وی مجبور باشد برای سیگار نکشیدن همواره از نیروی اراده استفاده کند. چنانچه قصد ترک کردن داشته باشید و در صورتی که درست به توصیه‌های ارائه شده در این کتاب عمل نمایید، بدون شک در مدت زمان کوتاهی خواهید دید که نه تنها به آسانی سیگار را ترک کرده‌اید بلکه از این عمل احساس لذت هم می‌کنید. اگر فردی غیر سیگاری هستید و می‌خواهید بزرگ‌ترین لطف را در حق کسانی که دوستشان دارید و در دام دخانیات گرفتار شده‌اند بنمایید، خواندن این کتاب را به آن‌ها توصیه کنید تا آزادی شان را دوباره به دست آورند.

برخی نظرات درباره کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار:

- با آنکه آلن در کار خود مدعی داشتن تخصص در تغییر رفتار نیست، باید این واقعیت را پذیرفت که در میان این همه روانشناس و متخصص ناخوشی‌های روانی که در ابداع شیوه‌ای ساده و کارآمد برای ترک سیگار عاجز مانده‌اند، وی به موفقیت درخور تحسینی دست یافته است. (دکتر ویلیام گرین رئیس بخش درمان ناخوشی های روانی بیمارستان Matilda در هنگ کنگ)

- با تمام وجود از شیوه‌ی آقای آلن کار در کمک به ترک سیگار حمایت می‌کنم. بسیاری از کلینیک‌های ترک سیگار بعضی از فنون وی را به کار می‌گیرند، اما تعداد بسیار کمی توانسته‌اند مانند آقای آلن کار به طور جامع و موفقیت‌آمیز از این فنون استفاده کنند. (پروفسور جودیس مَکی رئیس شورای کنترل دخانیات در آسیا و مشاور تخصصی دخانیات در سازمان بهداشت جهانی)

- شیوه‌ی به کار گرفته شده توسط آقای آلن کار واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد. یقیناً شهرت و موفقیت وی طبلی تو خالی نیست، بلکه حاصل به کارگیری روشی حرفه‌ای و تخصصی است که نظر هر پزشکی را به خود جلب می‌کند. بنده با اطمینان کامل نظرات طبی نویسنده را تأیید می‌نمایم. (دکتر پی. ام. پرِی)

در بخشی از کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار می‌خوانیم:

در جامعه‌ی ما این موضوع که ترک سیگار بسیار دشوار است به صورت یک حقیقت پذیرفته شده در آمده است. حتی کتاب‌هایی که به منظور راهنمایی افراد سیگاری نوشته شده است، معمولاً با بیان دشواری‌ها آغاز می‌شوند. حقیقت این است که ترک سیگار به طرز عجیبی آسان است. بله، می‌توانم تصور کنم که چقدر در صحت این گفته شک دارید. اما خوب به آن فکر کنید. دویدن مسافتی به طول یک و نیم کیلومتر در مدت کمتر از چهار دقیقه کار دشواری است. شاید برای این کار مجبور شوید سال‌ها تمرینات شدید و سنگین انجام دهید و حتی پس از آن هم از لحاظ جسمی قادر به انجام آن نباشید. بیشتر دست یافته‌های ما به ذهنمان مربوط می‌شود. قبل از اینکه "بانیستر" قهرمان دوی جهان بتواند این رکورد را به واقعیت تبدیل کند، عملاً این کار غیرممکن می‌نمود، اما امروزه این امر برای خیلی از دوندگان چندان هم دشوار نیست.

به هر حال، آنچه که برای ترک سیگار لازم است، سیگار نکشیدن است. هیچکس نمی‌تواند شما را وادار به کشیدن کند. سیگار مانند غذا و نوشیدنی نیست که برای ادامه‌ی زندگی به آن احتیاج داشته باشید. بنابراین، چرا باید کنار گذاشتنش کار مشکلی باشد؟ در واقع کار مشکلی نیست، و این خود فرد سیگاری است که با استفاده از قدرت اراده آن را برای خود دشوار می‌سازد. من روش اراده‌ای ترک سیگار را روشی تعریف می‌کنم که در آن فرد سیگاری وادار می‌شود که احساس کند به نوعی خود را قربانی کرده است. اجازه بدهید به بررسی این روش بپردازیم. ما هیچ وقت قصد نمی‌کنیم که سیگار‌ی بشویم. ابتدا چند نخ سیگار را امتحان می‌کنیم و چون طعم خیلی بدی دارد متقاعد می‌شویم که هر وقت بخواهیم می‌توانیم آن را ترک کنیم. در حقیقت، اولین سیگارها را با اراده‌ی خود می‌کشیم و اغلب در مهمانی‌های دوستانه این مسأله شروع می‌شود. تا به خود می‌آییم، می‌بینیم هر وقت که هوس کنیم سیگار می‌کشیم و این امر به سرگرمی روزمره تبدیل شده است.

 ۲۹۶ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-156-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
هشدار
مقدمه
فصل یکم: معتاد تر از خودم به نیکوتین ندیده‌ام
فصل دوم: روش آسان
فصل سوم: چرا ترک سیگار مشکل است؟
فصل چهارم: دام شیطانی
فصل پنجم: چرا سیگار می‌کشیم؟
فصل ششم: اعتیاد به نیکوتین
فصل هفتم: شستشوی مغزی و ضمیر نا خودآگاه
فصل هشتم: تسکین درد ناشی از ترک
فصل نهم: فشار روانی
فصل دهم: بی‌حوصلگی
فصل یازدهم: تمرکز حواس
فصل دوازدهم: آرامش
فصل سیزدهم: سیگارهای همزمانی
فصل چهاردهم: من چه چیزی را ترک می‌کنم؟
فصل پانزدهم: بردگی خود خواسته
فصل شانزدهم: هر هفته مقداری پول پس انداز خواهم کرد.
فصل هفدهم: سلامت
فصل هجدهم: انرژی
فصل نوزدهم: سیگار مرا آرام می‌سازد و به من اعتماد به نفس می‌دهد
فصل بیستم: آن سایه‌های سیاه منحوس
فصل بیست و یکم : فواید سیگارکشیدن
فصل بیست و دوم: ترک سیگار با استفاده از قدرت اراده
فصل بیست و سوم: از کم کردن مصرف سیگار بپرهیزید
فصل بیست و چهارم : فقط یک نخ
فصل بیست و پنجم: نخ کش‌ها، نوجوانان و غیر سیگاری‌ها
فصل بیست و ششم: مخفی کش‌ها
فصل بیست و هفتم: آیا سیگار کشیدن یک رفتار اجتماعی است؟
فصل بیست و هشتم: زمان ترک
فصل بیست و نهم: آیا باز هم هوس سیگار می‌کنم؟
فصل سی ام: آیا اضافه وزن پیدا می‌کنم؟
فصل سی و یکم: از مشوق‌های کاذب دوری کنید
فصل سی و دوم: روش ترک آسان
فصل سی و سوم: دوره‌ی ترک
فصل سی و چهارم: فقط یک پُک
فصل سی و پنجم: آیا ترک سیگار برای من سخت‌تر خواهد بود؟
فصل سی و ششم: دلایل اصلی شکست
فصل سی و هفتم: جایگزین‌ها
فصل سی و هشتم: آیا باید از موقعیت‌های وسوسه انگیز دوری جویم؟
فصل سی و نهم: لحظه‌ی مکاشفه
فصل چهلم: آخرین سیگار
فصل چهل و یکم: آخرین هشدار
فصل چهل و دوم: اظهارنظرها
فصل چهل و سوم: به معتاد در حال غرق شدن کمک کنید
فصل چهل و چهارم: توصیه‌هایی به افراد غیرسیگاری
بیایید به یاری یکدیگر به این رسوایی پایان دهیم

راهنمای دانلود کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار

برای دانلود کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آسان‌ترین روش ترک سیگار

نظرات کتاب آسان‌ترین روش ترک سیگار

امیر آزادی
۱۳۹۹/۱۱/۴
اول اینکه تصمیم بگیرید.
دوم اینکه چیزهایی که گفته همش یا بخشی ازش رو میدونید دونستن دلیل بر درک کردن نیست هیچوقت.
سوم من به عنوان کسی که میدونم درسشو خوندم میگم.. سیگار حواس پنجگانه روبه شدت ضعیف و حتی مهار میکنه.. مثال وقتی سیگاری ترک میکنه بین حدودا ۳ تا ۲۰ روز از ترکش یه هر روز سرحالتر میشه
و یه روزی بین این روزها انقدر زیبل میشه براش همه چی نور خورشید بوهای معمولی دیدن ماشینها خونه‌ها شنیدن صدای بقیه واین اثبات شده‌ی علمی هست... این روز قشنگ رو بهش میگن مکاشفه و صد درصد افرادی که ترک میکنن ه سیگار چه هر ماده‌ی دیگه ایی چه حتی اعتیاد به پر خوری یا الکل یا قهوه یا شکلات یا هرچیزی مدتی بعد ترک این روز با شکوه مکاشفه رو خواهند دید منتطرش نباشید یه روز از خواب بلند میشید و میبینید همینه...
نکته بعدی... علاوه بر حواس پنجگانه تما سطوح فکری رو تحت کنترل میگیره کلا نحوه نگرش به زندگی مسایل شغلی خانوادگی زناشویی جنسی تفریح و همه چی منطورم خستگی و بیحالی بدبختیش نیست که قطعا داره منطورم حسی هست که ادم باید داشته باشه کلا فرق داره یعنی ادم سیگاری یه بیمار جسمی و روانی هست شک نکنید اصلا عادت یا تفریح نیست... چون کلا حواس پنجگانه و تفکر و احساسش طا زندگی و نگرشش کلا یه مدل دیگه است..
میدونید که حس با احساس فرق داره... هردو رو نابود میکنه..
مسئله بعدی اینکه به طور علمی ثابت شده اگر ترک کنید ریه قلب و عروق و همه جا برمیگرده و حتی قویتر ار قبل یا قویتر از اون حالتی که ارگ سیگا نمیکشیدید حتی... مفصله یکیش شرطی شدن قلب ماهیچه‌ها ریه است.. البته باید بگم زمانش فرق میکنه مثلا ریه بعد ۲ ماه پاک نمیشه ۵ سالی طول میکشه ولی نترسید اصلا مهم نیست بعد از اخرین سیگار ریه از همون ساعت اول بهتر میشه اد
ahmad a.m
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب خوبی بود. اما فرد سیگاری یعنی کسی که سیگار میکشه حال حوصله سیصد صفحه خوندن نداره این کتاب باید صد صفحه میشد خیلی از جمله‌ها و حرفا برای کسانی که به قول نویسنده چندین بار ترک کردن و بیشتر چیز‌های که در کتاب اومده بود و میدونستن اضافه بود از نظر من. سیگار کشیدن یک عادت بد هستش و یک عادت بد باید ب عادت خوب تبدیل بشه و در زمان بندی کمتر و جاگزین کردن عادت‌های خوب. نویسنده بجای اینقدر توضیح بجای فواید و مضرات سیگار باید چند عادت خوب و تکه کلامهای مثب ب کار میبرد. این راه کار ساده رو همه سیگاریا میدونند غیر اونای که تازه در دام سیگار افتادن
mohammad rajabi
۱۳۹۹/۳/۱۶
به نظرم برای ترک داشتن آگاهی در رابط با مواد اعتیاد آور و نحوه کارایی آن بسیار مهم می‌باشد، این کتاب هم آگاهی فرد را بالا می‌برد و هم پوچ بودن و دروغ بودن چیزهایی از قبیل لذت و اعتماد بنفس و چیزهای دیگری که تبلیغات و مردم به ماده اعتیاد آورر نسبت می‌دهند را نشان می‌دهد همچنین از تشبیهات بسیار زیبا و قانع کننده‌ای می‌آورد که ذهن را کاملا آماده حقایق میکند
مشاهد همه نظرات (۳۳)