دانلود کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای

کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای نوشته‌ی تام شرایتر و کیت شرایتر، اصولی‌ را ارائه می‌دهد تا به کمک آن بتوانید تخصص مورد نیاز برای پیدا کردن مشتری در کسب و کار و تجارت بازاریابی را به دست آورید.

موضوع کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای چیست؟

کتاب خرده ‌فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای (‭‌ ‏‫Retail Sales for Network Marketers) از ابتدایی‌ترین مراحل یعنی چگونگی عملکرد تجارت بازاریابی شبکه‌ای ما تا چگونگی یافتن مشتریان، نحوه دعوت به کار، گفتگو و پیگیری، گسترش شبکه، ایده‌های عالی برای افزایش فروش و رسیدن به درآمد بالا، راهنمای شما خواهد بود.

تام شرایتر (Tom Schreiter) و کیت شرایتر (Keith Schreiter) در این کتاب بیان می‌کنند که خرده‌فروشی با سود سریع همراه است و راه خوبی برای شروع تجارت بازاریابی شبکه‌ای است. مشتریان راضی، درآمدی ثابت و ماهیانه برای ما می‌سازند، فقط باید کاری کنیم که آن‌ها خرید کنند و ما نیز تا حد لازم به آنان خدمات دهیم.

هر چند شاید فکر کنیم که: «ولی من که فروشنده نیستم»، «حس خوبی به فروختن به دوستانم ندارم»، «چه باید بگویم؟»، «اگر مردم به من «نه» بگویند چه؟»، «من که کسی را نمی‌شناسم!»

ندانستن، عیب نیست! نپرسیدن و یاد نگرفتن، عیب است و انسان می‌تواند یاد بگیرد. ما استفاده از تلفن هوشمند را یاد گرفته‌ایم. ما سفارش دادن از منوی رستوران را یاد گرفته‌ایم. پس یادگیری مهارت‌های فروش در تجارت بازاریابی شبکه‌ای نیز یادگرفتنی و ساده است.

جملات برگزیده کتاب خرده‌فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای:

- در برابر مشتری بالقوه، متکلم وحده نشویم. در عوض، همراه با او حرف بزنیم. باید گفتگویی دو طرفه درباره مشکلاتش داشته باشیم. ما نباید سخنرانی یک‌طرفه‌ای درباره‌ی ویژگی‌های محصولاتمان داشته باشیم.
- کاری را بکنید که دورن‌گراها می‌کنند. سوال‌های بسیاری بپرسید تا مخاطب را به حرف زدن وادارید. این به شما کمک می‌کند که مشکلات مخاطب را بفهمید.
- در جلسات رایگان نتورکرها شرکت کنید. ملاقات با مردم همیشه جالب است. انسان‌ها ذاتاً ارتباط‌گیری با دیگران را دوست دارند. در چنین جلساتی همه باهم دست داده و کارت رد و بدل می‌کنند ولی ما باید باهوش باشیم. بجای ملاقات و جمع کردن کارت ویزیت از مثلاً 40 نفر، در هر جلسه با دو یا سه نفر، ارتباط جدید برقرار ‌کنیم. ما دوست نیاز داریم، نه کارت ویزیت.
- در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی رایگان شرکت کنید. با دیگر شرکت کنندگان دوست بشوید. آن‌ها از آن دسته افرادی هستند که پیشرفت در زندگی را می‌خواهند.
- قبول دعوت به شرکت در مراسم یا میهمانی. شاید در ابتدا خجالت کشیده و در گوشه‌ای بایستید ولی به‌مرور اعتمادبه‌نفس پیدا کرده و می‌توانید با دیگران باب گفتگو را باز کنید.
- شرکت در کلاس‌های رایگان یا ارزان با موضوع تجارت یا فروش، ترجیحاً در نزدیکی محل زندگی خودتان.
- در پارک‌ها با گروه‌های ورزشی رایگان همراهی کنید. این افراد دوست دارند با امثال خودشان معاشرت کنند.

در بخشی از کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای می‌خوانیم:

افراد بسیاری هستند که پیشاپیش محصولی که می‌فروشیم را می‌خواهند، اگر اندکی تأمل کرده و با خود بیندیشیم که: «تقریباً همه انسان‌ها فواید محصولات ما را می‌خواهند، لازم نیست مردم را متقاعد کنیم تا به محصولات ما نیاز پیدا کنند. تنها کاری که باید کنیم این است که مشتریان احتمالی‌ خود را مجبور نکنیم.» جالب است، نه؟

به این موضوع فکر کنید: مردم پیشاپیش به آنچه پیشنهاد می‌دهیم نیاز دارند. فرض کنیم که محصولات سلامتی پیشنهاد می‌دهیم. خوب، آیا مردم می‌خواهند شادتر و پرانرژی‌تر زندگی کنند یا می‌خواهند همیشه احساس بدبختی داشته باشند؟ بله، همانطور که می‌بینید آن‌ها از قبل، آنچه را پیشنهاد می‌دهیم می‌خواهند.

اگر پوستی با ظاهری جوان‌تر را پیشنهاد می‌دهیم: آیا مردم می‌خواهند که ظاهری جوان‌تر و بشاش‌تر داشته باشند یا می‌خواهند پیر و پرچروک دیده شوند؟

اگر خدمات سفری تخفیف‌دار پیشنهاد می‌دهیم: آیا مردم می‌خواهند با قیمت عمده‌فروشی (با تخفیف) به سفر رفته و پولی صرفه‌جویی کنند یا می‌خواهند بدون تخفیف به سفر رفته و پول کمتری برای خرید در مقصدشان داشته باشند؟

اگر خدمات آب و برق با هزینه کمتر پیشنهاد می‌دهیم: آیا مردم دوست دارند که پول کمتری برای قبض‌های آب و برق پرداخته و چیزهای لوکس بیشتری برای زندگیشان تهیه کنند یا می‌خواهند به پرداخت حداکثری هزینه خدماتی که می‌گیرند ادامه بدهند؟

درست است. مشتریان بالقوه ما پیشاپیش به محصولات ما علاقه‌مند هستند. وظیفه ما قانع کردن آن‌ها نیست؛ وظیفه ما این نیست که به آن‌ها بگوییم محصولاتمان را نیاز دارند.

بجای اینکه فروشنده باشیم، باید غیرفروشنده بشویم.

 ۲۳۲ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-671712-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1: طرز فکر شماره 1: عملکرد تجارت بازاریابی شبکه‌ای ما واقعاً چگونه است؟
فصل 2: طرز فکر شماره 2: چگونه به‌سرعت از شرّ ترس از فروش رها شویم
فصل 3: طرز فکر شماره 3: افراد بسیاری هستند که پیشاپیش محصولی که می‌فروشیم را می‌خواهند
فصل 4: طرز فکر شماره 4: خجالت می‌کشید؟ به جمع امثال خودتان خوش‌آمدید!
فصل 5: یافتن افرادی که تمایل به خرید دارند
فصل 6: از حرف زدن درباره محصولاتتان می‌ترسید؟
فصل 7: «رمز واژه‌های» جایگزین پاسخ «نه!»
فصل 8: استفاده از «سوالِ ریز» در ابتدای گفتگو
فصل 9: در ادامه چه می‌توانیم بگوییم
فصل 10: با انسان‌ها مثل انسان رفتار کنیم
فصل 11: بُریده‌ی کلام
فصل 12: خاص باشید
فصل 13: استفاده از «اگر» برای جلب توجه
فصل 14: کلمات کُشنده
فصل 15:مردم به واقع نمی‌خواهند چیزی بخرند
فصل 16: ساده نگهش دارید
فصل 17: خلاصه اینکه...
فصل 18: سوال‌های باز
فصل 19: تمرین جملات تصویری پیش از حرف زدن
فصل 20: قدرت تأیید اجتماعی
فصل 21: پیش از سفارش دادن آگهی
فصل 22: از کجا مشتری احتمالی بیشتری برای گفتگو بیابیم؟
فصل 23: آیا تجربه شخصی استفاده از محصولات دارید؟
فصل 24: جذابیت‌آفرینی با تِست
فصل 25: اینرا یادتان هست؟
فصل 26: ایده‌های عالی برای افزایش فروش
فصل 27: و سخن آخر
از همین مترجم

راهنمای دانلود کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای

برای دانلود کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای

نظرات کتاب خرده‌ فروشی برای بازاریابان شبکه‌ای

آلنوش داودیان
۱۳۹۹/۶/۱۷
کتاب فوق‌العاده بود، دیدگاهای خلاقانه‌ای برای افزایش حجم فروش ارایه شده، که تک تک راهکار کاربردی و عالی در حین حال قابل اجرا هستن.
Mona Sattari
۱۳۹۹/۸/۲۱
کتاب به شدت مفید و عالیی بود و راهکار‌های معرکه و تازه‌ای برای فروش بهتر ارائه داده
منکه کلی استفاده کردم از جملات و راهکاراش💙💙💙
مارال حسینی
۱۴۰۰/۱/۱
این کتاب بسیار عالیه هم از خواندنش لذت می‌برید همچون بسیار واضح و آشکار نوشته شده می‌تونید در کسب و کارتون از روشهاش براحتی استفاده کنید
مشاهد همه نظرات (۷)
بازاریابی شبکه ای، اصول بازاریابی، بازاریابی شبکه ای چیست، روش های بازاریابی، شیوه های جدید جذب مشتری، راه های بازاریابی، ازاریابی و فروش، روش های جدید بازاریابی، روش های فروش، بازاریابی، مدیریت فروش و بازاریابی، روش های مشتری مداری، روش های کسب درآمد، استراتژی بازاریابی، اصول مشتری مداری، انواع استراتژی های فروش، موفقیت در کسب و کار، مدیریت ارتباط با مشتری، جذب مشتری، دانلود کتاب بازاریابی، کسب درآمد، مفاهیم بازاریابی، مدیریت فروش، مدیریت بازاریابی، موفقیت در فروش، افزایش فروش، آموزش بازاریابی، راه های مشتری مداری، مشتری مداری، انواع استراتژی های بازاریابی، ارتباط با مشتری، قوانین بازاریابی، روش های تبلیغات، اصول مدیریت ارتباط با مشتری، فواید بازاریابی شبکه ای، کسب و کار، خدمت رسانی به مشتری، رفتار مشتری، فروشندگی حرفه ای، بازاریابی چند سطحی، کسب و کار موفق، بازاریابی مدرن، کتاب چگونه برای تجارت بازاریابی چندسطحی خود به مشتری جدید دست یابید، Retail Sales for Network Marketers، Tom Schreite، Keith Schreiter، tom big al schreiter، تام بیگ ال شرایتر، ال بزرگ، کیث شرایتر، how to get customers for your MLM business