دانلود کتاب خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه

کتاب خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه، دربردارندۀ آثاری از ادبیات داستانی کردستان به قلم شیرزاد حسن است.

شیرزاد حسین - و یا به قول بختیار علی: این اودیپ خجالتی کردستان از نویسندگان برجسته‌ی ادبیات داستانی کردستان است و در نوشتن داستان کوتاه، ید طولایی دارد. گرچه نگاه و دیدگاهی کمابیش فرویدی به جهان پیرامون خود دارد، اما فرویدیسم او از نوع شرقی آن است که در عشقی ناب و به دور از هرگونه خیانت ریشه دارد... عشقی که همه‌ی زنان و مردان میهنش از آن سهمی دارند...

در بخشی از کتاب خانه‌ای از جنس آب می‌خوانیم:

رئیس قبیله شتابان همه‌ی افراد قبیله را جمع کرد و گفت: «شما همه می‌دونید که ما توی این جزیره گرفتار شدیم و تعداد جمعیت‌مون هم همچنان رو به افزایشه... ما ناچاریم طبق آداب و رسوم پدران‌مون، عده‌ای از شما عزیزان رو در راه خدا قربانی کنیم... این گروه رو همچون سال‌های گذشته، توی یه قایقِ بدون پارو می‌گذاریم و در گرداب رها می‌کنیم... خوشبخت اون‌هایی هستن که توی این راه قربانی می‌شن... چرا که در اون‌ سوی گرداب به ساحل امن و به آستان مبارک حضرت حق خواهند رسید و برای همیشه در خوبی و خوشی زندگی خواهند کرد... البته همون‌ طوری که شما هم می‌دونید، امسال تعداد ما بیش از اندازه افزایش پیدا کرده... لازمه که علاوه بر قربانیان پیر و جوان، چند نفر از آقا پسرها و دختر خانم‌های جوان هم خودشون رو برای سفر اون دنیا و قربانی‌ شدن در این راه مقدس، آماده بکنن.»

در برابر مرگی این‌گونه وحشتناک مرگ در میان گرداب همه درمانده و مبهوت، به فکر فرو رفته بودند. رئیس قبیله دوباره رشته‌ی سخن را به دست گرفت:

«با این حساب، ناچارم مثل همیشه قربانی‌ها رو خودم انتخاب کنم.»

در آغاز همه‌ی پیرمردان و پیرزنانی را که یک پای‌شان لب گور بود، در نزدیکی ساحلی که موج‌ها سر به صخره‌ها می‌کوبیدند، ردیف کردند.

در تمام مدتی که رئیس سرگرم ردیف‌ کردن قربانیان بود، و تا وقتی‌ که نوبت به پسران و دختران جوانی رسید که زیر آفتاب سوزان آن‌ روز اشک و عرق می‌ریختند، پسر و دختری عاشق، بی‌خبر از مرگ و قربانی و شادی دیدار خداوند و تصمیم نابه‌جای رئیس قبیله، چشم به هم دوخته بودند و پرتوهای آفتاب بر چهره‌ی آبنوسی آن‌ها موج برمی‌داشت و در سطح آب دریا و در فضای آسمان و بر روی خاک، به‌ هم می‌آمیخت...

فهرست مطالب

بازی تعویض تختخواب‌ها
کودتای خرگوش‌ها
خانه‌ای از جنس آب
پروانه‌های پیر شامگاهان
چتر
مارلین
محله‌ی مترسک‌ها

 ۸۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-95-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه

برای دانلود کتاب خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خانه‌ای از جنس آب: بهترین داستان‌های کوتاه