دانلود کتاب اصول موفقیت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اصول موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اصول موفقیت

کتاب اصول موفقیت اثر برایان تریسی، به شما می‌آموزد که با سازماندهی مجدد زندگی‌تان از طریق شیوه‌هایی آسان می‌توانید با بالاترین کیفیت و کمیت، زندگی رضایتمندانه‌ای داشته باشید.

طبق یک نظریه‌ی روان‌شناسی، هشتاد و پنج درصد خوشبختی شما در زندگی از روابط فردی‌تان سرچشمه می‌گیرد. تعاملات شما و زمانی که با کسانی که برایتان مهم هستند صرف می‌کنید، منبع اصلی لذت، خوشی و رضایتی خواهد بود که هر روز نصیب شما می‌شود. پانزده درصد باقی‌مانده‌ی خوشبختی شما برآمده از دستاوردهایتان خواهد بود. متأسفانه خیلی‌ها از آنچه به‌ راستی مهم است غفلت می‌کنند و اجازه می‌دهند اوضاع وارونه شود. آن‌ها روابط خود را که منبع اصلی خوشبختی‌شان است قربانی می‌کنند تا در کار به چیزهای بیشتری برسند. اما کار، در بهترین حالت، می‌تواند فقط یک منبع جزیی و موقتی خوشبختی و رضایتی باشد که هر کس می‌خواهد.

این سؤال کلیدی که چگونه در زندگی‌مان به تعادل برسیم، جواب کاملی ندارد؛ ولی با راهکارهای کتاب اصول موفقیت (Principles of success) می‌توانید در حوزه‌هایی که برایتان اهمیت دارند، بیشتر حضور داشته باشید و کار کنید. این راهکارها اغلب مستلزم تغییرات در شیوه‌ی تفکر و استفاده از زمان‌ است، ولی هزینه‌ای که برای آن صرف می‌کنید ارزشش را دارد.

برایان تریسی (Brian Tracy)، در این کتاب درباره‌ی اهمیت خودشناسی و اینکه چه چیزی در زندگی برای‌ هر فرد مهم است به‌ طور جدی سخن می‌گوید. اساس همه‌ی موازنه‌ها و انتخاب‌ها، ارزش‌های شماست و همه‌ی تنش‌ها و فشارها و بدبختی‌ها ناشی از این است که به چیزی باور دارید و به آن اهمیت می‌دهید، ولی می‌بینید در عمل دارید کار دیگری انجام می‌دهید. تنها در صورتی احساس خوشبختی و شادی و آرامش خواهید کرد که ارزش‌ها و فعالیت‌هایتان با هم متناسب و هماهنگ باشند.

در بخشی از کتاب اصول موفقیت می‌خوانیم:

هدف برنامه‌ریزی راهبردی برای جلب همکاری، یافتن راه‌هایی برای سازماندهی کسب و کار به‌ منظور افزایش برگشت سود ویژه است. منظور از سود ویژه، برگشت سرمایه‌ای است که در هر زمینه سرمایه‌گذاری شده است. برگشت سود ویژه در کسب و کار می‌تواند با تغییر منابع از حوزه‌های کم‌ارزش‌تر به حوزه‌های دارای ارزش بالقوه‌ بالاتر افزایش یابد.

در برنامه‌ریزی راهبردی شخصی، هدف مشابهی دنبال می‌شود. در اینجا نیز هدف، افزایش برگشت سود ویژه است، ولی برگشت سود ویژه به معنای برگشت نیروست. هدف همه‌ی کارهایی که در زمینه‌ی رشد فردی، تعالی و تزکیه‌ی نفس، هدف‌گذاری و مدیریت زمان انجام می‌شود این است که به شما کمک کند برگشت نیرو‌ یا به قول دوستم کن بلانچارد، «برگشت زندگی‌تان» را افزایش دهید. شما همواره در حال سازماندهی و بازسازماندهی وقت‌ و منابع‌تان هستید تا بتوانید از وقت و نیرویی که صرف فعالیت‌های روزمره‌ می‌کنید بیشترین لذت، رضایت و پاداش را دریافت کنید.

شرکت‌ها سرمایه‌ی مالی دارند و شما سرمایه‌ی انسانی دارید. سرمایه‌ی انسانی شما از نیروی ذهنی، احساسی و جسمی‌تان تشکیل می‌شود. هر چه نیروی بیشتری برای سرمایه‌گذاری داشته باشید و هوشمندانه‌تر آن را سرمایه‌گذاری کنید، پاداش‌هایتان نیز بزرگ‌تر خواهد بود.

مقدار زمانی که صرف کار یا روابطتان می‌کنید مهم نیست، بلکه این مهم است که چه مقدار از خودتان را وارد گود کرده‌اید. برفرض اگر دیر به بستر بروید، زود از خواب بیدار شوید و خسته سر کار بروید، شاید هشت ساعت کار کنید ولی کیفیت و کمیت کاری که در این مدت می‌توانید انجام دهید افت می‌کند؛ در مقایسه با این‌که وقتی به‌ خوبی استراحت کرده باشید و سرشار از شور و شوق باشید، فقط به بخش اندکی از بهره‌وری بالقوه‌تان خواهید رسید.

 ۱۶۰ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-388-9 

چاپ ۱۳۹۰: ۱۸۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: زندگی متعادل
فصل 2: صداقت
فصل 3: پرورش عزت‌نفس
فصل 4: قدرت بخشیدن به دیگران
فصل 5: همه فروشنده هستند
فصل 6: قرار گرفتن در معرض دید
فصل 7: نیرو افزایی
فصل 8: رهبری کردن و برانگیختن
فصل 9: کاری کنید که هر دقیقه به حساب آید
فصل 10: ایجاد بیشترین تغییر
فصل 11: مدیریت زمان
فصل 12: تعیین اولویت‌ها
فصل 13: قدرت نفوذ کلام
فصل 14: قدرت خودگویه‌ی مثبت

راهنمای دانلود کتاب اصول موفقیت

برای دانلود کتاب اصول موفقیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اصول موفقیت
حسین ملک زاده
۱۳۹۸/۸/۱۹
نیاز به مقداری خلاصه نویسی دارد
محمد جواد محسنی
۱۳۹۸/۸/۵
انسانها با خواندن این کتاب میتوانند خودرا بهتر بشناسند
زهرا علوی
۱۳۹۸/۵/۵
خیلی کتاب خوبه مخصوصا واسه اونایی که کسب و کار خودشونو دارن.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)