دانلود کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان نوشته‌ی جین لوئیز هیوت، با رویکردی پژوهشی، نکات جدید و متفاوتی از تاریخ دوران باستانی ایران مطرح می‌کند.

کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان (Persia I: From the origins to the Achaemenids) از مجموعه کتاب‌های باستان شناسی جهانی است که در خصوص ایران باستان مطالب مفیدی را مطرح می‌کند. جین لوئیز هیوت (Jean Louis hout) یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ایران شناسان دنیا به شمار می‌رود که این کتاب را نوشته است.

جذابیت اصلی کتاب حاضر در این است که با نگاه پژوهشی به تمامی مسائل می‌پردازد. این کتاب علاه بر این‌که اطلاعات بسیار ارزشمندی از ایران باستان در اختیار شما قرار می‌دهد، تصاویر بسیاری نیز دارد که بر ارزش آن می‌افزاید.

بخش عمده‌ی این کتاب به سلسله‌ی هخامنشیان اختصاص یافته است و شما با ابعاد گوناگون این امپراتوری آشنا می‌شوید.

در بخشی از کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان می‌خوانیم:

دریاچه عاری از حیات و بیش از «بحر المیت Dead Sea» است. با این وجود، جلگه اورمیه که دریاچه را در بر گرفته، شامل باغ‌های میوه و گل و تاکستان است. آذربایجان به آسانی قابل دسترسی است و مادها Medes" و "پارسیان Persians" نیز این راه را انتخاب کردند. امروزه سکنه آن جا بسیار ناهمگن است.

شرق سلسله جبال البرز به کوه‌های خوراسان منتهی می‌شود که دومین راه دسترسی به نجد مرکزی می‌باشد و محل برخورد و گذر اقوام گونه گون به شمار می‌رفته است. با توجه به موانع دشوار گذر البرز در غرب و هندو کش در شرق، بلندی متوسط رشته کوه‌های خوراسان به نسبتا کم است.

سلسله جبال البرز نواحی گونه گون فلات را به طور کامل از هم جدا می‌سازد و هیچ نقطه مشترکی میان کویر مرکزی در جنوب و نواحی ساحلی دریای کاسپی در شمال وجود ندارد. کنار دریای کاسپی را یک نوار بسیار حاصلخیز با مزارع پر آب در جلگه‌ها و رستنی‌های فراوان در کوهپایه‌ها تشکیل می‌دهد، اما کوه‌های البرز باز دارند، گذشتن ابرهای شمالی به سوی مرکز نجد می‌شود و از این روی، دامنه جنوبی این سلسله جبال سوزان و خشک است. نواحی ساحلی دریای کاسپی یعنی گیلان و مازندران، و گرگان انبار غله ایران را تشکیل می‌دهند.

 ۲۴۳ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-241-116-7 

چاپ ۱۳۹۴: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

برای دانلود کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

نظرات کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.