دانلود کتاب امواج سرخ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب امواج سرخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب امواج سرخ

کتاب امواج سرخ، مجموعه‌ای جالب و خواندنی از داستان‌های کوتاه اثر نویسندگان مشهور داستان‌نویسی، همچون: آنتوان چخوف، ایتالو کالوینو، بروس هالند راجرز و تعداد زیاد دیگری است. 

آنتوان چخوف (Anton Chekhov) در سال 1860 در یکى از شهرهای جنوبى در شهر کوچک تاگانروگ به‌ دنیا آمد. در سال 1880 به دانشکده‌ى پزشکى مسکو وارد شد و از همان هنگام به نوشتن داستان‌هاى کوتاه، داستان‌هاى طنز، نمایش‌نامه‌هاى کوتاه و پاورقى براى روزنامه‌ها و مجله‌هاى فکاهى پرداخت. چخوف، نویسندگى را با شیوه‌ی ساده و تمسخرآمیزی ماهرانه شروع کرد و هر آن چیز را که قابل تمسخر بود با هجاى تند و تیز مى‌کوبید.

ایتالو کالوینو (Italo Calvino) در طول حیات ادبی خود ژانرهای گوناگونی قلم زده است داستان کوتاه، رمان، مقاله و رساله علمی و ادبی نوشته و تحقیقات فراوانی کرده است. مشخصه بارز نوشته‌های او از هر سنخی که باشد کالوینویی بودن آن‌هاست چرا که سب و سیاق خاص او در تمامی آثارش به چشم می‌خورد.

هکتور هیو مونرو (Hector Hugh Munro) ملقب به ساکی زاده دسامبر ۱۸۷۰ - ۱۹۱۶، نویسنده و روزنامه‌نگار اسکاتلندی بود. داستان‌های ساکی بازتابی از اوضاع اجتماعی و فرهنگی پادشاهی ادوارد هفتم هستند که با لحنی طنزآمیز به تمسخر تظاهرها، حماقت‌ها و نامهربانی‌های اجتماع می‌پردازند. 

وودی آلن (Woody Allen) زاده ۱۹۳۵، یک کمدین، بازیگر، کارگردان، نویسنده و موسیقی‌دان آمریکایی است. او فعالیت حرفه‌ای‌اش را به عنوان یک نویسنده کتاب‌های طنز و سپس یک کمدین روی صحنه آغاز کرد و در دهه ۶۰ میلادی فیلم‌سازی را شروع کرد.

بروس هالند راجرز (Bruce Holland Rogers) نویسنده آمریکایى آثارى در گونه‌هاى ادبى مختلف از جمله فانتزى و علمى - تخیلى آفریده است. او به خاطر آثار تخیلى یا علمى - تخیلى‌اش چندین‌بار برنده یا نامزد جایزه‌هاى گوناگون شده است.

جامِیکا کینکید، (Jamaica Kincaid) زاده ۱۹۴۹، یک نویسنده یهودی اهل آنتیگوآ و باربودا ساکن ایالات متحده است.

ایزاک بشویس سینگر (Isaac Bashevis Singer) زاده ۱۹۰۴، یک داستان‌نویس یهودی و برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۷۸ است. ایزاک موفق یبه کسب جایزه کتاب ملی  نیز شده است.

برنارد مالامد (Bernard Malamud) داستان‏‌نویس و نگارشگر یهودی قصه‏‌های کوتاه امریکائی است که زاده سال 1914 در بروکلین نیویورکاست.

جورج ساندرز ( George Saunders؛ زادهٔ ۲ دسامبر ۱۹۵۸) یک نویسنده داستان کوتاه، رمان‌نویس و مقاله‌نویس اهل ایالات متحده آمریکا است.

در بخشی از کتاب امواج سرخ (Impact: fifty short short stories) می‌خوانیم:

هر دو پسر با هم مثل ماجراجوها، در باد به راه افتادند. چکمه‌های چرمی به پا و پولیورهای باشلق‌دار به تن داشتند. راه خود را با چوب‌دستی‌هایی پیدا می‌کردند که از درخت بریده بودند. تپه‌ی شنی پیرشان را در‌آورد. شنِ خیس و تیره، زیر پایشان در تکه‌های کیک‌مانند به کناری می‌افتاد. به نوک تپه که رسیدند، اَلکس، پسرعموی بزرگتر، رویش را برگرداند به طرف دریاچه‌ای که در دوردست دیده می‌شد. قبل از اینکه تروی فرصت کند نگاهی بیاندازد، صدای جیرینگ جیرینگی آمیخته با صدای وزش باد شنید که انگار از همه طرف می‌آمد. پسرها برگشتند و سگ پاکوتاهی را دیدند که پشت سرشان می‌دود، با ذوق و شوق عوعو می‌کند و با پاهای کوچکش شن به اطراف می‌پاشد. 

الکس با صدایی ته‌گلویی و خش‌دار فریاد زد: "شولتزی!"

تروی پشتش را به آن‌ها کرد. ساعت‌ها پیش، طوفان بند آمده بود اما اثراتش هنوز در ساحل دیده می‌شد. تروی، خاموش و بهت‌زده امواج را می‌نگریست که پشت سر هم، پرخروش به ساحل می‌خوردند. 

 ۱۰۴ صفحه، ۵۱۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-435-9 

چاپ ۱۳۹۱: ۵۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

وادار کردن
کِرم
پسر
دختر
مردی که فریاد زد ترزا
رازی میان دو نفر
داداش کوچولو
مردی که نمی‌دید
آتزل و دخترش فقر
پسر مرده‌ای پشت پنجره‌ات
آخرین دقایق
پدرم در تاریکی می‌نشیند
میانجیگران
بینوایی
پسر آدمکش من
آدامز
عشق در آن سوی مرزها
تو کف
امواج سرخ

راهنمای دانلود کتاب امواج سرخ

برای دانلود کتاب امواج سرخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  امواج سرخ
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۲۸
چند داستان کوتاه خواندنی از نویسندگان برجسته جهانی.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)