دانلود کتاب صوتی ایام بی‌شوهری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایام بی‌شوهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایام بی‌شوهری

کتاب صوتی ایام بی‌شوهری، دربردارنده‌ی جریان روان ذهن نسترن رها است که نمادی از مردم جامعه متوسط شهری را نشان می‌دهد.

نسترن رها در کتاب ایام بی‌شوهری یکی از معضلات اجتماعی امروز را بیان‌می‌کند، سخت بودن ازدواج، بی رغبتی مردان برای تأهل و سخت گیری‌های بیش از اندازه خانواده‌ها و توقعات غیر منطقی دختران و پسران از همسر آینده، بعضی از این معضلات هستند که باعث شده عده‌ی زیادی از زنان در جامعه با بالا رفتن سن، شانس ازدواج را از دست بدهند و تنها زندگی کردن را در این جامعه بی‌حساب و کتاب در پیش بگیرند.

غصه‌ها و تنهایی‌های شخصیت داستان ایام بی‌شوهری قابل درک است، نیاز به داشتن همدم و همسر، نیاز به آشیانه پر مهر و محبت، نیاز به فرزند همه این‌ها چیزهایی است که یک زن مجرد در سن 40 سالگی به شدت به آن نیاز دارد ولی محیط اجتماعی و قید و بندهای اخلاقی بسته به پایش، او را از دست یابی به آن‌ها محروم می‌کند.

شخصیت داستان ایام بی‌شوهری، زنی تنها  است که نه عقده‌ای دارد و نه بیمار است، فقط نمی‌داند چطور باید تنهایی‌اش را هضم کند. زنی که بیش از همه، از خودش می‌ترسد. زنی که می‌خواهد همه بدانند غمگین است بی‌آنکه به رویش بیاورند تا مبادا غرورش بشکند. زنی که زبان همه را می‌داند، ولی کسی که زبانش را بداند، انگار هرگز نبوده است. زنی که تنهایی‌اش را بی‌آنکه شبیه کتاب باشد کتاب کرده تا حتی لحظه‌ای جرات نکنی برایش دل بسوزانی اما بفهمی‌اش.

ایام بی‌شوهری پیش از آنکه ایام بی شوهریِ دختران مجرد را بازگو کند، درد دل زنانی و مردانی است که خواسته و ناخواسته، تن به رفتاری در زیر یک سقف داده‌اند که پس از طی مدتی، خسته از ادامهٔ راهند. اما اجبارها و بایدها، مانع از بر زمین گذاشتن بار زندگی مشترک از روی دوششان است.

داستان از «خانه» شروع می‌شود، روایتی که از همان ابتدا زمان و مکان را در هم می‌آمیزد، و در آن درهم آمیختگی است که ما حس خوبی می‌یابیم، نسترن رها همزاد دیرینه ماست که قصه ما را می‌گوید.

در قسمتی از کتاب صوتی ایام بی‌شوهری می‌شنویم:

نسترن رها هستم. تقریباً چهل ساله. مجرد و اهل تهران. در این‌جا قصه‌های زندگی و ایام تنهایی‌ام را واگویه می‌کنم. همه ما در ایامی به سر می‌بریم: تجرد، نقاهت، خشکسالی، جوانی، بیماری، پیری... تنهایی بسیار کشنده است، هرچند گاه برای همسالان من در خانواده بودن نیز به نوعی دیگر دردناک است. همه ما چه ازدواج کنیم و چه نکنیم... به استقلال نیاز داریم و این استقلال برای آن‌ها که ازدواج نکرده‌اند در تنها زندگی کردن تبلور می‌یابد. اما تنهایی بسیار کشنده است... و همین شد که بی‌اختیار به سمت دسکتاپ کشیده شدم، وارد دنیای مجازی شدم تا ایام بی‌شوهری را بنویسم. اما چرا ایام بی‌شوهری؟ نام‌گذاری وبلاگ به مهم‌ترین خصوصیت زندگی من باز می‌گردد: تنها زیستن... فقط همین. و یک نکته در پایان: نام من "نسترن رها" نیست.

 ۵ ساعت و ۳۹ دقیقه، ۳۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۳ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
بخش ششم
۲۳ دقیقه
بخش هفتم
۲۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۲ دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
۱۴ دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
بخش دهم
۳۱ دقیقه
بخش یازهم - قسمت اول
۱۷ دقیقه
بخش یازهم - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایام بی‌شوهری

برای دانلود کتاب صوتی ایام بی‌شوهری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایام بی‌شوهری
bahareh heidari
۱۳۹۷/۶/۲۲
ینی چی ایام بی‌شوهری؟ مثلا چرا ایام بی‌عیالی نه؟ ینی بی‌شوهری معضله و بی‌عیالی معضل نیس؟
Sude Neshat
۱۳۹۶/۱۲/۲۵
قلم نویسنده رو دوست نداشتم
خیلی منفی و غم انگیز بود موضوع کتاب مشکل خیلی از دخترای دهه ٦٠ است ولی اینقدر سیاه نمایی در این موضوع واقعا لازم نیست
parastoo chitgar
۱۳۹۷/۶/۱۷
بدترین کتابی بود که تا حالا خوندم این نویسنده واقعا یه کمبودی داشته و زندگی رو فقط تو شوهر کردن میدیده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)