دانلود کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک

کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک، به تالیف جان ماکسول کوتسی، اثریست که به راحتی در بین شاهکارهای ادبی جهان جای گرفته. شرح حال مردی بی‌فرهنگ و دور از تمدن که همواره سعی دارد بر ظلم و ستم چیره شود، سایه سلطه‌ی دیگران را از خود دور کند و به میل خویش زندگی کند.

این کتاب داستان مبارزه‌ای دیوانه‌وار است، برای ضیافت آنچه «مقام انسانیت» نام دارد. جوایز بوکر و فمینا از جمله جوایزی هستند که "زندگی و زمانه‌ی مایکل ک" در کنار جایزه نوبل سال ۲۰۰۳ برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است.

طی سالیانی که آفریقای جنوبی، دستخوش جنگ‌های داخلی است، باغبان تنگدستی به نام مایک. ک، تصمیم می‌گیرد، از شهر ویران‌شده کیپ بگریزد و مادر خویش را به زادگاهش ببرد. زادگاهی که آناک - مادر مایکل - دوران شیرین کودکیش را در آن جا سپری کرده است.

آناک در راه می‌میرد و مایکل همچنان مصر است که به تنهایی هدف خویش را دنبال کند. سرانجام به سرزمین اموات می‌رسد، خاکسترهای مادر را در آن پخش می‌کند و روی آن را شخم می‌زند و سپس دانه‌های طالبی و کدوتنبل در آن می‌کارد. به تدریج، دانه‌ها در زمینِ بایر رشد می‌کنند و میوه‌هایشان همچون کودکان گرم و تپل ظاهر می‌شوند.

هر کجا که پا می‌نهد، جنگ به دنبالش است. هر بار که از دنیای پُر از سیم خاردار و مردان اونیفورم‌پوش، فرار می‌کند و دوباره بهشت کوچک خویش، کرت‌های کدو تنبل‌اش را می‌یابد، او را دوباره دستگیر کرده و زندایش می‌کنند.

کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک (Life and Times of Michael K) با سبکی بی‌آرایش ولی درخشان، داستانی غیرقابل توصیف را به تصویر می‌کشد، داستان عمق ذات وجود را. جنگ پدر همه چیز است و حاکم همه کس؛ عده‌ای را خدا می‌گرداند و عده‌ای را انسان؛ بعضی‌ها را برده می‌سازد و بعضی‌ها را مردانی آزاد.

در این رمان حرف ک یادآور شخصیت جوزف ک کافکاست، حقارت انسان در سیطره نظام اداری رژیم آپارتاید به نمایش گذاشته می‌شود. مایکل حتی لایق آن نیست که نامش به طور کامل به زبان بیاید! مایکل یک انسان بکر است که جهان را از دید خاص خودش می‌بیند.

جان ماکسول کوتسی (J M Coetzee) نویسنده کتاب "زندگی و زمانه‌ی مایکل ک"، در سال 1940 در آفریقای جنوبی دیده به جهان گشود، وی تحصیلات خویش را در آفریقای جنوبی و سپس در ایالت متحده آمریکا به پایان رساند. در حال حاضر او استاد ادبیات آمریکایی در دانشگاه کیپ است و همچنین به ترجمه، نقد ادبی و زبان‌شناسی می‌پردازد. وی چندین داستان کوتاه و چند رمان نیز به تحریر درآورده است. رمان‌هایی چون، «در انتظار بربرها»، «زندگی و زمانه‌ی مایکل ک»، «عصر آهن»، «ارباب پترزبورگ»، «بی‌مهری» و...

در میان آثار کوتسی دو زندگینامه به نام‌های «نمایشنامه زندگی یک پسر بچه» و «به سمت عصر آدم» به چشم می‌خورد که به 25 زبان زنده دنیا ترجمه و چندین بار تجدید چاپ شده است. دو رمان از آثار وی، یکی «زندگی و زمانه مایکل ک» دیگری «بی‌مهری» برنده‌ی جایزه‌ی بوکر پرایز شده و بارها مورد تجلیل نقادان بین‌المللی بوده‌اند.

 ۲۶۴ صفحه، ۶۳۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-070-2 

چاپ ۱۳۸۳: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک

برای دانلود کتاب زندگی و زمانه‌ی مایکل ک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگی و زمانه‌ی مایکل ک
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۸/۱۷
داستان خواندنی مرد سختکوش تنها در مبارزه با طبیعت. اثر برجسته نویسنده برنده جایزه نوبل.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)