دانلود کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم

  • از: عماد افروغ
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم

موضوع کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم نوشته عماد افروغ، جستارهایی در نقد اندیشه‌های ماکیاولیستی در سیاست و تبیین رابطۀ اخلاق و سیاست است.

این کتاب با طرح پرسش‌های اساسی درباره‌ی تشریح حکومت عملی و رابطه اخلاق و سیاست آغاز می‌شود و با گفتارهایی با عنوان‌های «ماکیاولیسم مذهبی» و «حکومت، عرفان و اقتدارگرایی قدسی» ادامه می‌یابد.

عماد افروغ در ادامه با تبیین مسئله مصلحت و تأثیر آن بر اخلاق سیاسی، مفهوم حریم خصوصی و قوانین و حقوق آن را تشریح می‌کند. کتاب با طرح گفتارهایی با عنوان «صوری بودن وحدت و نفاق» و «ضرورت تکثر و اختلاف نظر» به پایان می‌رسد.

بهترین پاسخ به سؤال رابطه اخلاق و سیاست، مشابه دانستن این دو در یک سطح (اختیاری بودن) و دفاع از حیات یکپارچه انسانی و متفاوت دیدن آن‌ها در سطحی دیگر، هدف فی نفسه اخلاق و ارزش‌های متعالی به رغم توجه به ضرورت هستی شناختی و غایت شناختی آن (تقدم ارزشی) و مشروط و وسیله بودن افعال سیاسی یا قدرت (تقدم رتبی) است.

از بین گونه شناسی قدرت، اگر فعل مشروط سیاسی یا قدرت به طور عمده دایر مدار اقناع و نفوذ باشد، گرایش آن به اخلاق در مقایسه با زمانی که بر مدار زور، تهدید و اغوا دایر باشد، بیشتر است. اطمینان از جهات اخلاقی سیاست نیز در گرو نقد فعال و نظارت مستمر نهادهای مدنی، به ویژه اخلاقی و دینی در جامعه است.

 ۱۷۸ صفحه، ۴۵۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-259-9 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
پرسش‌های اساسی رابطه اخلاق و سیاست
حکمت عملی و رابطه اخلاق و سیاست
ماکیاولیسم مذهبی
حکومت، عرفان و اقتدارگرایی قدسی
اعتدال و سیاست اخلاقی
مصلحت و رابطه اخلاق و سیاست
سیاست‌زدگی و بی‌اخلاقی سیاسی
حرمت حریم خصوصی
فرمان 8 ماده‌ای و حرمت حریم خصوصی
حریم امن اخلاقی
سیاست مدار و سیاست ورزی اخلاقی
صوری بودن وحدت و نفاق
ضرورت تکثر و اختلاف
اخلاق و وحدت سیاسی
ضمیمه

راهنمای دانلود کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم

برای دانلود کتاب درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درآمدی بر رابطه اخلاق و سیاست، نقدی بر ماکیاولیسم