دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب کنت مونت کریستو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب کنت مونت کریستو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب کنت مونت کریستو

کتاب صوتی خلاصه کتاب کنت مونت کریستو اثر الکساندر دوما، درباره‌ی دریانورد جوانی به نام ادمون دانتس است که به دلیل حسادت بدخواهانش، سال‌های سختی را در جزیره‌ای ترسناک اسیر و زندانی می‌شود و از عشقش دور می‌ماند. روزی در زندان راز گنجی در جزیره مونت کریستو بر او آشکار می‌شود، اما او ابتدا باید از آن زندان وحشتناک فرار کند.

این کتاب صوتی خلاصه رمان کنت مونت کریستو (The Count of Monte Cristo)، یکی از مشهورترین آثار کلاسیک جهان است و از جمله پرحادثه‌ترین داستان‌های الکساندر دوما (Alexandre Dumas) به حساب می‌آید، به گونه‌ای که در هر لحظه از کتاب با داستانی نو رو‌به‌رو می‌شوید. ماجرای کتاب در اواخر دوران سلطنت ناپلئون اتفاق می‌افتد.

این اثر پس از اولین چاپ خود در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های سال قرار گرفت. محتوای اصلی کتاب تمرکز بر روی به تصویر کشیدن تقابل انتقام و بخشش و از سویی دیگر قدرت و ضعف است. عجیب‌ترین ماجراها در این اثر روایت می‌شود. نویسنده پروای حقیقت‌نمایی ندارد. سبکش روی هم رفته روان و پویاست. با این همه، بسیاری از بخش‌های کتاب با حقیقت روان‌شناختی شخصیت‌ها و امکان وقوع ماجراها مغایرت دارد.

ادموند دانتس، دریانورد و مسافری مرموز با چندین چهره است که قصد دارد با ثروت‌های افسانه‌وار خود طبقه اشراف پاریس را از بین ببرد. او عاشق دختری زیبارویی به نام مرسده می‌شود، ادمونت دانتس در روز ازدواجش، به اتهام دروغین طرفداری از ناپلئون در بندر مارسی زندانی می‌شود و بر اثر خیانت رقیب عشقی‌اش، فرناند، و رقیب تجاری‌اش، دانگلار، مدت 14 سال محبوس می‌ماند و این اتفاق، در عین حال، به نفع مقاصد سیاسی یک قاضی جوان و جاه‌طلب به نام ویلفور است که در زندانی شدن او دست دارد. در سیاهچال پس از چندین سال از زندانی شدنش، متوجه می‌شود که زندانی دیگری مشغول حفاری جهت فرار کردن از زندان است سرانجام او نیز مشغول به کار می‌شود و متوجه می‌شود که او آبه فاریا یک کشیش و دانشمند ایتالیایی است. فاریا نقشه گنج سرشار جزیره مونت کریستو را در اختیار او می‌گذارد.

زمانی که تمام نقشه‌ی فرار به درستی انجام می‌شود و فقط گام نهایی آن می‌ماند، آبه در زندان می‌میرد. اما دانتس ناامید نمی‌شود و با طرح بسیار ماهرانه‌ای از زندان فرار می‌کند، گنج را پیدا می‌کند، به پاریس می‌رود و از سه دشمن بد ذات خود انتقام وحشتناکی می‌گیرد. دانتس از حد همه قوانین انسانی بالاتر می‌رود و مانند تقدیر، بی‌رحم و تزلزل‌ناپذیر می‌شود.

الکساندر دوما یکی از پرآوازه‌ترین نویسندگان قرن 19 فرانسه است که به خاطر رمان‌های ماجراجویانه و تاریخی‌اش مانند سه تفنگدار و کنت مونت کریستو به شهرت رسید. او ژنرالی فرانسوی بود و براساس اسناد بسیاری که به دست آورد رمان‌های ماندگاری خلق کرد که زمینه همه آن‌ها تاریخ فرانسه است. او «کنت مونت کریستو» را در سال 1844 نوشت. الکساندر دوما در سال 1970 و پس از 68 سال زندگی در فرانسه درگذشت. براساس رمان‌ها و نوشته‌های او حدود 213 فیلم و سریال ساخته شده است. کنت مونت کریستو نیز بارها دستمایه اقتباس آثار سینمایی و تلویزیونی گوناگون بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی کنت مونت کریستو می‌شنویم:

مثل همه روزهایی که قرار بود یک کشتی به بند مارسی بیاید، روز 24 فوریه 1815، اسکله پُر از افرادی بود که برای تماشا آمده بودند. اسم کشتی که قرار بود به بندر برسد، فرائون بود. یکی از مردهایی که آنجا بود، منتظر نماند تا کشتی به اسکله برسد و خودش سوار قایق کوچکی شد تا به سمت کشتی برود. وقتی قایق به کشتی فرائون نزدیک شد، مرد جوان، ریز جثه و قدبلندی با چشم‌های سیاه و موهای پرکلاغی به لبه کشتی آمد.

مردی که داخل قایق بود داد زد: «اوه، دانتس، تویی؟ چرا فضای عرشه این‌قدر ناراحت و گرفته‌س؟»
مرد جوان جواب داد: «آقای مورل بدشانسی بزرگی آوردیم. ناخدا لِکلِر شجاع، منژیت گرفت و مُرد.»
و بعد رو به خدمه کشتی کرد و گفت: «مراقب باشید! لنگر می‌ندازیم!»
همه مثل اینکه خدمه کشتی یک جنگاور باشند، فوری از دستور ادموند دانتس اطاعت کردند.
صاحب کشتی پرسید: «بارها چی شدن؟»
دانتس جواب داد: «همشون سالمن و فکر می‌کنم از دیدن‌شون خوشحال بشید. الانم اگه می‌خواید بیایید رو عرشه، من باید کشتی رو به شکل عزاداری دربیارم. آقای دانگلارز جزییات بار رو بهتون می‌گه و نشون می‌ده.»

صاحب کشتی از طنابی گرفت تا از کشتی بالا برود و آقای دانگلارز هم لبه کشتی آمد. خدمه کشتی همان‌قدر که دانتس را دوست داشتند، از دانگلارز بیزار بودند.

 ۱ ساعت و ۵۳ دقیقه، ۱۰۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
فصل 1: رسیدن
۳ دقیقه
فصل 2: توطئه
۴ دقیقه
فصل 3: جشن عروسی
۵ دقیقه
فصل 4: بازپرسی
۴ دقیقه
فصل 5: قلعه دِ ایف
۸ دقیقه
فصل 6: دو زندانی
۷ دقیقه
فصل 7: گورستان قلعه د ایف
۵ دقیقه
فصل 8: قاچاقچی‌ها
۵ دقیقه
فصل 9: غار مخفی
۹ دقیقه
فصل 10: خانه مورِل
۷ دقیقه
فصل 11: صبحانه
۴ دقیقه
فصل 12: معرفی
۱۱ دقیقه
فصل 13: خانه اوتوی
۴ دقیقه
فصل 14: تلگراف
۶ دقیقه
فصل 15: بیچامپ
۷ دقیقه
فصل 16: محاکمه
۹ دقیقه
فصل 17: پیمان ازدواج
۱۱ دقیقه
فصل 18: صورت حساب وامپا

راهنمای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب کنت مونت کریستو

برای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب کنت مونت کریستو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خلاصه کتاب کنت مونت کریستو
mohammad brt
۱۳۹۸/۴/۲۸
همین الان تمومش کردم... اصل کتاب رو نه دیدم و نه خوندم. ولی از یه جایی متوجه میشید که انقدر از کتاب زده شده و حذف شده که سر و ته نداره.. یه کتاب ارزشمند تبدیل شده به کتابی که آخرش از اینکه واسش وقت گذاشتید پشیمونید
محمد زمانی
۱۳۹۸/۸/۱۳
خیلی خیلی مختصر، و همچنین گوینده محترم انگار کار مهمتری داشت و باید این چند صفحه را هم زودتر تمام کنه و بره دنبال کارش.
مریم حشمتی
۱۳۹۸/۸/۱
خیلی داستان قشنگی بود و شنیدم که براساس داستان واقعیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)