معرفی و دانلود کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن

عکس جلد کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن
قیمت:
۳۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن

«خدا در جزئیات است.» این یک نقل قول معروف است که احتمالاً آن را پیش‌تر شنیده‌اید. کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن را جو ناوارو، افسر سابق پلیس آمریکا، درباره‌ی ارتباطات غیرکلامی و اهمیت جزئیات در تحلیل رفتار و حالات بدن نوشته است.

درباره‌ی کتاب راهنمایی‌های مأمور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن

جو ناوارو (Joe Navarro) به‌مدت 25 سال در اداره‌ی پلیس فدرال آمریکا یا همان FBI مشغول به‌کار بوده است. تجربه‌های متعدد او در رویارویی با متهمان و مجرمان جرایم گوناگون، باعث شد تا ایده‌ی نگارش این کتاب به ذهن او برسد. او پس از بازنشستگی از FBI به سراغ نویسندگی رفت و تابه‌حال 13 کتاب در زمینه‌ی ارتباطات غیرکلامی نوشته است که از بین آن‌ها کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اِف.بی.آی در خصوص زبان بدن (What Every Body is Saying) از همه فروش بیشتری داشته و به 27 زبان در کشورهای مختلف ترجمه و منتشر شده است.

ناوارو می‌گوید داستان برایش از جایی شروع شد که در هشت‌سالگی به شهری دیگر مهاجرت کرد و این اتفاقْ چالشی جدی برای او در ارتباط با همکلاسی‌هایش رقم زد. او به زبان انگلیسی مسلط نبود و همین باعث شد تا برای برقراری ارتباط با دیگران روشی دیگر پیش بگیرد: زبان غیرکلامی.

زبان غیرکلامی همان‌طور که از نامش پیداست یعنی برقراری ارتباط از طریقی جز با ادای کلمات. هر آنچه حین برقراری ارتباط با دیگران در چهره، حالت صورت و وضعیت بدنمان از خود نشان می‌دهیم، یعنی خواسته یا ناخواسته چیزی را به دیگری می‌فهمانیم و به زبانی غیرکلامی حرف می‌زنیم! جزئیاتی مثل رنگ صورت، طرز قرار دادن دست‌ها در کنار بدن، حرکت ابروها و حتی ریز و درشت شدن مردمک چشم، همه مثال‌هایی از این روش ارتباطی هستند. جزئیاتی که پس از خواندن این کتاب، بیشتر از قبل توجه شما را جلب خواهند کرد.

در کتاب راهنمایی‌های مأمور سابق اِف.بی.آی در خصوص زبان بدن نویسنده می‌کوشد تا از طریق بازگو کردن تجربیات خود در زمینه‌ی جرم‌شناسی، دقت شما را روی رفتارها و تعاملات انسانی‌تان بیشتر و عمیق‌تر کند. او با ذکر مثال‌های متعددی در سرتاسر کتاب، تحلیل قابل‌توجهی از وضعیت ذهنی و روانی فرد ارائه می‌دهد. آنچه ناوارو در این کتاب نوشته است، پس از 15 سال و از خلال پیشرفت‌های بزرگی که در زمینه‌ی مغز و اعصاب حاصل شد، مورد تأیید دانشمندان قرار گرفت. دقت نظر و قدرت تحلیل ناوارو دو عاملی بود که او را از زمانه‌ی خودش فراتر برد.

در نکوداشت کتاب راهنمایی‌های مأمور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن

- یک اثر استادانه درمورد زبان بدن غیرکلامی که یک ناظر استثنایی و خبره آن را نوشته است. کار جو ناوارو در زمینه‌ی اجرای قانون در بالاترین سطوح FBI آزمایش شده و امتحان خود را پس داده است. (David Givens، نویسنده‌)

کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر پیشنهاد خوبی است برای کسانی که در تعاملات انسانی، جزئیات برایشان اهمیت دارد. همچنین، کسانی که می‌خواهند از ورای کلمات، به اطلاعات بیشتری درباره‌ی طرف مقابلشان دست پیدا کنند، کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اِف.بی.آی در خصوص زبان بدن را مفید می‌یابند.

با جو ناوارو بیشتر آشنا شویم

جو ناوارو در سال 1953 در جمهوری کوبا متولد شد. او نویسنده، مدرّس و پیش از همه‌ی این‌ها افسر سابق FBI در آمریکاست و از اعضای هیئت علمی دانشگاه سنت‌لئو در فلوریدا به شمار می‌رود و چندین بار در دانشگاه‌های مهمی از جمله هاروارد به سخنرانی پرداخته است. ناوارو از سال 2003 در کنار نویسندگی، در سمت مشاور وزارت امور خارجه‌ی آمریکا نیز فعالیت دارد.

در سال 2005 ناوارو پس از یک ملاقات تصادفی با آنی دوک، نویسنده‌ی کتاب تفکر نامطمئن، در مسابقات جهانی آکادمی پوکر حضور پیدا کرد و به بازیکنان درباره‌ی دروغ‌سنجی در زبان بدن مطالبی آموزش داد.

در بخشی از کتاب راهنمایی‌های مأمور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن می‌خوانیم

بیشتر افراد در زمان خواندن زبان بدن حواس خود را روی بخش بالایی بدن فرد مورد نظر (یعنی صورت) متمرکز می‌کنند و پس از توجه به نقاط بالا کم‌کم به سمت پایین تنه می‌روند، هرچند صورت بخشی از بدن است که اغلب اوقات به منظور بلوف زدن و پنهان کردن احساسات واقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش من دقیقاً برعکس است. من، باتوجه به اینکه هزاران مصاحبه در اِف. بی. آی به عهده داشته‌ام، یادگرفته‌ام‌ که ابتدا روی پاهای مظنون تمرکز کنم و کم‌کم مشاهداتم را به بخش‌های فوقانی بدن ببرم و در نهایت به صورت فرد نگاه ‌کنم. اگر از منظر صداقت به قضیه نگاه کنیم همچنان که از پاها به سمت بالا می‌رویم میزان صداقت فرد کاهش پیدا می‌یابد.

متأسفانه منابع اجرای قانون که در طول شصت سال گذشته، حتی بعضی از آثاری جدید که در عصر معاصر نوشته شده‌اند، تأکید می‌کنند که در زمان انجام مصاحبه یا در زمان خواندن زبان بدن افراد روی صورت افراد تمرکز شود. چیزی که درست خواندن زبان بدن افراد را مشکل می‌کند این است که بیشتر مصاحبه‌کنندگان به فرد مصاحبه‌شونده اجازه می‌دهند که پاهایش را زیر میز مخفی کند و به این ترتیب مسأله را پیچیده‌تر کند.

اگر کمی به این موضوع فکر کنید متوجه می‌شوید که دلیل خوبی برای ماهیت فریبکارانۀ حالات صورت وجود دارد. ما با صورت‌هایمان دروغ می‌گوییم، زیرا این کاری است که از زمان کودکی آموزش دیده‌ایم. وقتی که صادقانه به غذایی که جلویمان می‌گذاشتند و از آن خوشمان نمی‌آمد واکنش نشان می‌دادیم، والدینمان غر می‌زدند و می‌گفتند: «این قیافه رو به خودت نگیر.» یادمان می‌دادند که: «وقتی پسرعموها و دخترعموهات میان اینجا حداقل خودت رو خوشحال نشون بده.» و شما لبخند اجباری را یاد گرفتید.

درواقع، والدین و جامعه به ما می‌گویند که به خاطر حفظ هماهنگی اجتماعی با صورت‌هایمان چیزی را مخفی کنیم، فریب بدهیم و دروغ بگوییم. بنابراین جای تعجب ندارد که بیشتر ما در انجام این کار ماهریم. به حدی مهارت داریم که وقتی در یک جمع خانوادگی قرار می‌گیریم ممکن است چهره‌مان ‌طوری باشد که انگار عاشق فامیل‌های همسرمان هستیم درحالی که در واقعیت برای زودتر رفتنشان خیال‌بافی می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: مهارت پیدا کردن در رمز و رازهای ارتباط غیرکلامی
فصل دوم: بهره بردن از میراث لیمبیک
فصل سوم: پیشرفت کردن در زمینه تشخیص زبان بدن
فصل چهارم: توصیه‌هایی درمورد بالاتنه
فصل پنجم: دانش در دسترس
فصل ششم: مسلط شدن بر رفتارهای غیرکلامی دست‌ها و انگشت‌ها
فصل هفتم: بوم ذهن
فصل هشتم: شناسایی فریب
فصل نهم: ملاحظات پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن
نویسنده
مترجممعصومه تاجمیری
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات256
زبانفارسی
شابک978-622-7369-96-0
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن

Reza Ardeshiri
۱۴۰۲/۳/۲۵
جو ناوارو مامور سابق FBI که تمام تجربیات خود همراه با مباحث علمی و ریشه‌ای این موضوع رو تشریح کرده. تو کل زندگی ما به این علم نیاز داریم از رابطه پارتنری گرفته تا روابط بسیار حساس شغلی و...
مثلا این کتاب میخونیم که:
ریشه زبان بدن از کجاس؟! (غریزه یا تعقل)
و درنهایت موتجه میشیم که حتی حیوانات
هم از این زبان بدن پیروی میکنند و این شگفت انگیز ینی منبعی ناب برا دریافت نیت‌های پنهان!
یا اینکه وقتی فردی رو میبینید برا بررسی زبان بدنش اولین جایی که نگاه میکنید کدوم قسمتش هستش؟! (جواب خودم چشم‌ها بودش! چون همیشه یاد گرفتیم همه چیز را از چشم‌ها میتوان خواند!) اما... جو ناوارو میگه اولین و صادق‌ترین چیز پاها هستش!!! برام عجیب بود اما بعد از انطباقش با محیط اطرافم دیدم کاملا درسته!
یعنی: پاها صادق تر از چشم‌ها هستند!
دلم نمیخواست خوندنش تموم بشه! تا اخرین صفحش دارید مبحث جدید یاد میگیرید
شدیدا توصیه میکنم❤️
مرضیه کردبچه
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
کتاب بسیار جالبی هست و بسیار قوی و قابل فهم نوشته شده، با وجودی که زیاد از عکس استفاده نشده ولیکن توضیحات آنقدر روان هست که تصاویر در ذهن انسان تجسم پیدا کرده و همین باعث ماندگاری بیشتر آن در ذهن میشود چون وقتی انسان خودش تجسم میکند از خلاقیت خودش استفاده میکنه و امانطور که دوست داره میبینه و همین در حک شدن بهترش در ذهن کمک میکنه. این کتاب هوش هیجانی انسان را افزایش میده چون به فهم بیشتر شرایط روحی و روانی انسانهایی که با آن‌ها در ارتباط هستیم کمک میکنه. چقدر خوبه که این نوع کتابها به عنوان یک واحد درسی در دبیرستانها و دانشگاهها وارد شود. به شدت به انسانهایی نیاز داریم که درک کنند و شرایط روحی و رفتارهای افراد پیرامون و... خود را بفهمند. ممنون از کتابراه که با ارائه‌ی این نوع کتابها به ارتقاء سواد اجتماعی کمک میکنه 🙏🌿
betWeen دامنی
۱۴۰۲/۹/۲۹
به نام خدا یک کتاب دیگر اما کتابی خاص با درونمایه و محتوایی کمتر منتشر شده و خواندن شده و جالب تر از آن نویسنده‌اش است یعنی مامور سابق اف بی‌ای که این اطلاعات را در قالب یک کتاب منتشرمیکند آنهم بصورت جهانی حال یا خیرخواه مردم اسن یا اتفاقی در سطح زندگی بشر افتاده که ما را محتاج توجه ویژه به رفتار و غیر کلامی میکند که البته مسعله‌ی ساده‌ای نیست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زبانی که واقعا نادیده میگیریم در همه‌ی واژه‌ها هست در کوچک‌ترین حرکات اندکی که به آن فکر میکنم گیج میشوم که باتوجه به ساختار مغز و قدرت و توانایی آن در خصوص بروز این رفتار‌ها تعدادشان تقریبا میتواند نامحدود باشد پس ما باید از یکسری الگوهای خاص پیروی کنیم تا شاید ۳۰ درصد مسعله را عمیق تر بفهمیم و بله انسان موجود پیچیده ایست تمام عمر خود را نیز مانند نویسنده صرف رفتار غیرکلامی کنید بازهم ناکافیست اما در خصوص گتاب باید بگویم زبان بدن را به طرز شگرف دقیق و پر جزعیاتی تشریح کرده و تقریبا سعی کرده که هرچه میداند را بنویسد و در این بین از کتاب‌های بسیاری هم استفاده کرده که این اثر حاضر را بطرز حجیمی غنی تر کرده و باعث تبدیل آن به یک دایر تالمعارف شناخت رفتار‌های غیر کلامی شده به گونه‌ای که از پاعین‌ترین قسمت بدن شروع میکند تا که به انتها برسد یعنی سر در خصوص پاها هرگز چنین چیزی نشنیده بودم و نکته‌ی ارزشمند و جدیدی بود بطور کلی نیاز به تمرین زیاد دارد این مساعل و فقط خوانش کتاب نیست چرا که در حیطه‌ی عمل با چیز کمی متفاوت تری مواجهیم
میلاد ی
۱۴۰۳/۱/۳
کتاب رو چند فصلش رو مطالعه کردم کتاب خوبیه برای یادگیری زبان بدن و اگر قرار به انتخاب یک کتاب بین زبان بدن جو ناوارو و زبان بدن آلن پیز باشه انتخابم همین کتاب خواهد بود و نویسنده کتاب شاخص هست در این زمینه پس اگر به دنبال یکی از افراد برجسته و مهم هستید در زمینه زبان بدن جو ناوارو همون آدمه دلیل هم شاخص بودن کتاب از دید من وجود داستان‌هایی در برخی و نه همه‌ی موارد زبان بدن از خاطرات ناواروست که کمک به یادگیری بیشتر میکنه و دلیل دیگه این بود که در یکی از سایت‌های آموزش زبان بدن که سایت دارای مقالات زبان بدن بود در مقالات نامش زیاد برده شده بود و به دیدگاه من فردی است که خیلی‌ها از رو دستش مینویسند در پایان نظرم باید بگم اینا نظر شخصی من هست و شاید یکی از دلایلی که خودم این کتاب رو در اولویت مطالعم قرار بدم.
Pouriya Shekari
۱۴۰۲/۷/۲۶
این کتاب نه تنها از تجربه‌ها و داستان‌های واقعی اقای ناوارو درمورد انسان‌ها و رفتار هایشان توضیح میده بلکه عکس‌هایی از همان رفتار هارو بهتون نشون میده، این کتاب دو بخونید و در موقعیت‌های مختلف رو خودتان تست کنید یعنی وقتی اتفاقی برایتان میوفته یا در شرایط خاص هستید ببینید خودتان چطور رفتاری ازتون و سر میزنه بعدش میفهمید که این کتاب چقد دقیق حالت خودتان و دیگران را به شما اموزش میده. و یه نظر دیگ، بعد اینکه این کتاب رو خوندید باز هم به دنبال کتاب‌های دیگر زبان بدن باشید چون به عقیده خودم رفتار‌های انسان‌ها خیلی متنوع و مختلف هست که اگر دوست دارید خداقل باید ۳ تا کتاب مختلف در همین زمینه رو بخونید. ممنون از اینکه نظرمو خوندید
مهدی باقری
۱۴۰۲/۱۱/۲۶
سلام خدمت تمام دوستداران یار دانا و مهربان.
کتاب زبان بدن جو ناوارو یکی از بهترین کتاب‌های زبان بدن موجود در بازار میباشد که زبان بدن را به طور فوق العاده‌ای ساده و قابل فهم بیان کرده و به خوانندگان کمک میکند تا مانند یک مامور اف بی آی زبان بدن را نگاه و تحلیل کنند.
ترجمه عالی خانم معصومه درک و
تاجمیری مفاهیم متن کتاب را برای خوانندگان فارسی زبان شیوا و قابل درک کرده است.
و در آخر ممنون از کتابراه که این کتاب بی نظیر رو با قیمت و ترجمه عالی در اختیار کاربران خود قرار داده است.
فاطمه
۱۴۰۳/۱/۱۳
کتاب بسیار عالی بود، اینکه یک ذهنیت جدید راجب مسئله‌ای به این مهمی و تاثیر گذاری پیدا میکنی و برام پیش اومده که مطلبی رو خوندم کمتر از چند ساعت به وضوح صحت مطلب برام ثابت شده.
و نکته مهم اینکه سعی کنیم آگاهانه زندگی کنیم و تمام علامت هارو جدی بگیریم
Mehdi Naser
۱۴۰۲/۱۰/۵
بسیار کتاب مفیدیه. نکات بسیار مهمی در مورد اظطراب افراد در موقعیت‌های متفاوت رو بیان میکنه که میشه در روابط و داد و ستد روزانه از اون‌ها بهره مند شد. کتاب از مثال‌ها و عکس‌های مختلف برای درک بیشتر مخاطب از مطالب استفاده کرده. درمجموع کتاب بسیار کاربردیه
محمدرضارحمانی
۱۴۰۲/۴/۹
یکی از بهترینا برای آشنایی و شناخت زبان بدن خیلی نکات خوب ریزی داشت اگر علاقه مند با آشنایی با زبان بدن هستین پیشنهاد میدم بخونید علاوه بر آشنایی با زبان بدن روش‌های گول زدن مخاطب رو هم بهتون آموزش میده با تشکر از کتابراه
علی
۱۴۰۲/۴/۲۴
ممنون از دست اندر کاران انتشار این کتاب مفید که حاصل تجربیات عملی نویسنده است انسان میتواندباخواندن این کتاب برخی حرکات ریز در رفتارهای اشخاص رو تشخیص بدهد و میتواند حرکات مجرمان رو بهتر تشخیص بدهد کتاب مفید و کاربردی هستش
محمد
۱۴۰۳/۲/۵
کتابِ پرمحتوا و بدرد بخوریه که که خیلی راحت با مثال‌ها و داستان هاش به خورد مغز میره و نه تنها تو تشخیص زبان بدن بلکه تو کل زندگی هم به درد میخوره، نمیشه گفت فقط برای چه اقشاری خوبه چون واقعا برای همه به کار میاد
احسان حاتمی
۱۴۰۲/۵/۱۹
توضیحات فوق العاده کامل اما بدون هیچ حرف اضافه تمام بخش‌های بدن و تمام حالات رو توضیح میده جزئیات مهم همه ذکر شده و حتی برای افرادی که در ترجمه زبان بدن در سطح متوسط رو بالا هستند هم حرف برای گفتن داره این کتاب
همتاارجمند
۱۴۰۲/۵/۱۶
جالب بود، من تا حالا به این دقت به زبان بدن اطرافیانم نگاه نمی‌کردم. اینکه وقتی پسرم استرس داره چه حالتیه، وقتی ترسیده چه مدلیه، وقتی دروغ میگه الان دیگه می‌فهمم. اما ما خودمونم لو میریم با زبان بدن مون.
رایان محمدی
۱۴۰۲/۵/۱۷
از این کتاب خوشم اومد بهتره بگم هر فردی نیاز به خوندنش داره همان طور که در کتاب گفته شده: زبان بدن ارتباطی بین تمام انسان هاست که حتا در کشور‌های دیگر هم تغییری نمیکند و قوانین یکسان است.
مهدی پورقنبری
۱۴۰۲/۵/۱۶
عالی یکی از این دلیل‌هایی که این کتاب رو خریدم به خاطر این بود که این آقا مامور FBI بوده با آدم‌های مختلفی سر و کار داشته به همین دلیل میتونه تسلط کافی در حوضه زبان بدن داشته باشه..
مشاهده همه نظرات 126

راهنمای مطالعه کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن

برای دریافت کتاب راهنمایی‌های مامور سابق اف.بی.آی در خصوص زبان بدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.