معرفی و دانلود کتاب سکون سخن می‌گوید: دستیابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری

عکس جلد کتاب سکون سخن می‌گوید: دستیابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سکون سخن می‌گوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سکون سخن می‌گوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سکون سخن می‌گوید: دستیابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری

یک سفر معنوی برای پیدا کردن خود حقیقی... اکهارت تله در کتاب سکون سخن می‌گوید، به شما یاد می‌دهد که با شناخت خود، آرامشی پرشور و جاودانه را در زندگی‌تان تجربه کنید؛ آرامشی که تحت هر شرایطی وجود دارد و از بین نمی‌رود.

درباره‌ی کتاب سکون سخن می‌گوید:

کتاب حاضر یکی از پرمفهوم‌ترین و ارزشمندترین آثار اکهارت تله است که فقط نباید آن را از ابتدا تا انتها بخوانید بلکه با مطالب و نکات این اثر باید زندگی کنید و بارها و بارها درباره‌ی آن‌ها بیندیشید.

برای درک معنای حقیقی کتاب سکون سخن می‌گوید (Stillness speaks) باید به درون خود رجوع کنید و آن‌ها را در میان افکار و احساسات خود بیابید! اکهارت تله در این کتاب قصد دارد مسیر رسیدن به آرامش را در تمام ابعاد زندگی آموزش دهد. در زمان خواندن کتاب حاضر به یاد داشته باشید که واژگان به نکاتی اشاره می‌کنند که در قلمروی فکر گنجانده نمی‌شوند بلکه بُعدی‌ در درون خود شما هستند که خیلی گسترده‌تر از فکر است؛ بُعد آرامش!

بنابراین هر زمانی در هنگام مطالعه آرامشی عمیق را در درون خودتان احساس کردید، باید بدانید که مطالب کتاب سکون سخن می‌گوید، کار خود را به درستی انجام داده‌اند و وظیفه‌ی خود را به جا آورده‌اند؛ مطالبی الهام‌بخش که به شما راه بازگشت به اصل وجودی‌تان را نشان می‌دهد.

به بیان دیگر بیشتر مردم تمام عمر خود را محبوس در محدوده‌ی افکارشان می‌گذرانند. اما در انسان بُعدی‌ از آگاهی‌ وجود دارد که‌ بسیار عمیق‌تر از تفکر است‌، آن همان ذات وجودی‌ست. یافتن این بُعد شما و جهان را از رنجی که برای خود و دیگران ساخته‌اید، رها می‌سازد. رنج دقیقا زمانی آغاز می‌شود که اجازه می‌دهید ساخته‌های ذهنی‌تان شما را کنترل کنند. این نکته را فراموش نکنید که عشق‌، شادی‌، انبساط‌ خلاق‌ و آرامش‌ درونی‌ پایدار نمی‌تواند وارد زندگی‌تان شود مگر از طریق همان بُعد آگاهی!

کتاب سکون سخن می‌گوید برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به دنبال آرامشی عمیق در درون خود هستید، کتاب سکون سخن می‌گوید را مطالعه کنید.

با اکهارت تله بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و معلم معنوی در سال 1948 و در آلمان متولد شد. او بیشتر سال‌های زندگی خود را در افسردگی گذراند تا زمانی که تغییرات درونی او زندگی‌اش را متحول کرد. اکهارت تله (Eckhart Tolle) بعد از آن به یک معلم معنوی تبدیل شد و کتاب پرفروش خود یعنی «نیروی حال» را نوشت. او با نوشتن این کتاب به هزاران نفر الهام بخشید و زندگی افراد زیادی را متحول کرد. تله در سال 2011 از جانب «Watkins Review» تأثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد.

همچنین روزنامۀ نیویورک‌تایمز در سال 2008 وی را محبوب‌ترین نویسندۀ کتاب‌های معنوی در آمریکا انتخاب کرد. بیشتر آثار او در زمینه معنویت و مراقبه نوشته شده و در بیشتر کشورهای جهان ترجمه شده‌اند. علاوه بر این او تابه‌حال سمینارها، کلاس‌های مراقبه و نشست‌های خصوصی زیادی برگزار کرده و افراد زیادی را به آرامش درونی رسانده است.

ازجمله کتاب‌های مشهور او می‌توان به «جهانی نو، آگاهی معنوی از آهنگ زندگی»، «نیروی حال» و «سکون سخن می‌گوید» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب سکون سخن می‌گوید می‌خوانیم:

در ظاهر به‌ نظر می‌رسد که‌ لحظۀ‌ حال‌ فقط‌ یکی‌ از لحظات‌ بی‌شمار است‌. ظاهراً هر روزِ عمر از هزاران‌ لحظه‌ تشکیل‌ شده‌ است‌ که‌ رویدادهای‌ گوناگون‌ در آن‌ها روی‌ می‌دهند. اما اگر عمیق‌تر بنگری‌، آیا همیشه‌ فقط‌ یک‌ لحظه‌ نیست‌؟ آیا زندگی‌ همواره‌ «همین‌ لحظه‌» نیست‌؟

این‌ یک‌ لحظه‌ حال تنها موردی‌ست‌ که‌ هیچ‌گاه‌ نمی‌توانی‌ از آن‌ بگریزی‌ و تنها عامل‌ پایدار زندگی‌ست‌. هر چه‌ پیش‌ آید و هر اندازه‌ زندگی‌ات‌ تغییر یابد، یک‌ چیز قطعی‌ست‌: همواره‌ حال‌ است‌.

از آن جا که‌ گریزی‌ از حال نیست‌، چرا به‌ آن‌ خوشامد نگویی‌ و با آن‌ دوست‌ نشوی‌؟

هنگامی‌ که‌ با لحظۀ‌ حال دوست‌ می‌شوی‌، هر کجا باشی‌ احساس‌ آسودگی‌ داری‌. هنگامی‌ که‌ در حال آسوده‌ نباشی‌، به‌ هر کجا بروی‌، ناآرامی‌ را همراه‌ خواهی‌ برد.

لحظۀ‌ حال‌ همان‌ گونه‌ که‌ هست‌، هست‌؛ همواره‌! آیا می‌توانی‌ اجازه‌ دهی‌ که‌ باشد؟

تقسیم‌ زندگی‌ به‌ گذشته‌، حال‌ و آینده‌ ساختۀ‌ ذهن‌ و در نهایت‌ توهمی‌ست‌. گذشته‌ و آینده‌ شکل‌های‌ فکری‌ و انتزاعات‌ ذهنی‌ هستند. گذشته‌ را فقط‌ در حال می‌توان‌ به‌ یاد آورد. آن چه‌ به‌ یاد می‌آوری‌، رویدادی‌ست‌ که‌ در حال رخ‌ داده‌ و حال آن‌ را به‌ یاد می‌آوری‌. آینده‌، هنگامی‌ که‌ برسد، حال است‌. تنها مورد حقیقی‌، تنها موردی‌ که‌ همواره‌ وجود دارد، حال‌ است‌.

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با نویسنده
پیش‌گفتار
1: سکوت‌ و سکون‌
2: در ورای‌ ذهن‌ متفکر
3: «خودِ» خودمحور
4: حال‌
5: وجود حقیقی‌ تو
6: پذیرش‌ و تسلیم‌
7: طبیعت‌
8: روابط‌
9: مرگ‌ و ابدیت‌
10: رنج‌ و پایان‌ رنج‌

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سکون سخن می‌گوید: دستیابی به آرامش درونی و رهایی از تفکر شرطی و تکراری
نویسنده
مترجمفرناز فرود
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-600-7996-08-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سکون سخن می‌گوید

Reza Nazifi
۱۴۰۱/۷/۷
اول کتاب، گیج شدم و خوشم نمی‌اومد ولی وقتی ادامه دادم رفته رفته جذب کرد.
بعضی مطالب باعث شد به فکر بروم
مثلاً در مورد سکون حیوانات، نکته‌ای برای من اهمیت پیدا کرد آن جا که می‌گوید حیوانات سکون ذاتی دارن و مقایسه‌اش با انسانها، نکته‌ای که برای من تکان دهنده بود اینه که وقتی به مرور زمان مثلاً سگ
حیواناتی مانند در اثر معاشرت با انسان، دارای عواطف شدند، در واقع ما انسان‌ها، سکون رو از اونها گرفتیم یعنی سعی و تلاش زیادی کردیم و با گذشت قرن‌ها، سگ‌ها رو وابسته به خودمون کردیم و به این مسأله هم افتخار میکنیم و آنرا جزو پیشرفت‌های انسان می‌دانیم ولی در واقع انگار و به نظر میاد سکون را از آن‌ها گرفتیم!
اما یکی از ضعف‌های این کتاب در مقابل مطالب غنی که دارد نداشتن برنامه تمرینی برای رسیدن به اون سکون مد نظر است که اشاراتی که شده غیرمستقیم با آئین بودا و مدیتیشن است که باید بسراغ مطالعه اون کتابها برویم ظاهراً
و یه مورد دیگه یه خورده کلی گویی هم داره. که البته شاید در مقابل کتابهای بیشماری که از بس به جزییات می‌پردازند به سطح نازلی افت پیدا می‌کنند شاید این نقطه قوت باشد
در مجموع کتاب خوبی بود و برای تکمیل یافته‌ها احتمالا باید از کتابهای دیگر در این خصوص، استفاده کرد
عادل زیرک آیلار
۱۴۰۱/۹/۷
فکر میکنم در مورد کتابهای آقای اکهارت توضیح دادن بنده یه جورایی خنده دار به نظر برسد برای کسانی که کتابهای ایشان را مطالعه کردن اما کسایی که مطاله نکردن باید بگم که کتابهای ایشان هرکدامش میتواند بار منفی از جهان هستی خالی بکند که حتی در توان میلیونها انسان عادی نباشد... حرفهاشون از ورای جهان هستی بر می‌خیزد
نرجس مهبودی
۱۴۰۱/۵/۲۴
این کتاب
خیلی کتاب خوبی هست
برا کسانیکه که به. نبار خودشناسی هستن، ودر پی رسیدن به لحظه حال هستن
. در زمان خوانش کتاب گاهی دست از خواندن به طور خودکار کشیده میشه ولدم واقعا لحظه حال رو تجربه می‌کنه. من کلا کتابهای آکهارت تله رو دوست دارم
سالار صفری
۱۴۰۱/۸/۶
کتاب فوق العاده عالی وزیبا مخصوصا برای کسایی ک میخوان خودشناسی کنن، واینک بیشتر گفته هاش و دیدگاه‌هایی ک داره تقریبا همون بیانات مولاناواینک به نظرم باید چندین بارخونده بشه تا ملکه ذهن بشه
کیمیاگر
۱۴۰۱/۷/۳۰
این کتاب انسان را تا ماورای خلقت می‌برد و رسیدن به این سطح از انسانیت قطعا انسان را در خدا ذوب می‌کند و به اهدای العلیین خواهد رسید...
کتاب بسیار سنگینی است. کاش همه آنرا می‌خواندند...
حسین اسدی
۱۴۰۱/۱/۴
کلا من عاشق کتابهای ایشون و شخصیت شون هستم، چون حالات عرفانی و بسیار شیرین و اثر گذار در متون کتاب ایشون وجود داره.
محمد مهدی کوثرنژاد
۱۴۰۱/۲/۳
برای منی که رشته بازیگری میخونم خیلی عالی و تاثیر گذار بود و حتی پر معنا و مفهوم👐💯
fateme alborzi
۱۴۰۱/۶/۳۰
کتابهای این نویسنده عالیه وبه آدم موقع خوندن حس آرامش میده 👌
صفایی
۱۴۰۱/۸/۱۹
کتاب بسیار خوبی است زیرا یاد میدهد: برای هر لحظه گفتگو با عالم طبیعت
Nader Mansoory Mansoory
۱۴۰۱/۸/۱۲
کتابهای این نویسنده معمولا خوب هستند.
ممنون.
شادی رحیمی
۱۴۰۱/۸/۲۸
فوق العاده بود من که چند بار خوندمش
سید باقر عسکری
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب جالب و پر مغزی بود
Cna Rad Rad
۱۴۰۱/۷/۲۸
بی نقص فوق العاده و لذت بخش سپاس
حسن جمشیدوند
۱۴۰۱/۷/۲۰
مثل بقیه کتابهای آکهارت توله عالی بود
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب سکون سخن می‌گوید

برای دریافت کتاب سکون سخن می‌گوید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.