دانلود کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی

کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی نوشته‌ی محرم آقازاده و افسانه سنه، برترین روش‌­هایی را که یک مربی می‌تواند برای شورآفرینی بیشتر در کودکان برای آموختن و جست‌و‌جو به کار گیرد را ارائه می‌دهد.

کودکان با عشق و عطش یادگیری وارد مراکز آموزش پیش دبستانی می‌شوند. به ویژه، وقتی آنان تجارب یادگیری طراحی شده را برانگیزنده و کاربردی می‌یابند به طور سیری‌ناپذیری در جذب و کاربست دانش می‌کوشند. تجارب یادگیری مثبتی که به کودکان فرصت انتخاب کردن و کاوشگری می‌دهد به آنان کمک می‌کند قابلیت‌هایشان را بالا ببرند و پر دل و جرئت تربیت شوند.

از دیرباز، افراد و نهادهای مختلفی برای پاسخ دادن به شور آموختن کودکان و هم برای حمایت از کودکان به منظور رشد افزون‌تر کوشیده‌اند. هدف از تألیف کتاب روش‌های آموزش در پیش دبستانی برای مربیان، کمک به آنان در شناخت انواع راهبردهای نوین یاددهی - یادگیری و روش کاربرد آن‌ها در حوزه‌ای مختلف یادگیری است.

دراین کتاب 114 روش یا فن آموزشی به طور کاربردی معرفی شده‌­اند. راهبردهایی که در این اثر آمده‌اند در قالب هشت گروه طبقه‌بندی شده‌­اند. گروه­‌های هشتگانه به ترتیب زیر هستند:

1) راهبردهای مبتنی بر فعالیت؛ 2) راهبردهای مبتنی بر هنر؛ 3) راهبردهای یادگیری مشارکتی؛ 4) راهبردهای آموزش مستقیم؛ 5) راهبردهای یادگیری مستقل؛ 6) الگوهای تحقیق و کاوشگری؛ 7) سبک‌­های یادگیری؛ 8) راهبردهای مهارت تفکر

در بخشی از کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی می‌خوانیم:

مطالعه هنر به دانش آموزان کمک می‌کند تا جنبه‌های عقلانی، اجتماعی، عاطفی و جسمانی زندگی خود را تقویت کنند. راهبردهای مبتنی بر هنر دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا شکل‌های گوناگون موسیقی، هنرهای تجسمی، نمایش و حرکات موزون را درک کنند. این راهبردها توانایی دانش آموزان برای داشتن تفکر خلاقانه و منتقدانه را افزایش می‌دهد، هماهنگی جسمانی آنان را تقویت می‌کند و توانایی فعالیت مستقل با دیگران را توسعه می‌بخشد. مهارت‌های ارتباطی توسعه یافته به وسیله این هنرها سبب تقویت اعتماد به نفس و رشد عقلانی و خلاقانه در تمام رشته‌ها می‌شود.

شیوه‌های یادگیری دانش آموزان، مخصوصا شیوه‌های دیداری فضایی و بدنی - حرکتی دانش آموزان را می‌توان توسط راهبردهای هنری در تمام زمینه‌ها به کار بست. در واقع، موقعیتی که دانش آموزان طی آن مفاهیم درک شده را بازگو می‌کنند و یادگیری را ارائه می‌دهند، آنان را قادر می‌سازد تا به موفقیت دست یابند. بهره‌گیری از این راهبردها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به صورت کلامی و غیرکلامی خود را ابراز کنند و توانایی‌هایی را توسعه دهند که سبب پیشرفت زندگی آن‌ها در آینده می‌شود.

 ۱۴۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-464-006-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۲۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ ناشر
مقدمۀ مؤلفان
فصل 1: راهبردهای مبتنی بر فعالیت
فصل 2: راهبردهای مبتنی بر هنر
فصل 3: راهبردهای یادگیری مشارکتی
فصل 4: راهبردهای آموزش مستقیم
فصل 5: راهبردهای یادگیری مستقل
فصل 6: الگوهای تحقیق و کاوشگری
فصل 7: سبک‌های یادگیری
فصل 8: کاربست‌های فناورانه و رسانه‌ای
فصل 9: راهبردهای مهارت تفکر
پیوست: سازمان‌دهنده‌های بصری
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی

برای دانلود کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی

نظرات کتاب راهنمای روش‌های آموزش در پیش دبستانی

امیرعباس اسماعیلی
۱۳۹۹/۹/۲۲
کتابش عالی بود، بسیار کاربردی و کمک کننده بود. روشهای بسیار راهبردی برای مربیان ارایه میده.
مشاهد همه نظرات (۱)