دانلود کتاب رهبری تغییر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رهبری تغییر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رهبری تغییر

کتاب رهبری تغییر اثر جان پی. کوتر، کتابی بی‌نظیر است که به نیازهای فعلی سازمان‌ها و افراد در دنیای به‌سرعت در حال تغییر تجارت توجه دارد.

چه چیز موفقیت سازمان شما را در قرن بیست و یکم تضمین خواهد کرد؟ کارآزموده‌ترین متخصص دنیا در زمینۀ رهبری تجارت، حاصل بیست و پنج سال تجربه و دانش خویش را که از ده‌ها سازمان و حرفه کسب کرده است، به اختصار در کتاب رهبری تغییر (Leading Change) گردآوری کرده است و نتیجۀ آن کتابی کاملاً شخصی است که الهام‌بخش، روشن‌بینانه و مملو از پیش‌بینی‌های اساسی برای آینده است.

جان پی.کوتر (John P. Kotter)، استاد بازنشستۀ دانشکدۀ اقتصاد هاروارد و سخنران همیشگی گردهم‌آیی‌های مدیریت برتر در سراسر دنیاست.

پروفسور کوتر نویسندۀ کتاب‌های اشارات جان پی. کوتر به آنچه رهبران حقیقی انجام می‌دهند (1999)، رهبری ماتسوشیتا (1997)، قوانین جدید (1995)، عملکرد و فرهنگ سازمانی (1992)، نیرویی برای تغییر (1990)، عامل رهبری (1988)، قدرت و نفوذ (1985)، مدیرکل (1982) و پنج کتاب دیگر است که در دهه‌های 1970 به چاپ رسیدند. وی دو برنامۀ ویدئویی با نام‌های «رهبری» (1991) و «فرهنگ سازمانی» (1993) و نیز یک سی‌دی آموزشی در سال 1998 بر اساس مدیریت تغییر تهیه کرده است. مقالات وی در هاروارد بیزینس ریویو در یک و نیم میلیون نسخه به فروش رسیده است. کتاب‌های پروفسور کوتر به هفتاد زبان خارجی ترجمه شده و فروش کلی آن‌ها قریب دو میلیون نسخه است.

افتخارات پروفسور کوتر شامل جایزۀ اکسون به پاس نوآوری در برنامه‌های آموزشی فارغ‌التحصیلی در دانشکدۀ بازرگانی و جایزۀ جانسون، اسمیت و نایس لی به‌خاطر چشم‌اندازهای جدید در رهبری در عرصۀ تجارت است. در سال 1996، رهبری تغییر پروفسور کوتر از سوی مدیریت کل، کتاب مدیریت سال شناخته شد. در سال 1998، کتاب رهبری ماتسوشیتا مقام نخست را که از سوی فایننشال تایمز/ بوز. آلن و همیلتون به بهترین کتاب سال در زمینۀ تجارت جهانی تعلق می‌گیرد در بخش زندگینامه / خود زندگینامه، به خود اختصاص داد. در اکتبر سال 2001، مجلۀ بیزینس ویک گزارشی منتشر کرد که در آن پانصد و چهار شرکت به پروفسور کوتر لقب «مرشد رهبری» بی‌همتا داده بودند.

فشار به سازمان‌ها برای ایجاد تحول طی دهه‌های آتی افزایش می‌یابد. با این همه، شیوه‌هایی که مدیران در تلاش برای بدل ساختن شرکت‌های‌شان به رقبایی قدرتمند به‌کار می‌گیرند ـ مدیریت کلی کیفیت، بازمهندسی، جذب نیروی کارآمد و کافی، بازسازی، تحول فرهنگی و تغییرات اساسی ـ آن‌طور که کوتر ابراز می‌دارد، به‌طور معمول در حد انتظار نیستند؛ زیرا نمی‌توانند موجب تغییر رفتار شوند.

کتاب رهبری تغییر با تأکید مکرر روی نیاز حیاتی به رهبری برای ایجاد تحول، تجارب و الگوهایی عالی به عنوان سرمشق در اختیار رهبران قرار می‌دهد. کتاب حاضر نوعی فرایند هشت مرحله‌ای را مشخص می‌کند که هر سازمانی برای دستیابی به اهداف خود می‌بایست با دقت آن‌را طی کند و نشان می‌دهد که چگونه و در چه مواردی افراد ـ افراد شایسته و توانمند ـ ممکن است از مسیر اصلی منحرف شوند.

مطالعۀ این کتابِ کاملاً شخصی مانند آن است که یک روز را با جان کوتر سپری کنید. کتاب حاوی دیده‌ها، شنیده‌ها، تجارب و نتیجه‌گیری‌های وی طی سالیان متمادی سروکار داشتن با شرکت‌ها به منظور ایجاد تحولی پایدار است و منبعی الهام‌بخش و در عین حال کاربردی برای تمام کسانی است که سهمی در سازماندهی دگرگونی‌ها در سازمانشان دارند. در رهبری تغییر شما به‌طرز بی‌سابقه‌ای به یکی از هم‌نسل‌های خود که در کار رهبری خبره است، دسترسی دارید.

فهرست مطالب

بخش اول: مشکل تغییر و راه‌حل آن
فصل 1: ایجاد دگرگونی در سازمان‌ها: چرا شرکت‌ها با شکست مواجه می‌شوند؟
فصل 2: دگرگونی‌های موفق و نیرویی که آن‌ها را پیش می‌راند
بخش دوم: فرایند هشت مرحله‌ای
فصل 3: ایجاد حس اضطرار
‌فصل 4: ایجاد ائتلاف راهبر
فصل 5: تعیین چشم‌انداز و راهبرد
فصل 6: اطلاع‌رسانی درباره‌ی‌ چشم‌انداز تغییر
فصل 7: تفویض اختیار به کارکنان برای انجام دادن فعالیتی گسترده
فصل 8: خلق موفقیت‌های کوچک در کوتاه‌مدت
فصل 9: یکپارچه کردن دستاوردها و ایجاد تغییراتی گسترده‌تر
فصل 10: قلاب کردن راهکارهای جدید به فرهنگ سازمان
بخش سوم: پیش‌بینی‌هایی برای قرن بیست و یکم
فصل 11: سازمان‌ها در قرن آتی
فصل 12: رهبری و یادگیری برای همه‌ی عمر
درباره‌ی نویسنده

 ۳۰۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-405-3 

چاپ ۱۳۹۰: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رهبری تغییر

برای دانلود کتاب رهبری تغییر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رهبری تغییر
Morteza M
۱۳۹۸/۲/۸
کتاب بسیار مفید و مطالعه ان ضروری است ولی متاسفانه ترجمه ان دقیق نیست و بسیاری از جملات را با مراجعه به اصل کتاب متوجه مطلب و مقصود نویسنده شدم
F Bayat
۱۳۹۷/۹/۲۰
پیشنهاد میکنم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)