معرفی و دانلود کتاب در خودت زنده شو: چهل قدم تا معنای زندگی

عکس جلد کتاب در خودت زنده شو: چهل قدم تا معنای زندگی
قیمت:
۲۱,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب در خودت زنده شو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در خودت زنده شو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در خودت زنده شو: چهل قدم تا معنای زندگی

کتاب در خودت زنده شو نوشته‌ی محبوبه بهاری، دربردارنده‌ی داستان‌های آموزنده و شعرهای عاشقانه‌ای است که به شما کمک می‌کند تا خودتان را بهتر بشناسید و یک زندگی شاد را تجربه کنید.

درباره‌ی کتاب در خودت زنده شو:

انسان هنگام ورودش به این دنیا از خود می‌پرسد: من کیستم؟ او با یافتن پاسخ این سوال جان می‌گیرد، زیرا عاشق خودش شده و عشق تنها چیزی است که او را از سایر جانداران زنده متمایز می‌کند.

عشق به انسان تعالی می‌بخشد اما بستگی دارد که از آن در طول شبانه روز چقدر بهره‌وری نماییم. بزرگترین حماقت‌مان این است که فراموش کرده‌ایم چگونه از این منبع بی‌پایان استفاده کنیم. همه‌ی ما می‌دانیم که عشق چیست و بدون شک آن را تجربه کرده‌ایم؛ فرقی هم ندارد عشق به کار باشد یا مال و فردی دیگر ... مهم این است که ما به خاطر آن‌ها زنده هستیم و زندگی می‌کنیم. اما آیا تا به‌ حال به حد و اندازۀ آن توجه کرده‌ایم؟

محبوبه بهاری در این کتاب با بهره‌گیری از داستان‌های عاشقانه به شما یاد می‌دهد که برای داشتن یک زندگی شاد راهی جز خودشناسی، باور، ایمان و پرستش نخواهید داشت. در میان این اشعار و داستان‌های جذاب چهل نکته‌ی مهم و آموزنده جای داده شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به زندگی خود معنا ببخشید و طعم شیرین عشق و آرامش را تجربه کنید.

کتاب در خودت زنده شو از شش فصل تشکیل شده است. فصل اول به شما یاد می‌دهد که چگونه با عشق حقیقی آشنا شوید. فصل دوم به یافتن رسالت خود در این جهان کمک می‌کند. فصل سوم به مسئله‌ی مهم قضاوت نکردن می‌پردازد. فصل چهارم نشان می‌دهد که همه‌ی انسان‌ها بسیار توانمند هستند و باید این ویژگی خود را باور نمایند. دو فصل آخر به داشتن ایمان و پرستش خدا می‌پردازد.

نکوداشت‌های کتاب در خودت زنده شو:

- کتاب «در خودت زنده شو» اثری است پر از معنا، شور، شعور و خلوص. سرکار خانم محبوبه بهاری همکار ارزشمند بنده، کتابی تألیف کرده که در نوع خودش کم‌نظیر است. کتابی که با اصالت وجود ما و فلسفه وجود ما یعنی عشق و عشق‌ورزی آمیخته‌ شده است. نویسنده ارزشمند این کتاب که خود انسانی مهرورز و نیک‌سرشت است، وجود و درون خود را به اثرش تزریق نموده لذا بامطالعه این اثر یقیناً پر از حس خوب خواهید شد. مطالعه کتاب حاضر را به تمام عزیزانم توصیه میکنم و برای سرکار خانم بهاری شادکامی، رضایت و موفقیت بیشتر آرزو می‌کنم. (دکتر حسین شیرمحمدی - نویسنده 9 عنوان کتاب - آموزگار کوچینگ و نویسندگی)

- برای رسیدن به یک زندگی شاد، در خود زنده شدن و زنده ماندن راهی جز عبور از مراحل شناخت، فهم، درک، باور، ایمان و پرستش نداریم. وقتی این کتاب را موقع مطالعه مزه مزه می‌کردم طعم شور و شیرین مطالب لذت‌بخش آن را زیر دندانم حس می‌کردم و هر برگ این کتاب را به‌ عنوان لقمه‌ای لذیذ می‌خواندم و می‌خوردم. بامطالعه این کتاب اثر رشد معنوی را آرام‌آرام تجربه می‌کنیم و از همه مهم‌تر... راه‌کار در خود زنده شدن را در قالب داستانی عاشقانه می‌آموزیم و گاهی به فکر فرومی‌رویم که کاش این کتاب زودتر به دستم رسیده بود. بهتر است که شما، خودتان بامطالعه این اثر عالی طعم و مزه آن را تجربه کنید. (دکتر رضا عبداللهی - بنیانگذار باشگاه هوش مالی نوبل)

کتاب در خودت زنده شو برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند در زندگی به رشد فردی و معنوی برسند و با شناختن خود یک زندگی سرشار از عشق و آرامش داشته باشند.

با محبوبه بهاری بیشتر آشنا شویم:

او لیسانس هنرهای تجسمی دارد و بیشتر فعالیت‌های خود را در زمینه‌ی نقاشی، عکاسی و گرافیک از سال 1385 آغاز نمود. کتاب در خودت زنده شو اولین نسخه‌ی ارائه شده‌ی او در سال 1399 است.

تمام نکاتی ارائه شده در این کتاب برای تک تک ما رخ داده است اما تا به حال با این دید متفاوت و عمیق به آن‌ها نگاه نکرده‌ایم؛ کتابی که لحظه به لحظه‌ی دوباره زنده شدن هر انسانی را نشان می‌دهد.

جملات برگزیده‌ی کتاب در خودت زنده شو:

- حتماً در ساعت حال آن جا باش، دواخانه فقط در زمان حال باز است، باید قدری اندیشه هم به همراه داشته باشی، دواساز فقط با پرداخت مبلغی تفکر به تو دوا می‌دهد.

- هرچند همیشه نمی‌دانم چرا و چگونه؟ اما می‌دانم که قطعاً در اشتباه دیگران، من هم سهمی دارم.

- یک لحظه غفلت از دل، عمری عاقلی را خواهد داشت.

در بخشی از کتاب در خودت زنده شو می‌خوانیم:

صبح زود بود و در حال رفتن از مسیری که مادرش همیشه منع می‌کرد، پشت خانه‌های روی تپه راه کوتاه، اما خلوتی بود که از آن جا هیچ‌ کس رفتنش را نمی‌دید و همچنین درخت مورد علاقه‌اش پیدا بود. به پایین تپه که رسید چشمش به اهالی افتاد، آن‌ها جلوی مغازه سمسار ایستاده بودند و می‌گفتند: «پسر جان گریه نکن، خدا پدرت را رحمت کند و... »

خیلی ناراحت شد. آقا سزاوار را می‌شناخت. مرد خوبی بود. سریع، سرش را به پایین انداخت و قدم‌هایش را تند کرد، نمی‌توانست آن جا زیاد بایستد، ممکن بود اهالی دِه انگ پررویی به او بزنند و بگویند: «دخترک بی‌آبرو چطور از کوچه خلوت ارغوان می‌رود و بر روبر به ما مردان نگاه می‌کند.»

اما در نیمه‌های سری که به پایین می‌انداخت، چشمش، در مردمک چشم پسر مرحومه، آن‌چنان قفل شد که هر کس آن جا بود، قطعاً به بی‌حیایی او قسم می‌خورد.

نامش لیلی و جرمش تعدد عاشقی بود، سی‌ و دو سال داشت و هنوز به خانۀ بخت نرفته و این مسئله در دِه مستلزم سرزنش بود، پدر و مادرش را ازدست‌داده بود و بیشتر به خاطر تنها بودنش در خانه، قضاوت می‌شد.

غرق در افکارش به بالای تپه رسید و بافکر پسرک، درِ خانه را به پشتش بست و دور از نگاه‌های پر قضاوت مردم، نفس راحتی کشید و آرام لبخندی زد. قلب و روحش باهم در هپروت مانده بودند، وارد حیاط که شد، کنار گل‌های شمعدانی، لب حوض نشست و به صورتش در آب نگاهی انداخت. چشمانش می‌خندیدند. بله او دوباره با یک نگاه مجرم شده بود و گیر مجادله بین عقل و دلش افتاد که دلش گفت:

- این آخرین دلدادگی لیلی است، صبر کن و ببین قطعاً به ازدواج ختم می‌شود.
- چطور می‌شود؟ وقتی فقط یک‌لحظه او را دیده است.
- تو از عشق چه می‌دانی؟ آن در یک نگاه معجزه می‌کند.
- آن فقط در افسانه‌هاست، این صدمین باری است که لیلی با یک نگاه عاشق می‌شود و در اوج رؤیاها دل‌شکسته برمی‌گردد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: شناخت
از من لیلی بساز
عشق، عاشقی، معشوقگی
افزایش
فصل دوم: فهم
تن پوش تو
مقصر کیست
انگار دو نفریم
قهرمان خودت باش
خودت را زندگی کن
خودت
حذف ناشدنی
فصل سوم: درک
مادرانه ببخش
فصل چهارم: باور
نوشدارو بعد از مرگ سهراب
ماهیت راز
قدر زندگی
نقصان
مرکب من
امتحان
حریم
حد بخشندگی
شرح رسالت
نو شدن
تکرار
به وقت عمل
تقلب اجباری
نقل و قول
امانت لیلی
به خودت نگاه کن
فصل پنجم: ایمان
من اشتباه گرفته بودم
فراموشی
گم‌گشتگی
لنگه
خلقت
او
با تمام وجود سلام
فصل ششم: پرستش
یک لحظه تو
وصال
عشق تو با همه فرق داشت
در جستجوی تو
من زنده در فصل تو
میهمانی
تقدیر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در خودت زنده شو: چهل قدم تا معنای زندگی
نویسنده
ناشر چاپینشر مانیان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات175
زبانفارسی
شابک978-622-732128-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در خودت زنده شو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب در خودت زنده شو

برای دریافت کتاب در خودت زنده شو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.