دانلود کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی نوشته جیمز آلن، راهنمایی ساده و عملی است که براساس آن درمی‌یابید افکار درونی شما شکل‌دهنده خوشبختی و موفقیت‌تان هستند و با هدایت آن‌ها می‌توانید به خواسته‌هایتان دست پیدا کنید. این اثر در حدود 100 سال در زمره‌ پرفروش‌ترین‌ها قرار داشت.

درباره‌ کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی:

جیمز آلن (James Allen) با نوشتن کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی (As a Man Thinketh) قصد داشته تا زنان و مردان را به کشف خود و درک این حقیقت که خودشان خالق خویش‌اند تشویق و ترغیب کند. آفریننده‌ اصلی لایه درونی شخصیت و لایه بیرونی شرایط ذهن انسان است و اگر شخصی تا به امروز زندگی‌اش را در درد و رنج و غفلت گذرانده، احتمالاً بعد از خواندن این کتاب به شادی و آگاهی می‌رسد.

«تو همانی که می‌اندیشی» این واژگان قصار، نه تنها همه‌‌ وجود انسان را دربرمی‌گیرد، بلکه به قدری کامل است که تمام شرایط و اتفاقات زندگی آدمی را نیز شامل می‌شود. انسان به معنای واقعی حاصل اندیشه‌های خود است و شخصیتش مجموعه‌ کاملی از همه تفکرات و اندیشه‌های اوست.

هر کردار و رفتار بشر، از دانه‌های نهان در اندیشه‌اش برگرفته شده است و بدون آن‌ها توانایی بروز ندارد. درست همچون گیاهی که از دانه به وجود می‌آید. این موضوع، هم به بخش عمل‌های ذاتی و هم به آن‌هایی که سنجیده به شمار می‌روند مربوط است، مانند کارهایی که حساب شده انجام می‌شوند.

قانون جهانی جذب، فارغ از مسیری که برای تفکر برمی‌گزینید از شما دستور می‌گیرد. جسم آدمی در بند ذهن او اسیر است و از آن پیروی می‌کند، چه اندیشه‌ها آگاهانه انتخاب و چه ناخودآگاه بازگو شده باشند. تراوش افکار غیراخلاقی در ذهن، بدن را بسیار سریع به ناخوشی و تباهی می‌کشاند. بدن با افکار زیبا و شاد، به جوانی و زیبایی می‌نشیند. ذهن آدمی همچون باغی است که می‌تواند هوشمندانه پرورش داده شود یا رها گردد، اما چه بپرورد و چه به آن توجهی نشود، خواه ناخواه به بار می‌نشیند. اگر دانه‌ مفیدی در آن کاشته نشود علف‌های هرز همه‌ی باغ را دربرمی‌گیرد و هر روز بیشتر می‌شود.

در کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی این نکته بیان می‌شود که شما حاصل تفکری هستید که در ذهن خود پرورش می‌دهید. اگر اندیشه‌ انسان شیطانی باشد، نتیجه‌ آن چیزی جز درد و عذاب نخواهد بود، درست به همان شکل که ارابه از پسِ گاو می‌آید، اندیشه‌ انسان نیز اگر پاک و ناب باشد، خوشبختی و سعادت همانند سایه به دنبالش خواهد رفت.

به عقیده‌ بعضی از صاحب‌نظران، این کتاب را می‌توان سنگ بنای جنبش خودیاری و تفکر نوین به حساب آورد. همچنین این اثر الهام‌بخش استادان و نویسندگان موفقیت بسیاری همانند نورمن وینسنت پیل، ارل نایتینگل، دنیس ویتلی و جان مکسول بوده است. جیم ران این اثر را در لیست 20 کتابی قرار داده که هر شخصی حتماً باید آن را در زندگی‌اش بخواند.

کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید تغییری درون خود و شرایط و موقعیت‌تان ایجاد کنید و به رویاهایی که در سر دارید دست یابید این کتاب را از دست ندهید.

با جیمز آلن بیشتر آشنا شویم:

جیمز آلن در 28 نوامبر سال 1865 در شهر لستر انگلستان زاده شد. او در یک خانواده چهار نفره از طبقه فرودست جامعه زندگی می‌کرد و دو برادر کوچک‌تر از خود داشت. 15 ساله بود که پدرش مورد حمله قرار گرفت و به قتل رسید و آلن ناچار شد تحصیلاتش را برای تأمین مخارج خانواده رها کند.

او تا سال 1902 در مؤسسات تولیدی و تجاری مختلف به حرفه‌ منشی‌گری مشغول بود. آلن که تحت تأثیر آثار تولستوی قرار داشت، در 38 سالگی همراه همسر و دخترش به یک ویلای کوچک در شهر ایلفراکامب رفت و شروع به نویسندگی کرد.

پس از 9 سال، او 19 عنوان کتاب را به ثبت رساند و به کمک همسرش مجله‌ فلسفی پرتو خرد را چاپ کرد. محتوای اغلب آثار آلن، بهره‌گیری از نیروی فکر برای توسعه شخصیت و بهبود شرایط زندگی است.

جیمز آلن با انتشار دوره‌ «انسان اندیشه است» در بین مردم به شهرت و محبوبیت رسید. این دوره به مدت 55 دقیقه توسط معاون او ضبط و به صورت صوتی منتشر شد. به جرأت می‌توان گفت این دوره همچنان یکی از بهترین دوره‌ها در زمینه‌ قانون جذب است.

جملات برگزیده کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی:

- جهان بازتاب ما است؛ آینه‌ای که تفکرات ذهنی را می‌نمایاند.
- شما همانی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید. شما بر اساس چیزی که هستید، عمل می‌کنید.
- اگر با افکاری که شریف و خالص هستند، زندگی کنید، شادمانی همانند سایه به دنبالتان خواهد آمد.
- افکاری که در ذهن دارید، مسیر شما را تعیین کرده و زندگی شما را برای بهتر یا بدتر شدن هدایت می‌نمایند.
- رویایی که در ذهن خود دارید، آرمانی که در قلب خود دارید؛ این همان چیزی است که شما زندگی خود را با آن خواهید ساخت و به آن تبدیل خواهید شد.
- اگر اندیشه‌های عبث و بی‌مهر و محبت داشته باشید، به درد و مصیبت گرفتار می‌شوید؛ همان‌طور که گاوآهن به دنبال گاو کشیده می‌شود.

در بخشی از کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی می‌خوانیم:

جسم یکی از خدمتکاران ذهن است. جسم از دستورهای ذهن، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه، پیروی می‌کند. ذهن آگاه فرمان می‌دهد تا ماهیچه‌ها منقبض شوند و بدن ما را حرکت دهند؛ در حالی که ذهن ناخودآگاه، سیستم عصبی غیرارادی ما را هدایت می‌کند، ضربان قلب، گردش خون، تنفس و دیگر فرآیندهای بدنی را کنترل می‌کند.

سلامتی و ظاهر ما، مانند شرایط ما، توسط افکار ما شکل می‌گیرد. افکار منفی، بدن را به اختلال، بیماری و زوال هدایت می‌کنند. افکار مثبت و سازنده، بدن را انرژی می‌دهد و نور جوانی را در بدن آشکار می‌کند.

در طول زمان، افکار ناسالم خود را در بدن ضعیف، چاق یا بیمار نشان می‌دهند. افکار تن‌پرورانه، سبک زندگی بی‌تحرک را تشویق می‌کنند. اندیشه‌های هوس‌رانی و لذت‌جویی می‌توانند منجر به پرخوری شوند. افکار مضطرب، استرس‌زا و نگرانی، سیستم هشدار داخلی ما را از بین می‌برند، فشار خون را بالا می‌برند، تنفس سریع و سطحی می‌شود و بدن هورمون‌های واکنش به استرس را رها می‌کند. وقتی این اتفاق به صورت مداوم رخ می‌دهد، غدد ما تخلیه می‌شوند و سیستم ایمنی ما ضعیف می‌شود.

برعکس، افکار مثبت نیز سلامت و سیستم ایمنی ما را تقویت می‌کنند. اندیشه‌های قدرتمند، مطمئن، دلسوزانه، پاک و شاد، خود را در بدنی قوی، پر جنب و جوش، زیبا و باوقار نشان می‌دهند.

در حالی که ممکن است به صورت ژنتیکی، خصلت‌هایی را از پدر و مادر خود به ارث ببرید، ابزارهای لازم برای ساختن بدنتان در دستانتان هستند و موادی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت به شما بستگی دارند. (این‌ها شامل غذاهایی هستند که می‌خورید و تمرین‌هایی هستند که شما انجام می‌دهید.) دو سازنده که دارای یک طرح یکسان هستند، می‌توانند دو خانه کاملاً متفاوت بسازند؛ یکی ارزان‌قیمت، بدساخت که سریع خراب می‌شود و دیگری ساخته‌شده با مهارت عالی، مجلل و بادوام.

 ۳۰ صفحه، ۲۳۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۳۵۰۰ ت (۳۰%) - 1.39€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
پیشگفتار
فصل اول: شخصیت
فصل دوم: شرایط
فصل سوم: سلامت
فصل چهارم: هدف
فصل پنجم: موفقیت
فصل ششم: رویاها
فصل هفتم: آرامش
تمرین: زندگی آرمانی خود را مجسم کنید

راهنمای دانلود کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

برای دانلود کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تو همانی هستی که می‌اندیشی

نظرات کتاب تو همانی هستی که می‌اندیشی

ماریه برخور
۱۴۰۰/۱/۳۱
بسیار جالب مختصر مفید وکاملا براساس اصول
زهرا اکبری
۱۴۰۰/۱/۲۵
فوق العاده است... ختما بخونید
مشاهد همه نظرات (۲)