دانلود کتاب داس مرگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داس مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داس مرگ

جان‌ها را بگیر! بشریت تمام قله‌ها را فتح کرده است و مرگ دیگر معنایی ندارد. در چنین شرایطی سازمانی به وجود می‌آید که مسئول کشتن انسان‌هاست. کتاب داس مرگ نوشته‌ی نیل شوسترمن، به زندگی دو نوجوان می‌پردازد که برای قتل انسان‌ها به این سازمان ملحق می‌شوند. این رمان نخستین جلد از مجموعه‌ای جذاب است که توانسته جایزه‌‌های متعددی را به دست آورد.

معرفی کتاب داس مرگ:

داستان رمان هیجان‌انگیز داس مرگ (Scythe) در آینده‌ای دور رخ می‌دهد و زندگی انسان‌ها با آنچه امروزه شاهدش هستیم بسیار متفاوت است. در این آینده به دلیل پیشرفت‌های گسترده‌ی تکنولوژی مرگ طبیعی از بین رفته است و دیگر معنایی ندارد. جامعه‌ی انسان‌ها نیز توسط سیستم رایانه‌ای تاندرهد کنترل می‌شود. این موضوع تأثیر بسیاری بر فرهنگ و سبک زندگی گذاشته و معنی بسیاری از چیزها مانند هنر، عشق و ... تغییر یافته است.

در این میان سازمان دیگری هم وجود دارد که وظیفه‌ی کنترل جمعیت را برعهده دارد و تصمیم می‌گیرد که چه کسی باید بمیرد. بشریت دیگر مشکلاتی مانند گرسنگی، بیماری، فقر و ... ندارد و اکنون تنها گروه داس مرگ هستند که قادرند به زندگی انسان‌ها خاتمه دهند. نیل شوسترمن (Neal Shusterman) در چنین جامعه‌ای زندگی دو کارآموز به نام‌های سیترا و روئن را روایت می‌کند که به تازگی فعالیت‌های خود را در سازمان داس مرگ آغاز کرده‌اند. البته این وظیفه چیزی نیست که این دو نوجوان قلباً خواهانش باشند، اما باید در گرفتن جان دیگران به مهارت کافی دست پیدا کنند و استاد شوند، در غیر این‌صورت زندگی خودشان به خطر می‌افتد.

رمان جذاب داس مرگ نخستین کتاب از یک مجموعه‌ی هیجان انگیز است و شما را به این درک می‌رساند که داشتن جهانی بی‌نقص برای بشریت بهایی دارد که باید آن را بپردازد.

مجموعه‌ی داس مرگ:

داس مرگ مجموعه‌اى علمی - تخیلی است که دو شخصیت اصلی به نام‌های سیترا و روئَن دارد. این مجموعه‌ی سه جلدی به موضوعات پیچیده و سنگینی مانند زندگی، مرگ، نوع‌دوستی و... می‌پردازد و آینده‌ی بشریت را به تصویر می‌کشد.

افتخارات کتاب داس مرگ:

- برنده جایزه‌ى کتاب ملى آمریکا
- برنده جایزه مایکل ال. پرینتز
- نامزد بهترین رمان علمی تخیلی نوجوانان از سوی کاربران گودریدز در سال 2017

مطالعه‌ی کتاب داس مرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این رمان برای نوجوانان و تمامی علاقه‌مندان به آثار علمی - تخیلی تجربه‌ای دلچسب خواهد بود.

نیل شوسترمن را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده‌ی آمریکایی در سال 1962 در بروکلین متولد شد و از همان ایام کودکی، شیفته‌ی کتاب بود. نیل در رشته‌های روانشناسی و تئاتر تحصیل کرد و به عنوان ستون‌نویس روزنامه دانشکده فعالیت داشت. شوسترمن پس از تحصیلات دانشگاهی در یک موسسه‌ی استعدادیابی کار خود را شروع و پس از یک سال، کتاب خود را امضا کرد. از میان سایر آثار او می‌توان به مواردی مانند ابر تندر، خشکسالی، چلنجر دیپ و... اشاره نمود.

نکوداشت‌ کتاب داس مرگ:

- کتابی زیبا و ظریف، پرتحرک اما آغشته به شوخ طبعی است. داستان تاریک شوسترمن، نوجوانان واقع‌گرا و دوست‌داشتنی را به سوی وضعیتی سورئال سوق می‌دهد و سوالات عمیق فلسفی به وجود می‌آورد. داستانی متفکرانه و هیجان‌انگیز از زندگی، مرگ و معنا. (Kirkus Reviews)

جملات برگزیده کتاب داس مرگ:

- آیا تابه‌حال دشمنی بدتر از خودمان داشته‌ایم؟
- عشق، میرا باقی ماند و ما جاودان شدیم.
- روئَن می‌دانست که تایگر اساساً آدم خرابکاری است. همین بود که باعث می‌شد دوستی با او لذت‌بخش باشد.

در بخشی از کتاب داس مرگ می‌خوانیم:

داس فارادِی گفت: «داس‌شهر تنها سازمان خودمختار جهانه. بقیه‌ی جهان به دست ابرِ تُندر اداره می‌شه، اما داس‌شهر نه. به همین دلیل هم هست که سه بار در سال انجمن‌هایی رو بر پا می‌کنیم تا اختلاف‌ها رو برطرف کنیم، سیاست‌ها رو بازبینی کنیم و برای جان‌هایی که گرفتیم، عزاداری کنیم.»

کمتر از یک هفته تا انجمن بهاره، که در هفته‌ی اول ماه مِه برگزار می‌شد، باقی مانده بود. روئَن و سیترا به اندازه‌ای درباره‌ی ساختار داس‌شهر آموخته بودند که می‌دانستند همه‌ی بیست‌وپنج منطقه‌ی جهان، انجمن‌هایشان را در یک روز واحد برگزار می‌کنند و در حال حاضر سیصدوبیست‌ویک داس در منطقه‌ی آن‌ها، که قلب قاره‌ی آمریکای شمالی را شامل می‌شد، وجود دارد.

داس فارادِی به آن‌ها گفت: «انجمنِ ما یکی از مهم‌ترین‌هاست چون معمولاً ما هستیم که شیوه‌ی کار بیشتر دنیا رو تعیین می‌کنیم. یه ضرب‌المثل هست که می‌گه «هر کاری انجمن ما بکنه، کل سیاره هم همون کار رو می‌کنه.» هلاک‌گرانِ بلندپایه‌ی انجمن جهانی همیشه حواسشون به ما هست.»

داس فارادِی توضیح داد که در هر انجمن، سنجیده می‌شوند. «من نمی‌دونم این امتحان اولی چه‌جوریه و به همین خاطر هم باید تا حد ممکن در همه‌ی زمینه‌های آموزشتون آمادگی داشته باشین.»

 ۴۴۸ صفحه، ۸۴۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-462-158-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: ردا و انگشتر
1- خورشید خاموش نشد
2- 0/303%
3- نیروی سرنوشت
4- جواز کشتن برای کارآموزان
5- «ولی من فقط نودوشیش سالمه...»
بخش دوم: هیچ قانونی - مگر این‌ها
6- سوگ داس‌ها
7- کشتارابزار
8- انتخاب
9- اِزمِه
10- واکنش‌های ممنوعه
11- بی‌احتیاطی
12- جایی برای میان‌مایگی نیست
13- انجمن بهاره
14- یک تبصره‌ی جزیی
15- فضای میانی
16- پسری که استخر را تمیز می‌کند
17- فرمان هفتم
بخش سوم: گارد کهن و نظم نوین
18- آبشاران
19- یک کار وحشتناک
20- مهمان افتخاری
21- داغ‌زده
22- نشانِ دوشاخه
23- لانه‌ی مجازی خرگوش
24- مایه‌ی شرم هرآن‌کس و هرآن‌چیز که هستیم
25- نماینده‌ی مرگ
26- نه مثل دیگران
27- انجمن فصل برداشت
28- هیدروژنی که در قلب خورشید می‌سوزد
29- اسمش زندان بود
بخش چهارم: فرار از میدمِریکا
30- گفتگو با مردگان
31- زنجیره‌ای از حماقت محض
32- زیارت دشوار
33- پیام و پیام‌آور
34- کاری که رتبه‌ی دوم را در میان کارهای دردناک زندگی‌ات دارد
35- نابودی کامل، هدف ماست
36- سیزدهمین مرگ
بخش پنجم: مقام داسی
37- تکاندن درخت
38- آزمون نهایی
39- انجمن زمستانه
40- منصوب

راهنمای دانلود کتاب داس مرگ

برای دانلود کتاب داس مرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داس مرگ

نظرات کتاب داس مرگ

Anahita Love bts
۱۳۹۹/۸/۷
سلام ممنون از رمان‌ها و داستان‌های خوبتون لطفا اگر میتونید رمان‌ها و داستان‌ها و کتاب‌های آموزشیتون رو کاملا رایگان کنید تا ما به طور کامل از آن‌ها استفاده کنیم ممنون از زحماتتون.
Zahra Joleini
۱۴۰۰/۲/۱۸
کتاب متفاوتی دیدگاه‌های جالب هر کس رو نشون میداد من که دوستش داشتم الان که خوندمش جلد دومش هم موجود اما هنوز جلد سوم نیومده یخورده عجولم کاش بشه زودتر عرضه بشه
Amir Nzer
۱۴۰۰/۱/۲۷
خیلی کتاب خوبیه.
شخصی‌سازی خوب، داستان خوب، روایت از اون بهتر و کلا خوبه.
مشاهد همه نظرات (۷)